Recepti za torte

odgovora

Objavljeno

Ja na netu našla ovaj recept, probala i super je torta..nije komplikovana za pravljenje, zato mame navalite hehe..

Torta s jagodama

Potrebno je:

6 jaja

6 kašika šećera

6 kašika brašna

Nadev:

kesica pudinga od vanile

kesica šlaga

100 g maslaca

Za ukrašavanje:

300 g jagoda

kesica preliva za torte

Priprema:

Ulupati čvrst sneg od belanaca, dodati šećer i jedno po jedno žumance. Masu mutiti dok ne postane penasta, pa postepeno dodavati brašno. Podeliti na dva dela i ispeći dve kore u podmazanom i brašnom posutom plehu.

U međuvremenu skuvati puding od vanile i dok je još topao, sjedinitiga sa maslacem. Masu mutiti mikserom dok se ne ohladi. Tada dodati ulupan šlag i sve penasto umutiti. Ovim nadevom spojiti dve kore.

Na gornju koru poređati jagode. Skuvati preliv za tortu prema uputstvu na kesici i preliti preko jagoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na netu našla ovaj recept, probala i super je torta..nije komplikovana za pravljenje, zato mame navalite hehe..

Torta s jagodama

Potrebno je:

6 jaja

6 kašika šećera

6 kašika brašna

Nadev:

kesica pudinga od vanile

kesica šlaga

100 g maslaca

Za ukrašavanje:

300 g jagoda

kesica preliva za torte

Priprema:

Ulupati čvrst sneg od belanaca, dodati šećer i jedno po jedno žumance. Masu mutiti dok ne postane penasta, pa postepeno dodavati brašno. Podeliti na dva dela i ispeći dve kore u podmazanom i brašnom posutom plehu.

U međuvremenu skuvati puding od vanile i dok je još topao, sjedinitiga sa maslacem. Masu mutiti mikserom dok se ne ohladi. Tada dodati ulupan šlag i sve penasto umutiti. Ovim nadevom spojiti dve kore.

Na gornju koru poređati jagode. Skuvati preliv za tortu prema uputstvu na kesici i preliti preko jagoda.

Pa, mogla bih da probam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, mogla bih da probam. :D

Izvoli, posluži se.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinu je 05. juna rodjendan i vec sam pocela da razmisljam oko torte. Mrzim torte sa pudingom, a volim da eksperimentisem, pa od dva, tri recepta napravim jedan i obicno mi budu lepe rodjendanske torte. Moracu ovu temu malo cesce da posecujem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvoli, posluži se.. :lol:

Hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinu je 05. juna rodjendan i vec sam pocela da razmisljam oko torte. Mrzim torte sa pudingom, a volim da eksperimentisem, pa od dva, tri recepta napravim jedan i obicno mi budu lepe rodjendanske torte. Moracu ovu temu malo cesce da posecujem :rolleyes:

U Grcki sladoled ide samo slag i odlicna je. Mljac, mljac,... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je najlepsa cokoladna torta na svetu!

ČOKOLADNA TORTA

Potrebno je:

500 g margarina

500 g šećera u prahu

16 jaja

400 g čokolade za kuvanje

300 g mlevene plazme

4 krem šlaga od čokolade

Priprema:

Margarin i šećer u prahu umutiti zajedno. Odvojiti belanca od žumanaca, pa dodati jedno po jedno žumance u smesu sa margarinom i šećerom. Na pari otopiti čokoladu i kad se malo prohladi dodati je smesi. Zatim dodati mleveni plazma keks i penasto umućena belanca (belanca dodavati postepeno kašiku po kašiku i u međuvremenu mešati).

Smesu podeliti na dva dela i od jedne polovine ispeći 3 kore (oko 8 kašika mase za jednu koru).

Umutiti šlag krem.

Filovati na sledeći način:

Kora - Fil - Šlag - Kora - Fil - Šlag - Kora - Fil - Šlag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je najlepsa cokoladna torta na svetu!

