Ojed na guzi

odgovora

Objavljeno

Opet kažem pazite djevojke na gljivice....Nemojte previše tretirati kojekavim mastima, sprejevima...Ako ne prolazi nakon dva dana tretmana gljivice su i tu pomaže samo Nystatin.

Filipa meni je juce bas dr pomenula Nystatin i da se on u poslednje vreme izbegava i da je bolje leciti prirodnim putem , probioticima ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa meni je juce bas dr pomenula Nystatin i da se on u poslednje vreme izbegava i da je bolje leciti prirodnim putem , probioticima ....

Da...ali probiotik može sprječiti nastanak gljivica, ali šta kad nastanu?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nistatin nemojte mazati bez saveta lekara. Ipak je to lek.

Prvo isprobajte sve prirodne metode, kao sto je odlicno susenje fenom (mislim da je NSanja zadovoljna ovom metodom), mazanje krema sa talkom i cinkom (one isusuju te bubuljice), naravno uz izbegavaje vlaznih maramica.

Ako ne vidite da se stanje poboljsava, onda kod doktora, pa ce on da vas savetuje sta dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jos ovu kremu nemam kuci sve ostale imam , pa cu sutra da dopunim kolekciju ....

Kad kupis sudokremu zaboravices na sve ostale kreme u svom zivotu, videces. Stiti od 7 vrsta bakterija, ukljucujuci i kandidu. Ovde samo nju koriste nijednu vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako lose uputstvo, bez doziranja i nacina primene kog svih kategorija pacijenata (malih beba, dece, trudnica, odraslih...).

Evo nasla sam:

nystatin mast-uputstvo

Pa nistatin ne mozes cesto koristiti, a i on je baskad znas da su gljivice u pitanju, ako nisi siguran nije bas koristan, zar ne?

Ipak su to bebe, te antibiotik kreme (ne znam na srpskom naziv) ne bez saveta dr.

Bar ja tako mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad kupis sudokremu zaboravices na sve ostale kreme u svom zivotu, videces. Stiti od 7 vrsta bakterija, ukljucujuci i kandidu. Ovde samo nju koriste nijednu vise.

Inace pre par godina , dok nije postojala sudokrema u srbiji , su me molili da je posaljem jednoj devojici -bebi koja se toliko jadna oleja od proliva da nije mogla da sedi. I jedino ih je sodokrema spasila. NJena mama mi se toliko zahvaljivala, kaze da se kune od sad u nju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke sad kad je SUDOKREMA stigla u srbiju, mogu da vam preporucim samo to. Nema nista bolje za ojed na guzi. definitivno.

Evo da se javim da nam je guza opet mekana i nezna kao bebina. Kao da nikakvog osipa nije ni bilo! Bubuljicice su odmah posle prvog mazanja sudokreme prestale da budu bele i crvenkaste (ne znam da li sam spomenula da su pocele i da crvene) i imale su boje koze. Onda su pocele da se smanjuju tako da su se osetile samo pod prstima, a sada ih vise nema uopste, posle 5 dana mazanja. Vec posle prvog dana se videlo neverovatno poboljsanje!

A sudokremu sam mu mazala samo zato sto sam imala uzorak koji sam dobila u porodilistu i procitala na uputstuvu da je protiv OSIPa. Na svim ostalim kremama je pisalo da je protiv ojeda, ali samo na ovoj je pisalo da je protiv osipa...

Hvala Sanja za savet za fen. Ja nisam smela to da mu radim zato sto ovo nije bio ojed u pitanju nego neke sitne ospice... bebac se nije bunio niti reagovao kada mu brisem/perem/mazem guzu, ali mnogo mi je drago sto osipa vise nema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim da nam je guza opet mekana i nezna kao bebina. Kao da nikakvog osipa nije ni bilo! Bubuljicice su odmah posle prvog mazanja sudokreme prestale da budu bele i crvenkaste (ne znam da li sam spomenula da su pocele i da crvene) i imale su boje koze. Onda su pocele da se smanjuju tako da su se osetile samo pod prstima, a sada ih vise nema uopste, posle 5 dana mazanja. Vec posle prvog dana se videlo neverovatno poboljsanje!

