Bolovi, grčevi, zatezanje stomaka


odgovora

Objavljeno

Cao svima! Ja sam nova na forumu. U 9tom sam tjednu, ovo mi je prva trudnoca, pa mi je sve novo. Uglavnom, prije 2 tjedna osjetila sam bol u donjem dijelu trbuha, otprilike u podrucju desnog jajnika, i ta bol mi se desila za vrijeme velike nuzde (dva puta u razmaku dva dana, oba puta za vrijeme velike nuzde). Jako sam se prepala... Problem je u tome sto sam u inozemstvu, i tek za dve sedmice imam zakazan pregled kod svog doktora kuci, pa ako je neka od vas imala slicnih tegoba neka mi napise nesto o tome. Takodjer ponekad osjecam bol u donjem dijelu ledja, no sve kontam da je ta bol posljedica dvostruke skolioze koju imam od djetinjstva. Sad kad citam ove vase poruke sve se nesto plasim...

I ako netko zna gdje u Novom Sadu postoje tecajevi za trudnice, i one vjezbe za porodjaj ali i joga za trudnice ili bilo sta slicno... neka napise ovdje... ja nisam iz vaseg grada ali uskoro se selim kod vas pa svaka pomoc vise je nego dobrodosla!!!! :)

skolica sza trudnice se odrava u domu zdravlja Zmaj Ognjena Vuka u ulici Kralja Petra I,a sigurno i u jos nekim domovima zdravlja,ali ne znma tacno kojim jos,za ovaj znam 100%Sto se tice joge za trudnice znam 2 mesta,pa mi slobodno posalji poruku na profil da ti posaljem brojeve telefona i adrese.Dobrodosla u nas lepi grad,nadam se da ce ti se svideti ovde! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA LI NEKO IMA ISKUSTVA SA BOLOVIMA NA DRUGIM MESTIMA U STOMAKU?Usla am u 4. mesec i opet su se pojavili ``osecaji`` kao na pocetku trudnoce kad se materica sirila,medjutim danas i pre neki dan sxam osetila ostar kratkotrajan bol sa desne strane pri sredini stomaka kad sam ustala sa kreveta(kao da nisam dobro stala na tu stranuili tako nesto),i skoro svakodnevno osecma mesto gde bi trebao da bude levi jajnik.U sredu svakako idem na kontrolu kod moje lekarke,ali imali ko takvo iskustvo,da me malo primiri.nemam nikakvih drugih posledica tipa krvarenja ili slicno,vec me je jacina bola zabrinula.unapred zahvalna!

Obavezno proveri! Meni se dešava da osetim bol levo i desno ali su mi rekli da me to mišići bole jer stomak dobija na težini. Ne znam stvarno, ali ne kažu bezveze "drugo stanje".

Bokicina mikice, nemoj da se brineš, biće sve ok!

Javi šta su ti rekli! Ljubac za tebe i bebca! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno proveri! Meni se dešava da osetim bol levo i desno ali su mi rekli da me to mišići bole jer stomak dobija na težini. Ne znam stvarno, ali ne kažu bezveze "drugo stanje".

Bokicina mikice, nemoj da se brineš, biće sve ok!

Javi šta su ti rekli! Ljubac za tebe i bebca! :wub:

HVALA ANCHI!!! predpostavljam da je to sirenja materica ,ali sam se zabrinula jer jednovreme nisam imala nikakvih osecaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja tupe bolove imam bukvalno od prvog mjeseca trudnoce, kada mi je zakasnila menstruacija. konstantno mi se ponavljaju, i do sada sam dizala paniku vise puta, cak 2 puta zavrsila u hitnoj i nije se nista desilo.

pored tupih, imala sam i ostre pri dnu stomaka vise sa desne strane . ljekar kaze da je to sve zbog sirenja materice. pri tom nisam pila gynipral sve do neki dan kad su mi rekli da definitvno moram poceti jer je 8. mjesec najrizicniji zbog bebinih pluca

sad sam u 33 nedjelji, i odbrojavam dana do 35, kad ulazim u bezbjednu zonu.

tako da ne znam sta bih vam rekla, ali vjerujem da ni jednoj nije svejedno kad osjeti pritisak i bolove u stomaku. ne treba paniciti, nego leci i vise odmarati, posto je ocito da se materica opterecuje.

pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima! Ja sam nova na forumu. U 9tom sam tjednu, ovo mi je prva trudnoca, pa mi je sve novo. Uglavnom, prije 2 tjedna osjetila sam bol u donjem dijelu trbuha, otprilike u podrucju desnog jajnika, i ta bol mi se desila za vrijeme velike nuzde (dva puta u razmaku dva dana, oba puta za vrijeme velike nuzde). Jako sam se prepala... Problem je u tome sto sam u inozemstvu, i tek za dve sedmice imam zakazan pregled kod svog doktora kuci, pa ako je neka od vas imala slicnih tegoba neka mi napise nesto o tome. Takodjer ponekad osjecam bol u donjem dijelu ledja, no sve kontam da je ta bol posljedica dvostruke skolioze koju imam od djetinjstva. Sad kad citam ove vase poruke sve se nesto plasim...

I ako netko zna gdje u Novom Sadu postoje tecajevi za trudnice, i one vjezbe za porodjaj ali i joga za trudnice ili bilo sta slicno... neka napise ovdje... ja nisam iz vaseg grada ali uskoro se selim kod vas pa svaka pomoc vise je nego dobrodosla!!!! :)

E CAO! TEK SAM SADA VIDELA TVOJU PORUKU I NE ZNAM DA LI CU TI POMOCI, ALI JA SAM U DRUGOJ TRUDNOCI IMALA JAKE BOLOVE ZA VREME VELIKE NUZDE TIPA DA NISAM MOGLA DA SE POMERIM NEKIH DVA MINUTA. POSTO MI JE TRUDNOCA BILA RIZICNA ODMAH SAM SE JAVILA DOKTORKI, PREGLEDALA ME I USTNOVILA DA NIJE NISTA STRASNO, REKLA MI JE DA SU TO GRCEVI KOJI SU JAKO CESTI U TRUDNOCI I MOGU DA SE JAVE NA NAJCUDNIJIM MESTIMA. DALA MI JE DA PIJEM MAGNEZIJUM SUMECI 3x1 MADA TO MENI NIJE PUNO POMOGLO. NADAM SE DA SU I KOD TEBE GRCEVI. POZZZ I JAVI STA JE BILO NA PREGLEDU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno proveri! Meni se dešava da osetim bol levo i desno ali su mi rekli da me to mišići bole jer stomak dobija na težini. Ne znam stvarno, ali ne kažu bezveze "drugo stanje".

Bokicina mikice, nemoj da se brineš, biće sve ok!

Javi šta su ti rekli! Ljubac za tebe i bebca! :wub:

bila sam kod doktorke,sve bolove prepisuje tome da treba da manje radim .(iako ,stvarno ne preterujem ni u cemu,imamo mali stan ,sav posao koji imam je oko njega,na poslu malo stojim,malo sedim,kako mi u kom trenutku odgovara),inace sto se tice mioma,doktorica nije htela ni da ga kmentarise,kaze toliko je mali da to nije nista,da mi ga je ona videla na uz ne bi mi ni rekla za to...zena ima jako ruzan pristup prema ljudima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila sam kod doktorke,sve bolove prepisuje tome da treba da manje radim .(iako ,stvarno ne preterujem ni u cemu,imamo mali stan ,sav posao koji imam je oko njega,na poslu malo stojim,malo sedim,kako mi u kom trenutku odgovara),inace sto se tice mioma,doktorica nije htela ni da ga kmentarise,kaze toliko je mali da to nije nista,da mi ga je ona videla na uz ne bi mi ni rekla za to...zena ima jako ruzan pristup prema ljudima....

E, vidiš, to me kod njih nervira! Razumem da to sve njima nije ništa i da oni sigurno bolje znaju od nas, pa to im je posao, ali neka nam objasne, neka nas nauče da ne brinemo. Ni ja se ne umaram mnogo, pa mi se dešava da me itekako boli stomak. A doktorkin odgovor je "pa mora tako". Rekla mi je da pijem Odmenjsku vodu jer je dobra za trudnice, a mene je od te vode toliko boleo stomak da sam prestala. Nismo ni sve iste. Nekom prija nekome ne.

