Adaptirana mleka

odgovora

Objavljeno

Iskreno,meni je receno da je Bebelac najgore adaptirano mleko.Koliko ima istine u tome ne znam.

Ja sam Uni u pocetku davala Novalac protiv zatvora,pa smo presli na obican Aptamil.

I dalje pije Aptamil 2,ali samo pred spavanje.Skoro sam pocela da joj dajem kravlje mleko pa njega pije preko dana a Aptamil samo pred spavanje.

Trinny koliko ti puta Sara pije mlekce dnevno?

Gagana sto ste presli na Aptamil?Jel vas pedijatar savetovao? Kada ste poceli da ga koristite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 puta po 250ml i nista manje od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je od pocetka na AD. Prvo smo koristili Aptamil comfort zbog grceva, ali pocela je stolica da mu bude jako neprijatnog mirisa i tamno zelena i povrh svega, mnogo se mucio da je izbaci. Napinjao se mukica, ali nista. Bas mu je smetalo. Pre mesec dana smo presli na Nestle nan 1 i odlican je. Istog dana zuta stolica i to 2 puta u toku dana. Sada ima tri meseca i pije 180ml ( oko 200ml izadje ) 5 obroka u toku dana. Na 4 sata otprilike. I prespava noc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva adaptirana mleka imaju isti sastav,razlika se primecuje u kolicini odredjenih sastojaka,dodatku probiotika,pa mozda i u sastojku-dva,ali za svako ce Vam reci da je najpribliznije majcinom. Vas lekar kaze da je to Bebelac,njegov kolega Aptamil,treci Novalac.... Koju god formulu koristili dobra je. Problem neprihvatanja odredjene formule se javlja cesto. Prvo treba pronaci odgovarajucu flasicu ili solju,to je meni bio problem i sa sopstvenim mlekom. Okruglu cuclu nije htela,Nuk-ovu anatomsku takodje. Prevladala je anti-colic MAM-ova cucla. Dakle ni moje mleko nije htela na flasicu dok nije dobila svoju cuclicu. Ponudite bebi napitak koji voli,pa je malo prevatite da proba mleko,i to je uspevalo.

Jedna mama je napisala da se adaptirano mleko moze pripremiti,cuvati u frizideru i zagrejati pre upotrebe. To nikako ne smete raditi! Adaptirano mleko se priprema sveze i mora biti iskorisceno u narednih sat vremena nakon ceka ide u sudoperu. Uputstva su jasna na svakom pakovanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva adaptirana mleka imaju isti sastav,razlika se primecuje u kolicini odredjenih sastojaka,dodatku probiotika,pa mozda i u sastojku-dva,ali za svako ce Vam reci da je najpribliznije majcinom. Vas lekar kaze da je to Bebelac,njegov kolega Aptamil,treci Novalac.... Koju god formulu koristili dobra je. Problem neprihvatanja odredjene formule se javlja cesto. Prvo treba pronaci odgovarajucu flasicu ili solju,to je meni bio problem i sa sopstvenim mlekom. Okruglu cuclu nije htela,Nuk-ovu anatomsku takodje. Prevladala je anti-colic MAM-ova cucla. Dakle ni moje mleko nije htela na flasicu dok nije dobila svoju cuclicu. Ponudite bebi napitak koji voli,pa je malo prevatite da proba mleko,i to je uspevalo.

Jedna mama je napisala da se adaptirano mleko moze pripremiti,cuvati u frizideru i zagrejati pre upotrebe. To nikako ne smete raditi! Adaptirano mleko se priprema sveze i mora biti iskorisceno u narednih sat vremena nakon ceka ide u sudoperu. Uputstva su jasna na svakom pakovanju!

Ovo ni ne pomisljajte , neznam ko je mogao ovako nesto da kaze, procitajte uputstvo pise crno na belo na svakoj kutiji .

