Infekcija urinarnog trakta, bakterije u mokraci

odgovora

Objavljeno

Hej, Yeco ja tek sada vidim šta se dešava. Koliko sam pročitala, Perica se ponaša ok.... :unsure: Biće to sve super, dobro je što hoće da pije tečnost. Veeeliki cmok za drugara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Tiko. I ja mislim da nije nista dramaticno. Samo sam pitala ovde jer se nikad nisam susrela sa tako mutnim urinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se regulise sto pre. Bice to sve ok ;) i nek si pitala, na koliko sam samo ja tema htela svasta da pitam a onda sam iscitavajuci nasla odgovor. Ko zna kome ce sta da zatreba. Poljubac za Petra od drugarice Hane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako i shvatam forum. Ne odgovaram samo onome kome je odgovor namenjen vec i nekom ko ce sutra da cita. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, zavidim vam na pedijatru!

Poljubac za Pericu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas, kad pise "masa" na analizi za bakterije, onda definitivno ima neke bakterije.

Sad me je zvala dr. Nju malo brinu i fosfati u toj analizi. Posumnjala je da mu mozda dajem kozije mleko :blink: Ne dajem mu, niti sam mu ikad davala. Kaze da se kozije mleko u pedijatriji ne savetuje nikako, Dace mi konacnu dijagnozu kad vidi urinokulturu. Cekacemo je. Ja ne brinem mnogo jer je Petar dobre volje, kao da mu nije nista. ;)

Rekla sam joj za uplatu kredita. Naruzila me je najstrasnije :lol:

draga ti fosfati koliko znam mogu biti uvecani 0od namirnica koje sadrze puno fosfora u sebi.mozda je to,necu da lupam,do sada se nismo sa tim susreli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne lupas nista. Upravo me je i zvala da me ispita sta Petar jede jer zna da sam poprilicno principijalna po pitanju hrane, pa je ipak posumnjele da nije neka namirnica koju bas voli. Sva sreca pa je on od onih sto sve jede i nema omiljenu hranu. Nismo nasle nista sto bi moglo toliko da utice jer mu je ishrana bas raznovrsna.

Sad najvise sumnja na pijacu vodu. Jedini savet dok ne stigne urinokultura je da pije flasiranu vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas, kad pise "masa" na analizi za bakterije, onda definitivno ima neke bakterije.

Sad me je zvala dr. Nju malo brinu i fosfati u toj analizi. Posumnjala je da mu mozda dajem kozije mleko :blink: Ne dajem mu, niti sam mu ikad davala. Kaze da se kozije mleko u pedijatriji ne savetuje nikako, Dace mi konacnu dijagnozu kad vidi urinokulturu. Cekacemo je. Ja ne brinem mnogo jer je Petar dobre volje, kao da mu nije nista. ;)

Rekla sam joj za uplatu kredita. Naruzila me je najstrasnije :lol:

Kako ste danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto je mutno, ali vise ne izbegava nosu kao prethodnih dana. Videcemo sutra sta kazu rezultati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspeli smo danas. Medjutim ne kako treba.

Ujutru ja ustala ranije i iz sna je strpala u kadu medjutim nista, nije htela da piski. Pa smo se preselili na nosu u dnevnu, popila je mleko, sedela na nosi, ja hvatala u bocicu i kako je mm usao u dnevnu, ja izvadila bocicu, okrenula se ka njemu i vec je bilo gotovo <_< Nosu sam ja pre toga oprala i sve al nije to to. Presipala sam u bocicu i naglasila njima tamo da nije sterilno i rekli su mi da ce videti po rezultatima da li su ok ili ne. Bitno mi je da smo odradili bris a urinokulturu cemo opet ako bude trebalo.

Ajde Yeco pa javljaj rezultate, mi cemo ih dobiti tek u petak ili u ponedeljak.

S obzirom da smo u petak u Pancevu na krstenju, necemo stici da ih pokupimo i ako budu bili gotovi tako da u pon. idemo i kod Dr.

Inace osip joj se smanjuje od kako ne koristim nikakvu kremu :huh: nista meni sad nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo naseg rezultata:

proteus mirabilis

>100 000 cfu/ml

Idem kasnije po recept za Cefalexin i savet za doziranje.

PO njenom misljenju, znajuci kako hranim dete, ubedjena je da je to od vode, cesmovace koju mi filtriramo.

Radi prevencije, deci dajte flasiranu vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo naseg rezultata:

proteus mirabilis

>100 000 cfu/ml

Idem kasnije po recept za Cefalexin i savet za doziranje.

PO njenom misljenju, znajuci kako hranim dete, ubedjena je da je to od vode, cesmovace koju mi filtriramo.

Radi prevencije, deci dajte flasiranu vodu.

:(

Nisam te shvatila, da li je zbog filtracije vode ili...?

Ne preporucuje ti ni filtriranu vodu?

Dobro je da nije imao temperaturu i sve ostale prorpatne simptome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. ne preporucuje ni filtriranu vodu u ovom trenutku, posle ovakvih hladonca i otapanja snega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspeli smo danas. Medjutim ne kako treba.

