Endometril (Orgametril)

odgovora

Objavljeno

Pila sam ih proslog meseca,izazvale su krvarenje ali veoma malo.Posle toga nista.Ne znam da li da pocnem opet da ih pijem jer stvarno ne znam iz kog razloga jos uvek ne dobijam mecu.Znam da imam hormonski poremecaj ali je valjda trebalo da se sredi.Ili opet da ih pijem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nemoj ništa bez konsultacije sa ginekologom.

Ako se ne varam, ja sam svojevremeno, pre jedno 10 godina pila 3 meseca endometril. Ugojila sam se ko prase. Nije mi pomoglo oko regulacije ciklusa (odn. ta tri meseca dok sam pila sve sam uredno dobijala, ali čim sam prestala, sve po starom - neredovni ciklusi), kasnije mi se sve sredilo samo od sebe.

Možda ti se još nije regulisala menstruacija posle porođaja - nisam upućena, možda si negde nešto i napisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nemoj ništa bez konsultacije sa ginekologom.

Ako se ne varam, ja sam svojevremeno, pre jedno 10 godina pila 3 meseca endometril. Ugojila sam se ko prase. Nije mi pomoglo oko regulacije ciklusa (odn. ta tri meseca dok sam pila sve sam uredno dobijala, ali čim sam prestala, sve po starom - neredovni ciklusi), kasnije mi se sve sredilo samo od sebe.

Možda ti se još nije regulisala menstruacija posle porođaja - nisam upućena, možda si negde nešto i napisala.

Ne dojim dete od januara,tada sam dobila i vise ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam ih proslog meseca,izazvale su krvarenje ali veoma malo.Posle toga nista.Ne znam da li da pocnem opet da ih pijem jer stvarno ne znam iz kog razloga jos uvek ne dobijam mecu.Znam da imam hormonski poremecaj ali je valjda trebalo da se sredi.Ili opet da ih pijem?

Da nije metilergometrin?To se daje kod odliva i pobacaja u cilju sprecavanja krvarenja,normalno je da se javi blago krvarenje i da potom prestane.Pridrzvaj se onoga sto ti je lekar rekao i konsultuj se sa njim.Nikako ne pij to na svoju ruku pogotovu sto smas i poremecaj hormona,Kazem ti jer ja sam imala isti problem i pila sam te kapi jer sam imala neredovne menstruacije,a kad se pojave onda krvarim i po sedamnaest dana kao idiot.Sad sam sve to hvala Bogu izregulisala.Jel imas neku hormonsku terapiju uz to?Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nemoj ništa bez konsultacije sa ginekologom.

Ako se ne varam, ja sam svojevremeno, pre jedno 10 godina pila 3 meseca endometril. Ugojila sam se ko prase. Nije mi pomoglo oko regulacije ciklusa (odn. ta tri meseca dok sam pila sve sam uredno dobijala, ali čim sam prestala, sve po starom - neredovni ciklusi), kasnije mi se sve sredilo samo od sebe.

Možda ti se još nije regulisala menstruacija posle porođaja - nisam upućena, možda si negde nešto i napisala.

To si u pravu i ja sam isto tad dobila znatno na kilazi,pa jos pala u anemiju.Ali posle sam dobijala hormonsku terapiju i sve se sredilo za godinu dana.Mada bio mi je bedak zesci zbog kg...tad sam imala 17godina jos u pubertetu znas kako to ide.Ali sada je sve u najboljem redu i po pitanju izgleda i ciklusa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nije metilergometrin?To se daje kod odliva i pobacaja u cilju sprecavanja krvarenja,normalno je da se javi blago krvarenje i da potom prestane.Pridrzvaj se onoga sto ti je lekar rekao i konsultuj se sa njim.Nikako ne pij to na svoju ruku pogotovu sto smas i poremecaj hormona,Kazem ti jer ja sam imala isti problem i pila sam te kapi jer sam imala neredovne menstruacije,a kad se pojave onda krvarim i po sedamnaest dana kao idiot.Sad sam sve to hvala Bogu izregulisala.Jel imas neku hormonsku terapiju uz to?Pozz

Bas orgametril za izazivanje menstruacije sam pila.Uradila sam betahcg, normalne vrednosti <5 a ja imam <0,1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas orgametril za izazivanje menstruacije sam pila.Uradila sam betahcg, normalne vrednosti <5 a ja imam <0,1

mene su kljukali njime dok nisam otisla na vma(citaj kod starog ginekologa matorca ) i covek mi momentalno to ukinuo i rekao da kupim josif pancicev caj za regulisanje menstruacije..posle mesec dana koriscenja sve se izregulisalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene su kljukali njime dok nisam otisla na vma(citaj kod starog ginekologa matorca ) i covek mi momentalno to ukinuo i rekao da kupim josif pancicev caj za regulisanje menstruacije..posle mesec dana koriscenja sve se izregulisalo....

