krvna slika kod beba

odgovora

Objavljeno

Drage mamice ,zanima me kada ste prvi put radili tzv. sistematski pregled kod beba i da li ste tada i vadili krv tj. da li je pedijatar to tražio? Da li su bebi vadili krv iz prsta ili iz pete? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar predložio da radimo krvnu sliku sa 6 meseci. Tako smo i radili. Krv su mu vadili iz prstića.

Iz pete su mu vadili samo sa nedelju dana što je obavezna kontrola (bar u NS).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar predložio da radimo krvnu sliku sa 6 meseci. Tako smo i radili. Krv su mu vadili iz prstića.

Iz pete su mu vadili samo sa nedelju dana što je obavezna kontrola (bar u NS).

Hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo krvnu sliku radili već sa 4,5 meseca pošto je doktorka rekla da je malo bleđi nego što bi trebalo (inače se radi sa 6 meseci). Imao je manjak gvožđa ali su nam rekli da je to u tom periodu normalno. Krv je vadio iz prsta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo krv vadili jutros, prvi put, imamo 5.5 meseci i to smo radili radi redovnog pregleda. Inače vadili su krv iz vene. Poludela sam. Zar tako malim bebama vaditi krv iz vene? Grozno iskustvo. Vene su valjda pretanke, a ručice predebele, jedva su joj pronašli venu, naravno ona je sve vreme plakala, jedva sam je smirila.

Još sam ljuća, sada, kada sam videla da ipak u nekim drugim gradovima krv vade iz prsta. Znam da i to boli, ali je brže i lakše.

Isidori su tek iz trećeg uboda uspeli da izvuku 2ml krvi, užas. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo krv vadili jutros, prvi put, imamo 5.5 meseci i to smo radili radi redovnog pregleda. Inače vadili su krv iz vene. Poludela sam. Zar tako malim bebama vaditi krv iz vene? Grozno iskustvo. Vene su valjda pretanke, a ručice predebele, jedva su joj pronašli venu, naravno ona je sve vreme plakala, jedva sam je smirila.

Još sam ljuća, sada, kada sam videla da ipak u nekim drugim gradovima krv vade iz prsta. Znam da i to boli, ali je brže i lakše.

Isidori su tek iz trećeg uboda uspeli da izvuku 2ml krvi, užas. :angry:

Jao sirota bebica ,ali da znaš da to samo zavisi od aparata po kojem se rade analize ili ako traže neke specifične analize,evo mismo danas bili i za KKS i Fe su nam vaasili iz prstića a ako traže npr. neke druge stvari onda vade iz vene !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao sirota bebica ,ali da znaš da to samo zavisi od aparata po kojem se rade analize ili ako traže neke specifične analize,evo mismo danas bili i za KKS i Fe su nam vaasili iz prstića a ako traže npr. neke druge stvari onda vade iz vene !

Radili smo samo KKS, znači da je do aparata. Bez veze :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo vadili prvi put sa 2 nedelje. I posle toga svaki put kad dobije temperaturu prvo izvadimo krv,pa posle ako moramo kod lekara da imamo spremne rezultate.Njih to inace ne boli.Moja Mina nije plakala ni kad joj je jedan laborant stiskao prstic 5 minuta,a veoma je bitno poneti rezultat kod dr da ne bi dete dobilo antibiotike bez potrebe.Mi ih nismo pili ni jednom,a imamo 2 godine.Izvinite ako sam udavila,ali smatram da je ovo bas bitno,jer doktori prepisuju antibiotike bez potrebe u ogromnim kolicinama,a to bas i nije zdravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom Vanji su vadili krv iz prsta kada je napunio 6. meseci i pokazalo se da ima losu krvnu sliku pa je dobio Ferum lek (preparat gvozdja) 3 meseca da pije. Suprug i ja smo malo zabrinuti iako doktorka kaze da vecina beba ima losu krvnu liku u 6 mesecu posto su potrosile zalihe gvozdja sa rodjenja, a nemaju raznovrsnu ishranu (tek je poceo da jede cvrstu hranu) da bi nadomestile nedostatak. Takodje ima veze i sa majcinom anemijom u trudnoci. Ja se samo pitam zasto nam nije rekla da ranije pocnemo sa uvodjenjem cvrste hrane ako praksa pokazuje malokrvnost beba u 6 mesecu cak u 90% slucajeva, nego posle prepisuju sirup bebama. <_<

Da li neko ima iskustva sa malokrvnoscu svoje bebe? Znacilo bi mi da cujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su samo jednom uzimali krv i to rutinski, ko sto se ovde svim bebama uzima, iz pete nakon 5 dana od rodjenja. Radio se test na:

- CF- cisticnu fibrozu

- PKU - phenylketonuria-u

- TSH - hypothyroidism

- Neo haemoglobin

Nakon toga vis nismo davali krv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi prvi put sa 3 meseca,ucinila se doktorki da je bleda/bila u pravu,anemicna je bila,iz prstica joj vadili i nastavili da vade narednih 5 meseci,svaki mesec po jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ognjenu su u porodilistu vadili 10 puta zbog infekcije,posle toga za hemokulturu i sa 6 meseci za krvnu sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Redovna kontrola nam je za 7 dana. Ali se nosim sa mislju da na svoju ruku odem u privatnu laboratoriju da proverim Eminu krvnu sliku. Sumnjam na snizeno gvozdje jer mi u toku dana dosta spava a rekli su mi da to moze da ima veze sa gvozdjem. Da li mi je to pametno ili ipak da cekam pedijatra da mi da uput?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Filipa dva puta vodila u privatnu ordinaciju na provjeru krvne slike(na svoju ruku). Imala sam neki osjećaj da nešto nije u redu(jako je plakao), izvadili smo krv i na osnovu toga je utvrđeno da je beba zdrava.

To me je smirilo.

Mislim da tu nema ništa loše. Iz prstića smo vadili, prevencije radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo prvi put vadili sa godinu dana i to cisto da se proveri, i bilo je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćerka sa nekih 10 meseci, rutinski radi kontrole, a sin sad ima 22 meseca i nije još vadio krv, sem ono iz pete u porodilištu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz vene sa 4 meseca,zbog sumnje na alergiju,sa 8 meseci iz prsta rutinska kontrola.Trebali smo sa 18,takodje rutinska ali i urin...a nikako da uhvatimo urin pa samim tim odlazemo i vadjenje krvi.Ali dobro ste me podsetile.Odvescu je na vadjenje krvi a urin kad bude...bice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nalaz krvne slike:

WBC 6.0

Lymph# 4.0

HGB 131

RBC 5.05

MCT 37.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, još samo neko da nam protumači rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja čekam...postavila sam i na cybermen...čekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa godinu dana prvi put, tada je sve bilo u redu, i evo danas opet, rezultate cekamo. Oba puta iz prsta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

med.sister, protumači rezultate krvi našeg Fileta...

Nalaz krvne slike:

WBC 6.0

Lymph# 4.0

HGB 131

RBC 5.05

MCT 37.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr. Richter mi je odgovorio. Krvna slika je dobra...jupiiiii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, super... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna sta znaci u okviru Leukocitne formule:

"stapicasti" 0.01 (normalno je 0.03-0.06)

"segmentirani" 0.03 (normalno je 0.45-0.70)

"eozinofili"0.06 (normalno 0.01-0.05)

"bazovili" 0 (normalno 0-0.01)

"monociti" 0.03 (normalno 0.01-0.06)

"limfociti" 0.60 (normalno 0.25-0.50)

definitivno se vidi da nesto nije kako treba ali da li neko moze da mi kaze koliko je sve ovo "opasno"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.