S.O.S.

odgovora

Objavljeno

Eh kad smo vec kod toga i ja polako razmisljam o tome da su i kod mene pogresili mada mozda tripujem ali ipak moram da vas pitam.....Ustala sam jutros normalno ko i svaki dan,virnem na forum usla sam u 35tu nedelju :lol: i obradujem se jos malo i gotovo aliii....nakon nekih pola sata osetim kao da nesto puca u meni blagi osecaj(tako sam inace i kad sam dobijala osecala kad mi je meca krenula)...odem u kupatilo pogledam gacice mokre al ne nesto preterano mada znam da se nisam ni slucajno upiskila.....i sad evo me cekam spremila torbu za svaki slucaj i nemam pojma sta da radim dal da krenem kod lekara dal je lazna uzbuna neznam ....cekam kontrakcije mada mislim da mi jos nije vreme al stvarno neznam sat da mislim o ovome Imam i blage bolove kao da cu dobiti,malo me i boli dole a nije nikako jak neki bol...Ako ima neko savet neki nek mi komentarise stvarno sam pogubljena danas :blink: Pozic za sve

Kad je takva situacija, OBAVEZNO idi još jednom u wc, obriši se tako da si skroz suva i promeni veš ako za 10tak minuta vidiš opet mokar veš opet se osuši i opet promeni veš...ako je veš i treći put mokar idi kod dr. ili u bolnicu da ti vide na UZ da li ti je pukao vodenjak, jer može da ti pukne visoko. A da ti je skroz pukao, ne bi to bila flekica na gaćama, već Nijagara i to SIGURNO ne bi pobrkala sa nečim drugim!!! Veruj mi ovo sam prostudirala dobrano ..jer sam se i sama natripovala. Ako ti pukne vodenjak ne moraš da imaš kontrakcije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra i ako si još kući ja bih ipak otiša do bolnice da pogledaju na UZ. Ne valja ako se puno smanji količina plodove vode. Plodova voda može i kroz mokrenje da "istekne" a da čak to nisi ni osetila.

Jesi li mokrila nešto češće danas?

pa i jesam kad bolje razmislim odo ja dazvrcnem dezurne u zemunu ipak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i jesam kad bolje razmislim odo ja dazvrcnem dezurne u zemunu ipak

Ajde onda polagance, pa nam javi kada budeš mogla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slavicemo mi al neki drugi dan :angry: ja digla frku sve u sesnejst a oni mi kazu opusti se nema razloga za brigu,plodova voda se navodno obnavlja dokle god je beba u stomaku i bla bla dok ne dobijem kontrakcije mogu lepo da kuliram kuci a ja ko na iglama ...koje crno kuliranje kad sam se blago receno usr*la :lol: al elem videcemo bitno da se moje malo cudo mrda i da je osecam u stomaku pa kako nam bude i kad nam bude kad je vec tako.....sta cu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slavicemo mi al neki drugi dan :angry: ja digla frku sve u sesnejst a oni mi kazu opusti se nema razloga za brigu,plodova voda se navodno obnavlja dokle god je beba u stomaku i bla bla dok ne dobijem kontrakcije mogu lepo da kuliram kuci a ja ko na iglama ...koje crno kuliranje kad sam se blago receno usr*la :lol: al elem videcemo bitno da se moje malo cudo mrda i da je osecam u stomaku pa kako nam bude i kad nam bude kad je vec tako.....sta cu..

:blink: ovo zbilja prvi put čujem. Jel tebi bar malo naprsnuo vodenjak?! Jel su ti uradili UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, imam jedno pitanje ako neko zna da mi odgovori, kako to izgleda kad ispadne cervikalni čep? Naime, ja sam u 39 nedelji, juče sam bila na pregledu, otvorena malo više od jednog prsta. Nakon pregleda kad sam došla kući primjetila sam malo sukrvice u sekretu, noćas me nešto jako zaboljelo ali samo jedan put i nije se više javljala bol. Jutos kad sam ustala primjetila sam krv na toalet paipru a kasnije i nešto u wc šolji poput sukrvice pomiješane sa sekretom i sluzi veličine oraha. Nazvala sam mog doktora ali on nije bio tu danas i nije mogao da me primi tako da me drugi primio i opet pregledao. Poslao me na CTG, i pošto nemam bolove došla sam evo kući. Kaže prati bebu, zasad je sve ok. Međutim još uvijek iz mene izlazi braonkasta skurvica pomiješana sa sekretom svaki put kad odem u toalet. Ne znam ni sama šta da radim. Bolove još nemam, beba mrda povremeno, pratim. Da li neko zna da li je to normalno neposredno pred porođaj? Malo sam zabrinuta... a doktora kao u inat ne mogu da dobijem na tel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veco29, meni su izazivali porodjaj, tako da ne znam kako izgleda pocetak prirodnog porodjaja. Ali verujem da tako pocinje kao sto si ti opisala :)

Nemoj da se brines, sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos malo pa beba, kako sam skontala to bi bio taj čep ... :) laganini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam bila trudna,znala sam zbog kakvih promena se mora hitno javiti lekaru.

Mislim da je ovo sto ti navodis jedna od tih promena.

