TORCH skrining

odgovora

Objavljeno

Meni je pre trudnoce igg na rubelu bio 175,a pozitivna vrednost je od 15.Rekli su da je to ok,steceni imunitet, ili od prelezanih rubeola ili od vakcine.Ali ovaj citomegalo me bas plasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja nisam ni vidjela nalaze, samo su me zvali da hitno dodjem i da ponovim, Cak sam isla i na razgovor sa nacelnicom imunologije.Ona kaze da sam pozitivna na sve i da bi najbolje bilo ponoviti. Kad sam davala krv pozlilo mi je pa valjda nisu imali dovoljno, Uglavnom sad sam ponovila testove aviditet ili tako nesto. Nalazi ce biti do petka gotovi.
Inace mi je imunitet ocajan.

Javi nam kako je proslo. Drzimo palčeve 

Nanii voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene,uzela upute za kompletan ToRcH,i standardnu laboratoriju,briseve i ostalo.E sad,dr rekla da ne cackam da radim aviditet.Nasa koleginica imala cmv u aktivnoj fazi i rodila zdravo dete koje eno raste i trckara.Kaze,koliko njih to ima,ne kontrolise pa rodi zdravo dete.Videcu jos,ujutru cu ovo da idem kod nas u drzavno da odradim taj torch pa da cekam rezutat.

miliccam i Nanii volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci Earl Gray :), bila sam jucer i nalazi jos nisu gotovi...a ja sam ocajna. Ipak, razmisljam, jeli moguce da sam pokupila sve te viruse u trudnoci a nisam imala simptome. Bila sam prehladjena, ali nisam imala ni herpes ni osip. pA VALJDA BI BAREM NEKAKO ZNALA. zNA LI NEKO JELI MOGUCE PROCI BEZ SIMPTOMA ILI KAKVI SU SIMPTOMI|?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci Earl Gray :), bila sam jucer i nalazi jos nisu gotovi...a ja sam ocajna. Ipak, razmisljam, jeli moguce da sam pokupila sve te viruse u trudnoci a nisam imala simptome. Bila sam prehladjena, ali nisam imala ni herpes ni osip. pA VALJDA BI BAREM NEKAKO ZNALA. zNA LI NEKO JELI MOGUCE PROCI BEZ SIMPTOMA ILI KAKVI SU SIMPTOMI|?

ја сам између 2 процеса ВТО (скоро годину дана) негде покупила ЦМВ... Бог зна од чијег детета... Имала сам неке јаче прехладе са јаким главобољама али ми није пало на памет да то тако у ствари пролази...а ово тачно знам јер сам поредила налазе. Први пут није било антитела на ЦМВ а други пут су антитела била. 

Nanii voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na odgovoru, ja sam imala neku "cudnu" bolest sa jakim glavoboljama malo prije nego sam ostala u drugom stanju. Mozda 15 dana ranije. Mozda je to to....da li onda to utjece na plod?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na odgovoru, ja sam imala neku "cudnu" bolest sa jakim glavoboljama malo prije nego sam ostala u drugom stanju. Mozda 15 dana ranije. Mozda je to to....da li onda to utjece na plod?

draga, teoretski све утиче на плод, чак и кафа и слично, ал свака беба и свака трудноћа су посебна прича. То могу само доктори и налази да ти тачно кажу. Знам жене које су родиле здраву децу иако су имале полне болести попут уреаплазме и слично, а знам и оне што су у истим условима родиле болесну децу. Све је индиводуално 

Nanii voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upascu kao padobranac.. Pupsik jesu li ti nesto trazili da odradis,neke posebne analize u toku druge trudnoce zbog antitela na cmv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upascu kao padobranac.. Pupsik jesu li ti nesto trazili da odradis,neke posebne analize u toku druge trudnoce zbog antitela na cmv?

ne, ne nije bilo virusa, nego antitela na njega. To Znaci da Sam ga u medjuvremenu prelezala I Da mi je sad bezbedno dok Sam tudna Da budem u kontaktu Sa njim. Al Jos uvek nemam antitela na toxoplasmu...pa se drzim podalje od maca I tatarbifteka koji Inace obozavam :)

Nanii i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hval Pupsik...da, u pravu si. Oblacak, i ja mislim da nemas razloga za brigu posto je igg u pitanju, ali ti ipak sve ispitaj, cisto da se ne nerviras. 
Sretno
Naisla sam negdje na internetu na slucaj da je rezultat na CMV bio lazno pozitivan zbog virusa gripe...tako da moze biti svasta.

Oblacak i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,na to sam i mislila,meni su pozitivna antitela na cmv.U svakom slucaju jutros sam ceo torch ponovila pa cemo videti.A sinoc sam se setila sestrinog slucaja.Ona se pre godinu dana porodila,i posto je sestricina bila pod raznim terapijama(zbog pluca),njoj daju da odradi igg i igm na cmv da bi donosila mleko.Ispostavi se da je igm pozitivan!A dete ne,negativno sve,sem herpes virusa,takodje igm pozitivan.Njoj su rekli da se izmuzava i da donosi mleko jer nema nista zdravije od toga,a cmv vecina ima a da to ne zna.Ona je sad jedna mala lutka,zdrava,nikad bolesna,koju ne mozemo da uhvatimo u kuci.

