S.O.S.

odgovora

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoći, tokom cele trudnoće, imala jako puno sekreta, isam mogla bez dnevnih uložaka... bio je razne boje i gustine, od providne do žućkaste, od vodenastog do gustog... brisevi su mi uvek bili ok, tako da no sikiriki, sve je to normal :D

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoći, tokom cele trudnoće, imala jako puno sekreta, isam mogla bez dnevnih uložaka... bio je razne boje i gustine, od providne do žućkaste, od vodenastog do gustog... brisevi su mi uvek bili ok, tako da no sikiriki, sve je to normal :D

ooooh hvaaaaaaaalaaaaaa :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame... Znate da sam ostala u drugom stanju... ne mogu da pronadjem ovu temu pa vas molim ako je ima da mi neko posalje link,a radi se osledecem... Ja sam kao mala imala boginje i sada 10-og maja dobije moja cerka boginje, i ja 23-eg posle nje... ali najveci je problem sto sam trudna tek 2 meseca... Znate i same koliko to moze biti opasno po bebu... moj ginekolog me je pitao da li cu da abortiram ja sam odmah rekla da NE! Posto smo jako dobri poslace me u 16-oj nedelji u BG u jednu kliniku kod njegove prijateljice takodje doktorice, da mi ona izvadi plodovu vodu... Ja se nadam da ce mi tada reci sve pozitivno, ako ne, moracu da sklonim, e sad, cula sam da se onda radi nasilan porodjaj pa me interesuje jel to opasno, sta je to ? jel to gore od samog prirodnog porodjaja... eto meni srce kaye da ce sve biti u redu i zbog toga sam izabrala sebi tezi put, ali ne kajem se... molim vas, pomozite jer se osecam jako tuzno i mnogo sam opterecena oko ovoga... veliki pozdrav za sve na forumu... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame... Znate da sam ostala u drugom stanju... ne mogu da pronadjem ovu temu pa vas molim ako je ima da mi neko posalje link,a radi se osledecem... Ja sam kao mala imala boginje i sada 10-og maja dobije moja cerka boginje, i ja 23-eg posle nje... ali najveci je problem sto sam trudna tek 2 meseca... Znate i same koliko to moze biti opasno po bebu... moj ginekolog me je pitao da li cu da abortiram ja sam odmah rekla da NE! Posto smo jako dobri poslace me u 16-oj nedelji u BG u jednu kliniku kod njegove prijateljice takodje doktorice, da mi ona izvadi plodovu vodu... Ja se nadam da ce mi tada reci sve pozitivno, ako ne, moracu da sklonim, e sad, cula sam da se onda radi nasilan porodjaj pa me interesuje jel to opasno, sta je to ? jel to gore od samog prirodnog porodjaja... eto meni srce kaye da ce sve biti u redu i zbog toga sam izabrala sebi tezi put, ali ne kajem se... molim vas, pomozite jer se osecam jako tuzno i mnogo sam opterecena oko ovoga... veliki pozdrav za sve na forumu... :*

Dragana, nije mi jasno kako ti koja si vec kao dijete prelezala boginje, sad si ih opet dobila? Sto se tice toga sto ti je dr rekla ne mora da znaci da nece biti nesto u redu sa bebom...cula sam da mnoge trudnice su prosle kroz taj period boginja pa su rodile zdravu djecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene od svega najvise cudi pominjanje abortusa...zbog cega? Zato sto imas boginje?

Meni to zvuci nebulozno, iskreno...

Al eto,neka neko struicniji kaze sta misli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O prekidu trudnoće ima tema, tamo ima iskustava žena koje su trudnoću prekinule kad je već poodakla, iz.medicinskih razloga, naravno...

Ja nisam imala iskustva sa boginjama, niti znam nekoga ko jeste, ali mislim da postoje testovi koji pokazuju ima li opasnosti po plod... ne znam da li torch ima neke veze sa tim imi ne, ali ne verujem da baš mora da se čeka 16. nedelja...