A sudokremu sam mu mazala samo zato sto sam imala uzorak koji sam dobila u porodilistu i procitala na uputstuvu da je protiv OSIPa. Na svim ostalim kremama je pisalo da je protiv ojeda, ali samo na ovoj je pisalo da je protiv osipa...

Mi smo se samo jednom u zivotu ojeli i tad sam koristila samo sudo kremu i odmah nam je nestalo, posle 2 mazanja. Od tad je uvek imam u frizideru za ne daj BOze.

Pogotovo kad je drzite u frizideru i namazete je bebi, nema nista sto toliko ohladi i smiri bebinu kozu.

Ne znam koliko je u srbiji, ovde je 5 evra manje pakovanje, ali vredi sve pare. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad kupis sudokremu zaboravices na sve ostale kreme u svom zivotu, videces. Stiti od 7 vrsta bakterija, ukljucujuci i kandidu. Ovde samo nju koriste nijednu vise.

Inace pre par godina , dok nije postojala sudokrema u srbiji , su me molili da je posaljem jednoj devojici -bebi koja se toliko jadna oleja od proliva da nije mogla da sedi. I jedino ih je sodokrema spasila. NJena mama mi se toliko zahvaljivala, kaze da se kune od sad u nju :lol:

Mi smo se samo jednom u zivotu ojeli i tad sam koristila samo sudo kremu i odmah nam je nestalo, posle 2 mazanja. Od tad je uvek imam u frizideru za ne daj BOze.

Pogotovo kad je drzite u frizideru i namazete je bebi, nema nista sto toliko ohladi i smiri bebinu kozu.

Ne znam koliko je u srbiji, ovde je 5 evra manje pakovanje, ali vredi sve pare. :)

secer ja mislim da bi bilo u redu skroz da ti proizvodjac sudokreme plati neko zimovanje :D Salim se , ubedila si me , danas je nisam kupila jer mi se cini da mu feniranje pomaze , na ranici koju ima na preponi se vec napravila krasta , ali cu je kupiti u svakom slucaju !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nistatin nemojte mazati bez saveta lekara. Ipak je to lek.

i ja sam ovo vise puta napominjala..

Kad kupis sudokremu zaboravices na sve ostale kreme u svom zivotu, videces. Stiti od 7 vrsta bakterija, ukljucujuci i kandidu. Ovde samo nju koriste nijednu vise.

super je stvarno. kada smo imali osip pre nekako, stalno pranje guze, fen i sudokrema i za 2-3 dana proslo a bilo je bas bas gadno. od tad ga skoro svaki put perem kad ga presvlacim, mislim operem guzu u lavabou malo, pod cesmu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam ovo vise puta napominjala..

super je stvarno. kada smo imali osip pre nekako, stalno pranje guze, fen i sudokrema i za 2-3 dana proslo a bilo je bas bas gadno. od tad ga skoro svaki put perem kad ga presvlacim, mislim operem guzu u lavabou malo, pod cesmu..

Da i mi uglavnom u lavabou , kad smo sami kuci , a kad je tata tu onda nam donese lavorce sa vodom sto Markoni obozava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sara se užasno plaši fena, ustvari svih bučnih kućnih aparata :) i blendera, i usisivača, a kad sam probala fenom da joj osušim guzu zamalo da mi iskoči sa pulta.

Naravno, uključila sam na najmanju brzinu ali ona se opet plaši, tako da što se tiče tog sušenja nema ništa, obrišem je vatom suvom, kolko-tolko da upije vodu.

Čini mi se da joj se malo povukao ojed, ali neću unapred da se radujem. Crveno je i dalje ali ni nalik onome od pre neki dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sada bune ojedi/osipi....gdje je razlika, nekada sam znala a sada sam zbunjena...

Mame...ukoliko vam bebe imaju soor/mlječac ili kako već se zove, ojed na guzi nećete ničim rješiti osim Nystatinom.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, osip je sa bubuljicama, sitnim ili možda krupnim, a ojed je samo crvenilo, pod rukom ne osetljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, osip je sa bubuljicama, sitnim ili možda krupnim, a ojed je samo crvenilo, pod rukom ne osetljivo.

