Recepti za bebe

odgovora

Objavljeno

Samo gde da nadjemo jaretinu???? :(

Samo nam pravis zazubice... odosmo u OT skroz. Sad ce admini da preimenuju temu u "pecenje" :lol:

Ako hoces jare,samo kazi.Rodilo se pre mesecak dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo gde da nadjemo jaretinu???? :(

Samo nam pravis zazubice... odosmo u OT skroz. Sad ce admini da preimenuju temu u "pecenje" :lol:

svekar ima neke svoje pa cim dodje na svet neko novo jare a on bezecuje.. tako da preko zime uvek ima u zamrzivacu delova i samo vade i peku !!!

mmmm, pecenje na razne nacine !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako hoces jare,samo kazi.Rodilo se pre mesecak dana!

Uh, moracemo kod tebe pod hitno ;)

Ivana:-) , blago vama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recepti su odlicni i onom ko se dosjetio ove teme svaka cast. Imate li recepata za malu bebu koja jos nije pocela da jede meso, pavlaku i sir? :rolleyes::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recepti su odlicni i onom ko se dosjetio ove teme svaka cast. Imate li recepata za malu bebu koja jos nije pocela da jede meso, pavlaku i sir? :rolleyes::unsure:

Sve zavisi sta joj dajes od voca i povrca. Ja sam u samom pocetku sve bazirala na krompiru i rizi, a poslije polako dodavala. Sad joj napravim takav buckuris od hrane, da je to strasno, ali ona je zadovoljna i jede kao luda. Danas smo pravili:

Pileca dzigerica, malo karfiola, dvije sargarepice ili jedna veca, jedan krompir, jedan mladi luk sve sa perima, to sve skuvam propasiram i stavim kafenu kasiku pavlake.

Recimo ako dajes grasak, ja sam ovako: 1 srednji krompir, malo graska i sargarepa. Sve zajedno skuvam i grasak propasiram odvojeno, a ostatak u blender. Grasak se mora propasirati, jer mu se ona ljuskica tesko vari. Na kraju sve pomjesam i dam joj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recepti su odlicni i onom ko se dosjetio ove teme svaka cast. Imate li recepata za malu bebu koja jos nije pocela da jede meso, pavlaku i sir? :rolleyes::unsure:

Ako jos nije pocela da jede meso, pavlaku i sir, mozda joj je vreme da proba malo putera ili maslinovog ulja sa povrcem?

Najzgodnije je za male bebe ( a i za velike!) da se tikvica skuva na pari, doda se komadic putera ili maslinovog ulja dok je tikvica topla,posle kuvanja, izmiksa sa zitaricama koje beba vec jede.

Za malo vece bebice kojima se daju zacini, uz tikvicu najbolje ide mirodjija(jako dobra za stomak inace) i sa pavlakom.

Imas dosta ideja i na temi:

Uvodjenje cvrste hrane << klikni

tu ces naci poprilicno detalja kada se sta uvodi i sa cim. samim tim ima i nekih predloga za pripremanje hrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, ja sad vidim ovu temu, ima svega i svačega za bebce koji počinju da klopaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i moje "skriptice" koju sam napravila kombinovanjem razno-raznih receptića koje sam naišla što na drugim sajtovima što na Bebcu.

NAPOMENA: obavezno prilagoditi vašem tempu uvođenja namernica

Recepti_za_Bebe.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za one koje koriste mašinu za sušenje veša: da li redovno čistite i perete filtere ( po uputstvu) ili to uradite kad se setite? Ovo pitanje se odnosi na onaj dole filter, a ne na vratima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitanje:

Sta mislite koliko je vrijedan dorucak (cetvrt vece banane,pomjesan zajedno sa decilitrom mlijeka i 4 plazme)??

Mozel se to uopste racunati doruckom ili dezertom???

hm....jel ti to za sebe ili Imanu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za dijete je...pa zar se moze davati kakao?? :blink:

da im nije prejak?? :blink:

Mislim da nije, šta više, mislim da je jako koristan. Na pakovanju ovih žitarica sa kakaom piše da se može davati od 8. meseca, i mi smo ih u tom periodu i uveli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda je dovoljno...valjda... :)

Ne znam, zavisi kome je namenjen doručak. :)

Ja ponekad dam Vasiliju nešto slično za doručak - cela banana, vrlo malo jogurta i 2 kašičice Nestle 8 žitarica+kakao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene , dajte neki lep recept sa keljom za mog malenog ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene , dajte neki lep recept sa keljom za mog malenog ...

Ja sam ga samo kuvala na pari i ova moja je tako klot obožavala da jede. Čak sam joj dozvoljavala da mulja rukama.

U svakom slučaju uz to može da ide i bilo koje mesce ili žumance (ako ste došli do njega). Izbegavala sam da koristim mlečne proizvode u kombinaciji sa keljom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga samo kuvala na pari i ova moja je tako klot obožavala da jede. Čak sam joj dozvoljavala da mulja rukama.