Ujutru ja ustala ranije i iz sna je strpala u kadu medjutim nista, nije htela da piski. Pa smo se preselili na nosu u dnevnu, popila je mleko, sedela na nosi, ja hvatala u bocicu i kako je mm usao u dnevnu, ja izvadila bocicu, okrenula se ka njemu i vec je bilo gotovo <_< Nosu sam ja pre toga oprala i sve al nije to to. Presipala sam u bocicu i naglasila njima tamo da nije sterilno i rekli su mi da ce videti po rezultatima da li su ok ili ne. Bitno mi je da smo odradili bris a urinokulturu cemo opet ako bude trebalo.

Ajde Yeco pa javljaj rezultate, mi cemo ih dobiti tek u petak ili u ponedeljak.

S obzirom da smo u petak u Pancevu na krstenju, necemo stici da ih pokupimo i ako budu bili gotovi tako da u pon. idemo i kod Dr.

Inace osip joj se smanjuje od kako ne koristim nikakvu kremu :huh: nista meni sad nije jasno.

Ja sam se takodje sa cerkom mucila da uzmem urin i kad mi je pukao film posle ne znam koliko istrosenih kesica i ranoranilackih bezuspesnih pohoda ja sam je stavila na prethodno oribanu nosu,ali avaj pokazalo je prisustvo bakterija,kada sam napokon uspela iz kesice da uhvatim 5 ml rezultat je bio ok.Dr mi je rekla da ovo iz nose nece ni da gleda ma koliko je ribala to nije sterilno i to sam samo ja pokusala svoj ocaj da ublazim i resim situaciju...

Tako da znas da ne ocekujes iz nose dobre rezultate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma OK je staviti dete u kadu da cucne i poturiti casicu. Tako je najjednostavnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma OK je staviti dete u kadu da cucne i poturiti casicu. Tako je najjednostavnije.

Nemoj da se ljutis, ali nemas devojcicu...ovo je najteze, posebno kad su male bebe ili oko godinu dana! :lol:

Ja sam tako cerku od 13 meseci raspovila, stavila je na krevet, ispod musemu i cekala, cekala, cekala i igrala se, jurila je po krevetu sa vodom, ali sam docekala!

Sad kad su velike, sve ovo je daleko lakse!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ljutim se uopste, nego Honey ima devojcicu koja ima malo vise od godinu dana i koja zna da cuci. I meni sa decakom nije lako kada nece da piski stojeci ni pod tackom razno.

Inace i Petar kad je bio beba, te kesice su mi bile nocna mora. Nikad nista nije moglo da udje u kesicu. Nikako mi nije jasno zasto se nisu pozabavili tim kesicama na adekvatniji nacin. Zasto se niko nije setio da napravi namensku pelenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj...imate infekciju urinarnog trakta? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koga pitas? Ne znam sta nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo naseg rezultata:

proteus mirabilis

>100 000 cfu/ml

Idem kasnije po recept za Cefalexin i savet za doziranje.

PO njenom misljenju, znajuci kako hranim dete, ubedjena je da je to od vode, cesmovace koju mi filtriramo.

Radi prevencije, deci dajte flasiranu vodu.

Tebe...jer ne znam šta ovo znači...a napisala da je to rezultat...Kamilica razume jer je farm. tehnučar...ali ja ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bakterija. Urinokultura se radi da bi se izdvojile bakterije. Cekali smo rezultat da vidimo sta je u pitanju.

Dobili smo Cefaleksin 6ml na 8 sati :blink: 5 dana, pa Bactrim 6ml na 12 sati.

Uvecanjem fosfata cemo se baviti kad unistimo bakterije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bakterija. Urinokultura se radi da bi se izdvojile bakterije. Cekali smo rezultat da vidimo sta je u pitanju.

Dobili smo Cefaleksin 6ml na 8 sati :blink: 5 dana, pa Bactrim 6ml na 12 sati.

Uvecanjem fosfata cemo se baviti kad unistimo bakterije.

:( :( :( Da ne poveruješ....držite se terapije i što pre da prođe...poljubac za drugara. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco, biće ok. Ja sam ubeđena da svi od ovode vučemo neke bakterijice, a najviše mi frka koju vodu da dam detetu... Flaširana kao prošla milion obrada, a ova nije ok, a bunarska opet možda nije ok...

Ljubac za našeg velikog drugara i da što pre prođe, biće sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( :( :( Da ne poveruješ....držite se terapije i što pre da prođe...poljubac za drugara. :wub:

Hvala, draga. On je stvarno veseo, samo je meni frka na 8 sati antibiotik 5 dana. To ce mi biti bas lepo iskustvo. :(

Jeco, biće ok. Ja sam ubeđena da svi od ovode vučemo neke bakterijice, a najviše mi frka koju vodu da dam detetu... Flaširana kao prošla milion obrada, a ova nije ok, a bunarska opet možda nije ok...

Ljubac za našeg velikog drugara i da što pre prođe, biće sve ok :)

Kaze da je bolja i flasirana nego bilo koja posle ovog snega. Za mesec dana ce vec biti druga situacija.

Ako vi pijete bunarsku vodu, mozes elimisati moguce bakterije sa aktivnim kiseonikom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, draga. On je stvarno veseo, samo je meni frka na 8 sati antibiotik 5 dana. To ce mi biti bas lepo iskustvo. :(

Hm..vi imate drugačiji režim spavanja..ali ja sam davala u 6h ujutro, pa u 14h, pa u 22h..mislim ne baš striktno...pola sata gore-dole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.