Infekcija urinarnog trakta, bakterije u mokraci

odgovora

Objavljeno

O Yelo....

Mogu samo da citiram mamu Dy, znam da to moze da se desi zbom unosenja manje tecnosti u organizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako piški 3x noću, znači da se prehladio...bili ste na snegu ovih dana...nadam se da je samo to...iskustva takvog nisam imala...

Znam da se cesce piski ako se prehladi, ali mene brine tako mutan urin. Nema T da bih sumnjala na bekteriju. Jedino sumnjam na infekciju... nisam znala da urin tako moze da bude mutan. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco, ne znam šta bi moglo biti... Verujem da je možda ozebao ovih dana, ništa drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj boze da je samo nazeb. :unsure: Vazno je da on hoce da pije vodu/caj, sta god.

Javicu sta je dr. rekla veceras.

Zbunjuje me taj uzorak urina za analizu, ali saznacu veceras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je imala temperaturu i otisli smo na Institutu gde su joj uzeli urin koji je bio mnogo mutan, sestre cim su videle rekle su da ima bakterije, tacnije eserihiju. Ona je tada imala 11 meseci.

Ako su bakterije, ne mora da znaci ima temperaturu, on je sad veliki, ojacao mu je imunitet. ;)

Nadam se da nisu bakterije...

Sto danas odmah ne odneses urin na analizu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr. mi je jos ranije rekla da je navaljaniji uzorak jutarni, pa sam sad u dilemi.

Da uradim analizu samo na bakterije sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li ga boli kada piški...ili da li ga uopšte nešto boli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr. mi je jos ranije rekla da je navaljaniji uzorak jutarni, pa sam sad u dilemi.

Da uradim analizu samo na bakterije sada?

Pa iskreno ja bih privatno uradila...a svakako ćeš i sa jutarnjim u DZ uraditi kada ti dr. da uput...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa iskreno ja bih privatno uradila...a svakako ćeš i sa jutarnjim u DZ uraditi kada ti dr. da uput...

Nije meni problem gde cu. Uvek sam mu i radila privatno i kks i urin jer ne volim da idem po uput, pa u lab. pa opet kod dr. Ovako, uvek uradim i sa gotovim rezultatima idem kod nje.

nego nisam znala da je uopste OK da uradimo analizu urina posle toliko tecnosti i hrane sto je konzumirao od jutros. Evo, pije caj od kamilice sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li ga boli kada piški...ili da li ga uopšte nešto boli...

Ne zali se, ali vidim da se stresa kad piski.Pretpostavljam da ima neki neprijatan osecaj, te mi zbog toga i odbija da piski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prehlada je nema šta drugo... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr. mi je jos ranije rekla da je navaljaniji uzorak jutarni, pa sam sad u dilemi.

Da uradim analizu samo na bakterije sada?

Ako tu negde u okolini nemas privatnu laboratoriju onda nosi u DZ urin, tamo isto mozes da platis analize. Trazi prvo onaj obican nalaz: ph, sediment, da li ima ili nema bakterija... A ako ima onda nosi na urinokulturu, tu se rezultat ceka tri dana.

Mislim da je manje vazno koji je urin, ako ima bakterija, pokazace i u jutarnjem i u podnevnom urinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je manje vazno koji je urin, ako ima bakterija, pokazace i u jutarnjem i u podnevnom urinu.

Da, sa ovim se slažem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se stresa, mozda ga pecka... sigurno ima nesto. :(

A da je prehlada, mislim da bi samo piskio cesce, bez nekih drugih simptoma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je imao pre par dana mutan urin,ne jako,ali nije bio kao inace,i posle je krenuo nosic da mu curi,tako da mislim i ja da je samo prehlada,ali odnesi ujutru uzorak,pa ces videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije meni problem gde cu. Uvek sam mu i radila privatno i kks i urin jer ne volim da idem po uput, pa u lab. pa opet kod dr. Ovako, uvek uradim i sa gotovim rezultatima idem kod nje.

nego nisam znala da je uopste OK da uradimo analizu urina posle toliko tecnosti i hrane sto je konzumirao od jutros. Evo, pije caj od kamilice sad.

