ESERIHIJA KOLI

odgovora

Objavljeno

Nista ja od ovoga ne iskoristi. Obisla sam sve zive apoteke i pedijatre, niko brusnicu ne preporucuje pre godinu minimum i tek sa godinu i po. A caj (onaj nemacki) tek od tri godine. Strah me sad ista da joj dam. Kazu samo sto vise tecnosti, supica da to izbaci mokrenjem.

E sad cula sam bakterija ne podnosi kiselu sredinu, da joj uvedem visnju. Bila je mala kad je bila sezona, a posle nisam htela da joj uzimam zaledjene. Neznam, mozda bi i to pomoglo. Citruse ipak ne sme pre godinu dana.

U svakom slucaju nalaz je pokazao samo 10.000 eserihije i to i nije toliko strasno, kaze pedijatar minimalno. Antibiotik ipak ostaje deset dana pa opet kontrola urina. Curica mi je super trenutno, vesela, raspolozena (antibiotik deluje) jedino me strah za dalje da se ne vrati eserihija.

Ponasaj se po svom nahodjenju, nismo mi ovde da ti *solimo pamet*, uradi ono sto ti se cini da je najbolje za tvoje dete. Ja sam brusnicu koristila, nisam cak ni pitala dali je preporucljiva za tako malu decu. Meni licno je sve sto je prirodno - preporucljivo. Taj broj eserihije koji ti navodis je verovatno samo spolja. Ne znam dali su ti rekli, ali kad zavrsis sa antibiotikom napravis pauzu od najmanje 5 dana pa onda das urin na kontrolu, da se antibiotik ne bi odrazio na rezultat. A i rezultat nije pravi ako je vec bila pod terapijom kada si joj uzela urin. Zelim Vam da se brzo otarasite te napasti koja nije ni malo naivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponasaj se po svom nahodjenju, nismo mi ovde da ti *solimo pamet*, uradi ono sto ti se cini da je najbolje za tvoje dete. Ja sam brusnicu koristila, nisam cak ni pitala dali je preporucljiva za tako malu decu. Meni licno je sve sto je prirodno - preporucljivo. Taj broj eserihije koji ti navodis je verovatno samo spolja. Ne znam dali su ti rekli, ali kad zavrsis sa antibiotikom napravis pauzu od najmanje 5 dana pa onda das urin na kontrolu, da se antibiotik ne bi odrazio na rezultat. A i rezultat nije pravi ako je vec bila pod terapijom kada si joj uzela urin. Zelim Vam da se brzo otarasite te napasti koja nije ni malo naivna.

Da, poceli smo sa antibiotikom odnosno popila je jednu dozu od 3ml a urin sam joj uhvatila nekih 5h posle toga. I ne, nije mi rekla da sacekam pet dana vec samo da moramo zavrsiti terapiju deset dana i ponoviti nalaze. Nije mi rekla verovatno jer nije moj pedijatar, upali smo kod nje jer je moja na bolovanju bas od tog dana bila, baksuz! To sto kazes spolja nije mi rekla, al' sad povezujem pitala me je jesam li prala dete pre urinokulture! Al' naravno nije mi ni to rekla! Uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice brusnice ja sam mojoj bebi dala sa ne punih 9 meseci u vidu nekih kapi koje sam nabavila u hrvatsko j jer ovde niko nije cuo za njih..kao da sam trazila ne znma ni ja sta!!

bitno je da joj ne dajes svezu brusnicu ili suvu a preradjene mozes..kao i neko sto je napisao za jagode i ostalo "crveno" voce...ne treba davati sveze zbog alergije ali kuvano ili preradjeno moze da se daje jer samim tim kad prokuvas to voce ono izgubi te "materije"koje izazivaju alergiju..

moja beba nije imala vise eserihiju od 5 meseca kada je prvi put dobila...pije svako vece 2.5ml cefaleksina preventive radi..to jnam je dao nefrolog iz tirsove..snimala je bubrege pre 2 nedelje i levi joj slabije radi al nista stasno...naravno eserihija je ucinila svoje...nazalost..nastavlja da pije antibiotike do maja kada ponovo idemo na kontrolu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je dobila Escherihiu sa 8 i po meseci i to rezistentnu na sve moguce antibiotike sem injekcija!!!! I sad primamo boce na 12h. Uzas!!!!!!!!!!!! Nadam se da cemo je isterati. Pije caj Josif Pancic za decu. ali, optimisticno smo raspolozene! :rolleyes: A svu higijenu primenjujem kao i uostalom sve majke. Ali ne moze se sve predupredrediti. pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je dobila Escherihiu sa 8 i po meseci i to rezistentnu na sve moguce antibiotike sem injekcija!!!! I sad primamo boce na 12h. Uzas!!!!!!!!!!!! Nadam se da cemo je isterati. Pije caj Josif Pancic za decu. ali, optimisticno smo raspolozene! :rolleyes: A svu higijenu primenjujem kao i uostalom sve majke. Ali ne moze se sve predupredrediti. pozdrav

