Adaptirana mleka

odgovora

Objavljeno

Pa da vidim da to nesto nije ok.. A kao treba se pridrzavati uputstva... Tako da sam i ja sam pocela da mu pravim 100ml i isto na taj vremenski razmak ogladni... Samo kako kad, sto ti kazes nekada je na 3, a nekada na 2-3h...

Draga, daj detetu da popije koliko želi. Ne može beba rođena sa 4 i više kilograma (navodim primer) da pije za obrok 60ml ko što piše na kutiji ;).

Opusti se, posle obroka voda, a i čaj (o tome si čitala danas na drugim temama :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dunja sa 8,5 meseci uglavnom pije od 120-170ml.I nista joj ne fali.

Pa da, a ja se brinula oce li mu biti dovoljno sa mesec dana 100 ml... Ali dobro sve nam je to novo , pa nije ni cudo da se brinemo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, daj detetu da popije koliko želi. Ne može beba rođena sa 4 i više kilograma (navodim primer) da pije za obrok 60ml ko što piše na kutiji ;).

Opusti se, posle obroka voda, a i čaj (o tome si čitala danas na drugim temama :))

Ma sto se toga tice on bi pojeo koliko mu god das neverovatan je.. Sto bi moja mama rekla ko mala pumpica... :) Mene je zbunilo tamo na ambalazi je pisalo 150ml za njegovu kilazu i na svakih 5 sati i to mi nije bilo logicno, zato sam morala i vas da pitam.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da nema pravila beba pije koliko joj je potrebno.

Moja beba ima 3 meseca i pije hipp bio combiotik mleko u toku dana obicno joj pravim 120ml pred spavanje uvece popije 150ml prespava celu noc i ujutru 180ml jer tada bas ogladni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima od novog clana, zabrinutog tate!

Moja supruga i skoro tromesecni :wub: sin su trenutno na gastroenterologiji Instituta za majku i dete, gde je danas izvrsen svecani prelazak sa Bebelaka na Allernovu AR zbog alergije na laktozu...odveli smo ga tamo zbog pojavljivanja krvi u stolici, jakih grceva i ostalih, koliko vidim, uobicajenih simptoma. E sad; dok je pio Bebelac, Andrej je kakio po 5-6 puta dnevno, a danas, od kako je presao na Allernovu, nije kakio uopste, samo je trtkao :( pa smo se i mama i ja malo zabrinuli kako ce da se privikne na novo mleko. Ako neko od forumasa i forumasica ima iskustvo prelaska sa obicne formule na Alernovu, molim da mi opise kako je to proslo sa posebnim osvrtom na promene u stolici (zatvori, prolivi, promena boje i sl.). Pozdrav i hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje za mame cije su bebe na Humani, mi smo do sad pili Humanu1 pa 2 medjutim od 10og meseca je Humana3 , e sad to je neko mleko koje je obogaceno zitaricama i ima da li aromu samo ili i sastojke banane i jabuke, kako koja kutija...

meni je to malo bezveze, ja hocu cisto mleko da pije bez aroma i dodataka te vrste... na Humani 2 ne pise da je od 6-10 meseci , pise da je od 6og meseca... Da li gresim ako nastavim sa Humanom2 i posle 10og meseca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo poceli da pijemo Humanu 1,moj malisa pije na svakih 3-3.5h po 250-300ml mleka....nocu po 100-150ml.nekad jednom nekad dva puta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo koristili APTAMIL HA-PRE, a sada smo presli na NOVALAC BK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče količine, dajte bebama da piju koliko hoće, te tabele su samo orijentacione, kad sam bila sa svojim detetom na prvoj kontroli, tj. kad je imao mesec dana, u čekaonici je jedna žena napravila punu flašicu onu od 330 ml mleka bebi, za koju se ispostavilo da ima 4 meseca, a ja sam mislila da ima bar 10 :D Dete je tad imalo oko 10 kg i mislim oko 75 cm, tako je rekla :D Moje dete evo još malo će napuniti 7 meseci a pije u proseku oko 180 ml, ima dva čvrsta i tri do četiri mlečna obroka, ako su četiri popije oko 150 ml. Nema pravila nikakvih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ivančica, bas sam bila u dilemi sta da radim, ali na kraju sam ipak odlucila da ne dajem tu heljdu, a i nocno hranjenje je kod nas nemoguce iskljuciti jer ona toliko place dok ne jede, sad se jednom noci budi da jede a vjerovatno vremenom ce i to izbaciti.

