ESERIHIJA KOLI

odgovora

Objavljeno

Radili smo nalaz urina i urinokulturu. Na nalazu

izgled bistar

boja zuta

PH 0.0

proteini, glukoza, bilirubin, nitrati Neg (-)

urobilinogen normal

leukociti 3-4

epi.celiije 2-3

bakerije nesto

urinokultura

Izolovana Eserihija coli :o :o :o

u 1ml urina nadjeno 3000 klica

Ja se sad pojedoh ziva, otkud, kako, jel to strasno :( Dr nam radi tek od ponedeljka, pa ja cu se stvarno pojesti do tada, idem ujutru na inekciju svakako pa cu da proverim da nije pocela da dezura vikendom slucajno...

Jel moze neko ko ima iskustva s ovim samo da mi kaze jel to puno, bas se brinem sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jacka,mislim da nije opasno,ipak je to mali broj za eserihiju.Mi smo imali 500,pa su nas terali da ponovimo urinokulturu i sledec je bila cista,rekli su bilo je samo zagadjeno.Ostale vrednosti su cini mi se ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radili smo nalaz urina i urinokulturu. Na nalazu

izgled bistar

boja zuta

PH 0.0

proteini, glukoza, bilirubin, nitrati Neg (-)

urobilinogen normal

leukociti 3-4

epi.celiije 2-3

bakerije nesto

urinokultura

Izolovana Eserihija coli :o :o :o

u 1ml urina nadjeno 3000 klica

Ja se sad pojedoh ziva, otkud, kako, jel to strasno :( Dr nam radi tek od ponedeljka, pa ja cu se stvarno pojesti do tada, idem ujutru na inekciju svakako pa cu da proverim da nije pocela da dezura vikendom slucajno...

Jel moze neko ko ima iskustva s ovim samo da mi kaze jel to puno, bas se brinem sad...

Nije ništa strašno... Neki kelari ni ne daju terapiju dok ne pređe 10000 samo što više tečnosti da se izbacuje napolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jacka to je jako mali broj i najverovatnije od spolja od pelene..tako da opusteno...Mi smo imali sa srednjim cini mi se 5000 ,a sumnjala sam jer je pelena smrdela malo jace i kao da proverimo i ono pokaze tako mali broj...ali posle se utvrdilo da je od spolja jer kad se uzeo onaj uzorak kad dete operes pa cekas da piski direktno u flasicu (a to je pisemo tamo na temi jako mukotrpam proces) ispalo je da nema nista...E sad to spolja znaci dobro je nije urinarna infekcija a sad da li treba da se nesto macne i tretira ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jacka, bez brige. Kako ste uzimali urin za urinokulturu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jacka, bez brige. Kako ste uzimali urin za urinokulturu?

Za urinokulturu sam sa onim kesicama, oprala sam je, stavila kesicu, nije piskila sacekala sam 20ak min, onda sam je obrisala mokrom pelenom pa stavila drugu kesicu i u tu drugu je piskila nakon nekih 10-15 min.

A za urin za ovaj obican nalaz sam stavila onu sterilnu posudicu u nosu, i sedela je jedno pola sata i kako je piskila taman dovoljno je upalo nekih 30-40 ml u tu bocicu. I nekako mi se cini kao da je tako bolji uzorak jer nema nikakvog dodira sa njom. A videcu u pon, sad sam iscitala sve unazad vidim da su to dosta velike brojke preko 100000 ako je nesto ozbiljnije. A sta cu, nije mi bilo svejedno kad sam videla e.c. da pise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je mali broj i SIGURNO kontaminacija spolja. Nama su sumnjali na inf, imao je 70 000, a preko 100 000 je za terapiju antibiotikom, i uz to mora imati leukocite u mokraći (što vi i nemate). Često smo proveravali i nije imao infekciju. Kada je nalaz bio 7000 nisu radili u lab urinokulturu jer je MNOGO MALI BROJ. Tako da ne treba da brineš, pogotovo ako si urin uzimala iz kesice ili noše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lapsus! Nisu nam radili antibiogram jer je br bakterija bio mali (7000), a ne urinokulturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj hvala vam puno svima, stvarno mi znaci smirila sam se sad, videcemo jos sta ce dr da nam kaze. Hvala vam zene divne ste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je kontaminacija,Sve do 50000 je kontaminacija,pod uslovom da su Le,Er i proteini negativni.Tako sam se i ja bila istraumirala,pa mi dr objasnila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da se javim, dr je pregledala nalaze, kaze to je jako mali broj, ali posto je e.c. u pitanju za svaki slucaj nam je dala Cefaleksin da popijemo 7 dana, i 10 dana nakon zavrsetka pijenja sirupa da ponovimo uk.

