TORCH skrining

odgovora

Objavljeno

Hvala ti puno na razumevanju i sto sam ti malo dosadna!

E a porodjaj je vec posebna prica,prirodno sa epiduralom tako bi najradije a dr kaze da ce beba biti krupna pa ako bas bude krupna i teska i ako se porodim u terminu da ce verovatno morati carski rez :o

Sta su tebi rekli,kad mozes da stupis u akciju ponovo ;)

Nisi dosadna, naprotiv :) Drago mi je da imam sa nekim da podelim misljenje. Kaze dr, da je najbolje oko godinu dana ali videcemo. Moram prvo psihicki da se pripremim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno verujem da ti je tesko i da ti treba vremena da se psihicki oporavis,to nije mala stvar sto ti se dogodilo ali moras da budes jaka i da ne odustajes od svoje porodice!

Sacekaj tih godinu dana a posle toga ti zelim najlepsih devet meseci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno verujem da ti je tesko i da ti treba vremena da se psihicki oporavis,to nije mala stvar sto ti se dogodilo ali moras da budes jaka i da ne odustajes od svoje porodice!

Sacekaj tih godinu dana a posle toga ti zelim najlepsih devet meseci :P

Hvala puno na podrsci... :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TORCH skrining je pregled krvi na toksoplazmozu, rubelu, citomegalo virus i herpes.

Da li je neko radio ovaj pregled u toku trudnoće i kakva su vaša iskustva ako ste ga radili?

Upravo sam dobila rezultate torch testa, pa posto sam se na prvi mah uplasila, jer mi je sve negativno osim IgG za rubeolu, iskopah na netu, da to znaci samo da sam prelezala rubeolu, a ne da sam trenutno pozitivna na nju. Da je kojim slucajem igM pozitivno, to bi moglo da bude opasno po bebu, jer bi znacilo da je virus prisutan u telu.

Dakle, ako je igG pozitivan, to ne znaci nista lose, samo da ste nekad imali taj virus i da ste ga prelezali.

Ja sam imala te male boginje u pubertetu, i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam dobila rezultate torch testa, pa posto sam se na prvi mah uplasila, jer mi je sve negativno osim IgG za rubeolu, iskopah na netu, da to znaci samo da sam prelezala rubeolu, a ne da sam trenutno pozitivna na nju. Da je kojim slucajem igM pozitivno, to bi moglo da bude opasno po bebu, jer bi znacilo da je virus prisutan u telu.

Dakle, ako je igG pozitivan, to ne znaci nista lose, samo da ste nekad imali taj virus i da ste ga prelezali.

Ja sam imala te male boginje u pubertetu, i to je to :)

Hellen jesi li test radila u Zavodu za zaštitu zdravlja? Treba mi info, ako znaš, od koliko ujutru rade :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen jesi li test radila u Zavodu za zaštitu zdravlja? Treba mi info, ako znaš, od koliko ujutru rade :)

Ja sam radila u GZZ-u, da, to je to, tamo u Despota Stefana..pa nisam sigurna tacno od kad rade, ja sam dosla u 9.

U 8 sigurno rade, a da li pre toga, to vec ne znam.. njihov tel je 011/20-78-600 tako mi pise na nalazu pa mozda da pozoves da proveris ukoliko hoces pre 8 da odes..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila u GZZ-u, da, to je to, tamo u Despota Stefana..pa nisam sigurna tacno od kad rade, ja sam dosla u 9.

U 8 sigurno rade, a da li pre toga, to vec ne znam.. njihov tel je 011/20-78-600 tako mi pise na nalazu pa mozda da pozoves da proveris ukoliko hoces pre 8 da odes..

Hvala, juče sam ih zvala i saznala da od 7 rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Išla sam jutros da vadim krv i ostala prijatno iznenađena što sam dobila neke brošurice sa korisnim savetima, HALO BEBA letak, dvd Vodič za dojenje Philips-Avent i Avent malu plastičnu posudicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Išla sam jutros da vadim krv i ostala prijatno iznenađena što sam dobila neke brošurice sa korisnim savetima, HALO BEBA letak, dvd Vodič za dojenje Philips-Avent i Avent malu plastičnu posudicu :)

A jeeeeel a meni nisu dali nista, bezobraznici :lol:

Dobila sam te brosurice u stvari, ali dvd i posudicu nista. Heheh valjda su podelili pre nego sto ja stigoh na red :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jeeeeel a meni nisu dali nista, bezobraznici :lol:

Dobila sam te brosurice u stvari, ali dvd i posudicu nista. Heheh valjda su podelili pre nego sto ja stigoh na red :)

Pa ja poranila kao pravi penzos i uhvatila nešto za dž :rolleyes:

Uzela i ja rezultate danas i koliko vidim samo mi CMV IgG nije kako treba, tj. veća je vrednost. Koliko sam skontala to je ok samo što ne znam odakle mi. :blink:

Meni su radili samo CMV i TOXO, rubeole znam da sam preležala ali ne znam zašto mi doca nije dao i za to :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen i M@r@,

Je l' ste sa uputom iz dz radile TORCH, i da li je besplatan? Ja sam ga radila mesecima pre nego što sam zatrudnela, i to u privatnoj laboratoriji, i bilo je dosta skupo.

