Adaptirana mleka

odgovora

Objavljeno

Mi smo do nedavno koristili Humanu, nije bilo bljuckanja, a mleko sam ostavljala da stoji max. sat-dva, ao ne popije, bacim.

Ovo za bljuckanje...mozda nije kriva mlecna formula, moguce je da bebi tako radi zeludac posto je jos mala, i sama kazes da bljucne i tvoje mleko. Mozda se prejeda, sunce malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo imali problem sa bljuckanjem od rodjenja. na prvoj kontrolici nije nista nije bilo neobicno jer se ugojio 1200gr. na sledecem merenju samo 650gr.

onda smo promenili mleko, dobili humanu AR i bilo je mnogo bolje.

i dalje je bljuckao ali zbog gustine tog mleka, kolicinski je to bilo mnogo manje.

nije voleo bas nesto da jede, pa smo se nekako ubedjivali da po svakom obroku mora da pojede 130ml-po dr pregledu i merenju, a tada je npr jeo 90..uf kad se setim.. ali, dobro, proslo je..

bljuckanje se postepeno smanjivalo, najmanje ga je bilo kad je poceo da jede nemlecnu hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno banalno pitanje posto nisam koristila AD, ali me cisto interesuje:

Koliko ste flasica imale u opticaju od rodjenja deteta? Neki optimalan broj da bi bilo konforno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislis iz koje je hranim ? jednu veliku za mleko jednu malu za caj i vodu iskreno imam punu kucu flasica, ali uvek jednu samo koristimo :)...bez ikavog problema funkcionisem tako, na pocetku znaci prva 2 mes sam po svakom obroku odkuvavala, sad ne navece ubacim otkuvam u vodi jos jednom u sterilizator i to je to, inace koristim nuk tecnost za bebi flasice posle obroka tim i malo onom cetkom toplom vodom, ja ne menjam cucle vec komplet flasicu na 3 mes.

Hvala ti. Meni je to bilo zacudjujce kada sam videla svoju rodjaku koja koristi jednu flasicu za mleko. Beba ima 3 meseca. Najvise me je cudilo jer znam da nema sterilizator. Ja sam nesto razmisljala i bilo bi mi logicno da bar u prva dva ili tri meseca treba vise flasica zbog nocnog hranjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidis mi smo od pocetka to imali tako u 12 je nahranim sredim sve pripremim vodu u termos sterilisem flasicu, i u krevet mi smo je budili oko 5 nahranim je, ona je spavala do nekih 8 onda, mama moja je bila tu pokupi iz sobe flasicu i sredi... novu vodu pripremi pre nogo se ona probudi za hranjenje novo..inace od 4 nedelje starosti spavala je citavu noc bez budjenja i hranjenja..

OK. Dakle, znacile bi ti i 2 flasice da ti mama nije bila tu. ;)

Ovi moji su morali da bude bebca prvih mesec dana na 3 sata jer je puno izgubio na tezini dok je bio u porodilistu. Sada spava i on po celu noc, ali se budi oko 6h ujutro za mleko. Meni je logika bila da imaju na samom startu bar 3 flasice, a i sad bar 2. Pricam samo o mleku ne o caju i vodi. Za to imaju posebne, male flasice.

Ne pitam ja to tebe da bih pametovala vec ne mogu da slusam kada ce se oni naspavati zbog bebe. :lol: A nece da se organizuju ni malo. :mellow: Povrh toga, jedino sto znam da vecina beba na AD-u spavaju po celu noc, za razliku od dojenih beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno banalno pitanje posto nisam koristila AD, ali me cisto interesuje:

Koliko ste flasica imale u opticaju od rodjenja deteta? Neki optimalan broj da bi bilo konforno.

Jednu za malu za vodu i caj i jednu za mleko, dohranu sam joj uvela sa 3 meseca al sam je nocu i dalje dojila pa nije bilo potrebe za vise flasica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno banalno pitanje posto nisam koristila AD, ali me cisto interesuje:

Koliko ste flasica imale u opticaju od rodjenja deteta? Neki optimalan broj da bi bilo konforno.

U globalu oko desetak,a sigurno i vise,jer sam se pre toga izmazala,pa s'toga imam i one od 300ml.Plus oko 5 slomljenih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili Humanu. Ali sa svakom formulom je isto. Mene je nerviralo ono grejanje vode, pa hladjenje, a dete gladno, pa smo nasli resenje tako sto smo prokuvali jednu kolicinu vode, ostavili da se prohladi do neke potrebne preporucene temperature a onda je sipali u termos. I kad neko kaze"kmek" uzmes termos sa odgovarajucom t. vode, hranica, muc-muc i gotovo :D

I mi smo ovo praktikovali, a imali smo jednu flašicu za mleko, jednu za vodu, i to je sve...

AD smo posle najviše pola sata bacali, jer je meni bilo frka da stoji... Znala sam da posle 15 min detetu napravim drugo, jer sam baš bila tripozna da ne sme da stoji i da mora odmah da popije....