ČOKOLADNA TORTA

Potrebno je:

500 g margarina

500 g šećera u prahu

16 jaja

400 g čokolade za kuvanje

300 g mlevene plazme

4 krem šlaga od čokolade

Priprema:

Margarin i šećer u prahu umutiti zajedno. Odvojiti belanca od žumanaca, pa dodati jedno po jedno žumance u smesu sa margarinom i šećerom. Na pari otopiti čokoladu i kad se malo prohladi dodati je smesi. Zatim dodati mleveni plazma keks i penasto umućena belanca (belanca dodavati postepeno kašiku po kašiku i u međuvremenu mešati).

Smesu podeliti na dva dela i od jedne polovine ispeći 3 kore (oko 8 kašika mase za jednu koru).

Umutiti šlag krem.

Filovati na sledeći način:

Kora - Fil - Šlag - Kora - Fil - Šlag - Kora - Fil - Šlag

Cim je cokoladna, mora da je najlepsa. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci slazem se da je to najlepsa coko torta,ja inace ne volim coko torta ali ova je vrh. Ja imam malo drugaciji recept,malo vise cokolade ;) ,mmmmmmmmmm tako je dobra i kremasta,mmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci slazem se da je to najlepsa coko torta,ja inace ne volim coko torta ali ova je vrh. Ja imam malo drugaciji recept,malo vise cokolade ;) ,mmmmmmmmmm tako je dobra i kremasta,mmmm

Ako ti nije problem, napiši mi tvoj recept. Mm obožava čokoladne torte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evi recepta Anci

COKO TORTA

FIL - 24 zumanca mutiti i dodati 500gr secera u prahu - moze i da se skuva na pari - postepeno dodavati dva margarina,500gr otopljene cokolade.Kada razbijas jaja odvajati na tri meste po 8 belanaca - priprema za kore

3 puta KORA - 8 belanaca,8 kasika secera,1 kasika brasna,3 kasike prezle i 2 kasike fila.

Torta je stvarno odlicna,pravila sam je vise puta i svaki put mi je uspela, u stvari nema sta da ne uspe.Ako nesto nije jasno slobodno pitaj.

Moja preporuka je da stavis Menaz cokoladu,jeste malo skuplja ali je ukus fenomenalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom muzu je uskoro rodjendan, pa sam planirala da mu napravim neku vocnu tortu (jagode obozava), ali jos nisam naisla na "pravi" recept. Voljela bih nesto sa puuunoo slaga i puuunoo jagoda, bez kora koje se peku (ili samo sa jednom). Ako neka od vas zna, upomoc! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evi recepta Anci

COKO TORTA

FIL - 24 zumanca mutiti i dodati 500gr secera u prahu - moze i da se skuva na pari - postepeno dodavati dva margarina,500gr otopljene cokolade.Kada razbijas jaja odvajati na tri meste po 8 belanaca - priprema za kore

3 puta KORA - 8 belanaca,8 kasika secera,1 kasika brasna,3 kasike prezle i 2 kasike fila.

Torta je stvarno odlicna,pravila sam je vise puta i svaki put mi je uspela, u stvari nema sta da ne uspe.Ako nesto nije jasno slobodno pitaj.

Moja preporuka je da stavis Menaz cokoladu,jeste malo skuplja ali je ukus fenomenalan.

Baca, hvala ti puno!!! Praviću je još ovog vikenda!

Menaž je stvarno najbolja čokolada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je najlepsa cokoladna torta na svetu!

ČOKOLADNA TORTA

Potrebno je:

500 g margarina

500 g šećera u prahu

16 jaja

400 g čokolade za kuvanje

300 g mlevene plazme

4 krem šlaga od čokolade

Priprema:

Margarin i šećer u prahu umutiti zajedno. Odvojiti belanca od žumanaca, pa dodati jedno po jedno žumance u smesu sa margarinom i šećerom. Na pari otopiti čokoladu i kad se malo prohladi dodati je smesi. Zatim dodati mleveni plazma keks i penasto umućena belanca (belanca dodavati postepeno kašiku po kašiku i u međuvremenu mešati).