@ M@r@,

Hvala na savetima za Institut za transfuziologiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen i M@r@,

Je l' ste sa uputom iz dz radile TORCH, i da li je besplatan? Ja sam ga radila mesecima pre nego što sam zatrudnela, i to u privatnoj laboratoriji, i bilo je dosta skupo.

@ M@r@,

Hvala na savetima za Institut za transfuziologiju.

Nema na čemu, tu smo da delimo iskustva i da se pomažemo :D

TORCH sa uputom iz DZ, skroz džabe. Izvadila krv u petak ujutru u ponedeljak gotovi rezultati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hellen i M@r@,

Je l' ste sa uputom iz dz radile TORCH, i da li je besplatan? Ja sam ga radila mesecima pre nego što sam zatrudnela, i to u privatnoj laboratoriji, i bilo je dosta skupo.

@ M@r@,

Hvala na savetima za Institut za transfuziologiju.

Da, sa uputom od dr sam otisla u gradski zavod za javno zdravlje..besplatno je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja poranila kao pravi penzos i uhvatila nešto za dž :rolleyes:

Uzela i ja rezultate danas i koliko vidim samo mi CMV IgG nije kako treba, tj. veća je vrednost. Koliko sam skontala to je ok samo što ne znam odakle mi. :blink:

Meni su radili samo CMV i TOXO, rubeole znam da sam preležala ali ne znam zašto mi doca nije dao i za to :blink:

Nemam pojma..ma bitno da si IgM u redu, i nemas nista od virusa sad.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sve ovo radila na pocetku trudnoce i rezultati su mi bili dobri, mada mi je doktorka rekla da se pazim jer mi je imunitet ocajan, ali hvala Bogu sve je ok. Jel se TORCH radi jos jednom u toku trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Svuda pise da se toksoplazmoza prenosi putem izmeta macke,ako ga cistis, menjas pesak, predpostavljam da je to kroz kontakt kozom ili vazduhom. Ali sta je sa macijom dlakom, da li se moze zaraziti preko dlake. Da li je opasno sedeti blizu macke ? Nadam se nekom odgovoru. Pozdrav svima

Izmenjeno od strane Miilkica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milkice, toksoplazma se ne prenosi putem macke dlake, bar ne tako lako.  Ja imam macku vec skoro 5 godina, pa toksoplazmu nisam dobila. U trudnoci ne cistim njen pesak, inace normalno cistim. Mazim je redovno, spava s nama u krevetu, obozavana je. 

Mislim da je veca sansa da tokso dobijes od nedovoljno opranog voca i povrca nego od sedenja pored macke. Termicki dobro obradjuj namirnice, redovno peri ruke i dobro peri voce i povrce i mozes biti mirna.

Miilkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,
Vidim da nema novih postova na temi, ali opet, jako sam zabrinuta pa bih cijenila bilo kakvu pomoc. Jucer su me zvali da hitno dodjem i ponovim nalaze Torch teasta jer sam pozitivna na sve, sto je i njima malo cudno. Deseta sam nedelja trudnoce i procitala sam uzasne stvari po netu o zarazi u prvom trimestru trudnoce. Nisu mi dali testove, samo su rekli da ponovimo...da li je neko imao slicnih iskustava i jeli moguce da grijese.....mislim cudno je da sam na sve pozitivna, pretpostavljam da bih makar Rubeolu prepoznala. To su ospice, ako sam ja dobro shvatila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, da nemaš možda neka antitela a na nesto si pozitivna? Sta je sve bilo u sklopu tvog testa? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja nisam ni vidjela nalaze, samo su me zvali da hitno dodjem i da ponovim, Cak sam isla i na razgovor sa nacelnicom imunologije.Ona kaze da sam pozitivna na sve i da bi najbolje bilo ponoviti. Kad sam davala krv pozlilo mi je pa valjda nisu imali dovoljno, Uglavnom sad sam ponovila testove aviditet ili tako nesto. Nalazi ce biti do petka gotovi.
Inace mi je imunitet ocajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima , 22 nedelja trudnoce ,juce sam radila IGG I IGM na citomegalo virus,na rubelu i toksoplazmu sam radila pre trudnoce.Ovo su rezutati Igm je 7 a potizivno je tek od 20.E ono sto me plasi je Igg cije je granicna vrednost 13> a meni je cak 95.Ne mogu vao opisati koliko sam oduzeta.Sutra ujutru idem da radim aviditet.Daj te neki savet iskustvo,bilo sta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Igg je svakako vrednost koja ukazuje na prelezanu infekciju. Baš visok može biti ako bolujes od nečeg sekundarnog, ali, pre nego što se oduzmes, prvo vidi sa lekarom da li je ovo zaista previsoko. Možda je još uvek u granicama normale...

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, IgM je akutna (trenutna) infekcija, a IgG je dugotrajni imunitet tako da bih rekla da nemas bas razloga za brigu. Vazno da ti je IgM negativan. A i 95 meni ne deluje kao previsoko. Svakako konsultuj lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem poppdne da vidim sa lekarom,i uradicu aviditet,bas sam uplasena :( Sad sam sesti mesec,sta ako pokaze da je infekcija relativno skorasnja?Sta raditi,nisam pametna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je vrednost veća od 13 znak da si preležala, nebitno koliko je veća. Meni je za varičelu bilo preko 500 vrednost Igg, niko mi nije rekao da je to problem, već samo znak da imam stečeni imunitet. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.