Ja se iskreno nadam da će sve biti ok, držim fige i navijam za bebca i tebe iz sve snage

Dragana Gaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi koje boginje si preležala kao mala i koje si sad zakačila. Istina je da je to jako opasno za plod a torch se radi na rubeole.

Ovde možeš pročitati više o samoj analizi

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=719

Što se prekida trudnoće tiče kod nas se radi na dva načina-injekcijama ili tabletama(meni je tako rađen). Stvar je u tome da se bukvalno izazove porođaj, prolazi se kroz bolove, kontakcije i ostalo...

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=1849

Nadam se da će sve biti u redu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame... Znate da sam ostala u drugom stanju... ne mogu da pronadjem ovu temu pa vas molim ako je ima da mi neko posalje link,a radi se osledecem... Ja sam kao mala imala boginje i sada 10-og maja dobije moja cerka boginje, i ja 23-eg posle nje... ali najveci je problem sto sam trudna tek 2 meseca... Znate i same koliko to moze biti opasno po bebu... moj ginekolog me je pitao da li cu da abortiram ja sam odmah rekla da NE! Posto smo jako dobri poslace me u 16-oj nedelji u BG u jednu kliniku kod njegove prijateljice takodje doktorice, da mi ona izvadi plodovu vodu... Ja se nadam da ce mi tada reci sve pozitivno, ako ne, moracu da sklonim, e sad, cula sam da se onda radi nasilan porodjaj pa me interesuje jel to opasno, sta je to ? jel to gore od samog prirodnog porodjaja... eto meni srce kaye da ce sve biti u redu i zbog toga sam izabrala sebi tezi put, ali ne kajem se... molim vas, pomozite jer se osecam jako tuzno i mnogo sam opterecena oko ovoga... veliki pozdrav za sve na forumu... :*

Ja ti savetujem da ne razmišljaš u tom pravcu ;) Sačekaj prvo rezultate pa ćeš onda znati šta dalje. Bitno je da si odlučila šta ćeš učiniti u zavisnosti od rezultata, to je najbitnije.

Poznajem jednu trudnicu koja kao dete nije preležala boginje pa je u trudnoći dobila i sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, nije mi jasno kako ti koja si vec kao dijete prelezala boginje, sad si ih opet dobila? Sto se tice toga sto ti je dr rekla ne mora da znaci da nece biti nesto u redu sa bebom...cula sam da mnoge trudnice su prosle kroz taj period boginja pa su rodile zdravu djecu...

Kaze doktor da ima 3 vrste boginja i da to mnogi ljudi ne znaju... kao ni moja majka tada kada sam ih dobila... npr sada sam dobila varicelu, tj u narodu kazemo vodene kozice a ima jod 2 vrste koje sam zaboravila kako se zovu... e ja sam imala jednu od te dve i one nisu virusne kao varicele koje obicno svi imaju ove dve vrste dobiju osobe koje su slabije i malokrvne... eto to je sto ja znam , tako mi je doktor objasnio... e sad u prva tri meseca trudnoce taj virus moze da prodje kroz posteljicu i zarazi bebu a i ne mora da je zarazi sve je to individualno... a u 16-oj nedelji se ide na vajenje plodove vode da bi se videlo jel virus ostavio neki rag na plod... jer pre ne moze da se vidi jer je plod mali... eto...,ja sam u 2 mesecu trudnoce i dobila sam od cerke boginje i sada se jako bojim ishoda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti savetujem da ne razmišljaš u tom pravcu ;) Sačekaj prvo rezultate pa ćeš onda znati šta dalje. Bitno je da si odlučila šta ćeš učiniti u zavisnosti od rezultata, to je najbitnije.

Poznajem jednu trudnicu koja kao dete nije preležala boginje pa je u trudnoći dobila i sve je bilo ok.

hvala na podrsci... nadam se da ce biti sve najbolje...

Ana* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi koje boginje si preležala kao mala i koje si sad zakačila. Istina je da je to jako opasno za plod a torch se radi na rubeole.