Mi onda imamo ojed , ali sa ranicom na preponi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sada bune ojedi/osipi....gdje je razlika, nekada sam znala a sada sam zbunjena...

Mame...ukoliko vam bebe imaju soor/mlječac ili kako već se zove, ojed na guzi nećete ničim rješiti osim Nystatinom.... ;)

Moj bebac je imao osip - bubuljicice po guzi, a ojed je uglavnom crvenilo, iziritirana GUZA... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sada bune ojedi/osipi....gdje je razlika, nekada sam znala a sada sam zbunjena...

Mame...ukoliko vam bebe imaju soor/mlječac ili kako već se zove, ojed na guzi nećete ničim rješiti osim Nystatinom.... ;)

Osip je kad se na koži pojavi gomila manjih / većih bubuljica, a ojed je kad je koža crvena i glatka (upaljena) kao kad se opečeš na nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osip je kad se na koži pojavi gomila manjih / većih bubuljica, a ojed je kad je koža crvena i glatka (upaljena) kao kad se opečeš na nešto...

E tako je kod nas , mada smo danas mnogo bolje ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li decacima treba mazati i kozu na testisima?Ja to bas i nisam mazala ,samo guzu i prevoje pa mi je pedijatrica rekla da ne koristim vlazne maramice nego samo sapun i vodu i sudokrem.A koristila sam pavlovicevu.Malo je crvenkasta pa mozda zato.Inace patronazna sestra mi je savetovala da to ne mazem,ne znam zasto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li decacima treba mazati i kozu na testisima?Ja to bas i nisam mazala ,samo guzu i prevoje pa mi je pedijatrica rekla da ne koristim vlazne maramice nego samo sapun i vodu i sudokrem.A koristila sam pavlovicevu.Malo je crvenkasta pa mozda zato.Inace patronazna sestra mi je savetovala da to ne mazem,ne znam zasto?

Ako ima osip i na testisima logicno mi je da bi taj predeo trebalo tretirati isto .... Mi nemamo na testisima samo prepone i guza .... A to za marimaice da , ja ih koristim samo da skinem kaku sa koze pa posle operemo guzu za svako presvlacenje i feniramo par minuta ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ima osip i na testisima logicno mi je da bi taj predeo trebalo tretirati isto .... Mi nemamo na testisima samo prepone i guza .... A to za marimaice da , ja ih koristim samo da skinem kaku sa koze pa posle operemo guzu za svako presvlacenje i feniramo par minuta ....

Nema osip mozda je malo crvenkasto ali ja to nisam ni primetila dok mi dr.nije rekla.Onako kad skinem pelenu bude mu koza kao potparena smezurava,pa mozda zbog toga.Da posle kake i ja tako ali mi se desavalo da kad se samo upiski obrisem ga maramicama,ali posle pregleda sad ga stalno perkam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mu mazem kremu svuda od kad se rodio. I po testisima, i po pisi i po guzi... prevoji... ma svuda.

Ja prestala da mu mazem sudokremu i pocela da mu mazem onu Niveu SOS koju sam mu kupila, jer sudokremu imam samo uzorak, i njemu ponovo pocele bubuljicice! TO JE OD NIVEA KREME! :((((((

Bas sam se razocarala :( a ja se bas uzdala u ovu niveu jer mu je koza po telu bas nezna od nje, danas cu kupiti sudokremu za guzu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li decacima treba mazati i kozu na testisima?Ja to bas i nisam mazala ,samo guzu i prevoje pa mi je pedijatrica rekla da ne koristim vlazne maramice nego samo sapun i vodu i sudokrem.A koristila sam pavlovicevu.Malo je crvenkasta pa mozda zato.Inace patronazna sestra mi je savetovala da to ne mazem,ne znam zasto?

Da naravno i po testisima. Jer i testisi znaju itekako da se osuju i upale. Vlazne maramice mi nismo koristili do treceg meseca. Najbolje da ga operes i ceo taj deo sudo kremom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.