Da li ste zadovoljni patronažnom sestrom?

odgovora

Objavljeno

Nama su dosle jednom posle nedelju dana i nikad vise, a nisu morale da se muce ni taj jedini put. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo zadovoljna. Prijatna i profesionalna zena. Dosla nam je prvi dan, pokazala sta kako oko pupka, jednom je okupala bebu, ja sam htela da meni pokaze da se ja sto pre izvestim, a ona je gledala.

Ostavila br. da je zovemo ako bilo sta zatreba, i dosta dodatni dan da proveri pupcic kad je otpao jer je bio vikend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su, zbog godisnjeg odmora, dolazile dve sestre. I obe su se zalile kako se kod nas najkrace zadrze, jer sve znamo i nemaju sta da nam pokazu.

Dolazile su samo da kontrolisu pupak i da mere bebu.

Dodju, obicno probude i mene i bebu, bebu raspoviju, obrade pupak i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam patronaznu sestru koja nam je dolazila svaki put vracala da opere ruke i da se izuje posto izgleda da nemaju taj obicaj :angry: Bio je pocetak marta kad smo dosli iz porodilista i blata je bilo kao u prici , a ona u onim svojim kaljacama direkt u spavacu sobu kod bebe , sa neopranim rukama uzima pribor da detetu previja pupak :blink: Ajd ti sistr u rikverc malo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo iz bolnice izašli u subotu i mm je otiša u DZ da se raspita za patronažnu sestru ali pošto ta služba ne radi vikendom uputili su ga da se javi u ponedeljak pa će neko već doći u ponedeljak ili utorak. Ali u nedelju se meni upale grudi ( kada mi je nadošlo mleko u bolnici Luku su odneli u inkubator zbog žutice pa sam se ja izmazala ali neuspešno izgleda ), a on je još uvek bio pospan i nikakav i mm nađe patronažnu koja radi privatno i žena dođe u roku sat vremena. Mene je sat vremena masirala dok mleko nije krenulo kako treba, pregledala mi ranu, mališi previla pupak, okupala ga i odgovorila na sva naša pitanja, dala mnogo korisnih saveta...Mi smo se oduševili sa njenim pristupom i saradnjom tako da nam je narednih sedam dana dolazila. Svaki put mi je pregledala grudi i ranu, okupala Luku, nahranila ga i uspavala i još posedela sa nama i odgovarala na naša pitanja. Ma žena zmaj :) Žena koja se 30 godina bavi tim poslom i sve što nam je pričala i savetovala nas su stvari iz prakse koje su se pokazale dobrim.

Sve u svemu prezadovoljna sam i svaki dinar koji smo dali za njene dolaske ne žalim jer je fenomenalna žena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije dolazila patronazna sestra s obzirom da sam ostala u bolnici 9 dana(pupak jebio vec otpao). A uglavnom cujem losa misljenja o njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša patronažna je bila divna, predivna. Žena blaga, puna strpljenja, voli svoj posao, puna saveta... U bilo koje doba dana sam mogla da je pozovem..Rasporedila je svoje dolaske na duži period kako bi videla kako bebica napreduje..Niti je sedela i jela, pila (mada sam je uvek nudila)...Predivna žena. Da sam birala, bolju ne bih izabrala. I da, i sad, posle tri meseca kad imam nedoumicu, problem, pozovem je i pitam za savet. Besplatno sve. Naša patronažna S.je za primer

amorfati voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša patronažna nije služila ničemu,da tako kažem

Sa prvim detetom je došla sutradan po izlasku iz porodilišta.Cipele na štiklu,jak parfem,prstenja kao da proriče sudbinu.Ja spremila čist peškirić,bebi sapun,papuče,a ona s vrata-Gde je beba.Reko-snajka,papuče su ovde,kupatilo ovde,ovo je peškir za Vas,a beba posle svega toga.

Ušla je,on je spavao.Dozvolila sam da ga probudi zbog pupka,za druge stvari mi nije trebala.Mama je pomagala oko kupanja,sistem povijanja mi je izgleda bio urođen,a mleka sam imala dovoljno da dojim još petoro dece i posle podoja sam se izmazala po pola sata da izbacim sve što mu je ostalo.

Došla je još jednom da pogleda pupak koji je već bio otpao i da ga izmeri,htela da ga kupa,ja nisam dozvolila,rekla mi da bebe po novom ‚‚NE PIJU VODU‚‚ i ja sam je ispratila da mi više ne dolazi.

Sa drugim detetom sam se porodila u vreme bombardovanja.Nije bilo patronažne,nego je dolazila pedijatar i to tražila da dodjemo po nju jer nema auto.Ni mi nismo imali auto,pa je sutradan morala da prepešači 15-ak minuta do nas. Isto krenula nafrakana ka bebinoj sobi,ali dobila povratnu ka kupatilu.Nije se nešto bavila bebom.Pogledala pupak,pitala jel imam mleka,rekla da će ponovo neko doći i otišla.Posle par dana eto one prve patronažne.Opet ista procedura.Nema sile da bi se sama setila da opere ruke ili se izuje.Pupak već bio otpao,mleka u potocima,reklami je da bebe po novom ‚‚PIJU VODU‚‚ i dobila brzinski sikter

Sa tećim opet ista patronažna.Naravno,sve isto kao i prva dva puta,ali se nisam dala.Pogledala bebu,sredila joj pupak,pitala jel imam mleka,rekla da bebe po novom ‚‚NE PIJU VODU‚‚ i otišla.Došla je još jednom,izmerila bebu,počela nešto da trabunja o tome kako će da uglavi u gust raspored još neki dolazak,ali je dobila trajni otpust i više je nisam videla.

Sad sam na sasvim drugom kraju grada,pa se nadam da će naići neka relativno normalna,mada mi ne treba,ali takva su pravila

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Patronažna sestra nam je fantastična za samo poželeti , ljubazna, profesionalna  i sve što te zanima objasni pomogne sve sta treba ma super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.