Smesu podeliti na dva dela i od jedne polovine ispeći 3 kore (oko 8 kašika mase za jednu koru).

Umutiti šlag krem.

Filovati na sledeći način:

Kora - Fil - Šlag - Kora - Fil - Šlag - Kora - Fil - Šlag

Anchi, praviću danas ovu tortu, sviđaju mi se sastojci, pa javljam kako je ispala, ako bude dobra( jer ja i nisam neki majstor za torte, uvek mi se nešto raspada) zvaću vas na degustaciju! :rolleyes:I jedno pitanjce-ova polovina fila što se ne peče, u njoj su sveža jaja, jel treba to na pari nešto kuvati ili tako ostaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na netu našla ovaj recept, probala i super je torta..nije komplikovana za pravljenje, zato mame navalite hehe..

Torta s jagodama

Potrebno je:

6 jaja

6 kašika šećera

6 kašika brašna

Nadev:

kesica pudinga od vanile

kesica šlaga

100 g maslaca

Za ukrašavanje:

300 g jagoda

kesica preliva za torte

Priprema:

Ulupati čvrst sneg od belanaca, dodati šećer i jedno po jedno žumance. Masu mutiti dok ne postane penasta, pa postepeno dodavati brašno. Podeliti na dva dela i ispeći dve kore u podmazanom i brašnom posutom plehu.

U međuvremenu skuvati puding od vanile i dok je još topao, sjedinitiga sa maslacem. Masu mutiti mikserom dok se ne ohladi. Tada dodati ulupan šlag i sve penasto umutiti. Ovim nadevom spojiti dve kore.

Na gornju koru poređati jagode. Skuvati preliv za tortu prema uputstvu na kesici i preliti preko jagoda.

Clara jedno pitanje, da li jagode da iseckam i pošećerim, ili nije potrebno dodatno sladiti, nisam nikad koristila ni taj preliv. Praviću tu tortu za vikend, kad imam više vremena da radim natanane. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi, praviću danas ovu tortu, sviđaju mi se sastojci, pa javljam kako je ispala, ako bude dobra( jer ja i nisam neki majstor za torte, uvek mi se nešto raspada) zvaću vas na degustaciju! :rolleyes:I jedno pitanjce-ova polovina fila što se ne peče, u njoj su sveža jaja, jel treba to na pari nešto kuvati ili tako ostaje?

Skuvaj žumanca na pari za svaki slučaj! Uvek ih kuvam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skuvaj žumanca na pari za svaki slučaj! Uvek ih kuvam!

Ok, hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je najlepsa cokoladna torta na svetu!

ČOKOLADNA TORTA

Potrebno je:

500 g margarina

500 g šećera u prahu

16 jaja

400 g čokolade za kuvanje

300 g mlevene plazme

4 krem šlaga od čokolade

Priprema:

Margarin i šećer u prahu umutiti zajedno. Odvojiti belanca od žumanaca, pa dodati jedno po jedno žumance u smesu sa margarinom i šećerom. Na pari otopiti čokoladu i kad se malo prohladi dodati je smesi. Zatim dodati mleveni plazma keks i penasto umućena belanca (belanca dodavati postepeno kašiku po kašiku i u međuvremenu mešati).

Smesu podeliti na dva dela i od jedne polovine ispeći 3 kore (oko 8 kašika mase za jednu koru).

Umutiti šlag krem.

