Infekcija urinarnog trakta, bakterije u mokraci

odgovora

Objavljeno

Dr. kaze da je jako vazna cela sedimentacija i kompletna analiza urina. Uglavnom kaze da vladaju trenutno urinarne infekcije kod dece. Ona sumnja najvise na pijacu vodu posle ovih hladnoca i zbog konzumacije kiselog kupusa, verovali ili ne. (nabrojala mi je sta sve ima u kiselom kupusu sto moze da izazove osetljivost bubrega-naravno, osim soli)

Ovako: deci, posle 2 godine, kao i odraslima, je najvaljaniji uzorak mokrace onaj posle 12 sati. Naravno, kaze da je to u vecini slucajeva nemoguce ali je jako vazno da se zna tacno sta je dete pojelo i popilo u zadnjih 12 sati pre uzimanja uzorka urina. potvrdila je da je minimum 4 sata bez hrane i pica, te se zato uzima jutarnji urin i to srednji mlaz.

Mladjoj deci, pogotovo do godinu dana se uzima i dnevni urin da bi moglo da se reaguje sto pre jer do godinu dana, bebe nemaju dobar imunitet za urinarne infekcije.

Inace, sve unrinarne infekcije mogu da budu bez nekih jako vidljivih simptoma. Uglavnom se ogledaju u slabijem apetitu, cudnom - mehlanholicnom raspolozenju deteta.

Petru je popodne bistar urin sto sam ja utvrdila odokativno. Dr. smatra da je to OK i da ce verovatno proci samo od sebe, ali cemo mi ipak pokusati da uzmemo taj uzorak ujutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas citala sam juce o ovom vasem urinu,i secam se da je Janku tako jednom bilo ujutru mutno mutno gotovo mlecno...a detetu nista i da sam se pitala sta mu je,razmisljala da li da mu radim analizu..i ne secam se daljeg toka dogadjaja,ali mislim da se urin izbistrio vrlo brzo i da nisam otkrila u cemu je stos..e zbog toga sto se desilo..a zbog svega ostalog ne znam,ne znam -ja nisam ni pisala jer nema vajde ...a sad evo ipak napisah :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr. kaze da je jako vazna cela sedimentacija i kompletna analiza urina. Uglavnom kaze da vladaju trenutno urinarne infekcije kod dece. Ona sumnja najvise na pijacu vodu posle ovih hladnoca i zbog konzumacije kiselog kupusa, verovali ili ne. (nabrojala mi je sta sve ima u kiselom kupusu sto moze da izazove osetljivost bubrega-naravno, osim soli)

Ovako: deci, posle 2 godine, kao i odraslima, je najvaljaniji uzorak mokrace onaj posle 12 sati. Naravno, kaze da je to u vecini slucajeva nemoguce ali je jako vazno da se zna tacno sta je dete pojelo i popilo u zadnjih 12 sati pre uzimanja uzorka urina. potvrdila je da je minimum 4 sata bez hrane i pica, te se zato uzima jutarnji urin i to srednji mlaz.

Mladjoj deci, pogotovo do godinu dana se uzima i dnevni urin da bi moglo da se reaguje sto pre jer do godinu dana, bebe nemaju dobar imunitet za urinarne infekcije.

Inace, sve unrinarne infekcije mogu da budu bez nekih jako vidljivih simptoma. Uglavnom se ogledaju u slabijem apetitu, cudnom - mehlanholicnom raspolozenju deteta.

Petru je popodne bistar urin sto sam ja utvrdila odokativno. Dr. smatra da je to OK i da ce verovatno proci samo od sebe, ali cemo mi ipak pokusati da uzmemo taj uzorak ujutro.

Srednji mlaz nema sanse da izvedem ni da sam Dejvid Koperfld.

A onaj dnevni uzorak isto tako posto privatnu lab. nemamo a ovi u drzavnoj rade sa pacijentima od 8 do 9 ujutru.

Ni ja ne znam sta nam je, imamo neki osip koji nikako da prodje.

