Infekcija urinarnog trakta, bakterije u mokraci

odgovora

Objavljeno

Bakterija. Urinokultura se radi da bi se izdvojile bakterije. Cekali smo rezultat da vidimo sta je u pitanju.

Dobili smo Cefaleksin 6ml na 8 sati :blink: 5 dana, pa Bactrim 6ml na 12 sati.

Uvecanjem fosfata cemo se baviti kad unistimo bakterije.

Koliko dugo pijete Bactrim posle?

On se posle pije kao prevecija, kod eserihije se pije od 3 do 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..vi imate drugačiji režim spavanja..ali ja sam davala u 6h ujutro, pa u 14h, pa u 22h..mislim ne baš striktno...pola sata gore-dole...

Meni je lakse da ga budim u 1h nego u 6 veruj mi. a i meni je lakse. u 1h sam uvek budna,a u 6 tesko. ;)

Koliko dugo pijete Bactrim posle?

On se posle pije kao prevecija, kod eserihije se pije od 3 do 6 meseci.

Bactrim jos 5 dana, pa posle 7 dana urin na analizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Btw, ovo nam je prvi put da Petar uzima antibiotik ako ne racunam da je primao pri rodjenjeu, prvih 7 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je lakse da ga budim u 1h nego u 6 veruj mi. a i meni je lakse. u 1h sam uvek budna,a u 6 tesko. ;)

Aaaaa, pa tako kaži!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena,znači ipak bakterija :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bakterija. Urinokultura se radi da bi se izdvojile bakterije. Cekali smo rezultat da vidimo sta je u pitanju.

Dobili smo Cefaleksin 6ml na 8 sati :blink: 5 dana, pa Bactrim 6ml na 12 sati.

Uvecanjem fosfata cemo se baviti kad unistimo bakterije.

Idi,begaj,pa odkud to!?Gdje je mogao pokupiti?Veliki ljubac za naseg cayber brata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bakterija. Urinokultura se radi da bi se izdvojile bakterije. Cekali smo rezultat da vidimo sta je u pitanju.

Dobili smo Cefaleksin 6ml na 8 sati :blink: 5 dana, pa Bactrim 6ml na 12 sati.

Uvecanjem fosfata cemo se baviti kad unistimo bakterije.

E Bas bezveze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta neman zvana bakterija se pojavi niotkuda uvek...i Anđa je imala sa nekih 6 meseci....i ja bi rekla 'niotkuda' :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ta neman zvana bakterija se pojavi niotkuda uvek...i Anđa je imala sa nekih 6 meseci....i ja bi rekla 'niotkuda' :angry:

Sto bi rekla doktorka: pojavljuje se od hladnoce, od klasicnog nazeba, bosih nogu, trpljenja hladnoce(tako glupavih stvari!!!) i ova bakterija je mnogo cesca kod decaka. Inace je pandam esherihiji jer se nalazi primarno isto u debelom crevu, samo je esherihija obicno aktivnija.

Sad, ko, zna, u nasem slucaju su i ti fosfati povecani, pa je to mozda napravilo dobru klimu za ovu bakteriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto bi rekla doktorka: pojavljuje se od hladnoce, od klasicnog nazeba, bosih nogu, trpljenja hladnoce(tako glupavih stvari!!!) i ova bakterija je mnogo cesca kod decaka. Inace je pandam esherihiji jer se nalazi primarno isto u debelom crevu, samo je esherihija obicno aktivnija.

Sad, ko, zna, u nasem slucaju su i ti fosfati povecani, pa je to mozda napravilo dobru klimu za ovu bakteriju.

Ma ima još kol'ko hoćeš prilika da se dobije :angry: ...mi smo imalu neku koja je isto pandam ešerihiji,ima ih nekoliko i sve su u stvari 'slične',samo je eto ta ešerihija najdosadnija :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto bi rekla doktorka: pojavljuje se od hladnoce, od klasicnog nazeba, bosih nogu, trpljenja hladnoce(tako glupavih stvari!!!) i ova bakterija je mnogo cesca kod decaka. Inace je pandam esherihiji jer se nalazi primarno isto u debelom crevu, samo je esherihija obicno aktivnija.

Sad, ko, zna, u nasem slucaju su i ti fosfati povecani, pa je to mozda napravilo dobru klimu za ovu bakteriju.

pa kazu da je moguce i iz vode,ali i od brisanja naopacke, od prljavih gacica, a to sve deci zna da se desi. ko zna odakle je,ali nije sad ni bitno,samo da se resite te infekcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ćete se što pre oporaviti. :rolleyes:

Kako smo već pričale, mislim da nije na odmet i da se bakterije fizički odstrane iz organizma pored antibiotske terapije uzimanjem vode, čajeva i sl.

Evo nešto o P.mirabilis

http://www.stetoskop.info/Proteus-1915-c57-sickness.htm

Vidiš, ima ga i u zemljištu, vodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Citala sam sve. Sto kaze secer, ko ce sad time da se bavi. Mene je dr. ispitivala i ispitivala ali nismo nasle nista osim mozda vode za pice.

Naravno, bilo sta tecno da pije stalno(uopste nije vazno sta samo da pije) i da na svaka 2 sata ide na nosu. To je najvaznije.