Mozda ga pecka kad mokri a sto vise tecnosti treba upravo zbog toga da ako ima bakterija krenu da izlaze mokrenjem da se ne zadrzavaju u mokracnom kanalu . Mada neznam kod urinokulture netreba piti puno tecnosti pre davanja nekoliko sati. Pogledaj po netu mozda nadjes nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako tu negde u okolini nemas privatnu laboratoriju onda nosi u DZ urin, tamo isto mozes da platis analize. Trazi prvo onaj obican nalaz: ph, sediment, da li ima ili nema bakterija... A ako ima onda nosi na urinokulturu, tu se rezultat ceka tri dana.

Mislim da je manje vazno koji je urin, ako ima bakterija, pokazace i u jutarnjem i u podnevnom urinu.

Uradicu onda da vidim da li ima bakterija. Lako je privatnoj laboratoriji jer kad odneses urin, mozes od tog uzorka da narucis i urinokuluturu ako se na obicnom pokaze da ima bakterija. Ja sam samo sumnjala da mogu da se pojave bakterije inace u urinu posle konuzmacije hrane.

Ako se stresa, mozda ga pecka... sigurno ima nesto. :(

A da je prehlada, mislim da bi samo piskio cesce, bez nekih drugih simptoma.

To je i meni logicno. da je prehlada, mislim da ne bio mogao da trpi uopste. Ovako je borba da se piski. :(:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ga pecka kad mokri a sto vise tecnosti treba upravo zbog toga da ako ima bakterija krenu da izlaze mokrenjem da se ne zadrzavaju u mokracnom kanalu . Mada neznam kod urinokulture netreba piti puno tecnosti pre davanja nekoliko sati. Pogledaj po netu mozda nadjes nesto.

Zvacu laboratoriju da ih pitam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradicu onda da vidim da li ima bakterija. Lako je privatnoj laboratoriji jer kad odneses urin, mozes od tog uzorka da narucis i urinokuluturu ako se na obicnom pokaze da ima bakterija. Ja sam samo sumnjala da mogu da se pojave bakterije inace u urinu posle konuzmacije hrane.

To je i meni logicno. da je prehlada, mislim da ne bio mogao da trpi uopste. Ovako je borba da se piski. :(:unsure:

Da,ali uzorak za urinokulturu mora da bude onaj prvi jutarnji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, jasno. Sad cu da zovem labaratoriju, pa cu veceras dr. pa cu da vidim. On je OK. Dobro je raspolozen, cak je lepo i jeo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, najbolje je da ides prvo i vidis da li u urinu uopste ima bakterija. Mozda nema....

A ako ipak ima, onda sledi urinokultura (ako moze od tog istog urina, onda super).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo jos da ga privolim da piski B)

Hvala vam zene na savetima i komentarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ikako može da bude za utehu, zadnji put kada sam nosila urin na analizu bio je izuzetno mutan i bila sam ubeđena da imam bakterije, međutim to je bila posledica što malo pijem tečnosti i ništa više. Bez ikavih bakterija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mozes preskoci jedan korak uradi odmah urinokulturu sigurnije je . Nesto jeste cim se dete muci kad piski. Ako sme da pije daj mu uvin caj i prolom vodu jako je dobra licno sam se uverila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam zvala lab. Najsigurnije je prodje najmanje 3-4 sata da ne pije nista ni ne jede nista. Tada mogu da urade i obican test da vide da li ima bakterija i eventualno urinokulutru, ali da to njima napomenem(vremenski razmak) Rekli su mi da je dobro sto pije tecnost preko dana sta god da ima i da bolje uzmem uzorak tokom noci ako odspava najmanje 3-4 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.