Ipak, mi smo trudnice i jako osetljive, trebali bi da budu malo pažljiviji prema nama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E CAO! TEK SAM SADA VIDELA TVOJU PORUKU I NE ZNAM DA LI CU TI POMOCI, ALI JA SAM U DRUGOJ TRUDNOCI IMALA JAKE BOLOVE ZA VREME VELIKE NUZDE TIPA DA NISAM MOGLA DA SE POMERIM NEKIH DVA MINUTA. POSTO MI JE TRUDNOCA BILA RIZICNA ODMAH SAM SE JAVILA DOKTORKI, PREGLEDALA ME I USTNOVILA DA NIJE NISTA STRASNO, REKLA MI JE DA SU TO GRCEVI KOJI SU JAKO CESTI U TRUDNOCI I MOGU DA SE JAVE NA NAJCUDNIJIM MESTIMA. DALA MI JE DA PIJEM MAGNEZIJUM SUMECI 3x1 MADA TO MENI NIJE PUNO POMOGLO. NADAM SE DA SU I KOD TEBE GRCEVI. POZZZ I JAVI STA JE BILO NA PREGLEDU!

Hvala ti na odgovoru! Za dva tjedna imat cu pregled pa javim sta bude! Od onda mi se bolovi vise nisu javljali! Nadam se da ni nece!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim,ne mogu dugo da sedim pa se ne javljam cesto.Od pocetka trudnoce lezim,i nista drugo, naravno primam progeteron od kad sam saznala da sam trudna.Imam bolove u donjem delu stomaka kad sedim,cim legnem bolovi popuste,a nekad pocnu iz cista mira.Doktori nista ne kazu,jedino zadnji put su rekli da se bol koji se javlja zbog bakterije koju imam u sekretu. Imam terapiju antibiotika,vaginaleta,injekcija i nekako guram dalje.Razumem sve one koji se brinu, jer prosli put sam imala spontani,i molim se da se to vise ne dogodi.Nadam se da ce sve dobro proci i dobiti moju bebicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim,ne mogu dugo da sedim pa se ne javljam cesto.Od pocetka trudnoce lezim,i nista drugo, naravno primam progeteron od kad sam saznala da sam trudna.Imam bolove u donjem delu stomaka kad sedim,cim legnem bolovi popuste,a nekad pocnu iz cista mira.Doktori nista ne kazu,jedino zadnji put su rekli da se bol koji se javlja zbog bakterije koju imam u sekretu. Imam terapiju antibiotika,vaginaleta,injekcija i nekako guram dalje.Razumem sve one koji se brinu, jer prosli put sam imala spontani,i molim se da se to vise ne dogodi.Nadam se da ce sve dobro proci i dobiti moju bebicu.

Pufnice, radi samo ono što tebi i bebi odgovara! To i ja radim! Čim osetim neku i najmanju bol, eto mene već ležim.

Budi dobra i čuvaj bebicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam u 23. nedelji trudnoce i od skoro su se i meni pojavili bolovi u donjem delu stomaka. Tacnije, bolovi su poceli kada sam dva dana setala po gradu. Sada mi se taj bol javlja posle duze setnje i posle duzeg sedenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim Vas ima li neka iskustva da je kod lekara sve u redu a ja osecam tupe ili ostre bolove u donjem delu stomaka, jako se plasim jer sam imala spontani ,boli pa prestane,jako me je strah, po ceo dan lezim od pocetka trudnoce, sada sam 15 nedelja,hvala unapred, zabrinuta sam jako.......inace primam duplu dozu utrogestana.Inace imala sam jedan spontani, pa je strah stalno prisutan :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim Vas ima li neka iskustva da je kod lekara sve u redu a ja osecam tupe ili ostre bolove u donjem delu stomaka, jako se plasim jer sam imala spontani ,boli pa prestane,jako me je strah, po ceo dan lezim od pocetka trudnoce, sada sam 15 nedelja,hvala unapred, zabrinuta sam jako.......inace primam duplu dozu utrogestana.Inace imala sam jedan spontani, pa je strah stalno prisutan :o

Nemoj se plašiti..kažu da su u strahu velike oči, vidimo i ono što nije..loše iskustvo sa spontanim te čini nervoznom i sada..ako dr kaže da je u redu, odmaraj samo, pij terapiju i biće sve ok.. tup bol u donjem delu stomaka može biti kontrakcija, ali može biti i posledica rastezanja materice, usled rasta bebe..sve u svemu, samo odmaraj što više, nemoj se nervirati i redovno kod dr na kontrolu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj se plašiti..kažu da su u strahu velike oči, vidimo i ono što nije..loše iskustvo sa spontanim te čini nervoznom i sada..ako dr kaže da je u redu, odmaraj samo, pij terapiju i biće sve ok.. tup bol u donjem delu stomaka može biti kontrakcija, ali može biti i posledica rastezanja materice, usled rasta bebe..sve u svemu, samo odmaraj što više, nemoj se nervirati i redovno kod dr na kontrolu:)

