Recepti za torte

odgovora

Objavljeno

Evo vocne,odlicna je, pravila sam je 100 puta

SLADOLED TORTA

U 1/2l mleka skuvati puding od banana ili vanile sa 200gr secera i 2 kasike gustina. Isto ponoviti i sa pudingom od jagoda. U ohladjen pudin od jagoda umesati 700gr isecenih jagoda.Umutiti jedan i po margarin sa malo secera u prahu i podeliti u dva ohladjena pudinga. U soku koji su pustile predhodno usecerene jagode potapati piskote i filovati. 2 velike kutije piskota i 500 gr slaga,1 kg banana

Postupak filovanja

piskote,fil banana ili vanila,banane isecene po duzini,slag,piskote,fil od jagode,slag.

Torta je jako ukusna i bas,bas velika.

Prijatno

Uh, cini me se taaaakoooo ukusna! Hvala puno! t2022.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Clara jedno pitanje, da li jagode da iseckam i pošećerim, ili nije potrebno dodatno sladiti, nisam nikad koristila ni taj preliv. Praviću tu tortu za vikend, kad imam više vremena da radim natanane. :P

Iseckaj ih na pola i pošećeri :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, hvala na odgovoru, a ja sinoć pravila, i zaista je lepa, nije baš ispala ono tip-top, ali treba mi malo vežbe i biće ok, bitno da je ukusna. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, hvala na odgovoru, a ja sinoć pravila, i zaista je lepa, nije baš ispala ono tip-top, ali treba mi malo vežbe i biće ok, bitno da je ukusna. ;)

Hehe..i meni malo vremena trebalo da se uvežbam, ali je jako ukusna.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna jako brza i jednostavna torta..

Ananas torta

Potrebno je:

* 300 g mlevenog keksa,

* 200 g mlevenih (isprzenih) lešnika

* sok iz konzerve ananasa,

* 200 g umucenog margarina sa

* 200 g šecera u prahu

Sjediniti masu, izruciti na tacnu i formirati u obliku okrugle torte, pa staviti fil.

Fil:

U 4 dl mleka skuvati umućenih 6 žumanaca sa 150 g šećera, 3 vanilin šećera i 3 kašike brašna. Kada se ohladi, sjediniti sa 100 g umućenog margarina.

Preko fila staviti isečen ananas iz konzerve, a preko ovoga šlag po želji.

mmmmmmm..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmmmmmm..... :)

STO BI MOJA BEBA REKLA AM.AM,AM,AM,AM......!!!!!!!!!!!!!!g19120.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu sto je dobra ova kapri torta...hoce neko parce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U subotu je sinu rodjendan i mislila sam da kombinujem ovu ananas i sladoled tortu, tj. da kupim gotove kore i pravim fil od ove dve torte. Na sta li ce to liceti???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brza torta sa piskotama

Umutiti 4 kisele pavlake sa 100gr secera u prahu. Piskote kvasiti gaziranim sokom i poredjati na pleh. Odozgo staviti pavlaku pa sveze voce npr. jagode a super je i sa ananasom iz konzerve. Onda opet red piskota pa red fila pa red voca dok ne potrosite piskote-400gr. Odozgo slag. Super je za ove dane a mozete kombinovati i dve tri vrste voca...po zelji...ko voli nek izvoli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovu tortu pravim sa petit beurre-mo. Takav sam recept dobila. Moj muzic ne voli slatkise, ali kad je ova tortica u pitanju, u stanju je da pojede pola. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brza torta sa piskotama

Umutiti 4 kisele pavlake sa 100gr secera u prahu. Piskote kvasiti gaziranim sokom i poredjati na pleh. Odozgo staviti pavlaku pa sveze voce npr. jagode a super je i sa ananasom iz konzerve. Onda opet red piskota pa red fila pa red voca dok ne potrosite piskote-400gr. Odozgo slag. Super je za ove dane a mozete kombinovati i dve tri vrste voca...po zelji...ko voli nek izvoli...

Ja sam je pravila i drzala je u zamrzivacu, kad je izvadim pavlaka se rastopi i prospe po tanjiru, pa dodje kao sladoled. A inace, ukus joj je ekstra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavlaku sa šećerom treba mutiti kašikom, a ne mikserom i tada se neće rastopiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovu tortu pravim sa petit beurre-mo. Takav sam recept dobila. Moj muzic ne voli slatkise, ali kad je ova tortica u pitanju, u stanju je da pojede pola. :D

i ja sa petit beurre-om ali i to sa piskotama super zvući

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma moze sa cim hoces. :D Kad je mljac, mljac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruskinja je u pravu, pavlaka i secer se rucno mute...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavlaku sa šećerom treba mutiti kašikom, a ne mikserom i tada se neće rastopiti...

A ja mutila mikserom :blink::blink::blink::blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja mutila mikserom :blink::blink::blink::blink::blink:

Opusteno...ko pita ne skita...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam ja prekjuče pravila, a juče jeli i baš osvežava...