Filovati na sledeći način:

Kora - Fil - Šlag - Kora - Fil - Šlag - Kora - Fil - Šlag

Ubedljivo najbolja torta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom muzu je uskoro rodjendan, pa sam planirala da mu napravim neku vocnu tortu (jagode obozava), ali jos nisam naisla na "pravi" recept. Voljela bih nesto sa puuunoo slaga i puuunoo jagoda, bez kora koje se peku (ili samo sa jednom). Ako neka od vas zna, upomoc! :) :)

Kad kazes torta sa jagodama, meni prvo padne napamet Kapri torta. :) Prelepa je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kapri torta

KORA:

9 belanaca

18 kašika šećera

1 kašika brašna

100 g mlevenih oraha

1/2 praška za pecivo

I FIL:

300 g šećera

1/2 šoljice vode

500 g iseckanih svežih ili zamrznutih višanja

2 kesice crvenog pudinga (jagode, maline i sl.)

9 kašika vode

1 kesica želatina

II FIL:

9 žumanaca

250 g šećera

6 kašika brašna

1/2 l mleka

250 g margarina

GLAZURA:

100 g čokolade

30 g margarina

200 g šlaga

Priprema

PRIPREMA: Koru ispeći i ostaviti da se ohladi.

300 g šećera i 1/2 šoljice vode staviti da provri i špinovati 5 minuta pa u to spustiti 500 g iseckanih svežih višanja, i kuvati desetak minuta kao slatko.

Puding i želatin sjediniti sa vodom, sipati u višnje i kuvati par minuta dok ne počne da se zgušnjava. Vrelu smešu skinuti sa vatre i odmah preliti preko ohlađene kore, ravnomerno rasporediti i ostaviti da se hladi.

Žumanca penasto umutiti sa šećerom, dodati brašno i zakuvati u mleku kao puding.

Masu ohladiti i sjediniti sa umućenim margarinom.

Preko kore i fila od višanja premazati žuti fil.

Istopiti čokoladu i margarin i celu tortu premazati ovom glazurom.

Kada se glazura stegne tortu odozgo nafilovati šlagom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom muzu je uskoro rodjendan, pa sam planirala da mu napravim neku vocnu tortu (jagode obozava), ali jos nisam naisla na "pravi" recept. Voljela bih nesto sa puuunoo slaga i puuunoo jagoda, bez kora koje se peku (ili samo sa jednom). Ako neka od vas zna, upomoc! :) :)

Evo vocne,odlicna je, pravila sam je 100 puta

SLADOLED TORTA

U 1/2l mleka skuvati puding od banana ili vanile sa 200gr secera i 2 kasike gustina. Isto ponoviti i sa pudingom od jagoda. U ohladjen pudin od jagoda umesati 700gr isecenih jagoda.Umutiti jedan i po margarin sa malo secera u prahu i podeliti u dva ohladjena pudinga. U soku koji su pustile predhodno usecerene jagode potapati piskote i filovati. 2 velike kutije piskota i 500 gr slaga,1 kg banana

Postupak filovanja

piskote,fil banana ili vanila,banane isecene po duzini,slag,piskote,fil od jagode,slag.

Torta je jako ukusna i bas,bas velika.

Prijatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baca, hvala ti puno!!! Praviću je još ovog vikenda!

Menaž je stvarno najbolja čokolada!

NEMA NA CEMU,JAVI DA LI TI SE SVIDJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnjam mnjam kakve divne torte...pravicu za vikend ovu kapri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jes` dobra! :D hehe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna jako brza i jednostavna torta..

Ananas torta

Potrebno je:

* 300 g mlevenog keksa,

* 200 g mlevenih (isprzenih) lešnika

* sok iz konzerve ananasa,

* 200 g umucenog margarina sa

* 200 g šecera u prahu

Sjediniti masu, izruciti na tacnu i formirati u obliku okrugle torte, pa staviti fil.

Fil:

U 4 dl mleka skuvati umućenih 6 žumanaca sa 150 g šećera, 3 vanilin šećera i 3 kašike brašna. Kada se ohladi, sjediniti sa 100 g umućenog margarina.

Preko fila staviti isečen ananas iz konzerve, a preko ovoga šlag po želji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.