Bolovi, grčevi, zatezanje stomaka


odgovora

Objavljeno

Ja cu spomenuti doktorki, ali hvala vam na podeljenim iskustvima. Znam da je sve to normalno ali opet ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu spomenuti doktorki, ali hvala vam na podeljenim iskustvima. Znam da je sve to normalno ali opet ........

Normalno je sve, celo telo doživljava drastične promene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu spomenuti doktorki, ali hvala vam na podeljenim iskustvima. Znam da je sve to normalno ali opet ........

Normalno je da brinemo...

Ja sam prvi put trudna :) Drugi put cu da znam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su poceli bolovi posle celodnevne setnje. Posle je odmor pomogao. Ja sam pomenula doktoru, za svaki slucaj. Rekoh sta mi je odgovorio.

Pitaj i ti, bas da vidim sta ce tebi da kazu. :)

Ok, bas cu da je pitam... Mada, kazem da sam to smatrala nekom normalnom pojavom koja ce ubrzo proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, bas cu da je pitam... Mada, kazem da sam to smatrala nekom normalnom pojavom koja ce ubrzo proci.

Ma, sigurno ce brzo da prodje. Meni jeste. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Povremeno i mene zaboli..ali ono baš..bitno je da ne traje dugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam u 23 nedelji trudnoce, i pojavio mi se ne tako cest bol u predelu prepona i donjeg stomaka i najjaci je nakon dugog sedenja, i prilikom lezanja kada bi se okretala sa jedne na drugu stranu. Ima li neka iskustva sa ovim da mi da neki savet? Ja inace imam probleme sa kukovima tj. imam operisan levi kuk, i porodicu se carskim rezom kako ne bi doslo do komplikacija. Na posledenjem pregledu sve je bilo super, cak je i beba krupnija u odnosu na nedelju trudnoce.

Maraya ovu poruku kao da sam ja napisala, skroz svi simptomi su isti i kod mene cak i nedjelja trudnoce. Stim sto bol nije bas tako blag i kratak, vec zna biti izuzetno jak i potrajati nekoliko minuta. Cak sam nesto malo iznad prepone ka stomaku dobila neku oteklinu na lijevoj strani. Dr.kaze mozda je kila (bruh) mozda samo otecen ligament, a sta god da je do kraja trudnoce samo da se prati i najverovatnije ce samo proci.

Jos jedna stvar koja mi se desava beba je preaktivna i kada se okrece tako se nategne ispod stomaka, da me tjera cesto na mokrenje. Dr. kaze sve u redu, sve uredu, ja ne znam vise u sta da vjerujem, cini mi se ispasce kako se podupre bebac . Ovo mi nije prva trudnoca vec treca i prethodnih se ne secam bas da su bile ovako niske, a dr. i dalje tvrdi da je sve tako kako treba da bude. Osjecam se lose, ide mi na zivce bol ispod stomaka i ovo podupiranje po dnu stomaka i ne mogu dugo da stojim i kad kad sam sva ocajna. Imate li vi ovakvih problema:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maraya ovu poruku kao da sam ja napisala, skroz svi simptomi su isti i kod mene cak i nedjelja trudnoce. Stim sto bol nije bas tako blag i kratak, vec zna biti izuzetno jak i potrajati nekoliko minuta. Cak sam nesto malo iznad prepone ka stomaku dobila neku oteklinu na lijevoj strani. Dr.kaze mozda je kila (bruh) mozda samo otecen ligament, a sta god da je do kraja trudnoce samo da se prati i najverovatnije ce samo proci.

Jos jedna stvar koja mi se desava beba je preaktivna i kada se okrece tako se nategne ispod stomaka, da me tjera cesto na mokrenje. Dr. kaze sve u redu, sve uredu, ja ne znam vise u sta da vjerujem, cini mi se ispasce kako se podupre bebac . Ovo mi nije prva trudnoca vec treca i prethodnih se ne secam bas da su bile ovako niske, a dr. i dalje tvrdi da je sve tako kako treba da bude. Osjecam se lose, ide mi na zivce bol ispod stomaka i ovo podupiranje po dnu stomaka i ne mogu dugo da stojim i kad kad sam sva ocajna. Imate li vi ovakvih problema:(

Ne toliko drastičnih..povremeno me probode..zaboli i kada se beba okreće..inače i ja nisko nosim..pa su zadnje nedelje trudnoće jako teške..sa prvom bebom sam maltene zadnjih mesec dana provela samo u kući i dvorištu..skoro pa nisam mogla da hodam od bola koji bi prilikom hodanja nastao :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maraya ovu poruku kao da sam ja napisala, skroz svi simptomi su isti i kod mene cak i nedjelja trudnoce. Stim sto bol nije bas tako blag i kratak, vec zna biti izuzetno jak i potrajati nekoliko minuta. Cak sam nesto malo iznad prepone ka stomaku dobila neku oteklinu na lijevoj strani. Dr.kaze mozda je kila (bruh) mozda samo otecen ligament, a sta god da je do kraja trudnoce samo da se prati i najverovatnije ce samo proci.

