HSG

odgovora

Objavljeno

Nisam se nigde susrela sa ovom temom, ako je negde ima recite mi, pa me zanima iskustvo zena koje su bile na HSG-u(produvavanje jajovoda)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se nigde susrela sa ovom temom, ako je negde ima recite mi, pa me zanima iskustvo zena koje su bile na HSG-u(produvavanje jajovoda)?

Pridruzujem se pitanju za HSG,ali to nije isto sto i produvavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HSG je ispitivanje prohodnosti jajovoda. Barem su mene tako informisali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HSG je ispitivanje prohodnosti jajovoda. Barem su mene tako informisali

HSG je snimanje (rentgentsko)prohodnosti jajovaoda i NIJE isto sto i laparoskopija.Laparoskopija je operacija,odnosno laparoskopijom se otklanjaju sve priraslice,miomi i sve sto smeta na putu da se jajna celija i spermici sretnu.Nisam bes strucno objasnila ali mislim da ste me razumele.

Nego mene zanima taj HSG jer treba da ga radim u oktobru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam HSG pre par dana(tacnije 9-tog dana ciklusa)...sve zajedno traje oko 10 minuta, duze traje priprema na rendgen stolu nego sam cin. Meni su bili zacepljeni i jako je bolelo, nema anestezije kao ni lekova za bolove. Posle toga se odmoris oko 1h vremena, sacekas snimke i ides kuci. Posle toga sam malo krvarila ali kazu da je to normalno jer se sa tim kontrastom ipak nesto i izgura napolje iz jajovoda. Savet svima, stisnes zube, mislis na nesto lepo i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HSG!!! Meni je bilo uzasno iskustvo. Bolelo me je jako, jako, jako :(

S tim da postoji i mogucnost anestezije ali tada se ostaje u bolnici, mislim 3 dana, ovako 'na zivo' sve se zavrsi u toku istog dana. I da Vas obradujem, mnoge zene, kojima je dijagnoza sterilitet, desava se da posle uradjenog HSG ostanu trudne :))) To se i meni desilo a takodje jos jednoj mami za koju znam da je isto to radila...

Posle uradjenog snimanja, odmah za sledeci mesec su mi zakazali operaciju, jer je jedan jajovod bio zaceplje, plus sto mi je lekar rekao da s obzirom na oblik materice koji se vidi na slimnku "ja nikada necu moci imati dece" ali da se ne sekiram jer postoji operacija i za to :blink: ... Na 'produvavanje' sam rekla da necu ici, i Bogu hvala, sledeci mesec sam bila u drugom stanju :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja opet za hsg nemam nista lose da kazem.Radila sam ga pre dve nedelje u frontu,uz anesteziju i bilo mi je prijatnije nego na obicnom ginekoloskom pregledu.Iz bolnice sam izasla sutradan,a devojka koja je bila samnom izasla je taj dan,posle 2-3 sata od intervencije.Moj savet svima koje moraju da urade hsg da ne cekaju,da se na dvoume,nije nista strasno,ustvari nije uopste strasno,ali obavezno s anestezijom.Zasto se maltretirati i trpeti bolove na zivo kad nema potrebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao . I ja sam ta koja treba da uradi HSG sledece nedelje .Cula sam razna iskustva i nadam se da ce brzo biti gotovo. Puno mi znaci to sto ste napisale vasa iskustva i definitivno trazim anesteziju.Javicu kad zavrsim da kazem kako je bilo. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi HSG trebalo da uradim početkom marta ako mi svi rezultati budu okej.

Zanimame koliko se ostaje u bolnici posle intrevencije. Radiću u Frontu. Baš mi je frka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi HSG trebalo da uradim početkom marta ako mi svi rezultati budu okej.

Zanimame koliko se ostaje u bolnici posle intrevencije. Radiću u Frontu. Baš mi je frka

Ja nisam radila u Frontu,ali dok sam lezala tamo bila je moja cimerka koja je radila i sutradan je otisla kuci,ja sam HSG radila prosle godine u privatnoj ordinaciji i odmah po zavrsetku (10 min.) dosla kuci,nema tu mnogo peripetija kao jedan malo bolniji pregled :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bi HSG trebalo da uradim početkom marta ako mi svi rezultati budu okej.

Zanimame koliko se ostaje u bolnici posle intrevencije. Radiću u Frontu. Baš mi je frka

Uradila sam HSG u cetvrtak 10.02 i da ti kazem da nije nista strasno. Bar sam ja dobro prosla. Otisla sam u bolnicu otvorili su mi istoriju bolesti i otisla sam na rengen.Tamo sama intervencija traje 2 minuta .Nije prijatno samo dok ti ubace instrumente ne boli nego je to neki cudan osecaj.Nemoj da se plasis veruj mi nije nista opasno , a najbitnije da to traje samo par minuta. Kad se to zavrsi lezis nekih pola sata jer moze da ti bude muka i da ti se vrti u glavi. Sutra uzmes otpusnu listu i to je sve. Nadam se da ces da prodjes kao ja .Drzim ti fige .POZDRAV. Javi se kad zavrsis. :rolleyes:( Ja sam bez anestezije zavrsila.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam HSG u cetvrtak 10.02 i da ti kazem da nije nista strasno. Bar sam ja dobro prosla. Otisla sam u bolnicu otvorili su mi istoriju bolesti i otisla sam na rengen.Tamo sama intervencija traje 2 minuta .Nije prijatno samo dok ti ubace instrumente ne boli nego je to neki cudan osecaj.Nemoj da se plasis veruj mi nije nista opasno , a najbitnije da to traje samo par minuta. Kad se to zavrsi lezis nekih pola sata jer moze da ti bude muka i da ti se vrti u glavi. Sutra uzmes otpusnu listu i to je sve. Nadam se da ces da prodjes kao ja .Drzim ti fige .POZDRAV. Javi se kad zavrsis. :rolleyes:( Ja sam bez anestezije zavrsila.)