Ne moze se preduprediti, pogotovo kod beba. Inace, E.coli je normalan stanovnik debelog creva, pa se zato lako i dobije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da vam iznesem "sveža" dešavanja po pitanju ove čudne bakterijice.

Moj bratić (star 10 god.) već nekoliko godina muku muči sa Ešerihijom. Bio je na terapijama kao što su dijete, čajevi, brusnice i ništa nije pomagalo osim antibiotika :( Mukica je skoro svaka dva meseca 10 dana bio na tabletama. Dok deluju antibiotici nalaz urina odličan, čim prestanu Ešerihija se vraćala.

Danas su konačno otišli na snimanje mokraćnoh kanala tj na kompletan pregled (u Institut za majku i dete). I rezultati odlični.

Zaključak specijaliste je sledeći: ukoliko nema nikakve tegobe koje prati ešerihija da on nema potrebe da se leči :huh: ja bila bogami zatečena. Dr. je pogledala njegove nalaze urina i snimak i samo potvrdila ovo što je iznela. I moj brat i snajka i ja u čudu... Tako da od danas neće koristiti antibiotike niti bilo kakvu terapiju za lečenje ešerihije. Njegov organizam je takav da on "podnosi" ešerihiju i da zato ne potrebe za ikakvom terapijom. :blink:

Evo ovo sam vam ispričala da čisto znate da postoje i ovakvi slučajevi. Naravno ništa bez potvrde lekara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo problem zvani eserihija...Tacnije pre deset dana smo radili urinokulturu cerkici i utvrdjena je eserihija...Nije imala nikakve simptome. Ja sam je odvela na kontolu samo zbog jakog mirisa urina...Evo vec duze od sedam dana pije Baktrim. Za koji dan cemo na kontolu. Nadam se da ce biti u redu. A ako ne bude, moramo raditi ultrazvuk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer ima neko da predlozi neki dobar prirodan lek u vezi ove bakterije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo problem zvani eserihija...Tacnije pre deset dana smo radili urinokulturu cerkici i utvrdjena je eserihija...Nije imala nikakve simptome. Ja sam je odvela na kontolu samo zbog jakog mirisa urina...Evo vec duze od sedam dana pije Baktrim. Za koji dan cemo na kontolu. Nadam se da ce biti u redu. A ako ne bude, moramo raditi ultrazvuk...

Radili smo ponovo nalaz.. Ponovo je pokazao jos veci broj bakterija, tako da smo dobili Panklav da pijemo i uput za ultrazvuk. Uz se zakazuje i to na red cemo doci tek u maju...To je strasno. Ja sam mislila da deca imaju neke povlastice u ovoj zemlji, bar sto se tice lecenja. Najmanji je problem otici privatno i platiti, za takve stvari mora da se ima, ali nema smisla uopste. U ponedeljak zovem nacelnika bolnice, samo ako uspem da dodjem do njega. Mnogo sam ljuta na njih :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radili smo ponovo nalaz.. Ponovo je pokazao jos veci broj bakterija, tako da smo dobili Panklav da pijemo i uput za ultrazvuk. Uz se zakazuje i to na red cemo doci tek u maju...To je strasno. Ja sam mislila da deca imaju neke povlastice u ovoj zemlji, bar sto se tice lecenja. Najmanji je problem otici privatno i platiti, za takve stvari mora da se ima, ali nema smisla uopste. U ponedeljak zovem nacelnika bolnice, samo ako uspem da dodjem do njega. Mnogo sam ljuta na njih :angry:

Isti slučaj kao i kod mog brata tj. mog bratanca. Nikakve simtome nema, ni T ni peckanje...ništa...

Sreća u svemu tome je što ste u opšte i dobili uput za UZ. Da vas nije prvo izmaltretirala da antibioticima pa tek onda poslala na UZ.