Jos jedna stvar koja mi se desava beba je preaktivna i kada se okrece tako se nategne ispod stomaka, da me tjera cesto na mokrenje. Dr. kaze sve u redu, sve uredu, ja ne znam vise u sta da vjerujem, cini mi se ispasce kako se podupre bebac . Ovo mi nije prva trudnoca vec treca i prethodnih se ne secam bas da su bile ovako niske, a dr. i dalje tvrdi da je sve tako kako treba da bude. Osjecam se lose, ide mi na zivce bol ispod stomaka i ovo podupiranje po dnu stomaka i ne mogu dugo da stojim i kad kad sam sva ocajna. Imate li vi ovakvih problema:(

Slično je i kod mene! Beba je jako nisko i veruj mi da mi se dešava da mi se na sred ulice tako namesti da mislim da ću se unerediti :blink: Takođe je preaktivna i jutros me je probudila u 4h svojim đuskanjem ;) Imam bolove u donjem delu stomaka ali ne više tako često. Dr mi je na to rekao da je bolje kada osetim bilo kakvu bol da legnem ili jednostavno kad osetim potrebu da ležim da to i radim. To znači da je to telu trenutno potrebno! Treba slušati svoje telo! I predložio mi je da nosim pojas za trudnice, baš iz tog razloga! I veruj mi da mi prija!

Nemoj da očajavaš, pa to su naši bumbarčići! Izdrži još malo, nije nam mnogo ostalo!

c014.gifc014.gifc014.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svim trudnicama

ja sam nova na forumu i tek sam saznala da sam u drugom stanju. nisam jos bila na prvom pregledu jer sam tek usla u 5 nedelju. kad sam imala spontani prosle god bila sam kod dr isto tako na pocetku 5 nedlje i dr mi je rekao da postoji trudnoca al da treba jos malo sacekati da bi se videlo nesto vise.zato sad hocu da sacekam bar jos nedelju dana pa da odem na pregled.

mene brine to sto imam neku neprijatnu napetost u donjem delu stomaka i kao da imam nadimanje,tako se osecam. sinoc sam imala nekakav stresni dogadjaj i posle toga napetost se pojacala sinoc i danas.ceo dan sam prelezala i tek kad sam popila magnezijum napetost je prilicno popustila ali je jos malko osecam iako lezim.

ima li neko slicno iskustvo ili neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izdrzite mame :rolleyes:

mene su pored ovih vasih opisanih bolova mucili i bolovi u rebrima, bukvalno su me bolela rebra, zadnja dva meseca trudnoce nisam ni spavala kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage moje! Ja se bas iznerviram kada se beba tako ruzno namjesti, sto kazete mislim da cu se unerediti, ili ce ona ispasti. Evo sjutra idem na detaljni ultrazvuk , ko zna koji po redu, pa da vidimo jos jednom sta se unutar stomaka desava.

Prethodnu trudnocu sam nisko nosila pa se beba oslanjala glavom, dugo na moju karlicu i dobila kefalhematom, kasnije godinu-dvije poslije porodjaja hematom je skroz kalcifikovao i glavica ostade malo nepravilnog oblika na vrhu, deckic sada ima 9 god.i to nije primijetno, glava se razrasla, ali sta sam sve prezivjela od raznih babskih prica samo ja znam. Moja komsinka je imala isto problem niskog nosenja trudnoce, beba se oslanjala rebrima o karlicu i morali su da idu na operaciju, jer je decko rodjen sa povijenim rebrom. I sta sada da mislim poslije mog iskustva i ovog komsinkinog. Grozno.

Samo da srecno docekamo deveti mjesec, jer mi se cini jos daleko :huh: i da se bebe rode zive i zdrave :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izdrzite mame :rolleyes:

mene su pored ovih vasih opisanih bolova mucili i bolovi u rebrima, bukvalno su me bolela rebra, zadnja dva meseca trudnoce nisam ni spavala kako treba.

