Kolicina potrebnog mleka za bebe

odgovora

Objavljeno

drage mama,ja sam nova na forumu,imam veliki problem.imam curicu od 4 mjeseca,i do sad je fino papala-na adaptiranom je,al mi zadnjih desetak dana skroz slabo jede,jedva polovinu onog sto je prije jela.hranila sam je svaka 2 sata a evo danas sam pocela svaka 3.jako je zivahna,a akd je hranim cini mi se da je sve drugo zanima osim hrane...jeli vrijeme za uvođenje hrane il sta...cini mi se da cu izludjeti,sve je ok,samo kad je vrijeme za papicu ja strepim kako ce jesti.jeli jos neko imao ovakav problem...POMOC...inace je hiperaktivna beba-koja slabo spava...pozzz svima,i hvala unaprijed...

Isti slucaj,Znaci zubici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima na forumu, nisam mogla da nadjem nesto u vezi kolicine, pa zato otvaram novu temu jer imam bebu od 2 meseca i pocela je u zadnje vrijeme da ne pije bas mnogo mleka, inace joj dajem samo NAN 1.

Ima zadnjih 5-6 dana kako pije samo po 40-50 ml 6-7 puta na dan i toliko, i prije je pila po 70-80, sta nije u redu sada? Koliko je normalno da pije?

Sada kada joj dajem mleko pije a u isto vrijeme i place, da je boli nesto nije to, jer ako joj dajem caj, moze i 100 ml bez problema da popije, a mleko nece.

Gladna je, place a mleko nece...a napreduje dobro, otprilike svake nedelje plus 250 gr., rodila se sa 3 kg i 27o gr, a sada sa 8 nedelja ima 5 kg.

Pomoc molim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da promenis mleko? Nisam imala takvo iskustvo, ali mislim da je to bas malo ako ne dojis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da promenis mleko? Nisam imala takvo iskustvo, ali mislim da je to bas malo ako ne dojis.

Slazem se sa Legendom,moj sin je u tom uzrastu pio 130ml.Probaj sa Novalacom.Moj Ogi je pio Humanu i odjednom je vise nije hteo,pa smo presli na novalac.Pije ga bez problema.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Lei po nekoj tabeli koja je tada bila aktuelna, tj. 150ml na 1kg bebine tezine na svaka 24h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema tu pravila...moja malecka je pila formulu do prve godine i nikad nije pila vise od 100ml...a da ne pricam da je kao beba bio uspeh ako popije 40 ml po obroku....lepo je napredovala....jednostavno nije bila jesna beba....ni dan danas mleko ne voli..cudno ali tako je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo bas sad gledam u radosnici,sa 2 meseca je pila od 800 do 950 ml u toku 24h.Nikada nije volela mleko,i tad smo joj davali kada zaspi...i pri tom sam ja insistirala da se do poslednje kapi sve popije, 10 ml mi je bilo jaaako puno (da ne naglasavam opet da nisam normalna,sad se vec zna :P ), i napredovala je jako slabo(u vek blize donjim granicama) povrh svega,udvostrucila je i utrostrucila na vreme kilazu ali opet i sad je mrsavica iako jede vise od vrsnjaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa posto je na vestackom mleku, trebala bi vec na 4 sata jesti, osim kad se ukake pa su vec na 3 sata gladni...na koliko joj ti dajes?

moj luka je u tom periodu pio 180 ml na svaka 4 sata...vidi mozda je cesto tutkas....da joj se ne svidja mleko, ne bih rekla ako ga od pocetka pije.jer ne znam za drugo....

ali ako napreduje ok i hranis je na 4 sata onda nema brige....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I MOJA VOLJA IMA DVA MESECA I PIJE HUMANU AR (ANTI REFLUKS) 150 ML NA TRI-CETIRI SATA. MOZDA JOJ STVARNO NE ODGOVARA MLEKO ALI SE BOLJE POSAVETUJ SA LEKAROM PRE NEGO STO GA PROMENIS. MI SMO PROMENILI TRI VRSTE HRANE ZA OVA DVA MESECA DOK NISMO NASLI STA JOJ ODGOVARA. POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec sam pisala o ovome,ali da napisem i ovde. Mi smo u bolnici poceli sa mlekom na 4 sata. Dakle,imala je sest obroka dnevno,samo jedan nocni koji je izbacila sa mesec i po dana. Racunica za kolicinu mleka je bila kilaza podeljena sa 6,pa opet sa 6 i toliko ml treba da popije po obroku. Imala sam vagu,pa sam je do puna tri meseca merila pre i posle obroka da bih znala koliko je popila i ako nije dovoljno dodavala. Sa cetiri meseca sam uveliko gubila mleko,te sam joj uVela Aptamil 1 i startovala sa nemlecnom ishranom. Sada je na Aptamili 2,pije ga ujutru i uvece po 200ml i u toku dana,ne uvek,90-120ml.