Hvala,na podrsci,pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekao mi je doktor da ti bolovi za vrijme velike nuzde su samo grcevi crijeva i da se ne brinem. Od onda mi se vise nije ponovoilo tako da me je prosla panika. Objasnio mi je da u trudnoci rad crijeva je usporen pa da se zato to javilo! Eto, bez panike! Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooo, vidim da svi imate neke bolove u donjem delu stomaka ali niko nije imao problem sa slepim crevom ili bubrezima. Ja sam u 18 nedelji trudnoce i pre 5 nedelja su mi poceli bolovi u donjem desnom uglu stomaka i to prilicno jako, hirurzi ne mogu da utvrde da li je slepo crevo ili pesak iz bubrega krenu posto i to imam, ima li neko iskustvo sa ovim problemom? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooo, vidim da svi imate neke bolove u donjem delu stomaka ali niko nije imao problem sa slepim crevom ili bubrezima. Ja sam u 18 nedelji trudnoce i pre 5 nedelja su mi poceli bolovi u donjem desnom uglu stomaka i to prilicno jako, hirurzi ne mogu da utvrde da li je slepo crevo ili pesak iz bubrega krenu posto i to imam, ima li neko iskustvo sa ovim problemom? :(

Ne znam mogu li da ti pomognem. Slepo crevo nemam, operisala sam ga! A što se tiče bubrega, pre mesec i po sam bila u bolnici zbog strašnih bolova u bubregu. Ne znam da li znaš koliko to može da boli? To je neopisiva bol! Veruj mi da sam naglas plakala, bukvalno vrištala od bolova! Pusti ti hirurge i idi do urologa. On može da ti pomogne.

Meni se, hvala Bogu smirilo sve, ali ... sad sam na oprezu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam mogu li da ti pomognem. Slepo crevo nemam, operisala sam ga! A što se tiče bubrega, pre mesec i po sam bila u bolnici zbog strašnih bolova u bubregu. Ne znam da li znaš koliko to može da boli? To je neopisiva bol! Veruj mi da sam naglas plakala, bukvalno vrištala od bolova! Pusti ti hirurge i idi do urologa. On može da ti pomogne.

Meni se, hvala Bogu smirilo sve, ali ... sad sam na oprezu!

Slažem se..proveri ti to bolje šta je u pitanju.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam u 23 nedelji trudnoce, i pojavio mi se ne tako cest bol u predelu prepona i donjeg stomaka i najjaci je nakon dugog sedenja, i prilikom lezanja kada bi se okretala sa jedne na drugu stranu. Ima li neka iskustva sa ovim da mi da neki savet? Ja inace imam probleme sa kukovima tj. imam operisan levi kuk, i porodicu se carskim rezom kako ne bi doslo do komplikacija. Na posledenjem pregledu sve je bilo super, cak je i beba krupnija u odnosu na nedelju trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to isto dešavalo, bojim se da ti dajem savjete, ali kod mene bol nije bila učestala, onako kao nešto da me bocne i traje minutu. Doktorica mi je rekla da se beba okreće pa udari... A ja sam to osjećala u predjelu jajnika, pogotovo kada sam ležala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to sada desava. Najcesce kada se, kako i Maraya rece, okrecem sa jedne strane na drugu, ali i prilikom duze setnje. Ne znam da li da to spominjem dr uopste, jer sam nekako mislila da nije nista neobicno, posto to nije bol koji je bas jak, ili koji je stalno prisutan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto mi se desavalo. Kada sam pomenula mom doktoru to, on mi je, kao iz topa, odgovorio kako je to normalno jer se istezu ligamenti i tako to. Procice. Bolovi su mi se javljali par dana, pa su prestali. Vise me ne boli kad se okrecem i kad sedim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to sada desava. Najcesce kada se, kako i Maraya rece, okrecem sa jedne strane na drugu, ali i prilikom duze setnje. Ne znam da li da to spominjem dr uopste, jer sam nekako mislila da nije nista neobicno, posto to nije bol koji je bas jak, ili koji je stalno prisutan.

Meni su poceli bolovi posle celodnevne setnje. Posle je odmor pomogao. Ja sam pomenula doktoru, za svaki slucaj. Rekoh sta mi je odgovorio.

Pitaj i ti, bas da vidim sta ce tebi da kazu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brinite, materica raste, kukovi se pomeraju, ligamenti se rastezu-mora da boli! Kisss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.