Inace jutros sam probala da joj uzmem uzorak i ko u inat nije piskila od 6 (od kako sam joj stavila tu kesicu) do 10 <_< i onda kad sam konacno osetila da je piskila, otvorim pelenu,u kesici nista a pored mokro <_<

Videcemo sutra po uputstvu Mame Dy kako ce proci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srednji mlaz nema sanse da izvedem ni da sam Dejvid Koperfld.

A onaj dnevni uzorak isto tako posto privatnu lab. nemamo a ovi u drzavnoj rade sa pacijentima od 8 do 9 ujutru.

Ni ja ne znam sta nam je, imamo neki osip koji nikako da prodje.

Inace jutros sam probala da joj uzmem uzorak i ko u inat nije piskila od 6 (od kako sam joj stavila tu kesicu) do 10 <_< i onda kad sam konacno osetila da je piskila, otvorim pelenu,u kesici nista a pored mokro <_<

Videcemo sutra po uputstvu Mame Dy kako ce proci.

koji sad osip?

a sto se urina tice stavi joj kesicu ujutru pre mleka i odmah joj daj da popije. nadam se da joj nisi mazala nikakvu kremu veceras a i operi je samo vodom pre nego stavis kesicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srednji mlaz nema sanse da izvedem ni da sam Dejvid Koperfld.

A onaj dnevni uzorak isto tako posto privatnu lab. nemamo a ovi u drzavnoj rade sa pacijentima od 8 do 9 ujutru.

Ni ja ne znam sta nam je, imamo neki osip koji nikako da prodje.

Inace jutros sam probala da joj uzmem uzorak i ko u inat nije piskila od 6 (od kako sam joj stavila tu kesicu) do 10 <_< i onda kad sam konacno osetila da je piskila, otvorim pelenu,u kesici nista a pored mokro <_<

Videcemo sutra po uputstvu Mame Dy kako ce proci.

:lol: Tell me something about it.

Pa ja jos moram da ga nateram da stoji dok piski sto nema sanse. Bice to tuca. Samo molim boga da ne bude opet u 5h ujutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koji sad osip?

a sto se urina tice stavi joj kesicu ujutru pre mleka i odmah joj daj da popije. nadam se da joj nisi mazala nikakvu kremu veceras a i operi je samo vodom pre nego stavis kesicu.

Ma pusti.. mi mucimo muku sa osipom vec duze vreme.. koristili Nystatin, proslo.

Ponovo se pojavio, pa didermal, nista, pa triderm i proslo. Pa prodje neko vreme pa opet. Pa triderm pa prodje i kako prestanem da koristim triderm tako se opet posle par dana pojavi. Sedela je i u rastvoru Kalijum permanganata al ne radi to nista. Noktice je jedino popravilo al to cu da pisem u toj temi (vidis, dobro sam se podsetila). Kosa mi opet pocela opadati od briganja sta je. I sad idemo na taj bris i urinokulturu i da se konacno vidi sta je to.

Nisam nista mazala samo je oprala vodom. Rekla mi je Mama Dy sve sta i kako treba :wub: hvala joj na tome. Medjutim danas nisam uspela al cu sutra lepo ujutru na pranje vodom, direktno na nosu, noge u lavor nek se brcka, mleko u ruke, nosu ima da napunim onim sterilnim bocicama da ne omasi slucajno :)

Valjda cu nesto da nakupim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma pusti.. mi mucimo muku sa osipom vec duze vreme.. koristili Nystatin, proslo.

Ponovo se pojavio, pa didermal, nista, pa triderm i proslo. Pa prodje neko vreme pa opet. Pa triderm pa prodje i kako prestanem da koristim triderm tako se opet posle par dana pojavi. Sedela je i u rastvoru Kalijum permanganata al ne radi to nista. Noktice je jedino popravilo al to cu da pisem u toj temi (vidis, dobro sam se podsetila). Kosa mi opet pocela opadati od briganja sta je. I sad idemo na taj bris i urinokulturu i da se konacno vidi sta je to.

