Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Pozdrav,

Pošto vidim da odavno niko nista nije pisao na ovu temu, znacila bi mi pomoc.

Pokusavam da se odlucim gdje cu se poroditi u dec 2022. U KBC Zvezdara sam se porodila 2016 i imam pozitivno iskustvo, pa sam razmisljala opet o njima. Dr Sonja, koja mi je tada vodila trudnocu i porodila me, otisla je u penziju i sada je u MediGroup-u. 

Kada sam se raspitala u DZ za njih, posavjetovali su me da mozda bolje da ne idem gore, jer je porodiliste pred "gasenje" i non stop se mjenjaju  doktori i svi su mladi (sta god to znacilo).

Da li je neko skoro imao iskustvo sa njima ili trenutno vodi trudnocu kod njih?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao. Ja sam za Gradsku dobila iste “vesti”. Odnosno da je puno lekara otišlo posle kovida i da su sada sve mladji i manje iskusni…

Ipak, vodila sam trudnoću tamo tri meseca, a sada prelazim kod dr privatno. 
Moja dr je V. Stojanović (ne znam da li smem da napišem imena, prezimena i slične informacije, ako ne smem neka admini obrišu post). Svratila sam izmedju ostalog da čujem iskustva sa porodjaja i sa njom. Hvala na odgovorima…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao. Ja sam za Gradsku dobila iste “vesti”. Odnosno da je puno lekara otišlo posle kovida i da su sada sve mladji i manje iskusni…

Ipak, vodila sam trudnoću tamo tri meseca, a sada prelazim kod dr privatno. 
Moja dr je V. Stojanović (ne znam da li smem da napišem imena, prezimena i slične informacije, ako ne smem neka admini obrišu post). Svratila sam izmedju ostalog da čujem iskustva sa porodjaja i sa njom. Hvala na odgovorima…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, ja sam se porodila pocetkom avgusta meseca, do tad sam vodila trudnocu u Gradskoj bolnici. Moj utisak je da ima par novih lekara, ali da je dosta i dobrih starih ostalo. Prva dva porodjaja sam imala u Gradskoj, pa ih uglavnom sve znam. E sad treci porodjaj ove godine sam spletom okolnosti imala pocetkom avgusta u Visegradskoj (dosla sam sa kontrakcijama u Gradsku i rekli su mi da ne rade porodjaje taj dan jer im je pukla neka cev i imali su radove, pa su me poslali u Visegradsku :-) ali verujem da su to vec sada resili). Moj najtopliji savet vam je definitivno Gradska bolnica, sve je daleko bolje tamo pocevsi od nacina izvodjenja porodjaja i intervencija koje se izvode nakon porodjaja na porodiljama ukoliko su potrebne, higijene na odeljenju, pomoci porodiljama pri prvom ustajanju i u prvim nocima sa bebama, sve vakcine, testovi koji se rade sa bebama se rade pred majkama, vizita i otpust se realizuju i vikendom, u Visegradskoj zive duse nema subotom i nedeljom, bebe se mere svakodnevno pred majkama pa se zajedno sa doktorom odlucuje da li nastaviti iskljucivo dojenje ili ubaciti malo i dohrane dok mami ne krene mleko... I ponovo bih odabrala Gradsku, bez puno premišljanja, ali eto visa sila. Jedino što potencijalno može biti problem ponovni prelazak u kovid sistem, a cula sam da ce i biti tako u septembru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

Evo i ja da prenesem skorija iskustva iz Zvezdarskog porodilišta. Porodila sam se 29.10. prirodno sa epiduralom.
Trudnoću mi je vodila dr Tanja Đorđević, najdivnije stvorenje tamo potpisujem. Kontrakcije su krenule negde oko 9-10h, zvala sam potom dr koja mi je rekla da trenutno nije u Beogradu (vikend je u pitanju), ali da će sve srediti ćim budem došla u porodilište. U porodilište dolazim negde oko 13-14h i već su od strane dr kolege njene obaveštene da dolazim. Otvorena 4 prsta, prijem u porodilište. Sređuju se papiri, stvari prepakivaju (ponela sam Boga oca) i odlazim na klistir negde oko 15-16h. Svi koji dolaze u kontakt sa mnom su obavešteni da sam tu i čekaju me. Nedugo nakon što sam legla u porođajni boks najpre mi je probušen vodenjak (zelena plodova vodica) a potom dolazi dr da mi da epidural. Apsolutno ništa nakon toga osetila nisam. U 18:45 dolazi na svet moj Relja. Posedi se malo još u porođajnom boksu i ide se na odeljenje. Ostaje se 3 dana ako je sve uredno. Nema osobe tamo koja je bila bahata ili bezobrazna, apsolutno bez ikakvih zamerki stvarno. Svi su maksimalno strpljivi i izlaze u susret, sve ih možete pitati, sve će vas posavetovati posebno pedijatrijske sestre. Moram reći da vidim komentare da su pred gašenjem i rekla bih da to nije slučaj. Ima mladih, al ne bih rekla da preovlađuju. Sigurno bih i za drugu trudnoću opet birala ovo porodilište, a svakako sam i svojim najbližima preporučila njih tako da bih i vama svima preporučila isto. Sa mnom su bile devojke/žene koje su se isto vratile opet, ali i iz nekih drugih porodilišta gde su se provele kao bos po trnju  (najviše iz Dragiše Mišović i Višegradske) pa su došle da okušaju sreću ovde i sve smo prezadovoljne tretmanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo

Zelim da podelim moje iskustvo,da mozda pomognem u odabiru drugim trudnicama,jer kad sam trazila informacije o porodilistima za ovo porodiliste je nekako uvek bilo najmanje komentara.

Porodila sam se krajem novembra,prirodno.Sve pohvale,ovo mi je prvi porodjaj ali utisak koji sam tamo stekla je kao da sam privatno otisla da se porodim,osoblje jako ljubazno,inace celu trudnocu sam vodila tamo,dr.fenomenalan koji je i rekao da kad god porodjaj pocne on ce doci u porodiliste(sto je jako bitno jer za 9 meseci steknete veliko poverenje i sigurnost,pa je bitno da bas ta osoba bude u sali kad pocne porodjaj) babica i sestre na porodjaju odlicne,(ako citaju ovo veliki pozdrav za celu ekipu)pomogle su mi puno,cak i kad vas spuste u porodjajnu salu puste muziku za opustanje. Ja sam se porodila za 4 sata od silaska u salu(za prvorotku odlicno i brzo)

Ulazak u bolnicu i prijemno izgleda malo socijalno i staro,ali gore treci sprat i porodiliste-fino,wc cist,nov,higijena na zavidnom nivou. Hrana pristojna,cak porcije i obilnije  (jedino je jedna od servirki uvek namrstena-najneprijatnija osoba u celom porodilistu,ali ona nije ni bitna). 

Tako da,ako se ikada opet budem poradjala to ce sigurno biti ponovo u Zvezdari.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.