Krempita sa keksom

Sastojci

Krem

1 l mleka

1 čaša ( od jogurta) šećera

4 kašike brašna

2 pudinga od slatke pavlake ( može i od vanile)

2 jaja

1 margarin

2 vanil šećera

Umesto korica

četvrtasti keks

Priprema

Odvojiti malo hladnog mleka od pripremljene litre, i u njemu razmutiti puding, brašno i žumanca. Ostatak mleka staviti da provri sa šećerom i vanil šećerom. Kad provri mleko, ukuvati puding. Ostaviti da se malo prohladi. Umutiti belanca da budu penasta. U mlak puding umešati razmekšali margarin i belanca. Poređati keks u dublju tepsiju ( ne umakati ga u mleko ili slično, jer se na njega sipa mlak fil koji će ga omekšati ), i sipati krem na njega. Poravnati i poređati keks i odozgo. Ostaviti preko noći u frižideru.

Posluživanje

Hladan kolač seći na kocke i posuti prah šećerom. Prijatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja volim tortu sa bananicama,sprema se bukvalno za 20 minuta i dosta lako.

treba vam:

10 cokoladnih bananica

250g petit ber keksa( to je ono najmanje pakovanje)

2 pudinga od cokolade

1oogr cokolade za kuvanje

1 margarin

2 slaga

u serpu(kalup) iseckate i nadrobite bananice i keks.skuvate 2 pudinga i dok je vrelo umutite u njih cokoladu i margarin.pa u jos vrelu masu(da bi keks omeksao) ubacite keks i banaice,izmesate i prelijete u serpu ili kalup.stavite u frizider da se stegne(jedno pola sata do sat vremena),okrenete na tacnu i odgore dva slaga.IZUZETNO UKUSNA.

PRIJATNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jos jedne brze ,,torte``

1 kg petit ber keksa

1 l jogurta

voce (ananas,visnje,maline..) i secer po zelji

keks se izlomi,doda se secera po ukusu,pa se prelije jogurtom,dobro izmesa i doda se voce.stavi se u kalup ili u tepsiju,od gore 2 slaga I GOTOVA ,,TORTA`` :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i jos jedan lep recept za tortu sa kremom od jagoda

1 pakovanje mlevene plazme

1,5 margarina

1 casa vocnog soka(djus,visnja..)

2 pudinga od vanile

oko 300-400gr SVEZIH jagoda

2 slaga

kora se pravi od plazme ,u keks se sipa casa soka,izmesa se i doda se deo skuvanog pudinga izradjen sa margarinom.izmuti se mikserom i prelije na tacnu ili tepsiju.

u puding (izradjen sa margarinom) se izmiksaju sveze jagode.to ide preko plazme i od gore dva slaga.

ja sladim po ukusu,zato nisam navela kolicinu secera.zasladim dobro puding i to je to,keks je sam po sebi saldak,u njega dodajem puding da kora bude socna i da se ne kruni dok se sece i jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja volim tortu sa bananicama,sprema se bukvalno za 20 minuta i dosta lako.

treba vam:

10 cokoladnih bananica

250g petit ber keksa( to je ono najmanje pakovanje)

2 pudinga od cokolade

1oogr cokolade za kuvanje

1 margarin

2 slaga

u serpu(kalup) iseckate i nadrobite bananice i keks.skuvate 2 pudinga i dok je vrelo umutite u njih cokoladu i margarin.pa u jos vrelu masu(da bi keks omeksao) ubacite keks i banaice,izmesate i prelijete u serpu ili kalup.stavite u frizider da se stegne(jedno pola sata do sat vremena),okrenete na tacnu i odgore dva slaga.IZUZETNO UKUSNA.

PRIJATNO

Ovo zvuci ukusno a dobro je i to sto se brzo sprema. Obavezno cu da probam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja volim tortu sa bananicama,sprema se bukvalno za 20 minuta i dosta lako.

treba vam:

10 cokoladnih bananica

250g petit ber keksa( to je ono najmanje pakovanje)

2 pudinga od cokolade

1oogr cokolade za kuvanje

1 margarin

2 slaga

u serpu(kalup) iseckate i nadrobite bananice i keks.skuvate 2 pudinga i dok je vrelo umutite u njih cokoladu i margarin.pa u jos vrelu masu(da bi keks omeksao) ubacite keks i banaice,izmesate i prelijete u serpu ili kalup.stavite u frizider da se stegne(jedno pola sata do sat vremena),okrenete na tacnu i odgore dva slaga.IZUZETNO UKUSNA.

PRIJATNO

Da si nam ziva i zdrava, ovo mora da se proba!!! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmmmm, BM, ti si moj čovek...volim te brze, sočne torte...a ova sa bananicama... ja često skuvam puding, pa ubacim svaaašta u njega dok je vruć (kekse, voće, jafa keks...) kad se stegne odozgo stavim šlag i poslastica super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.