Trudnica sa celijakijom

odgovora

Objavljeno

Cao , saznala sam da sam trudna i 6ta nedelja mi je ...medjutim ,imam celijakiju i procitala sam na jedan sajt da je tesko odrzati normalnu trudnocu sa celijakijom...ima li jos neka zena na forumu da mi prenese iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvenstveno.....pruzam ti ogromnuuuu podrsku....

Po mom laickom misljenju mislim da mozes imati lepu trudnocu ali bi trebalo da se obratis vrhunskom strucnjaku.

Posto imas celijakiju moj savet ti je da odradis i analize na stitastu zlezdu i na secer i insulin.(ogtt)....posto su bolesti dosta ispovezane.

Takodje,trebala bi da se posavetujes sa doktorom oko suplemenata.....cinka,selena,gvozdja i folata.

Mene zanima kako su ti otkrili bolest?

 

Littlebird voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od rodjenja mi je ustanovljeno, imala sam faza kad sam jela sve , i faze stroge dijete...zadnji 4 -5 godina sam na strogu dijetu ... Jako sam sad zabrinuta , u utorak mi je pregled pa cu pitati doktora kako i sta ,hvala na odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Treba da se drzis pravila i ishrane,koje pretpostavljam da znas. Prvi savet je da ne citas sajtove :D Salim se,ma naravno da je moguce. Jeste da imas autoimunu bolest ali sve se moze drzati u remisiji. Znam zenu,ima 3 dece. Samo napred! Israna + suplementi i eto rezulatata,naravno uz kontrolisanje ostalih hormona,nalaza..

Izmenjeno od strane Lena 77
Littlebird voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je problem koji je nastao kada sam usla na jedan sajt i procitala svasta nesto sto me isprepadalo :mellow: kasnije sam isla i kod doktora i nutricioniste da mi kazu kako stvari stoje, po misljenju njihovom to nije alarmantno i naravno da moze da bude sasvim normalna trudnoca :D za sada je sve ok , pijem dodatno folnu kisjelinu i gvozdje ... hvalaaaa :wub:

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo nemoj da se isprepadas...polako. Sve ce se posloziti...:D

Littlebird voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, evo i ja sa vama da podelim moje iskustvo, pa ako nekome moze, neka pomogne. :) trenutno sam 7 mesec, u 28oj nedelji. Imam celijakiju od rodjenja, ustanovljena mi je sa 9 meseci. Par meseci pre nego sto sam ostala trudna, dijagnostifikovana mi je hipoterioza (smanjena funkcija stitne zlezde), hašimoto i insulinska rezistencija, uz prisutnu celijakiju. Svi doktori su bili u cudu  kako je moguce da sam u drugom stanju (mada to nije nesto na cemu sam da kazete radila, zaista). Uglavnom, moj gastroenterolog je presrecan, jer su prva 4 meseca za trudnicu sa celijakijom kriticni, i ako to prodje bez promena u vasem organizmu, sve je u redu. Uglavnom receno mi je da (mada ja to ceo zivot i radim) u trudnoci se mora biti na strognoj bezglutenskoj ishrani, i doktorka mi je rekla da dete treba do 3 godine da bude na istoj ishrani da ne bi dobilo i ono, naravno kod onih zena kojima je celijakija genetski jaka za prenosenje, kao meni. Normalan je i mali pad hemoglobina, pojava anemije, malaksalost.. Nista nije strasno, to su normalni pokazatelji kod trudnica sa celijakijom. Ali dokle god se pridrzavate ishrane, sve ce biti u redu. :)

Pozdrav

Zone* i Matea20 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Sanja kada čitam kakve sve probleme imaš sve što mogu da ti kažem da ti svaka čast na stavu i borbenosti koju pokazuješ, kao i na mirnoću... nekada je teško ostati miran ali tvoja priča najbolji je dokaz da se tako lakše prebrode stvari... bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.