Uklanjanje blue nevus mladeza

odgovora

Objavljeno

Da li neko ima iskustva u vezi uklanjanju blue nevus mladeza?

Kako izgleda intervencija i jos ponesto?

Ja za mesec dana imam zakazan pregled kod maksifacijalnog hirurga u Zemunu, pa tek onda mi zakazuju intervenciju.

Hvalaaaa!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 2001. godine operisala blue nevus na butini na VMA. Meni je tada u lokalnoj anesteziji otklonjen mladež i deo tkiva oko njega. Ostao mi je ožiljak dužine oko 10 cm. Na hp nalaz sam čekala oko 2 nedelje i hvala Bogu sve je bilo ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga imam iznad slepocnice, u kosi, oko 6mm je. Ne mogu ti opisati koliko sam uplasena, jedva cekam da ga sklonim, samo ne znam koliko se ceka na intervencija. Za oziljak me bas briga, samo da hp nalaz bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam kako ti je,verujem da si uplašena,i ja sam bila. Najgore je čekanje rezultata. Gde ćeš se operisati? Kad si primetila promene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga imam godinama, vise od 7god sugurno, isti je sve vreme, isla sam na pregled mladeza, pa mi je dermatolog rekao da bi trebalo ovaj ukloniti. Imam zakazan pregled kod maksifacijalnog hirurga u KBC Zemun za mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A moj se bio promenio, bio je normalan, pa je počeo da raste i menja boju,čak i da bolucka jer je bio na nezgodnom mestu pa sam ga iritirala odećom. Od prvog odlaska kod dr u ambulantu do operacije je prošlo možda mesec dana, nisu čekali i zakazivali ništa, ali to je bilo pre 15 godina. Ali meni su rekli da mladež ne mora da raste samo spolja, nego može i unutra da raste i zato moraju i da što pre urade operaciju. Nadam se da  će i kod tebe isto biti sve ok. Ako ti treba podrška,tu sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na informacijama, ja sam uplasena ne mogu ti opisati koliko, ne samog zahvata, vec posle dok ne stignu rezultati. Jel te boluckao sam mladez ili oko njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mladez uklonjen, rezultati dobri. Uhh jedva preziveh ovo.

Kolibri voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam mladez koji konstatno raste.na nezgodnom mestu stalno zakacinje o bretelu brusa//e sada on mene ne boli ali je bas porastao i u obliku grozdica je..izbacen je..Meni je problem sto se kod nas kod dermatologa ne zakazuje vecd odes u 9 pa cekas najcesce 2-3 sata.a mm radi stalno prvu tako da nema ko da cuva d... Taj mladez imam oduvek,samo sto je negde u trudnoci poceo da se menja//bio je onako uz kozu.sada je viseci...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ti je savet da obavezno odes kod dermatologa, pripremi se na cekanje, tako je i u Bg-u u gradskom zavodu za kozne i venericne bolesti. Ili plati privatno pa ga pregledaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zalost u Kikindi ima samo jedan privatni dermatolog..a nije da je bas hvale ///moracu da ulovim mm da uzme slobodan dan,nema mi druge

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.