Porodiljsko odsustvo za peto dete

odgovora

Objavljeno

Cao,

Cekam peto dete, zaposlila sam se nedavno i necu imati punih 12 meseci radnog staza pre otpocinjanja porodiljskog odsustva. Da li mi neko moze pomoci u vezi visine naknade za porodiljsko koje mogu da ostvarim. Da li za peto dete porodiljsko traje 2 godine? Interesuje me i da li na visinu porodiljskog utice trudnicko bolovanje?

Tacnije, imacu 8 meseci radnog staza sa 40 hiljda zarade, kako se gleda ostala 4 meseca i kolika bi naknada trebala da mi bude? Sta ako vec sad u 10.nedelji otvorim bolovanje ili da sacekam koliko god dugo mogu raditi da bi mi naknada za porodiljsko bila veca?

Hvala unapred za odgovore :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš pravo na dve godine porodiljskog. Naknada za porodiljsko ti se računa prosek 12 zarada, za mesece gde nemaš zaradu računa ti se pola prosečne zarade u Republici.

Visina trudničkog ti utiče na visinu porodiljskog jer će u prosek da ti ulazi 65% od plate umesto 100% iako ćeš da dobijaš 100% tromesečnog proseka na trudničkom.

MiniME voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se nesto menjalo sad u decembru, mislim da je sada 6 meseci a ne 12. Pitaj negog knjigovodju ako hoces da budes sigurna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JejaG da li se ta izmena odnosila samo za 5.dete ili uopšte? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.