A pedijatar nam je reko da može da stoji na sobnoj temp. sat vremena.... Ja sam jednom ostavila flajku sat vremena, i kad sam videla kako se odvoji prah od vode... brrr.... zgrozila sam se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 4 meseca. Uskoro cu morati da pocnem da radim :( tako da cu joj uvesti adaptirano mleko. Inace,mleka imam i dojicu je ujutru,tokom noci i uvece a u periodu dok sam na poslu dobijace adaptirano i kasice.

Sutra odoh da kupim, odlucila sam se za aptamil. Daj Boze da ne bude problema sa prihvatanjem.... Javim vam utiske sa premijere :)

Iscitala sam sve postove na ovoj temi i puno su mi pomogli vasi saveti i misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 4 meseca. Uskoro cu morati da pocnem da radim :( tako da cu joj uvesti adaptirano mleko. Inace,mleka imam i dojicu je ujutru,tokom noci i uvece a u periodu dok sam na poslu dobijace adaptirano i kasice.

Sutra odoh da kupim, odlucila sam se za aptamil. Daj Boze da ne bude problema sa prihvatanjem.... Javim vam utiske sa premijere :)

Iscitala sam sve postove na ovoj temi i puno su mi pomogli vasi saveti i misljenja.

Puno beba ne prihvata Aptamil. Povracaju od njega i to, uglavnom, dojena deca. Moj savet ti je Novalac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno beba ne prihvata Aptamil. Povracaju od njega i to, uglavnom, dojena deca. Moj savet ti je Novalac.

Slazem se , malecka je pila novalac neko vreme, zbog problema sa stomacicem, super ga je prihvatila, ali ona je vec imala 8 mes,

a iz okoline smo culi losa iskustva ;) ;) za aptaamil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi pijemo od pocetka Aptamil i nemamo problema... prvo je bio prematur za prevremeno rodjene bebe, pa onda 1, sad koji dan prelazimo na 2 napominjem pijemo Aptamil radjen za trziste EU od ovog drugog koji se prodaje kod nas izmedju ostalog i u Sloveniji u nekim radnjama povraca i grci se i kakila je 10 puta dnevno jednom kad nije bilo ovog da se uzme...ogromna je razlika, u boji mirisu, gustini...

I to je tacno. Drugo je kod nas. Ma i bez toga, dojena deca budu osetljivija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probali, koristimo ga i sve je super hvala Bogu :)

Moram ovo da podelim sa vama... Pre neko vece kazem ja mm da spremi 150ml. Kad on - uzeo frajer Rosu, razmutio Aptamil u hladnoj vodi, promuckao i onda stavio flasicu pod vrucu vodu da se zagreje!!!! Kad me slog strefio nije!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probali, koristimo ga i sve je super hvala Bogu :)

Moram ovo da podelim sa vama... Pre neko vece kazem ja mm da spremi 150ml. Kad on - uzeo frajer Rosu, razmutio Aptamil u hladnoj vodi, promuckao i onda stavio flasicu pod vrucu vodu da se zagreje!!!! Kad me slog strefio nije!!!!

:) Naucice sve ne brin.Dobro da si primetila :)

Mi koristimo aptamil 1 i super nam je.Bora ima 5 nedelja i tamo pise da bi trebao da pije po 120ml ali radili smo tako 4 dana i on je svaki put bljuckao i to mnogo.Zvala sam call center i jedna teta mi je rekla da mu smanjim na 100ml i tako pokusam i upalilo je.Znaci 100 mu je sasvim dovoljno.Odlicno napreduje.Nama kutija od 350gr traje 3 dana.Koristimo dr browns flasice i imamo ih dve za mleko.Odlicne su flasice sa sistemom protiv uvlacenja vazduha.Obavezno probajte ako i ima u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probali, koristimo ga i sve je super hvala Bogu :)

Moram ovo da podelim sa vama... Pre neko vece kazem ja mm da spremi 150ml. Kad on - uzeo frajer Rosu, razmutio Aptamil u hladnoj vodi, promuckao i onda stavio flasicu pod vrucu vodu da se zagreje!!!! Kad me slog strefio nije!!!!

Mi pijemo Aptamil od drugog meseca i ja radim sledece, u Rosi ili Prolomu promuckam Aptamil i u chicco grejac koji zagreje na temperaturu taman da bebac odmah moze da pije i nisam primetila da mu nesto smeta...zasto ovo pisem jer vidim da svi muckaju u mlakoj vodi, da li ja postupam ispravno?...inace mi pijemo Aptamil comfort jer je on za grcice i za laksu kaku i dobro napredujemo.

a sto se tice flasica, imamo dve velike, tri male (mada i ove male mogu za mleko) i to ove nove chiccove step up jer su dobre da bebac ne uvlaci vazduh.

ehTFp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo nestle NAN formulu od početka...super je prihvatila i ne bljucka...baš retko kad... Ne pratim šta piše na kutiji jer sama procenjujem koliko ona popije toliko joj pravim.Već 2-3 meseca pije 150ml i ne povećava količinu.Super napreduje tako da nemamo problema,s tim što jedemo i kašice. Ja znam da formula može da stoji do 4 sata najviše....nisam toliko dugo držala ali mi se dešavalo da popije i posle sat-dva...i naravno nikakvih problema nije bilo. Uvek ujutru skuvam novu prokuvanu vodu,i nju podgrevam kad treba da je nahranim.U toku dana nekad kad mi nestane vode opet kuvam,kao i uveče jer se nekad budi unoć da jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra, mislim da formula ne sme da stoji duze od pola sata. Ja se barem toga strogo pridrzavam,tako mi je rekao nas pedijatar.