Ovde možeš pročitati više o samoj analizi

http://www.bebac.com...p?showtopic=719

Što se prekida trudnoće tiče kod nas se radi na dva načina-injekcijama ili tabletama(meni je tako rađen). Stvar je u tome da se bukvalno izazove porođaj, prolazi se kroz bolove, kontakcije i ostalo...

http://www.bebac.com...?showtopic=1849

Nadam se da će sve biti u redu!

jel gore od samog porodjaja... ja nzm kako cu ja to preziveti... ima da me slomi ako budem morala to.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O prekidu trudnoće ima tema, tamo ima iskustava žena koje su trudnoću prekinule kad je već poodakla, iz.medicinskih razloga, naravno...

Ja nisam imala iskustva sa boginjama, niti znam nekoga ko jeste, ali mislim da postoje testovi koji pokazuju ima li opasnosti po plod... ne znam da li torch ima neke veze sa tim imi ne, ali ne verujem da baš mora da se čeka 16. nedelja...

Ja se iskreno nadam da će sve biti ok, držim fige i navijam za bebca i tebe iz sve snage

Hvala ti .... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, nema potrebe odmah da razmisljas o prekidu trudnoce, a ni nalaze nisi odradila...Ne mora da bude sve tako crno kao sto mislis...Odradi najprije torch, i sve ostalo sto je potrebno i ne donosi ishitrene odluke...Ja iskreno ne poznejm nijednu trudnicu koja je morala da prekine trudnocu zbog boginja, dok je onih koje su dobile boginje i kasnije rodile zdrave bebe, bas dosta...

Inace, je li ti kcerkica pokupila boginje u vrticu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel gore od samog porodjaja... ja nzm kako cu ja to preziveti... ima da me slomi ako budem morala to.... :(

Pa to ti je porođaj samo što je plod mali...a ako, ne daj Bože, dođe do toga preživećeš kao što i druge preživljavaju. Meni je prošle godine bila prva trudnoća, jako željena, ali se eto tako završila. Sad se radujem novoj bebici. Ima nas na forumu 4-5 koje smo prošle kroz to, preživele i sa novim stomačićima. Samo nemoj unapred razmišljati i potresati se, znam da ti je teško ali drži se!

neca79, Schveca i Dragana Gaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, nema potrebe odmah da razmisljas o prekidu trudnoce, a ni nalaze nisi odradila...Ne mora da bude sve tako crno kao sto mislis...Odradi najprije torch, i sve ostalo sto je potrebno i ne donosi ishitrene odluke...Ja iskreno ne poznejm nijednu trudnicu koja je morala da prekine trudnocu zbog boginja, dok je onih koje su dobile boginje i kasnije rodile zdrave bebe, bas dosta...

Inace, je li ti kcerkica pokupila boginje u vrticu?

da u vrticu je pokupila... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da u vrticu je pokupila... :(

:(. Boginje se pojavljuju tokom proljeca i tokom zime, a vrtic je leglo zaraze, ne samo za njih vec i za druge djecije bolesti...Ja zaista mislim da ne mora doci do ostecenja ploda cak i ako je majka zarazena, zato to dobro ispitaj...Srecno, drzim fige da sve bude ok...

Dragana Gaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, nešto slično ako ne i isto se desilo mojoj mami kada je mene nosila u stomaku. Neko u njenoj bližoj okolini je imao varičele kada je bila trudna 3 mesec. Svi lekari su joj govorili da je ipak bolje da se plod ukloni jer je jako opasno. Ali ona nije želela, isto tako osećala da je ipak sve u redu (tako ona kaže) i zaista sve je bilo u redu, eto mene žive i zdrave. Tako da izdrži, idi u 16-oj nedelji izvadi plodovu vodu, pa kako bude.

I javi šta se dešava.

Dragana Gaga i Milkiniz volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, nešto slično ako ne i isto se desilo mojoj mami kada je mene nosila u stomaku. Neko u njenoj bližoj okolini je imao varičele kada je bila trudna 3 mesec. Svi lekari su joj govorili da je ipak bolje da se plod ukloni jer je jako opasno. Ali ona nije želela, isto tako osećala da je ipak sve u redu (tako ona kaže) i zaista sve je bilo u redu, eto mene žive i zdrave. Tako da izdrži, idi u 16-oj nedelji izvadi plodovu vodu, pa kako bude.