Protivnik sam cestog hranjenja jer to nije obrok,a sa cetiri meseca beba vec ima neku svoju granicu koliko bi popila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,imala bih jedno pitanje-

moj bebac ima skoro 6 meseci(za nedelju dana) i kao sto sam vec napisala na jednoj temi,mnogo bljuca.Iz tog razloga pocela sam mu davati kasice sa 4.5 meseci i sada za rucak jede povrce a za uzinu oko 4,voce,griz,zitarice.

Interesuje me,koliko po vama beba u ovom uzrastu treba unositi hrane,tecnosti u organizam?Bebac pije ujutru oko 8 sati 210 ml mleka,ruca u 12 kasicu,oko 3-4 ponovo kasicu,oko pola 7 pije 180 ml mleka i pred spavanje popije 210 ml(od 210 ml vode bude oko 240 ml mleka).U toku dana popije jos oko 100 ml tecnosti(caj,sokic,voda).

Uplasila sam se jer mu zadnjih dana,nocna pelena uopste nije mokra a i preko dana je samo jedna skroz mokra a ostalih 4-5 onako pola-pola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj bebac ce za par dana pun mesec zivota i vec sada pije 120 ml formule :blink: prvo smo se pridrzavali tablice sa kutije i pio je 90 ml ali na tri sata,naravno sve iskapi...nakon par dana posle obroka pocne da place vec posle dva sata..mrtav gladan...ponudimo mu 120 ml na svaka 4 sata po uputstvu proizvodjaca i miran je tri sata i onda bruka od placa...pozovem hallo bebu i zena mi kaze da mu dam kolko on hoce ali meni to nesto mnogo...trenutno jede 100/120 ml svaka tri sata i miran je ko buba....pravi mali alavac....kaki jednom dnevno ,napuni pelenicu :rolleyes: ali i dalje mislim da mnogo jede..sta da radim?nocu se budi na 4 sata da rucka i nema problema sa spavanjem..na pominjem da JE FLASICA UGLAVNOM PRAZNA DO ZADNJE KAPI I NEMAMO PROBLEMA SA GRCEVIMA I MIRAN JE JEDINO KAD SE ODVALI OD MLEKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu ti puno pomoći, jer moje iskustvo je sa mojim mlekom, ali mogu ti reći da je moje dete već sa 10 dana izvlačilo oko 120ml po podoju na tri sata danju i 4 sata noću :blink:

Ako je dete gladno, nema razloga da mu ne daš više da ručka. Nisu sve bebe iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj bebac ce za par dana pun mesec zivota i vec sada pije 120 ml formule :blink: prvo smo se pridrzavali tablice sa kutije i pio je 90 ml ali na tri sata,naravno sve iskapi...nakon par dana posle obroka pocne da place vec posle dva sata..mrtav gladan...ponudimo mu 120 ml na svaka 4 sata po uputstvu proizvodjaca i miran je tri sata i onda bruka od placa...pozovem hallo bebu i zena mi kaze da mu dam kolko on hoce ali meni to nesto mnogo...trenutno jede 100/120 ml svaka tri sata i miran je ko buba....pravi mali alavac....kaki jednom dnevno ,napuni pelenicu :rolleyes: ali i dalje mislim da mnogo jede..sta da radim?nocu se budi na 4 sata da rucka i nema problema sa spavanjem..na pominjem da JE FLASICA UGLAVNOM PRAZNA DO ZADNJE KAPI I NEMAMO PROBLEMA SA GRCEVIMA I MIRAN JE JEDINO KAD SE ODVALI OD MLEKA

Lilika, i moj bebac je bio takav. Jeo je vise nego sto pise na upustvu i to na tri sata. Daj mu da jede koliko hoce jer da sisa ti ne bi znala koliko je posisao. A mozda bi posisao i vise. Ako ne bljuska posle obroka i miran je nema razloga da mu smanjujes kolicinu mleka tj. da se slepo pridrzavas tabele. Neke bebe su jesnije od drugih. Ono cega sam se ja pridrzavala jeste savet dr da je beba uzela dovoljno mleka kad na dnu flasice ostane kasika mleka.