Ne znam da li ste probali sa čajevima? Većina preporučuje neki čaj koji pakuje institut Josif Pančić. Moj brat još uvek nije probao sa njegovim malcem jer, hvala bogu trenutno je nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti slučaj kao i kod mog brata tj. mog bratanca. Nikakve simtome nema, ni T ni peckanje...ništa...

Sreća u svemu tome je što ste u opšte i dobili uput za UZ. Da vas nije prvo izmaltretirala da antibioticima pa tek onda poslala na UZ.

Ne znam da li ste probali sa čajevima? Većina preporučuje neki čaj koji pakuje institut Josif Pančić. Moj brat još uvek nije probao sa njegovim malcem jer, hvala bogu trenutno je nema.

Nismo probali, jer ne znam kako da je nateram da pije caj.. Ne voli caj, jako cudno dete. Jako je tvrdoglava i pokusavali smo na sve nacine da je ubedimo da ga pije, ali za sada ne vredi..

Razmisljala sam da ubacim u bocicu od sirupa, pa da joj dajem po kasiku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je isprimala 10 injekcija Amikacina i nakon toga je imala jos uvek Eserihiju. Uputili su nas kod nefrologa i ona je rekla da ukoliko nema temperaturu ne trba davati antibiotike! :huh: Sad trba da ponovimo UK i videcemo sta je sledece. Pocela sam da joj dajem sirup Brusnicin i neki prirordni lek sa celerom i limunom. Ako nesto od toga pomogne, javljam vam! A dajem joj i caj Josif Pancic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radili smo ponovo nalaz.. Ponovo je pokazao jos veci broj bakterija, tako da smo dobili Panklav da pijemo i uput za ultrazvuk. Uz se zakazuje i to na red cemo doci tek u maju...To je strasno. Ja sam mislila da deca imaju neke povlastice u ovoj zemlji, bar sto se tice lecenja. Najmanji je problem otici privatno i platiti, za takve stvari mora da se ima, ali nema smisla uopste. U ponedeljak zovem nacelnika bolnice, samo ako uspem da dodjem do njega. Mnogo sam ljuta na njih :angry:

ako imate mogucnosti sto je ne odvedete privatno na uz? malo mi je to predugo da se ceka za dete.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer ima neko da predlozi neki dobar prirodan lek u vezi ove bakterije?

Ja sam svom detetu pcela da dajem lek sa celerom i limunom-400g celera, 4 srednja limuna, sve zajedno iseckas na secka; preko toga prelijes 1l prokuvane i prohladjene vode, ostavis 24h, procedis i dajes 3 puta po jednu kafenu kasicicu. Jos ne znam da li daje razultate, ali se nadam najboljem! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, kod nas jos jedna, ne tako lepa novina. Nevena je proslog petka dobila povisenu temperaturu, u urinu Esherihija i zavrsile smo u bolnici. :angry: Na svu srecu prenocile smo samo jednu noc, ali i to je bilo previse-i za mene i za nju! do juce smo odlazile u dnevnu bolnicu jer je primala Amikacin na 12h. izboli su joj i rucice i nozice! Mnogo je tesko to gledati, drzati je da se ne otima dok je bodu, slusati je kako tuzno place....sve u svemu, vrlo stresno. Sada je UK sterilna i nastavila je da pije Nitrofurantoin koji smo dosta tesko nasli jer na nasem trzistu nije registrovan. Nadam se da necemo ponovo prolaziti kroz ovaj pakao! Trebace mi dosta vremena da se od ovog iskustva oporavim, i psihicki i fizicki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba imala prošle nedelje t i to do 39,5,odvedem je kod dr,da mi da joj uradim krvnu sliku,urin i urinokulturu...rezultati pokazali povećanu sedimentaciju,malokrvnost i bakterije u urinu,on joj dao da pije cefalesin i kaže da sumnja na bakteriju,danas uzmem rezultate urino kulture i ima eserihiju 100000,ne razumem se al mislim da je to puno...danas nosimo rezultate dr,nema više t al neće ništa da jede i pije jer sam joj silom davala sirupe,samo sisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba imala prošle nedelje t i to do 39,5,odvedem je kod dr,da mi da joj uradim krvnu sliku,urin i urinokulturu...rezultati pokazali povećanu sedimentaciju,malokrvnost i bakterije u urinu,on joj dao da pije cefalesin i kaže da sumnja na bakteriju,danas uzmem rezultate urino kulture i ima eserihiju 100000,ne razumem se al mislim da je to puno...danas nosimo rezultate dr,nema više t al neće ništa da jede i pije jer sam joj silom davala sirupe,samo sisa...