A sto se mililitraze tice- davno sam prestala da se opterecujem. Beba mi ima punih 5 meseci,trebala bi po obroku da popije 180ml (tako pise na kutiji) a ona meni popije od 80ml do 120ml,sve zavisi... Prosto,takvo dete,sta ces...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi pijemo od pocetka Aptamil i nemamo problema... prvo je bio prematur za prevremeno rodjene bebe, pa onda 1, sad koji dan prelazimo na 2 napominjem pijemo Aptamil radjen za trziste EU od ovog drugog koji se prodaje kod nas izmedju ostalog i u Sloveniji u nekim radnjama povraca i grci se i kakila je 10 puta dnevno jednom kad nije bilo ovog da se uzme...ogromna je razlika, u boji mirisu, gustini...

Sve postove sam iscitala i evo istog problema kao i kod mene. Od starta sam bepcu uzimala Aptamil 1,lepo ga je prihvatio i nikakav problem nemamo. Medjutim u zadnje vreme jako cesto kaki...pa skoro i do 10 puta. Nije problem presvlacenje koliko je problem ojed koji je pre neki dan dobio. :(

Sad trazim neku alternativu za mleko,ako je uopste do toga. :huh:

Milice,gde uzimas taj Aptamil koji nije namenjen za nase trziste...pretpostavljam da ga neko donosi iz inostranstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve postove sam iscitala i evo istog problema kao i kod mene. Od starta sam bepcu uzimala Aptamil 1,lepo ga je prihvatio i nikakav problem nemamo. Medjutim u zadnje vreme jako cesto kaki...pa skoro i do 10 puta. Nije problem presvlacenje koliko je problem ojed koji je pre neki dan dobio. :(

Sad trazim neku alternativu za mleko,ako je uopste do toga. :huh:

Milice,gde uzimas taj Aptamil koji nije namenjen za nase trziste...pretpostavljam da ga neko donosi iz inostranstva.

Milica* živi u Sloveniji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kakva je bebina kaka? I ako retka?

Boja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kakva je bebina kaka? I ako retka?

Boja?

Propustila sam odakle je Milica. :rolleyes:

Mislim da je to normalna boja,onako zuta (podseca na boju senfa). Ne bih rekla da je nesto retka,a ni preterano cvrsta...ne mogu lepo da procenim,pelena upije i ako ima malo vise tecnosti. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Propustila sam odakle je Milica. :rolleyes:

Mislim da je to normalna boja,onako zuta (podseca na boju senfa). Ne bih rekla da je nesto retka,a ni preterano cvrsta...ne mogu lepo da procenim,pelena upije i ako ima malo vise tecnosti. :unsure:

Ojed se pojavi baš zato što često kaki a ne zbog mleka,bar ja tako znam... Tako da to nije ništa nenormalno,vidim i da je kaka normalna...nemoj se opterećivati...Dođe takav period... Mojoj ćerkici se desi da kaki po 10 puta dnevno a nekad jednom ili čak ni jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ojed se pojavi baš zato što često kaki a ne zbog mleka,bar ja tako znam... Tako da to nije ništa nenormalno,vidim i da je kaka normalna...nemoj se opterećivati...Dođe takav period... Mojoj ćerkici se desi da kaki po 10 puta dnevno a nekad jednom ili čak ni jednom...

Ne bih da menjam mleko,jer se bojim da mi neku drugu formulu ne odbije,pa da ne napravim jos veci problem. Davala sam mu jedno vreme i Bio Gaia kapi,to su nam preporucili kad smo zvali Halo Bebu,pa sam pomislila da je mozda od toga. :huh:

Sad smo i to izbacili i cekamo da vidimo rezultat. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da menjam mleko,jer se bojim da mi neku drugu formulu ne odbije,pa da ne napravim jos veci problem. Davala sam mu jedno vreme i Bio Gaia kapi,to su nam preporucili kad smo zvali Halo Bebu,pa sam pomislila da je mozda od toga. :huh:

Sad smo i to izbacili i cekamo da vidimo rezultat. :rolleyes:

E, pa ok, sad ćete da vidite. Ne brigaj i ako se ponovi, naiđe period, važno da je kaka boje senfa - beba nije gladna... Slažem se da ne treba tako odmah da menjaš mlekce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beban je u pocetku pio Humanu+1, jer su mu to davali u porodilistu. Posto je jako retko kakio, cak jednom u nedelju dana, bljuckao i povracao bas previse, promenila sam mu i od tada pije Bebelac1. Od tada je povracanje prestalo, poceo je sve manje da bljucka i kaki svaki dan, eventualno jedan dan preskoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.