Adaptirana mleka

odgovora

Objavljeno

Koliko cesto vase bebice bljuckaju, posto je moj sin poceo da to radi cesce nego pre mesec dana. Sad ima 3 meseca i pije Humana 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog problema sa stolicom probali smo sve sem aptamila i ostali na bebilaku jer mu je odgovarao nikada nije bljuckao . Sad smo na bebilaku dvojci i ostace tako do 12 meseci a ako i posle bude hteo da pije precicu na trojku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bljuckanje nije zbog adaptiranog mleka vec zbog vece kolicine mleka koju, dete koje voli da rucka, popije i preko potrebe. Bila sam kod pedijatra specijalno zbog ovog problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mica pije adaptirano mleko zato sto ja vise nemam dovoljno da je dojim. Promenili smo cak 4 razlicita mleka, a njen napredak na kilazi je varirao, pa jos uvek ne znam da li je do sada najbolje napredovala od Humane 1, Aptamila 1, Nan-a 1 ili od Bebelaca 1 koji sad pije... A tek sto ima problem sa stolicom, tj sa time sto ne kaki po 5 i vise dana... Nadam se da ce sada cesce da kaki, posto pije Bebelac vec 10ak dana i kakila je 2 puta u razmaku od 3 dana, sto je super... Imala je i zelenu stolicu, a sada menja boju polako ka zutoj... Trebalo mi je vremena da nadjem od kog melka nece kakiti zeleno... Pocela je da jede i kasice, za pocetak Milupinu pirincanu i svidja joj se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mica pije adaptirano mleko zato sto ja vise nemam dovoljno da je dojim. Promenili smo cak 4 razlicita mleka, a njen napredak na kilazi je varirao, pa jos uvek ne znam da li je do sada najbolje napredovala od Humane 1, Aptamila 1, Nan-a 1 ili od Bebelaca 1 koji sad pije... A tek sto ima problem sa stolicom, tj sa time sto ne kaki po 5 i vise dana... Nadam se da ce sada cesce da kaki, posto pije Bebelac vec 10ak dana i kakila je 2 puta u razmaku od 3 dana, sto je super... Imala je i zelenu stolicu, a sada menja boju polako ka zutoj... Trebalo mi je vremena da nadjem od kog melka nece kakiti zeleno... Pocela je da jede i kasice, za pocetak Milupinu pirincanu i svidja joj se :)

Koje mleko vam je preporucio pedijatar? Ne znam da li bi trebala toliko da joj menjas sve te vrste, uglavnom s kojim pocnes ako joj odgovara na tome ostaje, a sad kilaza ce ici mislim ne vezano za to, bitno je da ona dobro prihvati to mleko, da ga lako vari i ne bljucka puno, a sad koliko ce na kilazi dobiti to varira i kad samo jedno mleko pije. Nama je ped. preporucila Humanu i nismo je menjali nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da a sto se stolice tice i nama je kaka menjala boju u tom periodu ali ne vezano za mleko, mada smo mi sisali i dohranjivali se pa je svaka kaka bila prihvatljiva, i malo redja ako vise sisa, i tamna ako je vise dohrane pila, kako kad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mica pije adaptirano mleko zato sto ja vise nemam dovoljno da je dojim. Promenili smo cak 4 razlicita mleka, a njen napredak na kilazi je varirao, pa jos uvek ne znam da li je do sada najbolje napredovala od Humane 1, Aptamila 1, Nan-a 1 ili od Bebelaca 1 koji sad pije... A tek sto ima problem sa stolicom, tj sa time sto ne kaki po 5 i vise dana... Nadam se da ce sada cesce da kaki, posto pije Bebelac vec 10ak dana i kakila je 2 puta u razmaku od 3 dana, sto je super... Imala je i zelenu stolicu, a sada menja boju polako ka zutoj... Trebalo mi je vremena da nadjem od kog melka nece kakiti zeleno... Pocela je da jede i kasice, za pocetak Milupinu pirincanu i svidja joj se :)

Ja napisah ovde moje iskustvo, ali preneću i na ovu temu. :)

3 meseca i 7 dana. Dojim je ali i dohranjujem. Prvo sam joj davala Humanu1 jer su to u porodilištu pili, ali sam prešla na bebilac jer su mi rekli da od humane hoće zatvor da nastane. Ali evo i sa bebilacom ne kaki po 3-4 dana...
Drage moje, da se javim sa vestima i informacijama. :)

Čajić pomagao u početku, ali posle i on zatajio. Bebelac pije, čajić pije, a kake nigde na vidiku.