Ne svidja mi se to tako, za svaki slucaj da pije sirup, ali sta cu poslusala sam, jos ga danas pijemo pa za 10-ak dana nosimo uzorak na kontrolu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da se javim, dr je pregledala nalaze, kaze to je jako mali broj, ali posto je e.c. u pitanju za svaki slucaj nam je dala Cefaleksin da popijemo 7 dana, i 10 dana nakon zavrsetka pijenja sirupa da ponovimo uk.

Ne svidja mi se to tako, za svaki slucaj da pije sirup, ali sta cu poslusala sam, jos ga danas pijemo pa za 10-ak dana nosimo uzorak na kontrolu...

Mi imamo 5000 jedinica u urinokulturi i nismo dibili nista osim novog uputa, da pratimo kad mu skoci temperatura... dok se ne povecaju vrednosti nece da nam da nista, a ima ga zato sto sam uzimala taj mukotrpno cekan mlaz...

Tako da sad cekamo... i mi cemo piti antibiotik zbog e.c, ali pitanje je kad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 5000 jedinica u urinokulturi i nismo dibili nista osim novog uputa, da pratimo kad mu skoci temperatura... dok se ne povecaju vrednosti nece da nam da nista, a ima ga zato sto sam uzimala taj mukotrpno cekan mlaz...

Tako da sad cekamo... i mi cemo piti antibiotik zbog e.c, ali pitanje je kad...

Eto, a mi za 3000 dobili antibiotik... Ja jedino sto sam primetila, a sto vidim da neki spominju, je da se ona nekad onako strese, kao jeza, ali ne znam ja kad je ona u pelenama da li se stresla za vreme piskenja ili samo ovako. I to je bilo mozda par puta nepovezano, npr ja to redovno uradim kad mi je hladno, tipa ako iz tople udjem u hladnu prostoriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti problem nas je muci...sin mi je imao 5 mjeseci kada se pojavila E. Coli tada smo primali boce...povuklo se, ukljucena profilaksa...sledeca kontrola opet E. Coli, opet veliki broj - infekcija...i tada nam preporuce biljne kapi.... Moj sin sada ima 17 mjeseci i od kako smo koristili kapi urin OK...terapiju tim kapima morali smo ponoviti ali izbjegli smo bolnicu, injekcije i sve ono sto je za njega traumaticno...

Nije sve za antibiotike, a bosebno ne kad su tako mali...oprostite mi ako grijesim...mozda neko nije pristalica takvog lijecenja ali moj sin je sada zdravo dijete i to mi je dovoljno da znam da nismo pogrijesili .

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti problem nas je muci...sin mi je imao 5 mjeseci kada se pojavila E. Coli tada smo primali boce...povuklo se, ukljucena profilaksa...sledeca kontrola opet E. Coli, opet veliki broj - infekcija...i tada nam preporuce biljne kapi.... Moj sin sada ima 17 mjeseci i od kako smo koristili kapi urin OK...terapiju tim kapima morali smo ponoviti ali izbjegli smo bolnicu, injekcije i sve ono sto je za njega traumaticno...

Nije sve za antibiotike, a bosebno ne kad su tako mali...oprostite mi ako grijesim...mozda neko nije pristalica takvog lijecenja ali moj sin je sada zdravo dijete i to mi je dovoljno da znam da nismo pogrijesili .

:rolleyes:

Koje kapi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje kapi?

E- KAPI DR. Hasanagic

Mi smo na preporuku prijatelja telefonski narucili te kapi, malo su skuplje ali ne zalim ni dinara datog za njih. Mogu ih piti bebe vec od 6 mjeseci. Ja i sada imam jednu bocicu E-Kapi i jednu bocicu E2 kapi koje se piju kao profilaksa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, a mi za 3000 dobili antibiotik... Ja jedino sto sam primetila, a sto vidim da neki spominju, je da se ona nekad onako strese, kao jeza, ali ne znam ja kad je ona u pelenama da li se stresla za vreme piskenja ili samo ovako. I to je bilo mozda par puta nepovezano, npr ja to redovno uradim kad mi je hladno, tipa ako iz tople udjem u hladnu prostoriju.

Sto,bre ,Jacka,ab? Jel joj obican urin bio los?Za ab je ako u urinu ima puno le i proteina,a ako nista od toga nema,onda nije infekcija.