Jao zadnja 2 mjeseca umiju biti horor film, sto se tice namjestanja u krevetu posebno, a sjecam se i tog bola u rebrima u prvoj trudnoci a druga je bila nisko , pa je beba pravila pritisak na besiku, svakih 2-5 minuta u toalet.

Ali sve se to brzo zaboravi, kada se sve zavrsi kako treba ....SRECNO :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam u 23 nedelji trudnoce, i pojavio mi se ne tako cest bol u predelu prepona i donjeg stomaka i najjaci je nakon dugog sedenja, i prilikom lezanja kada bi se okretala sa jedne na drugu stranu. Ima li neka iskustva sa ovim da mi da neki savet? Ja inace imam probleme sa kukovima tj. imam operisan levi kuk, i porodicu se carskim rezom kako ne bi doslo do komplikacija. Na posledenjem pregledu sve je bilo super, cak je i beba krupnija u odnosu na nedelju trudnoce.

Ja sam takođe imala bolove u kukovima,ali moja beba je ležala poprečno u stomaku zadnji mesec i po.pokušaj da stavljas jastuk pod noge da bi rasteretila pritisak na kukove,meni je pomagalo!

Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POZZZ SVIMA, takodje nova sam na forumu.

Inace u prvoj trudnoci nisam imala nikakve bolove tacnije nisam ni osjetila trudnocu iako sam pred sami kraj morala da pijem ginipral (iako ja nisam osjećala nikakve bolove nego nakon pregleda doktorice).

Ova trudnoca je drugacija, osjecam bolove, kao menstruacione u donmjem dijelu stomaka, prvo na početku trudnoce pa je prestalo pa onda opet jedan period bolilo i evo sada 13 nedelja i opet se pojavljuju. Kada "naglo" ustanem, kada se iz bilo kojeg razloga zadisem i sl. Pored tih bolova osjećam i neki cudan "pritisak" u donjem dijelu stomaka.

Vidim da skoro sve imate problema sa tim i da su misljenja podjeljena. Doktorica kaze da se ne brinem ali meni opet to nije normalno s obzirom da sam prvu trudnoci malte ne sama sebe dovezla autom u bolnicu tj bila maksimalno aktivna.

Plasim se jer ne smijem bukvalno nista da radim a sto zahtjeva i minimalan napor a da ne osjetim taj "pritisak" i eventualno bolove ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POZZZ SVIMA, takodje nova sam na forumu.

Inace u prvoj trudnoci nisam imala nikakve bolove tacnije nisam ni osjetila trudnocu iako sam pred sami kraj morala da pijem ginipral (iako ja nisam osjećala nikakve bolove nego nakon pregleda doktorice).

Ova trudnoca je drugacija, osjecam bolove, kao menstruacione u donmjem dijelu stomaka, prvo na početku trudnoce pa je prestalo pa onda opet jedan period bolilo i evo sada 13 nedelja i opet se pojavljuju. Kada "naglo" ustanem, kada se iz bilo kojeg razloga zadisem i sl. Pored tih bolova osjećam i neki cudan "pritisak" u donjem dijelu stomaka.

Vidim da skoro sve imate problema sa tim i da su misljenja podjeljena. Doktorica kaze da se ne brinem ali meni opet to nije normalno s obzirom da sam prvu trudnoci malte ne sama sebe dovezla autom u bolnicu tj bila maksimalno aktivna.

Plasim se jer ne smijem bukvalno nista da radim a sto zahtjeva i minimalan napor a da ne osjetim taj "pritisak" i eventualno bolove ...

nani, samo nemoj da brines. I ja imampovremeno bolove u donjem stomaku, kao menstrualni bol... Par puta sam imal i veoma jak probadajuci bol. Moja doktorica mi nije cak ni bolovanje otvorila... Hvala ovima mojima na poslu pa me stede. Koristim slobodne dane, stari odmor, novi odmor.

Ja ni pola sata ne mogu da setam a da mi ne krenu neprijatna probadanja u donjem delu stomaka. Ono sto je vazno je da se na UZ vidi da se beba normalno razvija. Ako moras da se stedis, stedi se. Samo nemoj da panicis. Ne postoje dve iste trudnoce.

Opusti se, nisi jedina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POZZZ SVIMA, takodje nova sam na forumu.

Inace u prvoj trudnoci nisam imala nikakve bolove tacnije nisam ni osjetila trudnocu iako sam pred sami kraj morala da pijem ginipral (iako ja nisam osjećala nikakve bolove nego nakon pregleda doktorice).