I da ti naglasim da moje beba nije debela i pored tolike kolicine mleka nikada nije napredovao vise od 900 gr. A rodjen je krupan i dosta je napredan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA ZENICE...maltene uopste ne bljucka svega dva puta dnevno nekad ni toliko...i stvarno je miran po ceo dan ali pod njegovim uslovima.beba za pozeleti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti zelim da takav i ostane!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZIV TI ON BIO I VELIKI PORASTAO!DAJ DETETU DA JEDE KAD MU SE JEDE! ovaj mojnsvrca odsamog starta jede minimumpropisan za njegov uzrast,radije bih bila u tvojoj poziciji :lol::lol: pogotovo ako kazu strucni da je ok da mu dajes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crkla sam od smeha kad sam videla naslov i da si temu otvorila ti Lili! :lol:

Imoja deca su takva,nisam ih hranila formulom ali sam merila kad sam se izmuzavala,tako da po meni takodje mozes dati slobodno koliko beban zeli... ;)

Inace Ana je tek alava!Ona porucka,podrigne i hoce jos zenksa,ono mleko joj se vraca a ona hoce jos i guta sve nazad,uuuzas i ondakad je podignem bljucne ooogromnu kolcinu i za kraj nabaci nevajali smeskic.... :rolleyes: To su vam zenske.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj mu bre da jede :D heehehe

Strahinja je bas bas bio alav , kao Ana ,hehheeh ,on posisa , , podrigne izbljjcka i jos trazi i sve tako ... Evo i sad je takav ko sta radi on bi samo da jede.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj bebac ce za par dana pun mesec zivota i vec sada pije 120 ml formule :blink: prvo smo se pridrzavali tablice sa kutije i pio je 90 ml ali na tri sata,naravno sve iskapi...nakon par dana posle obroka pocne da place vec posle dva sata..mrtav gladan...ponudimo mu 120 ml na svaka 4 sata po uputstvu proizvodjaca i miran je tri sata i onda bruka od placa...pozovem hallo bebu i zena mi kaze da mu dam kolko on hoce ali meni to nesto mnogo...trenutno jede 100/120 ml svaka tri sata i miran je ko buba....pravi mali alavac....kaki jednom dnevno ,napuni pelenicu :rolleyes: ali i dalje mislim da mnogo jede..sta da radim?nocu se budi na 4 sata da rucka i nema problema sa spavanjem..na pominjem da JE FLASICA UGLAVNOM PRAZNA DO ZADNJE KAPI I NEMAMO PROBLEMA SA GRCEVIMA I MIRAN JE JEDINO KAD SE ODVALI OD MLEKA

Lili moj Ogi je jeo toliko sa mesec dana,nekada i 150ml(naravno tada i izbljucka malo).Sa nedelju dana u porodilistu je pio 100ml na 3 sata.Sada nece da jede nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage forumasice ja i moj mali smo u totalnoj zabuni :unsure: imamo 3 nedelje i jedemo 90ml humana ha1 na okvirno 3h(danju je to ponekad i 30min.ranije, nocu kasnije jer spava ali to nam je okvirno vreme).. Zanima me koja kolicina mleka im je dovoljna u ovom periodu jer on nekada i kada poruca 90ml zeli jos.. par puta sam mu napravila jos 30ml i jednom je smazao sve, a jednom pola.. Nisam sigurna da li je u njegovom uzrastu ok da mu dodam jos tih 30ml kada place i prihvati ih. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mene su bunile tablice i satnicaq i sve to....cetiri pedijatra plus devojke ovde su mi rekle isto...daj detetu da jede kolko hoce evo moj Ugi jede od 120 do 150 ml na cetriri sata i jednom nocuna pet sest...znaci polako pomera nocni obrok sam jer pije vecu kolicinu mleka danju na cetiri sata....napredovao je 1420 g prvi mesec i porastao 3 cm ...i ja samn mislila da je to previse ali oni dobijaju puno na kilazi samo tri meseca posle se to smanjuje...samo ti daj detetu da jede i ne gledaj na ml nisu sve bebe iste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno cackala sam po forumu i nikako da iscackam. Ja svog stefana dojim i za sada ne znam koliko pojede. Znam samo da je zderonja i da ce pojesti sve ako mi slabo rucka na siki pa ga dohranim svojim mlijekom (sto sam na savjet patronazne radila sve do juce).

Interesuje me, ako neko zna pa neka napise, koja kolicina mlijeka je potrebna kojem dobu djeteta (orjentaciono)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, uopšteno uzevši, dojenje traje od 15 do 20 minuta, s time da dijete posiše u prvim minutama najveći dio obroka (ako imaš vagu kod kuće, možeš dijete izvagati prije i poslije obroka, pa ćeš znati koliki je bio obrok). Stolica djeteta na prirodnoj prehrani u pravilu je žute boje, jedna do dvije dnevno, uz 5-6 mokrih pelena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To za mokre pelene znam, ... a pokazitelj cega je ako se u djecijoj peleni pojavi stolica koja ima blago zelenkastu boju, ili bar na samo nekim djelovima?

a imam samo kuhinjsku vagu za pravljenje kolaca :D .... mozad da ga tu stavim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.