Isplata roditeljskog dodatka

odgovora

Objavljeno

Bila da proverim, ali nema ništa... verovatno će sledeći mesec krenuti :)

Nego da pitam oće mi u prvoj uplati leći i zaostale rate?

Ma kako bre nema?! :blink: Jesi li za prvo dete imala mozda otvoren racun u posti ili stednu knjizicu? Ako je resenje radjeno pre 5. u mesecu, isplata mora biti sada, tako je program podesen.

Dobices sve zaostale odjednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny, da te pitam posto vidim da se razumes u materiju.

Druga cerka u maju puni 2 godine, pa ne znam dokle ce da uplacuju roditeljski. Da li do maja ili do juna/jula-ne secam se kad smo poceli da dizemo roditeljski dodatak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kako bre nema?! :blink: Jesi li za prvo dete imala mozda otvoren racun u posti ili stednu knjizicu? Ako je resenje radjeno pre 5. u mesecu, isplata mora biti sada, tako je program podesen.

Dobices sve zaostale odjednom.

Za prvo dete sam dobila u posti od republike a od NS i APV je islo na racun od postanske stedionice. Sto se ovog puta tice na resenju pise datum 9.03. da se priznaje resenje, a poslali su mi ga 21.03. Otici cu danas do glavne poste da proverim, jer juce sam bila u posti u mom mestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny, da te pitam posto vidim da se razumes u materiju.

Druga cerka u maju puni 2 godine, pa ne znam dokle ce da uplacuju roditeljski. Da li do maja ili do juna/jula-ne secam se kad smo poceli da dizemo roditeljski dodatak?

Do detetovog drugog rođendana...nema veze kada ste podneli zahtev ili kada su pare legle prvi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do detetovog drugog rođendana...nema veze kada ste podneli zahtev ili kada su pare legle prvi put.

Pa valjda treba da ima 24 uplata,ako ima stednu knjizicu moze da izbroji,ako je podizala na licnu kartu,onda da im veruje na rec kad kazu da nema vise.I moja puni u maju 2,pa ja idem dok ne kazu,gospodjo za vas vise nema :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za prvo dete sam dobila u posti od republike a od NS i APV je islo na racun od postanske stedionice. Sto se ovog puta tice na resenju pise datum 9.03. da se priznaje resenje, a poslali su mi ga 21.03. Otici cu danas do glavne poste da proverim, jer juce sam bila u posti u mom mestu...

S obzirom na datum kad je radjeno resenje, morala bi sad biti isplata.

Znam da si u posti imala i za prvo dete, ali da li na licnu kartu ili na stednu knjizicu, karticu postanske stedionice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny, da te pitam posto vidim da se razumes u materiju.

Druga cerka u maju puni 2 godine, pa ne znam dokle ce da uplacuju roditeljski. Da li do maja ili do juna/jula-ne secam se kad smo poceli da dizemo roditeljski dodatak?

U maju ce ti biti poslednja isplata (za april) jer ti je prva rata isplacena u celosti, bez obzira kog datuma je rodjeno dete, znaci nisu srazmerno racunali dane, nego su ti priznali ceo maj. Nema veze kad je radjeno resenje, kad si prvi put podigla pare, koliko rata odjednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U maju ce ti biti poslednja isplata (za april) jer ti je prva rata isplacena u celosti, bez obzira kog datuma je rodjeno dete, znaci nisu srazmerno racunali dane, nego su ti priznali ceo maj. Nema veze kad je radjeno resenje, kad si prvi put podigla pare, koliko rata odjednom...

Tako sam i mislila.

Nego, ne uklapa mi se nesto... U junu sam dobila prvu ratu, znaci uplacneo je tad samo za jedan mesec. Nikada mi nisu uplacivali po vise rata odjednom. Uvek 4450,00 dvadesetog u mesecu, pocevsi od juna.

Bas cu da idem do poste, da vidim listing uplata-isplata.

Hvala! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa valjda treba da ima 24 uplata,ako ima stednu knjizicu moze da izbroji,ako je podizala na licnu kartu,onda da im veruje na rec kad kazu da nema vise.I moja puni u maju 2,pa ja idem dok ne kazu,gospodjo za vas vise nema :rolleyes:

I ja mislim da treba da ima 24 uplate, odnosno oko 120 000 dinara.

Odes lepo u postu i trazis listing uplata-isplata. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da treba da ima 24 uplate, odnosno oko 120 000 dinara.

Odes lepo u postu i trazis listing uplata-isplata. ;)

Tacno, 24 rate. Racunajuci od juna, zakljucno a majom, to i jeste 24 rate (brojala sam na prste :lol: ), ali ti svakako proveri kad odes sledeci put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom na datum kad je radjeno resenje, morala bi sad biti isplata.

Znam da si u posti imala i za prvo dete, ali da li na licnu kartu ili na stednu knjizicu, karticu postanske stedionice?

Na ličnu kartu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad podizete roditeljski jel morate da imate i resenje kod sebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad podizete roditeljski jel morate da imate i resenje kod sebe?

Da. Meni je na njemu bio napisan br. računa ili tako nešto što ona tamo teta ukuca i kaže da li su legle pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila da proverim, ali nema ništa... verovatno će sledeći mesec krenuti :)

Nego da pitam oće mi u prvoj uplati leći i zaostale rate?

cekamo sledeci mesec, nisam ni planirala da ih podizem dok se ne nakupi neka finija cifra al reko barem da ih prebrojavam u glavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji je sad iznos roditelskog dodatka za drugo dete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad podizete roditeljski jel morate da imate i resenje kod sebe?

Ne, samo licnu kartu.

Koji je sad iznos roditelskog dodatka za drugo dete?

Oko 5000 mesecno, 24 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke!imam par pitanja..da li bebac i ja treba da budemo na istoj adresi da bih ostvarila pravo na roditeljski dodatak?Moja adresa se vodi na Vincu,ali ja ne znam dal tamo uopste ima opstina,socijalno,sup....ili moram sve to da obavim u Grockoj(ako se ne varam,tamo sam i prijavljivala prebivaliste za sebe pre par godina),zna li neko mozda ulice tih ustanova u Grockoj,ili bar da mi kaze da li svih tih ustanova ima u Grockoj....da ne lunjam kad budem prijavljivala dete kod maticara,kao i za prebivaliste...unapred hvala!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozda zna neko koliko trenutno kasne sa isplatama za roditeljski dodatak. Meni je danas stiglo resenje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada mi je u julu stigao papir da mi je odobren roditeljski, imala sam na računu u PŠ uplate za tri meseca unazad, pa po mojoj računici ne kasne ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru, provericu da li imam neku upatu... extra sto ne kasne :)))

tamtam88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima..predala sam papire za roditeljski dodatak, i u medjuvremenu sme se brzo preselili u drugi stan.. A rekli su da resenje stize na kucnu adresu.. U toj kuci sad niko ne zivi, tako da ne mogu da uzmem resenje.. pa me zanima da li moze novac da se podigne bez tog resenja? pa da idem u postu kad prodje neko vreme da proverim sa licnom kartom? hvala unapred :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.