Kad sam prestala da dojim malecku presli smo na Humanu jer sam i sinu to davala i pokazalo se kao ok mleko, nije bilo problema. Medjutim maleckoj nije prijalo, ona je takav problem sa kakenjem imala da je to bilo starsno, toliko tvrdu stolicu je imala da je uspela da malo i pocepa "guzu", prilikom jednog praznjenja. Nasla sam na forumu savet i iskustav drugih majki i pitala naseg pedijatrta i ona se slozila za novalac ili aptamil, koji su posebno za taj problem. Jesu skuplji od humane i to skoro duplo, ali moja malecka se nije vise mucila sa kakenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne napisah da koristim Aptamil 2,od sestog meseca,do tada smoo koristili Aptamil 1. Ovde Aptamil ima jednu prednost,moze se kupiti u kutiji sa 5 kesica za pripremu 165ml mleka. Tako da je za pocetak praktican za probu,mada ja nisam imala problema. Bilo bi najbolje da svaki proizvodjac uvede tako nesto,lakse je i za putovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naš pedijatar je savetovao Bebelac 1 za našu bebu koja je u 4. nedelji. Ja mleka nisam imala dovoljno - svega za jedan podoj i pošto su svi navaljivali da je samo dojim i dojim i da ne odustajem - dete je prve nedelje počelo da gubi na kilaži i tada su nam savetovali dohranu, ali u medjuvremenu smo potpuno prešli na adaptirano mleko jer sam ja od stresa, umora i čega sve ne prestala da imam i to malo mleka što sam imala. Hranjenje na flašicu je noćna mora-otkuvavanje flašica, zagrevanje vode i merenje mleka u prahu....po ceo dan i po celu nooooć, ali šta se može bitno je da dete napreduje. Naša šicka je dobila 300 gr za 10 dana (dr kaže mašala!) :)

Inače, Dora pije oko 90 ml po obroku (nekad malo manje jer ponekad zaspi dok jede) i hrnimo je na 3 do 3,5 sata , a noću i na sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelistala sam celu temu, ali samo mozda preskocila nesto...

Da pitam vas iskusne majke:

Koliko dugo moze AD mleko da stoji kada je napravljeno?

Znam sta pise na svakoj kutiji, ali me interesuje da li mogu da ga cuvam bar sat vremena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelistala sam celu temu, ali samo mozda preskocila nesto...

Da pitam vas iskusne majke:

Koliko dugo moze AD mleko da stoji kada je napravljeno?

Znam sta pise na svakoj kutiji, ali me interesuje da li mogu da ga cuvam bar sat vremena?

Oko pola sata na sobnoj temperaturi.Sat vremena?Ufffff,pa ako je na hladnom mestu npr u frizideru moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelistala sam celu temu, ali samo mozda preskocila nesto...

Da pitam vas iskusne majke:

Koliko dugo moze AD mleko da stoji kada je napravljeno?

Znam sta pise na svakoj kutiji, ali me interesuje da li mogu da ga cuvam bar sat vremena?

Moj V je do 5-og meseca imao jake grceve i nama je hranjenje umelo da traje po sat vremena. Nikad ga nisam drzala sat vremena pa hranila bebu, ali kad hranjenje traje sat, sat i po... U toku hranjenja bi dobio napad grceva i urlao kao nenormalan a bio je gladan pa bi i jeo a i boli ga. Joooooj kad se setim.

Mislim da je do sat vremena ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prelistala sam celu temu, ali samo mozda preskocila nesto...

Da pitam vas iskusne majke:

Koliko dugo moze AD mleko da stoji kada je napravljeno?

Znam sta pise na svakoj kutiji, ali me interesuje da li mogu da ga cuvam bar sat vremena?

koliko znam,moze da stoji 1,5 sat napolju,posle toga bacas. tako su mi rekli u bolnici kadsamga dohranjivala.

INACE ,ONI TAMO PRAKTIKUJU DA SMUCKANU FORMULUI PODGREVAJU I TO DAJU BEBAMA :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probali smo hipp medjutim nije mu odgovarao. Presli smo na Apratim Pre i vremenom menjali na Aptamil 1,2,3 do navršene 1 godine. Nije bilo problema.