E, on je, za divno cudo, ranije pio po 1dl mleka,a sad najvise trazi mleko. Mleko je ostala uteha, izgleda. Inace, smanjen mu je apetit , ima jutranje bledilo. To je sve od simptoma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle strptokoke u nosu i panklava, usledila je gnojna angina i 5 penicilina + zinat, da bih nakon toga sedimentacija i dalje bila visoka. Uradimo urinokulturu i ima tu bakteriju. Pitam ja Dr pa zar pored svih antibiotika i penicilina da je i ona prisutna? Da bi mi on ovako odgovorio: Mi smo muvu gadjali topom <_< , i onda je dobio cefaleksin. Dok mi je jedna prijateljica rekla da je kolicina koja je prisutna mala, tj ''prosla je kroz njega i nije imala kad da se zadrzi'' i da ne treba AB?! Ipak, davala sam mu cefaleksin 5 dana... sad su nalazi uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry:

Pozdrav svima na forumu voleo bih da malo iznesemo iskustva sa PEDIJATRIMA ja imam veoma losa i sada cu da ih obrazlozim u najkracim crtama.DAKLE OVAKO

Imam cerkicu staru devet meseci koja se trenutno nalazi na decijem odeljenju zbog krivice PEDIJATRA.U Novembru mesecu imala je temperaturu 38 dva dana vadili smo kks i tada su leukociti bili 16200

sto je za PEDIJATRA bilo normalno dete

U Decembru opet neka mala temperaturica 37,5 38 opet kks leukociti 18600 RECI PEDIJATRA sigurno je proleteo neki virus to je normalno

Pre dva dana temperatura 39. 39,5 opet rezultati leukociti 35000

PEDIJATAR bez RECI odmah uput u BOLNICU

Ustanovljeno je da dete ima urinarnu infekciju koja je uzrokovala uvecanje oba BUBREGA.

TOLIKO O PEDIJATRIMA IZ KRUSEVCA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zao mi je sto vam se to desilo..nadam se da vam bubrezi nisu puno osteceni...ali to cete raznim pretragama utvrditi...Ima na forumu tema bas o urinarnim infekcijama i onom dubinskom snimanju bubrega kod male dece pa mozes pretraziti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama su sa Vanjom u bolnici odmah,cim su uzeli urin,rekli-mutan je ,to je infekcija.Poslemi je i Mini bio mutan i smrduckao i isto je imala infekciju.Ona je bila i bleda i prilicno slabo jela.Inace,kod vece dece te urinarne infekcije mogu da se odrzavaju mesecima,a da ne daju nikakve simptome,sto moze dovesti do ostecenja bubrega.A onda mi mm kaze da sam manijaka koji deci stalno vadi kks i radi urinokulturu i briseve. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,leukociti 16000 sa temperaturom svakako nisu bezazleni,ali je tu presudnija leukocitarna fomula,tj ako su LY povecani,onda je virusna infekcija,a ako su gra povecani,onda je bakterijska.Takodje,detetu je trebalo da bude odradjen crp odmah.E,sad,da je i tada bila urinarna infekcija,kod tako malog deteta temperatura ne bi prolazila ,pa se vracala,nego bi samo bilo sve gore.A sto se uvecanja bubrega tice,to ne treba da te brine preterano,zato sto kod beba urinarna infekcija uvek ide po tipu pojelonefritisa(znaci da su uvek zahvaceni i bubrezi)Kada smo mi lezali u bolnici,svim ,ali bas svim bebicama je bio uvecan ili jedan ili oba bubrega.Sada,zavisno od dr-ili idete kuci i nastavljate jos neko vreme sa antibiotikom,ili ce biti radjena mikciona.Ne verujem da ce joj raditi scintigrafiju jer je vec veca(mi moramo da odradimo,posto je moj mali imao samo 6 nedelja kada smo zaglavili u bolnici)Gde lezi beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: uh kako ne volim kad čujem ovako nešto!!! Što rade kad ne znaju!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, Viki, ali kad odes kod Dr on kaze da je to normalno. Jer Aleksi ujutru bude mutan urin ali vec svaki sledeci kad piski nije mutan... Napominjem da on retko piski, bas imam s tim problema... Jednostavno mu se ne piski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, Viki, ali kad odes kod Dr on kaze da je to normalno. Jer Aleksi ujutru bude mutan urin ali vec svaki sledeci kad piski nije mutan... Napominjem da on retko piski, bas imam s tim problema... Jednostavno mu se ne piski.

A vi niste radili analizu urina skoro?

Znas da je i meni Petar trpeo preko dana dugo. Dr. mi je rekla da ako tako trpi i ne upiski se u gacice da moze da se odmah posumnja na infekciju.

Kod nas su dve prve mokrace mutne, a posle buse bistro na oko. Dr. kaze da to sve rade bakterije. Urin ne bi videli da je mutan ni ujutro da dete tokom noci popije tecnosti koliko popije preko dana.

Inace, rakla mi je da nema nista gore za decake nego da trpe dugo.

Vidis, ja to sve nisam znala i na sve sam gledala kao na fazu u odbijanju nose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legenda, Yelena C, ne znam da li to znate, ali posle ispijanja antibiotika nakon 7 dana se radi kontrolna urinokultura, i ako je ona negativna, opet se preventive radi rade jednom mesecno urinokulture, tri meseca zaredom.

Bakterije iz urina vrlo lako vracaju, tacnije cesto se ponovo aktiviraju. Ako svi nalazi budu negativni, onda ste se definitivno resili bakterije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rakla mi je dr. I posle tih kontrola, radi se urin najmanje 3 puta godisnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej, sad ste me uplasile... u ponedeljak cu onda raditi nalaz.... joj...dosadilo mi vise, pa ne izlazim iz doma zdravlja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.