Naravno nema razloga za paniku,ali bilo kakvo krvarenje u trudnoci nikako ne moze biti bezazleno....Bolje se potrudi da kontaktiras svog doktora.

Sve najbolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, imam jedno pitanje ako neko zna da mi odgovori, kako to izgleda kad ispadne cervikalni čep? Naime, ja sam u 39 nedelji, juče sam bila na pregledu, otvorena malo više od jednog prsta. Nakon pregleda kad sam došla kući primjetila sam malo sukrvice u sekretu, noćas me nešto jako zaboljelo ali samo jedan put i nije se više javljala bol. Jutos kad sam ustala primjetila sam krv na toalet paipru a kasnije i nešto u wc šolji poput sukrvice pomiješane sa sekretom i sluzi veličine oraha. Nazvala sam mog doktora ali on nije bio tu danas i nije mogao da me primi tako da me drugi primio i opet pregledao. Poslao me na CTG, i pošto nemam bolove došla sam evo kući. Kaže prati bebu, zasad je sve ok. Međutim još uvijek iz mene izlazi braonkasta skurvica pomiješana sa sekretom svaki put kad odem u toalet. Ne znam ni sama šta da radim. Bolove još nemam, beba mrda povremeno, pratim. Da li neko zna da li je to normalno neposredno pred porođaj? Malo sam zabrinuta... a doktora kao u inat ne mogu da dobijem na tel.

To je to tako je i meni bilo al nisam panicila i doktorka mi je rekla da nece jos, posto on kad ispadne navodno moze proci jos para dana do orodjaja, medjutim meni je tu noc pukao vodenjak, samo polako i bez panike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je to tako je i meni bilo al nisam panicila i doktorka mi je rekla da nece jos, posto on kad ispadne navodno moze proci jos para dana do orodjaja, medjutim meni je tu noc pukao vodenjak, samo polako i bez panike.

Lepo ti je rekla.

Meni nije nijednom pukao vodenjak, samo su dosli bolovi. Moze i tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je to tako je i meni bilo al nisam panicila i doktorka mi je rekla da nece jos, posto on kad ispadne navodno moze proci jos para dana do orodjaja, medjutim meni je tu noc pukao vodenjak, samo polako i bez panike.

A da li su ti počele kontrakcije tu noć ili je prvo pukao vodenjak? Ja nemam nikakve bolove još uvijek, čekam... neizvjesnost... ne znam ni da li ću moći da spavam noćas, izgleda da će ovo biti duga noć... idem bar da se najedem kao čovijek, gladna sam baš ko zna šta me čeka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li su ti počele kontrakcije tu noć ili je prvo pukao vodenjak? Ja nemam nikakve bolove još uvijek, čekam... neizvjesnost... ne znam ni da li ću moći da spavam noćas, izgleda da će ovo biti duga noć... idem bar da se najedem kao čovijek, gladna sam baš ko zna šta me čeka :)

Ma idi spavaj. I da ti pukne vodenjak i krenu bolovi, nema sanse da ih prespavas. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma idi spavaj. I da ti pukne vodenjak i krenu bolovi, nema sanse da ih prespavas. :lol:

Heheh ma znam ali dobro bi bilo kad bi se moglo prespavati :D Prpa me uhvatila baš :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li su ti počele kontrakcije tu noć ili je prvo pukao vodenjak? Ja nemam nikakve bolove još uvijek, čekam... neizvjesnost... ne znam ni da li ću moći da spavam noćas, izgleda da će ovo biti duga noć... idem bar da se najedem kao čovijek, gladna sam baš ko zna šta me čeka :)

Pukao vodenjak a kontrakcije su krenule posle nekih pola sata, samo polako, i kad ti vodenjak pukne nemoras da zuris imas jos vremena sat, dva polako se spremis. Meni kad je pukao ja sam prvo dobro povracala ( dal od nervoze il sto tako treba nemam pojma) i dok sam se istusirala bolovi krenuli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: ovo zbilja prvi put čujem. Jel tebi bar malo naprsnuo vodenjak?! Jel su ti uradili UZ?

veruj mi i ja...al su mi nakon poziva tj u toku poziva rekli nije to nista strasno desava se pa ako dodje do komplikacija ili do bolova javite se...je*e lud zbunjenog a i uhvatio me vikend pa sad lupam glavu bolove zaista nemam ali neznam ..nemogu da budem pametna cudo su ovi nasi lekari cast izuzetcima al jos na takve izuzetke nisam naisla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veruj mi i ja...al su mi nakon poziva tj u toku poziva rekli nije to nista strasno desava se pa ako dodje do komplikacija ili do bolova javite se...je*e lud zbunjenog a i uhvatio me vikend pa sad lupam glavu bolove zaista nemam ali neznam ..nemogu da budem pametna cudo su ovi nasi lekari cast izuzetcima al jos na takve izuzetke nisam naisla

Sa mnom je u porodilište primljena devojka kojoj je pukao vodenjak i voda lila kao luda. Tek posle 24h je dobila polove. Tako da se muka skoro posle 18h porodila iza mene. Možda je ipak bolje što su te pustili kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, treba mi savet:

Mi smo sinoc imali jednu laznu uzbunu, toliko sam uspela da shvatim :)

Uhvatile su me bolne kontrakcije i bolovi u krstima i imala sam osecaj da ce da ispadne beba iz mene, bas jak pritisak na karlicu i ona se sva kasnije uzvrtela i pojavljivale su van nekog reda naredna 3 sata, izbrojala sam ih 11, sto mu dodje na nekih 15 minuta, s tim sto su neke isle jedna za drugom u svega 5 minuta razlike, a neke su isle i na skoro pola sata, svaka je trajala najmanje 2minuta, posto nisu imale nikakav logican sled shvatila sam da su lazne, imala sam neki malo tamniji sekret, sad ga nema... Je li ima neko iskustva sa necim slicnim ovoliko pre termina?

Danas je sve ok, bebica je sad opet nemirna, bila je mirna ceo dan i osim onih obicnih kontrakcija koje inace imam nista se ne desava, jedino me boli u krstima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, treba mi savet:

Mi smo sinoc imali jednu laznu uzbunu, toliko sam uspela da shvatim :)

Uhvatile su me bolne kontrakcije i bolovi u krstima i imala sam osecaj da ce da ispadne beba iz mene, bas jak pritisak na karlicu i ona se sva kasnije uzvrtela i pojavljivale su van nekog reda naredna 3 sata, izbrojala sam ih 11, sto mu dodje na nekih 15 minuta, s tim sto su neke isle jedna za drugom u svega 5 minuta razlike, a neke su isle i na skoro pola sata, svaka je trajala najmanje 2minuta, posto nisu imale nikakav logican sled shvatila sam da su lazne, imala sam neki malo tamniji sekret, sad ga nema... Je li ima neko iskustva sa necim slicnim ovoliko pre termina?

Danas je sve ok, bebica je sad opet nemirna, bila je mirna ceo dan i osim onih obicnih kontrakcija koje inace imam nista se ne desava, jedino me boli u krstima...

Ja sam imala slicnu situaciju, cini mi se, mesec dana pred porodjaj. Ja sam bila u gradu kad mi se to desilo, bolela me je i prepona, a kad sam dosla kuci i legla bas tako kako si i ti opisala su me mucile kontrakcije jedno 2h, bez nekog reda. Nisam im merila duzinu, nisu bile bas jake, ali dovoljno bolne da me zabrinu. Jedino nisam imala nikakve promene sa sekretom. Meni dr rekao da nije nista (i nije bilo :) ), da se telo priprema za porodjaj, tako da mislim da nemas razlog za brigu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala slicnu situaciju, cini mi se, mesec dana pred porodjaj. Ja sam bila u gradu kad mi se to desilo, bolela me je i prepona, a kad sam dosla kuci i legla bas tako kako si i ti opisala su me mucile kontrakcije jedno 2h, bez nekog reda. Nisam im merila duzinu, nisu bile bas jake, ali dovoljno bolne da me zabrinu. Jedino nisam imala nikakve promene sa sekretom. Meni dr rekao da nije nista (i nije bilo :) ), da se telo priprema za porodjaj, tako da mislim da nemas razlog za brigu :)

Hvala puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, treba mi savet:

Mi smo sinoc imali jednu laznu uzbunu, toliko sam uspela da shvatim :)

Uhvatile su me bolne kontrakcije i bolovi u krstima i imala sam osecaj da ce da ispadne beba iz mene, bas jak pritisak na karlicu i ona se sva kasnije uzvrtela i pojavljivale su van nekog reda naredna 3 sata, izbrojala sam ih 11, sto mu dodje na nekih 15 minuta, s tim sto su neke isle jedna za drugom u svega 5 minuta razlike, a neke su isle i na skoro pola sata, svaka je trajala najmanje 2minuta, posto nisu imale nikakav logican sled shvatila sam da su lazne, imala sam neki malo tamniji sekret, sad ga nema... Je li ima neko iskustva sa necim slicnim ovoliko pre termina?

To su definitivno lažne kontrakcije ali meni samo malo "štrči" u celom tvom postu a to je taj braonkasti sekret. Jel ga bilo puno?! Meni je tako izgledao taj "čep" koji najavljuje početak porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam odmah pomislila na cep. A da se cujes sa nekim dr,da cisto pitas za misljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je i mene zabrinulo, izgledalo je kao sasusena krv, ali nije bilo sluzi... Dr sam zvala telefonom, ona mi je rekla da dodjem da vidi grlic u ponedeljak...

Ali evo kako krece vece tako se javljaju ponovo neki bolovi, ma valjda ce sve da se smiri, kad smo ovoliko izgirale, izguracemo i ovo malo :)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je i mene zabrinulo, izgledalo je kao sasusena krv, ali nije bilo sluzi... Dr sam zvala telefonom, ona mi je rekla da dodjem da vidi grlic u ponedeljak...

Ali evo kako krece vece tako se javljaju ponovo neki bolovi, ma valjda ce sve da se smiri, kad smo ovoliko izgirale, izguracemo i ovo malo :) ...

Pa ako dr smatra da nije nista hitno onda bez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.