Ukoliko ima preko mil. e onda se leči. Sve do ispod milion se ne daju neki "posebni" lekovi već samo oprez tj korigovan način ishrane uz povećanu količinu vode i čaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaa a mene počela glava da boli od nervoze,mislila sam da je to mnogo,sta ću kad nemam pojma o dijagnozama :blink:

Sto se unosa tečnosti tiče,samo sisamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaa a mene počela glava da boli od nervoze,mislila sam da je to mnogo,sta ću kad nemam pojma o dijagnozama :blink:

Sto se unosa tečnosti tiče,samo sisamo...

U zdravoj hrani ima da se kupi sok od brusnice a proizvodjač je "bakina tajna" piše da nema šećera u sebi, a pitak je. Iskreno neko napomenu da je generalno cena "jaka" (skoro preko 1000din) ovih sokova a konkretno za ovog proizvođača mislim da je oko 450din - 470din. 700ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dzaba anci neće da okusi,po nekad se zezne pa uzme malo vodu i to je to,hranu jede ko ptičica...a ko za inat ova nekoliko dana sisa zbog t a i zubi je muče,izbila joj gore desno četvorka,krenule druga četvorka i trojke i onda me samo vuče a ono mleko nadolaziiiiii,uhhh treba preživeti :blink:

Nego jel izbacivanje sekreta kroz stolicu ima veze sa bakterijom i antibiotikom ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dzaba anci neće da okusi,po nekad se zezne pa uzme malo vodu i to je to,hranu jede ko ptičica...a ko za inat ova nekoliko dana sisa zbog t a i zubi je muče,izbila joj gore desno četvorka,krenule druga četvorka i trojke i onda me samo vuče a ono mleko nadolaziiiiii,uhhh treba preživeti :blink:

Nego jel izbacivanje sekreta kroz stolicu ima veze sa bakterijom i antibiotikom ili ne?

Može da bude ali imajući u vidu da imate "problema" sa zubićima ovih dana ja bih pre rekla da je od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, kod nas jos jedna, ne tako lepa novina. Nevena je proslog petka dobila povisenu temperaturu, u urinu Esherihija i zavrsile smo u bolnici. :angry: Na svu srecu prenocile smo samo jednu noc, ali i to je bilo previse-i za mene i za nju! do juce smo odlazile u dnevnu bolnicu jer je primala Amikacin na 12h. izboli su joj i rucice i nozice! Mnogo je tesko to gledati, drzati je da se ne otima dok je bodu, slusati je kako tuzno place....sve u svemu, vrlo stresno. Sada je UK sterilna i nastavila je da pije Nitrofurantoin koji smo dosta tesko nasli jer na nasem trzistu nije registrovan. Nadam se da necemo ponovo prolaziti kroz ovaj pakao! Trebace mi dosta vremena da se od ovog iskustva oporavim, i psihicki i fizicki...

Da li mi mozete reci gde ste nabavili nitrofurantoin, posto i meni trebe i bas mi je hitno.

Unapred zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mi mozete reci gde ste nabavili nitrofurantoin, posto i meni trebe i bas mi je hitno.

Unapred zahvalan.

Nabavila sam u Beogradu, apoteka Plato.011/2433206 ovo je broj, mozes da porucis, stize brzom postom sutra dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame...moja Tia ima 9 meseci ..sasvim slucajno smo otkrili ešerihiju, naime primetila sam da je pocela da se stresa s vremena na vreme(kao kad pojedemo nesto kiselo pa prodje jeza). Na redovnoj kontroli kod pedijatra smo dobili uput i odmah dobili i nalaz na kome Tia ima preko 100 000 bakterija eserihije!!! Sve sam radila sto se tice higijene, brisanje, pranje, pelene ama baš sve ali očito nije vredelo!!! Sad pocinjemo sa antibioticima pa tako da mame, ako nemate ni jedan od navedenih simptoma kao sto su mame pisale u forumu, temepratura, malaksalasot i slicno a primetite da se beba po nekad strese i da se mokraća oseti, to je znak za uzbunu....Ako neko ima još neki od pametnih i korisnih saveta...pišite i pomažite da se režimo ove zle bakterije zvana ESERIHIJA COLI... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.