zasto mi je asocijacija na lilikin post "Bez starca nema udarca!" :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zasto mi je asocijacija na lilikin post "Bez starca nema udarca!" :lol::P

ahahahahahahahahahahahahahahahahah ajme sestro slatka porodicu se od smeha..bas mi je ovo trebalo..hvala ti do neba :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zasto mi je asocijacija na lilikin post "Bez starca nema udarca!" :lol::P

Moracu i ja nekog starca da nadjem da mi pomogne!!!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene su kljukali njime dok nisam otisla na vma(citaj kod starog ginekologa matorca ) i covek mi momentalno to ukinuo i rekao da kupim josif pancicev caj za regulisanje menstruacije..posle mesec dana koriscenja sve se izregulisalo....

A gde to ima da se kupi?Jel se narucuje ili ima u apoteci?Idem ja to onda da kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene su kljukali njime dok nisam otisla na vma(citaj kod starog ginekologa matorca ) i covek mi momentalno to ukinuo i rekao da kupim josif pancicev caj za regulisanje menstruacije..posle mesec dana koriscenja sve se izregulisalo....

Nadjoh taj caj ali Lili duso mnogo je grozan!!! :(:(:( Ne mogu da ga pijem,nece ga dusa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadjoh taj caj ali Lili duso mnogo je grozan!!! :(:(:( Ne mogu da ga pijem,nece ga dusa :lol:

jooooooj jeste ruzan ko treca rata poreza... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dizem temu !!!

Da li jos neko ima iskustva sa ORGAMETRILOM,

treba da pocnem sa terapijom sledeci mesec pa da znam sta me ocekuje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dizem temu !!!

Da li jos neko ima iskustva sa ORGAMETRILOM,

treba da pocnem sa terapijom sledeci mesec pa da znam sta me ocekuje ?

Koliko ti je dnevna doza?Ja sam pila 3x1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2x1 treba da pocnem prvih 15 dana pa cemo da vidimo,

malo me strah jer nisam lepo reagovala na bromokriptin kada sam morala da prekinem dojenje,

uff sto ne volem lekove <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2x1 treba da pocnem prvih 15 dana pa cemo da vidimo,

malo me strah jer nisam lepo reagovala na bromokriptin kada sam morala da prekinem dojenje,

uff sto ne volem lekove <_<

Ni ja ih ne volim...A ovaj sam pila da izazovem menstruaciju,posto je nisam imala uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih moju da pomerim, jer mi pada bas na odmoru, na moru, ne sedi mi se u hladu celih 7 dana ,

jesi imala nekih negativnih pojava tipa razdrazljivost, nervoza...i sl, citam na drugim forumima iskustva ...strasno pa se sad jos vise brinem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih moju da pomerim, jer mi pada bas na odmoru, na moru, ne sedi mi se u hladu celih 7 dana ,

jesi imala nekih negativnih pojava tipa razdrazljivost, nervoza...i sl, citam na drugim forumima iskustva ...strasno pa se sad jos vise brinem :(

Ja sam u kombinaciji s njim pila jos 3 vrste lekova,ali nista posebno nisam osetila nuspojave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih moju da pomerim, jer mi pada bas na odmoru, na moru, ne sedi mi se u hladu celih 7 dana ,

jesi imala nekih negativnih pojava tipa razdrazljivost, nervoza...i sl, citam na drugim forumima iskustva ...strasno pa se sad jos vise brinem :(

A zasto ne pomeris menstruaciju kontraceptivima? Onda nema te nus pojave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto ne pomeris menstruaciju kontraceptivima? Onda nema te nus pojave.

KOJIM ENAV ??? Nemam pojma ovo mi rekao gin, nisam nista na svoju ruku .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da podelim iskustvo, nije nesto posebno , ali mozda ce nekome ko ima bolne i obilne cikluse koristiti,

po savetu dr pila sam orgametril 2x1, 15 dana, kako bih pomerila ciklus zbog letovanja,

prvih par dana sam bila izuzetno razdrazljiva, puna pubertetskih bubuljica

po prestanku uzimanja tableta proslo je 3 dana , pa sam dobila m.,

koja je znatno manje obilna od prethodnih, bez ikakvih bolova, onih cudnih osecaja po stomaku koje sam inace imala, bez bolova u " krstima "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila endometril za odlaganje cilusa, jer mi je ciklus bio svega 15dana, i kada je to trajalo vise od pola godine doktorka mi je uvela endometril, a posle toga i tablete za kontracepciju, jer se one piju 21dan imesto 10dana koliko sam pila endometril.

Nakon nekoliko godina pijenja tableta za kontracepciju mi se napokon ciklus ustalio na 21dan i tako je bilo do trudnoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.