I javi šta se dešava.

jao dace Bog da sve bude u redu... puno mi znaci sto imam podrsku od Vas... znate sta me sad brine merila sam se imam 50kg nisam se jos nista udebljala a sa cerkicom u prvoj trudnoci sam odmah dobila bar 2-3 kg... :( valjda to nista ne znaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao dace Bog da sve bude u redu... puno mi znaci sto imam podrsku od Vas... znate sta me sad brine merila sam se imam 50kg nisam se jos nista udebljala a sa cerkicom u prvoj trudnoci sam odmah dobila bar 2-3 kg... :( valjda to nista ne znaci...

Apsolutno ništa ne znači,barem tu neka ti je 'mirna glava'..

Dragana Gaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao dace Bog da sve bude u redu... puno mi znaci sto imam podrsku od Vas... znate sta me sad brine merila sam se imam 50kg nisam se jos nista udebljala a sa cerkicom u prvoj trudnoci sam odmah dobila bar 2-3 kg... :( valjda to nista ne znaci...

sto se kg tice,svaka trudnoca je prica za sebe....sto se toga tice nemoj da brines....

verujem da ce sve na kraju biti u redu.....

Dragana Gaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,pomoc...

Imam upalu besike,pijem caj Pancicev,brusnicu,beli luk,ali da li smem da pijem Palisept?Inace ga pijem,ali se sve nadam da sam trudna pa sad ne znam sta da radim...

Jutros zvala telefonom docu i sestra mu je prenela pitanje,i rekao je da moze,ali mene sve nesto strah...Neko iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene imam jedno pitanje za vas. :)

 

Prije par dana sam primijetila dvije male kvrzice na unutrasnjoj strani usne vagine. Juce popodne mi je iz jedne od te dvije kvrzice pocelo bas puno krvariti. Kada je krvarenje stalo pogledala sam na ogledalo i kvrzice su crne.

Bila sam kod ginekologa i ona kaze da je to vjerovatno pukao kapilar, da nebi trebalo da bude problema zbog toga i da moze biti povezano sa kandidom koju imam.

Malo me strah jer sam krvarila bas puno.

 

Zanima me da li se ovo desilo nekome jos u trudnoci?

Meni se desilo, ja sam imala isto jednu tamnu kvržicu sa unutrašnje strane kad sam bila 7. mesec. Još ja otišla na hitnu, mislila da je krpelj :). Doktorica mi je tad rekla da je to neki kapilar i da se ne uplašim ako pukne. I stvarno za par dana je pukao, izašlo je baš dosta sveže i krvi i više se nije pojavljivalo. Da me doktorica nije upozorila verovatno bih se prestravila, ali ovako je to prošlo bez većeg uzbuđenja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek sad vidim da je pitanje staro, ali neka možda nekom pomogne moje iskustvo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko upoznat sa bolom u vilicnom zglobu,pucketanjem vilice prilikom otvaranja usta? 

Meni je prvo pxuketali a pre nedelju dana i da boli....ne boli uvek ni prilikom svakig pokret. Sao kad donju vilicu pokusam ulevo da.pomaknem...ince za sad nista vise,ali bolmtrsje vec nedelju dana.Ali me brine sta je....na internetu sam naska dva tri razloga...zakazacu danas kod zubara da vidi da li moze in da pomogne a ako ne da mi da preporuku maksogacijalnoh hirurga  tj.kod.kojeg da odem...

Da li mozda.neko zna o ovome,imao.problem ili neko njemu blizak?

Nesto sam nasla i da zeme imaju cesci problem.zbig.hormonona a posto sam trudna hormoni svakako luduju sad....drugi zasto i brinem jer zsbig trudnoce.ne znam.koji.pregled smem da obavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, ja to imam od detinjstva. Uzrok je potrosena hrskavica zbog nepravilnog zagrizaja (gornja vilica mi je isturenija od donje). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.