Nisam nista mazala samo je oprala vodom. Rekla mi je Mama Dy sve sta i kako treba :wub: hvala joj na tome. Medjutim danas nisam uspela al cu sutra lepo ujutru na pranje vodom, direktno na nosu, noge u lavor nek se brcka, mleko u ruke, nosu ima da napunim onim sterilnim bocicama da ne omasi slucajno :)

Valjda cu nesto da nakupim :)

a za taj stari osip znam.

a za urin i nosu si pish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa cuj: meni je dr. rekla da ga stavim u kadu i da pistim vodu da curi iz slavine kako bih ga inspirisala. zamisli tu akciju dok je tako bunovan i uspavan? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa cuj: meni je dr. rekla da ga stavim u kadu i da pistim vodu da curi iz slavine kako bih ga inspirisala. zamisli tu akciju dok je tako bunovan i uspavan? :lol:

Hahaha, mozda i upali bas dok je tako sanjiv, ne zna gde je i sta se desava i sve tako lagaaaano prirodnim tokom obavi :) Daj Boze.

Da ne brinem ovoliko i da imam jedno 6 ruku ja bih snimila majke mi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa cuj: meni je dr. rekla da ga stavim u kadu i da pistim vodu da curi iz slavine kako bih ga inspirisala. zamisli tu akciju dok je tako bunovan i uspavan? :lol:

Verovala ili ne - pali 100%. Ja sam kad je Stefi išao na sistematski sa 1,5 ovako njemu uzela urin. :)

Probudio se u 4h, mi ga dižemo a on stojeći spava, skinemo ga ispred kade, dok sam ja pravila toplu vodu, on je piškio i to pravo u čašku.

E, ja sam imala drugi problem, žena koja mu je vadila krv mi je rekla da bacim urin jer nije zaokružen na uputu! :angry: :angry: E, tad sam odlepila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, mozda i upali bas dok je tako sanjiv, ne zna gde je i sta se desava i sve tako lagaaaano prirodnim tokom obavi :) Daj Boze.

Da ne brinem ovoliko i da imam jedno 6 ruku ja bih snimila majke mi :lol:

Probaj ovo sa puštanjem vode, pali očas posla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj ovo sa puštanjem vode, pali očas posla :)

Ma kakvi draga, nista ne bih pohvatala, drugacije je to kad imas deckica :)

Ipak nista ni danas <_<

Od 7h smo sedeli na nosi, brckali nogice, pili mleko sa sve mojim "psssssssssssss" al nista. A sunce moje trudila se bas. Kad sam joj rekla da piski ona 'gura' pa 'gura' :lol: U pola 9 sam zvala lab. da vidim da li bi mozda nekako mogli da dodjemo malo kasnije, rekli su mi da to ne moze ali da ni danas ne dolazim jer je velika guzva :huh:

A ja sam mislila da deca i trudnice imaju prednost.. mozes da dodjes kad god i automacki ulazis unutra.. no, nebitno. Znaci sve opet sutra.

Osip je poceo da joj se povlaci. Ali to je samo zato sto joj mazem Triderm ujutru (naravno ako se ispostavi da ne idemo nigde).. mada necu vise ni to da joj mazem da bi mogli da joj zmu bris kako treba.

Yeco, javi sta ste vi uradili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se dete probi, odmah jos onako sanjivo, odneses u kadu da sedne na nosu, ali da stane bosim nogicama na kadu. Reaguju na tu promenu temperature, toplo, hladno, a ako to ne uspe, naravno pusti vodu da tece i pssssssssssssssss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey, baš mi je žao što nije upalilo... :(

Si videla da smo mi uzeli detetu urin pre i da mi je vratila, to je tek da AAAAA ;)

Yeco, javi se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad se dete probi, odmah jos onako sanjivo, odneses u kadu da sedne na nosu, ali da stane bosim nogicama na kadu. Reaguju na tu promenu temperature, toplo, hladno, a ako to ne uspe, naravno pusti vodu da tece i pssssssssssssssss

