Anemija i Ishrana

odgovora

Objavljeno

I obavezno sto vise vitamina c u prepodnevnim casovima :)

Primljeno k znanju.:)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na odgovoima. Mica ima anemiju, a imam i ja. Rekla dr uvoidjenje mesa. E sad nisam pametna kako da joj uz gvozdje dodam i C vitamin.

Jede jabuku, sargarepu, bundevu, karfiol, suve sljive, pahuljice od pirinca i od kukuruza, krusku, tikvicu, bananu.

Jedan dan sam dala supu od pileceg mesa (vodicu) i planiram brokoli. (Vec mesec dana jede cvrstu hrana). Ako im neko neki savet, nek mi napise sta da jede.

Za mene znam. Citala sam da suplementi u mojoj ishrani mogu da joj naprave zatvor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kreni sa mesom sto pre,a ne znam za seme koprive da li smes da joj das. Uvedite jos jedan obrok,a vit.c ima Ivancic i sinovi za decu. To je nama dr dao.

Koliki joj je hgb?

Marina cura fina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da se gubi se kuvanjem u vodi, mislim da kuvanje na pari malo bolje sacuva vitamine..al opet se deo izgubi, evo spisak nekih namirnica i koliko ga sadrze, koja ona sme da jede u tom uzrastu

namirnica vitamin C / 100g (mg)

mango 28

tikvica 21

spanac 19

marelica 10

banane 9

sargarepa 9

avokado 8

breskva 7

jabuka 6

kruška 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala, sad sam krenula u nazad da citam celu temu. Seme koprive, da nije rano? Poslacu dragog po taj C od Ivancica.

A hgb je 108

I na sve to jos ima hipertonus... Mozda je anemija to podpomogla, na izlasku iz bolnice imala je dobru krvnu sliku :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jos jedno pitanje. Kad dajem meso i povrce i C vitamin, tad ne dajem nista mlecno, jel tako? Zbog kalcijuma i gvozdja, nesto se tu ne absorbuje zajedno dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam ne treba da mesas sa mlekom te namirnice koje imaju gvozdje i ne treba da se da posle takvog obroka sat-dva mleko. Eto,tako ja znam..

Marina cura fina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina,vas hgb nije strasan! Nas je bio uz Ferrum 96. Pijete sirup?

Mi resili da na jesen kontrolisemo ks,ako ne bude potrebe pre.

Borovnice mozes da uvedes. Mi smo seme uveli sa 8 meseci. Socivo je bogato gujozdjem,ako se potopi u vodu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meso 3. dan, za vikend uvodim teletinu. Nanchi, nikakve lekove ne dajem, za mesec dana kontrola, pa cemo videti da li mora. Do tada cu da je kljukam. I ja moram da se bacim na strogu dijetu, sa puno mesa, cvekle, brokolija i susenog voca - pa da se obe rumenimo za mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pa vi ste onda ok. Mi smo mesec dana pili sirup- hgb nam se nije mrdnuo. Ako treba,meso u oba obroka. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jos jedno pitanje. Kad dajem meso i povrce i C vitamin, tad ne dajem nista mlecno, jel tako? Zbog kalcijuma i gvozdja, nesto se tu ne absorbuje zajedno dobro.

Tako je...i ako je dojena beba onda je 'normalno' da joj je hemoglobin nizak...

Marina cura fina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojena je, do 5. meseca sam dodavala po malo dohrane ( sve zajedno za mozda jedan, jedan i po obrok), a sad dodajem znatno vise :(

Bezveze mi je sto sam i ja anemicna, i znam da je njena krvna slika uzrokovana i mojom malokrvnoscu. Malo je prazan osecaj da joj dajem moje mleko a znam da mu fali gvozdja :( :(

Neuporedivo bolje se absorbuje iz majcinog mleka u odnosu na sve namirnice, ali se ja pitam sta uopste ima da uzme i mog mleka, zato sam pojacala dohranu (mada se iz nje teze iskoristi i pretvara u hgb). Nervira me sto sve simptome anemije imam bas dugo, ali sam mislila da je to normalno, jer sam neispavana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam na sta mislis jer sam i ja posle porodjaja cila anemicna!

Nemoj se jako opterecivati njenom anemijom,vidis da je normalno,tj.da vecina dojenih beba ima nizak hgb! Ishrana,vazduh i bice to sve super ;)

Marina cura fina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.