Malisa ti si jedna hrabra zena :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam radila u Frontu,ali dok sam lezala tamo bila je moja cimerka koja je radila i sutradan je otisla kuci,ja sam HSG radila prosle godine u privatnoj ordinaciji i odmah po zavrsetku (10 min.) dosla kuci,nema tu mnogo peripetija kao jedan malo bolniji pregled :D:D:D

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam HSG u cetvrtak 10.02 i da ti kazem da nije nista strasno. Bar sam ja dobro prosla. Otisla sam u bolnicu otvorili su mi istoriju bolesti i otisla sam na rengen.Tamo sama intervencija traje 2 minuta .Nije prijatno samo dok ti ubace instrumente ne boli nego je to neki cudan osecaj.Nemoj da se plasis veruj mi nije nista opasno , a najbitnije da to traje samo par minuta. Kad se to zavrsi lezis nekih pola sata jer moze da ti bude muka i da ti se vrti u glavi. Sutra uzmes otpusnu listu i to je sve. Nadam se da ces da prodjes kao ja .Drzim ti fige .POZDRAV. Javi se kad zavrsis. :rolleyes:( Ja sam bez anestezije zavrsila.)

Super si ti to izgurala. Javljam kad završim. Moram prvo 1001 analizu da odradim

pa ako su mi rezultati ok radim. Znaš i sama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malisa ti si jedna hrabra zena :) :) :)

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super si ti to izgurala. Javljam kad završim. Moram prvo 1001 analizu da odradim

pa ako su mi rezultati ok radim. Znaš i sama

Sve ce biti ok .OPUSTENO. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ce biti ok .OPUSTENO. :)

Kakvi su tebi rezultati. Jel ih dobijaš odmah ili čekaš par dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvi su tebi rezultati. Jel ih dobijaš odmah ili čekaš par dana?

Dobri su ,kanali su prohodni i sve je u redu. Sacekas nekih desetak minuta i odmah dobijes snimke i misljenje radiologa. Na kraju ti ginekolog da otpusnu listu.

Ne sekiraj se sve to bude brzo gotovo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre nego odlucite gde da radite HSG raspitajte se o Ultrazvucnom pregledu, jer ne boli nema zracenja i istog meseca se moze nastaviti sa akcijom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam radila u Frontu,ali dok sam lezala tamo bila je moja cimerka koja je radila i sutradan je otisla kuci,ja sam HSG radila prosle godine u privatnoj ordinaciji i odmah po zavrsetku (10 min.) dosla kuci,nema tu mnogo peripetija kao jedan malo bolniji pregled :D:D:D

a koliko kosta u privatnoj ordinaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a moze li mi neko reci ko zna, ako su zacepljeni jajovodi kad odes na to HSG jer se problem resi, ili ako su zacepljeni ostaju zacepljeni, valjda razumete sta hocu da pitam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je i terapijska metoda, i zato se radi u anesteziji, jer ako su zacepljeni, onda boli dok se sire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je samo nacin snimanja da se utvrdi jesu li ili ne zacepljeni. Meni je HSG radjen bez anestezije. Nakon snimanja, ako se pokaze da su zacepljeni, zakazuje se operacija da bi se jajovodi odcepili, produvali ili kako god vec zvali to.

HSG je bolan, meni je bio jako bolan i preporucujem svima da ga rade pod anestezijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima,

čitala sam vaša iskustva i puno su mi pomogla, pa imam obavezu da vam ispričam i svoje iskustvo o HSG-u

Jutros sam uradila HSG kod dr. Daneta Nenadića na VMA. Uopšte nije strašno, i mene bar, nije bolelo, možda sasvim malo. Primili su me u ordinaciju, dali injekciju diklofenaka, doktor postavio kateter, stavili kontrast, odvezli na rengen-tamo je malko bolelo, sat vremena ležala nakon toga, i to je to. Brzo je prošlo, ne boli i niste pod anestezijom.

Ja sam super prošla i sada mi je žao da sam se toliko plašila i paničila. Sve ženskice koje trebate to da uradite, glavu gore, nije strašno, boli čak i manje nego kada imate grčeve za vreme ciklusa-mnogo manje. Nadam se da ću pomoći nekom. Srećno!

SladjaKg voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

i ja bih da se nadovezem na temu, mozda ce nekome znaciti jos jedno iskustvo.. Ja sam takodje radila HSG bez anestezije. Procedura je da se jedno pre podne provede u bolnici. Od analiza je potrebno obavezno odraditi briseve i sedimentaciju. Trazili su mi i krvnu sliku ali to nisu gledali kad sam dosla na pregled. Najpre se izvrsi jedan obican ginekoloski pregled a onda sam HSG. Sto se tice bola, pre se moze reci da se oseca naduvenost i neprijatnost nego bilo kakva bol i zaista je potpuno izdrzljivo. Posebno sto sve ukupno traje svega nekoliko minuta. Meni su jajovodi bili prohodni pa mozda i to ima veze. Ali npr. pre tog pregleda sam radila ultrazvucno ispitivanje prohodnosti koje mi je kao rezultat dalo jedan jajovod prohodan jedan ne. Tako da sad nisam vise sigurna da li je mozda prilikom klasicnog HSG-a taj jedan jajovod i "produvan". U svakom slucaju vrlo je bitno uraditi taj pregled jer kako je meni dr objasnio nekad se u jajovodu skupi nesto slicno sluzi pa se pod pritiskom relativno lako pogura i jajovodi postanu prohodni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.