Nanii voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam nove rezultate, i sve je igm negativno, a igg pozitivno, osim toksoplazmoze koja je na granicnoj vrijednosti :(, sto je opet dobro, kako je izgledalo sa proslim nalazom.
Da li neko ima iskustva sa toksoplazmozom u trudnoci? Neki nacin lijecenja da li postoji?

 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani drago mi je da je sve igm negativno!Mislim da za toksoplazmu postoji neko lecenje,ali nisam sigurna,ipak ce ti to reci lekar.Nesto od juce razmisljam.I ranije su bili virusi ,pa su zene radjale decu,a da nisu znale nista o ovome koliko sada znamo.Mozda gresim ali protiv "sudbine" i onog sto je reseno mi definitivno nista ne mozemo.

Nanii voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani kakvo je stanje,jesi li se javljala lekaru?

Evo mene sa svezim vestima,stigao mi nalaz aviditeta na cmv i pokazuje jako visok aviditet!!!Srecna sam !!!U ovaj laboratoriji visok aviditet je preko 60% a moj je 80% ! Sutra cu ici u drzavno da podignem ostale rezultate torch-a,i sledece nedelje  kod doktora ^_^

miliccam i Nanii volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh jesam, i tako su komplikovani, treblo bi da predam nalaze i to za 7 dan pa da oni se usaglase sta ce sa mnom...sto je uzasno komplikovano, zar ne bi trebalo brzo djelovati kako bi se zastitio plod u slucaju toksoplazmoze?
I ako je to sve tako, posto imam vise razlicitih nalaza, trebalo bi putovati u Srbiju...nevjerovatno su komplikovani

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam bas nasla inteesantnu stranicu o tumacenju nalaza na toksoplazmozu:

http://www.poliklinika-harni.hr/Toksoplazmoza.aspx
 

Izmedju ostalog pise i ovo:
 

  • IgG pozitivan, IgM graničan: infekcija se vjerojatno dogodila prije više od godinu dana ili se radi o lažnoj IgM reakciji. Ponoviti testiranje u referentnom laboratoriju.

    Ovo mi daj nadu
Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani ne gubi nadu,konsulultuj vise lekara.Da li ti preporucuju neku amniocintezu? Meni juce stigao kompletan torc,sve je igm negativno,kao i igg.Sem igg na rubeolu i cmv.Tako da sam mirna.U ponedeljak verovatno na kontrolu.Drzim fige,javljaj  se:babymommy:

Nanii voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporucili su mi da hitno nabavim antibioitik Spyramicin, koji je jako tesko nabaviti kod nas. Da li neko zna moze li se lijek nabaviti negdje u Srbiji. 
U Crnoj Gori izgleda vlada epidemija toksoplazmoze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li torch mogu sama da trazim ili samo ako dr proceni salje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani nazalost ne znam gde moze kod nas da se nabavi!Nadam se da je sve ok,i da nam se javis sa dobrim vestima! Neco probaj da trazis,meni su dali da odradim zato sto se to uvelo kao pod "obavezno".

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas neka mi neko pomogne

Da li neko ima pozitivna  iskustva sa CMV virusom, otkriveno je da sam ga dobila u trudnoci, isla sam na ekspertni ultrzavuk dijete izgleda dobro, u 19toj sam nedelji trudnoce, po internetu sam nasla sve jedno iste negativne teme o tome, da li neko moze nesto pozitivno da kaze, bar necije iskustvo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a gde moze torch da se odradi u Bg u gradskom zavodu ili na torlaku,Mislim uz uput ginekologa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila u Gradskom zavodu, zamo uput ti treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame

, u 7 nedelji sam trudnoce, u pitanju je druga trudnoca. kao jednu od analiza dobila sam da idradim tourch test, rezultati su ELISA (Virion) toxoplasma gondii IgM granicna vrednost, ELISA (Virion) toxoplasma gondii IgG negativan, i ponoviti nalaza za 10 dana. 
Da li mi mozete reci o cemu se radi i koliko je ovo opasno za trudnocu, ako se neko susreo sa ovakvim rezultatima.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage mame

, u 7 nedelji sam trudnoce, u pitanju je druga trudnoca. kao jednu od analiza dobila sam da idradim tourch test, rezultati su ELISA (Virion) toxoplasma gondii IgM granicna vrednost, ELISA (Virion) toxoplasma gondii IgG negativan, i ponoviti nalaza za 10 dana. 
Da li mi mozete reci o cemu se radi i koliko je ovo opasno za trudnocu, ako se neko susreo sa ovakvim rezultatima.

Hvala unapred

Ili rana infekcija ili je lazno pozitivan igm. Zato ponavljas. Nije naivna bolest u trudnoci na zalost. Nadam se da ce ti rez biti ok sledeci put 

Izmenjeno od strane MakiJana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.