Tvoja beba kao moja vrišti dok nejede .On jede dva puta ponoći oko 2 i 5 tad popije po 150 ml.

Jekić koliko mi se čini tvoji bebci su stari negde kao i moj Pavle 6 i po meseci,i on se do skoro budio 2puta noću da pije mlekce ali onda sam probala sledeće i upalilo je,naime on pije NAN HA 2 oko 210 ml znaci 7 merica i u to sam mu dodala jos 2 merice od mleka milupinih pirincanih pahuljica i naravno promenila cuclu na flasici da bi to fino prolazilo nas pedijatar kaze da je to ok i sada se budi samo jednom oko 3 tad napravim manje ali samo nan da se ne bi tovio prasko mali.

Dali mu to davas pred spavanje .Mi smo na Novalak 1 .Još malo cemo na 2 prec pa bi mu probala pošto je bucmast da mu noćno smanjim bar na jedno hranjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba pila je hipp1,nan1,humana anticolic,e sada smo na humana 1 pa videcemo dokle ona pije 20 dana jedno mleko i vise nezeli pa onda moramo da predjemo na neko drugo jel ovo strasno ili ne ???????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A po cemu ti zakljucujes da ona ne zeli, po tome sto nece da popije ili sta, to se zna desiti i nema veze s mlekom, vidi ti to s pedijatrom posto mi je to nekako mnogo menjanja formule :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo promenili dosta formula na pocetku bebelak novalak aptamil hip i na kraju humanu koju još uvijek koristimo i samo joj je ona odgovarala.Od ostalih je u mlazu povraćala i po preporuci pedijatra smo tragali za formulom koja će odgovarati.Bila sam očajna ali sad je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je imao mekanu stolicu od impamila, nikad sit nije bio... Uzeli smo humanu, morali smo jer su nase apoteke uzasno snabdevene i sad imamo zatvor... Da li je to mozda dok se stomace privikne?

Sto se tice povracanja u mlazu mislim da je bilo od nekih kapi za grceve koje nam je preporucila apotekarka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam iskustva sa adaptiranim mlekom, ali sam citala da od Humane mnoge bebice imaju zatvor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je imao mekanu stolicu od impamila, nikad sit nije bio... Uzeli smo humanu, morali smo jer su nase apoteke uzasno snabdevene i sad imamo zatvor... Da li je to mozda dok se stomace privikne?

Sto se tice povracanja u mlazu mislim da je bilo od nekih kapi za grceve koje nam je preporucila apotekarka.

Ja mislim da zato sto ste promenili formulu.Moja je pila Humanu od treceg meseca,posle sisanja,i nikada zatvor nije imala od Humane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoce zatvor da se pojavi uz grcice, ne mora imati veze sa vrstom formule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,u pravu si Nice.Vidis to sam zaboravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ova promena je pocela bas sa promenom mleka... Nemam pojma vise sta da radim a zao mi je da ga gledam kako se muci i napinje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima 2 meseca i 1 nedelju, maltene od samog rodjenja je na bebelaku, posto sam samo nedelju dana imala mleka za dojenje. On trenutno pije 120 ml mleka, ima oko 5-6 obroka na 24 sata, zavisno od dana. Kupam ga u 9h uvece, a ujutru ga tusiram kada se probudi. Nocu se budi u 5 ili 6 ujutru, pa posle spava do 9-10 sati ujutru. Dve noci mi je prespavao, tj nije se budio da jede. Na prvoj kontroli od mesec dana je imao 4 kg i 150 gr, a sada mislim da ima ili 5 ili bar blizu 5 kg, mada ovih dana planiram da ga izmrim, Inace je rodjen sa 3 kg i 150 gr, a izasli smo iz bolnice sa tacno 3 kg. Grceve ima, ali nisu mnogo strasni, ima ih jednom u 10 dana, a ja mu jednom dnevno, predvece posle setanja i pre kupanja dajem hippov caj, komoraca, 100 ml. Naravno dajem mu i vodu. Preko dana mi spava 3 sata, a ostatak dana je budan, pa se ili igram sa njim ili ga prosetam. Smeje se i guce,jedino imam problem sto mu malo krmeljavi jedno oko, to ispiram bebisolom, fizioloskim rastvorom, ali mu ne prolazi. E sada da li je sve ovo pravilno ne znam,ali mislim da mu ovaj tempo zivota odgovara :) Pozdrav svima

*Ivana* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

supruga mi se porodila 19.6, znaci pre jedno 40 dana, i vrlo brzo ostala bez mleka.