Jedna od pedijatara mi posavetuje da uzmem HIPP dohranu i to Combiotic. Pošto Combiotica nije bilo, uzeli smo HIPP BIO i presrećna sam! Malena je odmah to veče kakila i od tada redovno kaki, 1 do 2 puta dnevno.

Samo treba imati strpljena i ubosti ono što bebi odgovara, a sve su različite. :)

Dakle, od nas preporuka za HIPP, ali polako nemoj joj u kratkim intervalima brzo menjati dohranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pili bebelac,to su nam preporucili u porodilistu ali sad na prvoj kontroli dr nam je preporucila da predjemo na NAN.Danas je prvi dan kako pije pa cemo videti kako ce biti,da li ce bolje napredovati od njega.Inace jako tesko uspevam da je nahranim,jako malo popije i onda se buni,pljuje i nece vise,a hranjenje nam traje i po sat/sat ipo.Cini mi se da je zbog toga malo slabije napredovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje kakva su vam iskustva sa APTAMIL-om 1, mi koristimo APTAMIL PRE jos iz porodilista, poceli snjim zbog male porodjajne tezine, ovde mi savetovali da ne prelazim na 1, 2 i dalje, da piju PRE do godinu dana kao njega mogu da piju u neogranicenim kolicinama a na ostale se mora paziti... a mi pijemo 80-90ml na svaka 2,5 sata pa imam utisak da ih ne zasiti dovoljno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vase bebe uzrasta od mesec,mesec ipo dana piju mleka?Na kutiji pise da beba od mesec dana pije 120ml a sa dva meseca 150ml.Moja Marina ima sad 6 nedelja i retko kad popije 120,uglavnom oko 100ml i to na silu (jako je teska za hranjeje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj F.do godine dana nije popio više od 90 ml po obroku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje kakva su vam iskustva sa APTAMIL-om 1, mi koristimo APTAMIL PRE jos iz porodilista, poceli snjim zbog male porodjajne tezine, ovde mi savetovali da ne prelazim na 1, 2 i dalje, da piju PRE do godinu dana kao njega mogu da piju u neogranicenim kolicinama a na ostale se mora paziti... a mi pijemo 80-90ml na svaka 2,5 sata pa imam utisak da ih ne zasiti dovoljno...

sad vidim da ste samo koji dan mladji od nas.Probaj da im povecas,ako hoce da piju.Videces i sama da li ce da bljucne visak ili ce lepo da podrigne i da budu siti 3 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj F.do godine dana nije popio više od 90 ml po obroku.

I lepo napredovao?Onda necu da je teram na silu da jede.Ja se sve plasim da nece dovoljno napredovati,mada ona jede na 3 sata,retko kad trazi pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaš kako, napredovao je normalno, nikada nije bio buco...Stolice su mu bile normalne, jednostavno mu je to bilo dovoljno. Tako i dan danas, jede koliko mu je potrebno, nikada nisam imala problema sa hranom...

Hoću reći....nemoj ju siliti...zna ona koliko joj je potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NIje svako dete isto pa tako i potrebe za hranom nisu iste, netreba gledati koliko druga deca jedu ,niti sta pise na kutiji sa ad mlekom. Daki nikad nije popio vise od 120ml cak ni sad sa 10meseci . Ono sto je bitno je da je sit i da mu to mleko nestvara probleme sa stomakom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NIje svako dete isto pa tako i potrebe za hranom nisu iste, netreba gledati koliko druga deca jedu ,niti sta pise na kutiji sa ad mlekom. Daki nikad nije popio vise od 120ml cak ni sad sa 10meseci . Ono sto je bitno je da je sit i da mu to mleko nestvara probleme sa stomakom.

Upravo to.

Ova moja mala je sa 1,5 - 2 meseca Humanu znala da pocuca u cugu i to 120ml bez problema. Bebilac za nijansu manje,a evo Hipp (konačno sam našla dohranu koja joj odgovara i sa kojom redovno i lepo kaki) sa 3,3 meseca cuca oko 150-170, a na kutiji piše da je za taj uzrast 210 doza. Znaju bebironi više nego što mi mislimo. Kada su gladni to nam itekako stave do znanja. Samo se opusti i uživaj Ivanchice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kako pije NAN ne kaki mi vise svaki dan i cesto je boli stomak,nisam zadovoljna.Imam jos jednu kutiju pa cemo menjati mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je NAN super.Prvih dve nedelje je pila Humanu,ali od nje je imala bas tvrdu stolicu.3 meseca je kakila svaki drugi dan,a sada svaki dan.