Nisam probala tako al ajd probacu sutra, svaki savet dobrodosao ;) Hvala ti :wub:

Honey, baš mi je žao što nije upalilo... :(

Si videla da smo mi uzeli detetu urin pre i da mi je vratila, to je tek da AAAAA ;)

Yeco, javi se :)

videla sam <_< budis dete u 4 ujutru bzvz i oni ne urade jer nije 'zaokruzen'. Pa pise, ako pise sto mora da bude zaokruzen? Mogli su i to da urade kad vec rade i krv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo je plakanja, ali smo uspeli tako sto je , na kraju, cucnuo u kadu i piskio. Vodu je zatvarao.Ne voli da se kvasi ujutro. :lol: Eno ga sad kaki.

Urin mu je mutan ali ne onoliko kao juce.

Uradicemo i analizu i odmah urinokulturu. Dr. mi je dala email da joj lab. posalje odmah rezultate. Kakvu dr. imam! Ne znam samo kako cu da joj se oduzim. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo je plakanja, ali smo uspeli tako sto je , na kraju, cucnuo u kadu i piskio. Vodu je zatvarao.Ne voli da se kvasi ujutro. :lol: Eno ga sad kaki.

Urin mu je mutan ali ne onoliko kao juce.

Uradicemo i analizu i odmah urinokulturu. Dr. mi je dala email da joj lab. posalje odmah rezultate. Kakvu dr. imam! Ne znam samo kako cu da joj se oduzim. :unsure:

Super, bas mi je drago sto ste to zavrsili.

A sto se tice Dr. super je sto je takva ali moje misljenje je da ti ne treba da se oduzujes, to je njen posao i ona je za to placena, ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Placena je da radi u DZ, a ne da je ja zovem na kucu u 21h i da mi ona telefonski kaze sta da radim. ;) Pri tome, nismo je poznavali ranije. Dosli smo na prvu kontrolu i nju zatekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka njoj cast sto je takva i to naravno da treba ceniti. Ma sta ja sad tu pametujem nesto kad je kod nas 'obicaj' da se patronaznoj sestri da nesto kada dodje zadnji put <_<

Kafa, cokoladice, neki sokic.. ne znam, sta god hoces ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco, jeste li saznali nešto...kakav je sada urin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultat pokazuje samo na masu bakterija. Cekamo urinokulturu.

Dr. je videla ovaj rezultat i odgovorila mi na mail:

" Jelena,nešto se dogadja sa urinom, ali nema ubedljivih dokaza za urinarnu infekciju Videcemo šta kaže urinokultura. Ne brinite! Pozdrav!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka njoj cast sto je takva i to naravno da treba ceniti. Ma sta ja sad tu pametujem nesto kad je kod nas 'obicaj' da se patronaznoj sestri da nesto kada dodje zadnji put <_<

Kafa, cokoladice, neki sokic.. ne znam, sta god hoces ;)

Uplatila sam joj kredit za mobilni. Nisam prijavila. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, čekamo i taj rezultat i nadamo se najboljem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uplatila sam joj kredit za mobilni. Nisam prijavila. ;)

Pa dobro...to bar ne može da odbije... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, čekamo i taj rezultat i nadamo se najboljem. :)

Znas, kad pise "masa" na analizi za bakterije, onda definitivno ima neke bakterije.

Sad me je zvala dr. Nju malo brinu i fosfati u toj analizi. Posumnjala je da mu mozda dajem kozije mleko :blink: Ne dajem mu, niti sam mu ikad davala. Kaze da se kozije mleko u pedijatriji ne savetuje nikako, Dace mi konacnu dijagnozu kad vidi urinokulturu. Cekacemo je. Ja ne brinem mnogo jer je Petar dobre volje, kao da mu nije nista. ;)

Rekla sam joj za uplatu kredita. Naruzila me je najstrasnije :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.