Sva mleka je obavezno spremiti i sveža davati bebi, nikako ne sme da stoji par sati, pa čak ni u drižideru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Sanja, IvanaK i BM!!! I mislila sam da ga stavim u frzider kad se prohladi. Posto smo mi tek uveli Ad jer nece kravicu, onda me nekad zezne pa nece sve da popije iz cuga. Lako mi je kad mogu da mu ponudim za pola sata, sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dali neko zna koliko dugo BEBELAC sme da stoji kada se razmuti i dali se sme podgrevati ako se ohladi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dali neko zna koliko dugo BEBELAC sme da stoji kada se razmuti i dali se sme podgrevati ako se ohladi?

Ne sme da se podgreva ni jedno adaptirano mleko! Meni je patronazna sestra rekla da spremljeno moze da stoji 30min na sobnoj temperaturi, a negde sam nasla da moze i do 1h (ne secam se gde sam nasla). Sve sto moje dete nije popilo za 30min sam bacala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dali neko zna koliko dugo BEBELAC sme da stoji kada se razmuti i dali se sme podgrevati ako se ohladi?

Ne ni slucajno podgrevati cak i na pakovanju postoji informacija da ga ne treba davati detetu kada dugo stoji spremljeno i narocito ne podgrevati ohladjeno.

Veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dali neko zna koliko dugo BEBELAC sme da stoji kada se razmuti i dali se sme podgrevati ako se ohladi?

Meni su rekli do sat vremena, važi za svako adaptirano mleko, a ostatke obavezno baciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sme da se podgreva ni jedno adaptirano mleko! Meni je patronazna sestra rekla da spremljeno moze da stoji 30min na sobnoj temperaturi, a negde sam nasla da moze i do 1h (ne secam se gde sam nasla). Sve sto moje dete nije popilo za 30min sam bacala.

Isto tako sam i ja radila,a evo posto imam jednu kutiju BEBELAC-a,probacu i da izcitam ovako corava sta pise na tu temu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto tako sam i ja radila,a evo posto imam jednu kutiju BEBELAC-a,probacu i da izcitam ovako corava sta pise na tu temu ;)

NIKADA ne davati ne dovrsen obrok.

Eto tako pise ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sto moj bebac ne pojede odmah(posto cesto mrljavi),ja stavim u toplu vodu(tj flasicu),dok je mleko jos toplo,i tako do pola sata cuvam,pa mu opet ponudim.Dr mi je rekla da je to ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili Humanu. Ali sa svakom formulom je isto. Mene je nerviralo ono grejanje vode, pa hladjenje, a dete gladno, pa smo nasli resenje tako sto smo prokuvali jednu kolicinu vode, ostavili da se prohladi do neke potrebne preporucene temperature a onda je sipali u termos. I kad neko kaze"kmek" uzmes termos sa odgovarajucom t. vode, hranica, muc-muc i gotovo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo koristili Humanu. Ali sa svakom formulom je isto. Mene je nerviralo ono grejanje vode, pa hladjenje, a dete gladno, pa smo nasli resenje tako sto smo prokuvali jednu kolicinu vode, ostavili da se prohladi do neke potrebne preporucene temperature a onda je sipali u termos. I kad neko kaze"kmek" uzmes termos sa odgovarajucom t. vode, hranica, muc-muc i gotovo :D

I ja to radim vec mesecima.Super je,narocito nocu,minut posla da napravis mlekce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li vec spremljeno adaptirano mleko moze da se cuva u termosu i ako da koliko dugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li vec spremljeno adaptirano mleko moze da se cuva u termosu i ako da koliko dugo?

A jesi li bila na temi Adaptirana formula - koliko može da stoji? Evo link Adaptirana formula - koliko moze da stoji <--klikni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi po savetu pedijatra koristimo Novalac formulu AR - protiv bljuckanja. Volimo da je jedemo, ali i dalje bljuckamo..... :blink: , ali onako sirasto polu svareno bljucne, a moje mleko kada pije onda bljucka vodenkastije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.