Od NANa hoce da bude zelena stolica jer ima gvozdja u sebi.

Vladana,jesi sigurna da nisu samo redovni grcevi?

Mislim da je mnogo promeniti 3 mleka za 2 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba pije Bebelac 2. Mada koliko citam po internetu (raznim forumima), malo koja mama ga daje bebi. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke :lol:

Imam bebu stara je dva meseca i dve nedelje i pocela sam da je dohranjujem.Prvo sam koristila Bebi Lak ali nije napredovala od njega pa smo presli na Humanu ali od nje se kao nadima i ima vece gasove.Jel ima neko iskustva sa dohranom,sta sad da probam i da li je pametno da joj opet menjem mleko? HVALAAAA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je NAN super.Prvih dve nedelje je pila Humanu,ali od nje je imala bas tvrdu stolicu.3 meseca je kakila svaki drugi dan,a sada svaki dan.

Od NANa hoce da bude zelena stolica jer ima gvozdja u sebi.

Vladana,jesi sigurna da nisu samo redovni grcevi?

Mislim da je mnogo promeniti 3 mleka za 2 meseca.

Nemoj da se tim opterecujes, ako ste vi nasli mleko koje vama odgovara to je odlicno nemas sta da citas i razmisljas o tome...mi pijemo Aptamil i o njemu su misljenja podeljena nama odgovara odkad se rodila pije njega sad smo na broju 3 :) nevo za ovih punih 10 meseci svaki dan je kakila, znaci niti jedan dan nije preskocila kakenje, nama odgovara i super tako i vama ako vas Bebelac odgovara superiska uzivajte..

Vladana mislim da gresis sto ste toliko mleka promenili, vecina beba imaju grceve nije to do mleka veruj, radije joj uzmi probiotcne kapljice Bio Gaia i pokusaj tako nije zdravo bas toliko mleko menjati...

Mi smo mleko promenili jer nam je dr rekla da je NAN bolji od Bebelaca inace ga ne bi menjali.A grceve ima otkako ne kaki redovno,dok nismo poceli sa NANom nije ih imala.Ne mogu da nastavim sa ovim mlekom kad joj ne odgovara,nismo trebali ni da poslusamo dr i da prekinemo bebelac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo mleko promenili jer nam je dr rekla da je NAN bolji od Bebelaca inace ga ne bi menjali.A grceve ima otkako ne kaki redovno,dok nismo poceli sa NANom nije ih imala.Ne mogu da nastavim sa ovim mlekom kad joj ne odgovara,nismo trebali ni da poslusamo dr i da prekinemo bebelac.

A vi ste od pocetka bili na Bebelac? Pa sto vam je dr menjala ako je bilo sve ok, gluposti, ako detetu odgovara mleko, ako ga lako vari ne bljucka i ne muci stomacic nema potrebe menjati. Nista vratite se onda na Bebelac, ali Milica je u pravu inace sto se menjanja mleka tice, stvarno nije preporucljivo tako cesto menjati, jedino ako se vidi da detetu ne odgovara. Nama je srecom Humana odgovarala od kako smo je uveli, i mnogi kazu da im nije odgovarala i slabo koga znam da je koristi, ali nama savrseno odgovara evo jos uvek, i davacu joj do godinu dana sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana,koliko je beba imala dana kada ste promenili mleko?

Grcevi ne pocinju prvog dana zivota.

NAN je medju najboljim mlekcima.Znam vise mama koje ga koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana,koliko je beba imala dana kada ste promenili mleko?

Grcevi ne pocinju prvog dana zivota.

NAN je medju najboljim mlekcima.Znam vise mama koje ga koriste.

Najbolje je ono mlekce koje najvise odgovara tvom detetu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje je ono mlekce koje najvise odgovara tvom detetu ;)

Upravo tako

sjecam se da A nije podnosila adaptna mlijeka tj od njih je bukvalno bila kao krofna - sva napuhana. Pedijatrici se to nije svidjelo i rekla mi je da probam neko drugo (ne sjecam se koje) i nije bilo poboljšanja. Onda sam od jedne mame dobila informaciju da probam aptamil. Sjećam se da je tada aptamil bio duplo skuplji od ostalih mlijeka i nakon kutije aptamila djete je ispuhalo i normalno se razvijalo. Kada je S trebao da pređe na adaptno ni sekunde nisam razmišljala - uzela sam Aptamil i odgovara mu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.