U svakom slučaju uz to može da ide i bilo koje mesce ili žumance (ako ste došli do njega). Izbegavala sam da koristim mlečne proizvode u kombinaciji sa keljom.

aham znaci samo tako skuvam i to je to hmmm dal ce ovaj moj mali gurman to hteti tako :P, ja sam razmisljala da mu skuvam isto kao sto pripremam spanat , samo naravno prilagodjeno za njega , bez belanceta ali da dodatkom mleka i pavlake , pa me sad bas intresuje , zasto si izbegavala sa mlekom da spremas , jel mislis da moze nesto da im smeta kad je sa mlekom pripremljeno ili ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa iskreno ja ga tretiram skoro kao kupus a uz kupus mi nikako ne idu mlečni proizvodi a takođe ima i dosta gvožđa u sebi a gvožđe i kalcijum se ne vole preterano ;)

Ako gurman neće da ga gricka klot, ti uzmi pa malo proprži luk i meso i onda dolij vode i iseckaj kelj, dodaj šangarepice i neka se tako ukrčka. Naravno bez ikakvih zaprški ;)

E, da možda bi mogla i paradajzčić da ubaciš AKO ste ga uveli u ishranu. (mi na žalost nismo mogli da joj dajemo jer i dan danas ima blažu alerg.reakciju na njega)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa iskreno ja ga tretiram skoro kao kupus a uz kupus mi nikako ne idu mlečni proizvodi a takođe ima i dosta gvožđa u sebi a gvožđe i kalcijum se ne vole preterano ;)

Ako gurman neće da ga gricka klot, ti uzmi pa malo proprži luk i meso i onda dolij vode i iseckaj kelj, dodaj šangarepice i neka se tako ukrčka. Naravno bez ikakvih zaprški ;)

E, da možda bi mogla i paradajzčić da ubaciš AKO ste ga uveli u ishranu. (mi na žalost nismo mogli da joj dajemo jer i dan danas ima blažu alerg.reakciju na njega)

Ej Anchi bas ti hvala , danas sam mu skuvala samo par listica kelja i dodala jedan manji krompir i zumance i bas je lepo pojeo ! Mislila sam ajde da prvo pokusam tako da mu dam pa ako nece onda bih gurmanisala ali proslo je dobro , sto ne znaci da ce sledeci put opet tako proci :D Sa mojim sinom i jelom je uvek lutrija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta dajete djeci za dorucak?Ponestalo nam je recepata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta dajete djeci za dorucak?Ponestalo nam je recepata?

Neznam sta inace jedete za doruca, moje dete voli kornfleks sa jogurtom, kacamak, palentu, kajganu sa sirom, voce, zitarice ;) kombinujem svasta nesto, meni je cesto vecera problematicna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i moje "skriptice" koju sam napravila kombinovanjem razno-raznih receptića koje sam naišla što na drugim sajtovima što na Bebcu.

NAPOMENA: obavezno prilagoditi vašem tempu uvođenja namernica

Hvala Ana!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, kako pravite spanac za vase bebe??? Mislim na ove male bebe 6+ meseci, kojima se tek uvode nove namirnice...

Jana je danas klopala spanac..... Ja sam ovako napravila, skuvala jedno deseatk listica spanaca, u drugoj serpici obarila jedno krilce, zatim u blenderu izmiksala spanac i mesce. Napravila Milupinu pirincanu kasicu koja se pravi sa adaptiranim mlekom, i kasicu pomesala sa spanacem i mescem.

Bas sam bila skepticna da li ce joj se dopasti, ali sve je smazala!!!

I kako pravite blitvu, kelj....i ostale listice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Kamilice !

Saljivdzija moj blesavi :D :* U pravu si ti , pampers je super ko nema problem sa osipom i mi smo mu do sad bili verni ali muka nas tera na pamucne ..

Sav zelenis pravim ovako.

Npr skuvam blitvu,pomesam sa jogurtom ili pavlakom i malo zitarica.

Ili kacamak i dodam zelenis.

Ili pire krompir,ugnjecim jaje i kuvani spanac.

Dobro je jer ne menja ukus hrani tako da bebe obicno lepo jedu,ne znajuci sta je unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sav zelenis pravim ovako.

Npr skuvam blitvu,pomesam sa jogurtom ili pavlakom i malo zitarica.

Ili kacamak i dodam zelenis.

Ili pire krompir,ugnjecim jaje i kuvani spanac.

Dobro je jer ne menja ukus hrani tako da bebe obicno lepo jedu,ne znajuci sta je unutra.

Hvala Cicana!

A koje zitarice dodas? Ove instant tipa Milupa ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Cicana!

A koje zitarice dodas? Ove instant tipa Milupa ili?

A ha milupa 7 zitarica od 6m+ koristim i sipam i u slano i u slatko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta dajete djeci za dorucak?Ponestalo nam je recepata?

Kod nas se jede uglavnom kajgana ili omlet na vise nacina: sa paprikom, sa slaninicom, sa prazilukom i uvek sa zitaricama...bez hleba.

Pravim i tople sendvice:

umutim jedno jajce, nasecem kockice sunke, narendam kackavalja, paradajz soka,origano i u rernu na 10ak minuta.

Milupa 7 zitarica sa mlekom, cimetom i vanilom + malo meda.

Milupa 7 zitarica sa sitno seckanom sunkom(vrlo malo,da zamirise),jogurtom, parmezanom, vlascem i persunom. ;)

Palcinke sa svim i svacim ;) Samo umutim testo uvece i ujutro iz frizdera odmah przim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.