Ova trudnoca je drugacija, osjecam bolove, kao menstruacione u donmjem dijelu stomaka, prvo na početku trudnoce pa je prestalo pa onda opet jedan period bolilo i evo sada 13 nedelja i opet se pojavljuju. Kada "naglo" ustanem, kada se iz bilo kojeg razloga zadisem i sl. Pored tih bolova osjećam i neki cudan "pritisak" u donjem dijelu stomaka.

Vidim da skoro sve imate problema sa tim i da su misljenja podjeljena. Doktorica kaze da se ne brinem ali meni opet to nije normalno s obzirom da sam prvu trudnoci malte ne sama sebe dovezla autom u bolnicu tj bila maksimalno aktivna.

Plasim se jer ne smijem bukvalno nista da radim a sto zahtjeva i minimalan napor a da ne osjetim taj "pritisak" i eventualno bolove ...

Obavezni kazi doktoru da si u prethodnoj trudnoci imala pred kraj slican problem i da si uzimala Ginipral. Ja sam imala istu situaciju i doktor je pokusao da se izvucemo drugi put bez tog lijeka ali kako su odmicali dani, beba je dobijala na tezini, a moji problemi sa bolovima i pritiskom "na dolje" su se povecavali, pa je negdje u petom mjesecu (krajem) ipak uveo Ginipral, kako kaze zbog predostroznosti, sobzirom da je slicno bilo u prethodnoj trudnoci. I nakon 2 nedjelje svi bolovi su nestali a i onaj odvratni probadajuci pritisak na dolje kao da ce ti utroba ispasti

I iskreno da ti kazem ne radim nista od 13 nedjelje. Cuvaj se maksimalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA PUNO ... bitno je valjda da ne panicim. ista doktorica mi je vodila i proslu trudnocu tako da je upucena u sve. U svakom slucaju necu cekati termin pregleda ya dvije nedelje nego odmah u ponedeljak idem kod doktorice ....

THN pusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POZZZ SVIMA, takodje nova sam na forumu.

Inace u prvoj trudnoci nisam imala nikakve bolove tacnije nisam ni osjetila trudnocu iako sam pred sami kraj morala da pijem ginipral (iako ja nisam osjećala nikakve bolove nego nakon pregleda doktorice).

Ova trudnoca je drugacija, osjecam bolove, kao menstruacione u donmjem dijelu stomaka, prvo na početku trudnoce pa je prestalo pa onda opet jedan period bolilo i evo sada 13 nedelja i opet se pojavljuju. Kada "naglo" ustanem, kada se iz bilo kojeg razloga zadisem i sl. Pored tih bolova osjećam i neki cudan "pritisak" u donjem dijelu stomaka.

Vidim da skoro sve imate problema sa tim i da su misljenja podjeljena. Doktorica kaze da se ne brinem ali meni opet to nije normalno s obzirom da sam prvu trudnoci malte ne sama sebe dovezla autom u bolnicu tj bila maksimalno aktivna.

Plasim se jer ne smijem bukvalno nista da radim a sto zahtjeva i minimalan napor a da ne osjetim taj "pritisak" i eventualno bolove ...

i ja sam imala te cudne bolove u stomaku pocetkom trudnoce,par puta sam imala utisak dammi se materica grci..to je normalno,materica vec pocinje da raste i rasteze se,beba se usadjuje....

sad sam u 24.nedelji i kao i TAKI osecam ,,bolove`` ,bolje da kazem zategnutost u donjem delu stomaka,ponekad...nista bolno,pomalo nelagodno...

ne treba zaboraviti da se tokom trudnoce materica rastegne 8 puta od svoje prvobitne velicine! samo ne preterivati sa aktivnostima,saginjanjem,podizanjem i tako to. odmarati.raumem da imas ruzno iskustvo od pre,pa te je sad strah,samo opusteno sto vise mozes,POZDRAV!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina kako si?

Jesi li skoro radila UZ?

Dr ti je tada sigurno utvrdila/o stanje grlica materice i karakteristike ploda (protok krvi, sirinu vratnog nabora, duzinu ploda, precnik glave, nosna kost...) Ako su beba i grlic materice u redu, oni obicno ne daju lekove. Ja sam imala i te "menstrualne bolove" a i grozne grceve.. pa nista.