Anjelcicu,a sto mislis da cete piti ab za eserihiju?To sto vi imate je prenos sa koze ,a ako njemu urinarni sistem dobro funkcionise,na kozi ce i ostati.Uradi ti njemu ponovo UK,videces da ce nalaz biti negativan(hvataj u casicu,a ne kesicom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto,bre ,Jacka,ab? Jel joj obican urin bio los?Za ab je ako u urinu ima puno le i proteina,a ako nista od toga nema,onda nije infekcija.

Anjelcicu,a sto mislis da cete piti ab za eserihiju?To sto vi imate je prenos sa koze ,a ako njemu urinarni sistem dobro funkcionise,na kozi ce i ostati.Uradi ti njemu ponovo UK,videces da ce nalaz biti negativan(hvataj u casicu,a ne kesicom)

Ma kakvi, obican urin je bio skroz ok, samo je pisalo za bakterije - nesto. A ab smo kao dobili jer je pre toga imala temp, mada mi je za tu T rekla da je virusno ( 3 dana T, 3 dana osip, dosta dece je zakacilo ), a kao posto je ipak Eserihija jeste da je jaaaako mali broj ali ipak da ispije 7 dana ab ... sta da ti kazem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da se javim, ponovili smo urinokulturu, opet je imala tako malo e.c. medjutim kaze dr da nema potrebe za antibiotikom jer je to kontaminacija uzorka. Jos nama laboratorija nije ovde nego nosim u bolnicu to mi je jos sat vremena pa se bakterije namnoze dok mi to predamo. A i kaze mi dr da je jako tesko uzeti malom detetu sterilan uzorak pa uvek bude tako malo nesto. U svakom slucaju, dobro je i sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da se javim, ponovili smo urinokulturu, opet je imala tako malo e.c. medjutim kaze dr da nema potrebe za antibiotikom jer je to kontaminacija uzorka. Jos nama laboratorija nije ovde nego nosim u bolnicu to mi je jos sat vremena pa se bakterije namnoze dok mi to predamo. A i kaze mi dr da je jako tesko uzeti malom detetu sterilan uzorak pa uvek bude tako malo nesto. U svakom slucaju, dobro je i sve je ok.

Super, važno da je ok.

Jesu vam rekli da u narednih 6 meseci radite na svakih mesec dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, važno da je ok.

Jesu vam rekli da u narednih 6 meseci radite na svakih mesec dana?

Rekla je da ne treba jer je svakako kao jako mali broj bio oba puta, samo obican urin da odnesem na kontrolu pre one vakcine sa godinu dana. Mislis da bih trebala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema potrebe ukoliko ne uocis, naravno, bilo kakve simptome koji ukazuju na infekciju. sasvim je Ok da uradite kontrolu za par meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste ne znam sta da radim.. Prvi put smo urinokulturu radili u privatnoj laboratoriji, nadjena eserihija , popio antibiotik, pio caj od brusnice i neki nevenit caj.. posle 10 dana od prestanka uzimanja antibiotika, ponovo urinokultura u istoj laboratoriji, nema eserihije, nadjen enterokosu, popio antibiotik, isto nevenit caj i dr nam da uoput za higijenski zavod (jer navodno sumnjivo joj u privatnoj da se radi).. dva dana po prestanku uzimanja antibiotika protiv enterokusa, odnet urin u higijenski i rezultat : nista nije izolovano. Da li je moguce? I postoji li mogucnost da su oni pogresili u higijenskom zavodu? Fala Bogu da je nalaz uredan..ali mene je strah..jer sam citala da je taj enterokokus katastrofa dosadan... Sada cekam da prodje mesec dana pa da ponovimo urinokukturu.. I ne znam da li da radim privatno ili u higijenskom? pomagajte :(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom broju su nadjene bakterije? A nemoj da te brine enterokok.Svaka bakterija moze biti dosadna ,a i ne mora.Neko eserihiju dobije jednom u zivotu,a neko muku muci ceo zivot.Ja sam je ,recimo ,imala jednom i tada mi haos napravila,i nikad vise ni pre ni posle toga.Vanja mi,hvala Bogu,nije vise imao infekciju,a neke bebe ih imaju po 8 za godinu dana.Sve je to individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kom broju su nadjene bakterije? A nemoj da te brine enterokok.Svaka bakterija moze biti dosadna ,a i ne mora.Neko eserihiju dobije jednom u zivotu,a neko muku muci ceo zivot.Ja sam je ,recimo ,imala jednom i tada mi haos napravila,i nikad vise ni pre ni posle toga.Vanja mi,hvala Bogu,nije vise imao infekciju,a neke bebe ih imaju po 8 za godinu dana.Sve je to individualno.

I eserihije a i enterokokusa je bilo vise od 100.000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.