Odlucili smo da kao sa prvim detetom (ista prica) krenemo sa aptamilom, i steVan ga je prihvatio bez problema.

Nakon 35 dana na kontroli, napredovao je 1.9 kg (izasao zi porodilista sa 3 kg /50 dugacak) i pedijatar je bio zadovljan, kaze da jeste malo vise ali da je OK.

E sad, moj metabolizam je dosta brz, i i zgleda da je steVan povukao na mene, pa ne znamno sta da radimo. 'Problem ' je jer pojede 120 ml aptamila ali opet nakon 2 sata trazi opet da jede. Nekad uspemo da istermao i da jede na 2.5 - 3 sata, ali dosta cesto, vidimo da je gladan... Komentar mog prijatelja je da je imao isti problem sa aptamilom je da kada je presao na impamil, da mu se dete smirilo i bilo sito duze nego sa aptamilom...

Stevan pojede ne dan oko 900ml, ali izgleda da mu to nije dovoljno (tj. kolicinski jeste, ne moze u cugu da pojede vise od 120) ali izgleda da vrlo brzo svari hranu i da je onda gladan..

Kaki lepo, 5-6 puta na dan, stolica je skorz OK - zute boje, hoce i vodu da pije izmedju obroka.. Sve ukazuje da mu izgleda sastav aptamila slab.

E sad, menjati na Impamil ili dati mu cesce da jede?

Hvala unapred na savetima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo iskustvo imate sa Bebelac-om?Ja ga koristim i malisan mi napreduje.Ima grcice,haos pravi ne prestaje da place.Presla bih na drugu mlecnu formulu,bojim se da mu mleko stvara grceve?Savetovali su mi Novalac AC anti colic,ne znam kakvo iskustvo imate sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili Bebelac 2 od sestog meseca, i fino nam se pokazao. Pre toga Nan 1. I to mleko nam je bilo ok. 

Koliko meseci ima beba? 

Mozda joj mleko ne odgovara, a mozda bi i sa nekim drugim mlekom situacija ostala ista. Sama promena formule bebi pracena je grcevima, dok se njihov probavni sastav ne navikne na drugu formulu, a to privikavanje traje oko nedelju dana. Grcevi su donekle normalna pojava do nekog treceg meseca, jer se njihov organizam razvija, razvijaju se creva i prilagodjavaju na takav vid ishrane. 

Mozete da probate, i da pratite da li ce bebinom stomacicu vise odgovarati ta druga formula. Mada meni je za ocenu toga koliko i da li mleko odgovara bebi najbitnije to da li beba napreduje, ima dovoljan broj cvrstih stolica, da joj ne stvara proliv ili zatvor, da su stolice normalne konzistencije, i slicno. 

A sto se samih grcica tice, grejte stomacic, masirajte, spavanje na stomacicu, mamina blizina....sve to pomaze.Nekad samo zele "utehu" i maminu bliskost, a taj plac bude vrlo slican placu zbog grceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac ima mesec ipo dana.Za grcice koristimo BioGaju,grejemo stomacic pelenom,masiramo,i kuvamo cajice.Pokazalo se da je malo,malo bolje.Znam da to tako mora,i da je normalno da beba ima grceve ali mi ga zao da toliko place.On napreduje od Bebelaca,ali ga ne zasicuje mogao bi da jede na svakih sat,do dva.Zato bih probala neku drugu formulu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mislis da ga ne zasicuje onda ti Anti colic uopste  ne treba, jer je to jos blaza varijanta i jos manje ce biti "sit". Razumem te, potpuno, u prvih par meseci sam non stop bila sa flasicom u rukama jer je on non stop pio mleko. Nismo mogli da ispostujemo nikada onih preporucenih 3h razmaka izmedju obroka a ja sam kontala da je zato jer  on nije mogao u cugu da popije 120ml nego popije 50ml pa napravi pauzu malo, dok podrigne/bljucne i posle pola sata ponovo jos 50ml pa sve u krug. I uvek je dnevno pio kolicinu mleka preporucenu za uzrast i malo vise od toga. I nocu se budio od rodjenja evo i dan danas, a vec ima godinu dana. 

Za Aptamil kazu da je "sitije" mleko, mada ga nismo probali jer ja licno nisam mogla da tu formulu finansiram dugo, pa smo se snalazili i sa Bebelacom. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.