Nadam se da si dobro. Kuckaj nam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 34-oj nedelji zavrsila u bolnici na par sati posmatranja zbog ostrog bola u donjem desnom uglu ispod stomaka. Prvo do klinike, onda odatle u bolnicu u koju sam jedva usla od boli. Dotle sam mogla da hodam, ali poslednjih 20-ak koraka- skoro pa nikako. Posmatrali su me na CTG-u od 14-17:30- nije bilo kontrakcija, beba nije bila po stresom, otkucaji srca normalni. Ispalo je da je sve u redu, bol je popustio i pod dijagnozom "istegnuti ligament" (prethodnog dana sam igrala kriket i zamahivala onom teskom palicom) poslali me kuci. Malo sam tog dana odmarala i posle je sve bilo po starom.

Mozda da vodis dnevnik i zapisujes tacno osecaje i onda to pokazes svom lekaru na pregledu. Mozda ako ima veze sa bebinom aktivnoscu primetis i neko ponavljanje ili da se javlja u odredjeno doba dana ili kada beba postane aktivnija (recimo kada ti uneses vise secera isl). Sigurna sam da je nesto za trudnocu sasvim normalno u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U petnaestoj nedelji sam. Zadnjih nekoliko dana mi je stomak tvrdji nego inace ali sam do malopre bila resena da ne panicim. Sad me ta resenost napustila. Stomak je postao jos tvrdji i i to poprilicno nisko i imam neke grceve. Nadala sam se da necu nisko da nosim ali izgleda da mi se nade nece ostvariti...

Samo da sve bude u redu...

Koliko stomak treba da bude tvrd? Mene bas plasi kad je tvrd i napet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U petnaestoj nedelji sam. Zadnjih nekoliko dana mi je stomak tvrdji nego inace ali sam do malopre bila resena da ne panicim. Sad me ta resenost napustila. Stomak je postao jos tvrdji i i to poprilicno nisko i imam neke grceve. Nadala sam se da necu nisko da nosim ali izgleda da mi se nade nece ostvariti...

Samo da sve bude u redu...

Koliko stomak treba da bude tvrd? Mene bas plasi kad je tvrd i napet.

I ja sam se ovdje zalila na bolove u donjem dijelu stomaka, pogotovo pri okretanju u krevetu, ustajanju, bilo kom naporu... Ali, nisam mnogo obracala paznju na to jer sam procitala da je to sasvim normalno (a i nije trajalo dugo, povremeno se javljalo, i bilo je slabog intenziteta).

Ja se nadam da je kod tebe sve u redu, i mozda su ti promjene koje smo mi prosle izrazenije jer nosis blizance. Ipak bi trebalo to da provjeris sa dr.

Veceras sam u setnji osjetila takav bol u donjem dijelu stomaka, da sam pomislila da cu se poroditi na sred ulice! :blink:

Nemam predstavu kakvi su porodjajni bolovi, ali ovo je bilo zaista bolno i neprijatno- ostar, probadajuci bol, vise na lijevoj strani...

Morala sam da sjednem na neku klupu, i brze-bolje smo se vratili kuci. Cim sam legla, bol je nestao...

Na pregled idem tek 23. Ako mi se ovo desi jos koji put, moracu otici ranije. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se ovdje zalila na bolove u donjem dijelu stomaka, pogotovo pri okretanju u krevetu, ustajanju, bilo kom naporu... Ali, nisam mnogo obracala paznju na to jer sam procitala da je to sasvim normalno (a i nije trajalo dugo, povremeno se javljalo, i bilo je slabog intenziteta).

Ja se nadam da je kod tebe sve u redu, i mozda su ti promjene koje smo mi prosle izrazenije jer nosis blizance. Ipak bi trebalo to da provjeris sa dr.

Veceras sam u setnji osjetila takav bol u donjem dijelu stomaka, da sam pomislila da cu se poroditi na sred ulice! :blink:

Nemam predstavu kakvi su porodjajni bolovi, ali ovo je bilo zaista bolno i neprijatno- ostar, probadajuci bol, vise na lijevoj strani...

Morala sam da sjednem na neku klupu, i brze-bolje smo se vratili kuci. Cim sam legla, bol je nestao...

Na pregled idem tek 23. Ako mi se ovo desi jos koji put, moracu otici ranije. :(

jos mesec dana, a mozda i manje, znaces kakvi su. Jesi li nestrpljiva? Ja jedvacekam ponedeljak da odem do lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos mesec dana, a mozda i manje, znaces kakvi su. Jesi li nestrpljiva? Ja jedvacekam ponedeljak da odem do lekara.

Nestrpljiva jesam, ali i uplasena... t3608.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.