Tumor mozga (CNS) kod bebe

odgovora

Objavljeno

Imam bebicu staru 3,5 meseca, koja je napredovala normalno sve dok je bila na mom mleku (prva dva meseca), nakon cega se meni drasticno smanjila kolicina mleka i u trecem mesecu sam primetila da je nervoznija posebno u vecernjim satima pokusala sam da joj dam dohranu ali je odbijala jer nije navikla na flasicu. Posle 15ak dana (za tih 15 dana treceg meseca napredovala je samo 90g) sam je odvela kod pedijatrijsku koji je savetovao da predjemo na hipp combiotic i da izmlazam svoje mleko i koliko god da ima da joj dajem na flasicu, nakon 5-6 dana smo bili na kontroli i dobila je 180g sto je bilo zadovoljavajuce. Rekla je da tako nastavimo, medjutim ona je nakon toga smanjila unos mleka i sa 600ml je smanjila na 400 i nesto i stala ponovo sa napredovanjem. Vodili smo je i privatne i ponovo kod pedijatra i svi su tvrdili da je savrseno zdrava ali neke bebe jednostavno slabo prihvataju formule. Na kraju smo otisli u deciju bolnici gde su joj otkrili tumor mozga centralnog nervnog sistema. Receno nam je da mogu da pokusaju operaciju koja je rizicna i nakon nje hemoterapije. Ali da nista ne obecavaju i da treba da shvatimo da kako ona napreduje tako i bolestan napreduje. Nemamo drugog izvora nego da poslusamo lekare. Da li je neko imao slicna iskustva i da li neko zna kako bebe reaguju na hemoterapije? Jako smo uplaseni ne znamo sta ce biti, svaki savet nam znaci. Znam da sve zavisi i od vrate tumora ali ni doktori ne znaju koji je u pitanju dok ne izvrse operaciju i ne posalju uzorak na biopsiju.

Ocajni roditelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram jos da napomenem da se beba ponasas skroz normalno za svoj uzrast, da su joj rezultati krvi i urina savrseni. I lekari su bili u soku nakon tog otkrica. Koliko sam ih shvatila sve je bilo ok, sumnjali su na alergiju na kravlje mleko ali se alergo test radio tek u petak pa su je u sredu odveli na UZ mozga cisto da provere i onda su ostali zateceni, posebno sto je tumor jako velik oko 3cm, a ona tako mala (ima svega 4kg, rodjena sa 2670 izasli sa 2,5 kg posle dva dana iz porodilista). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Ne mogu da zamislim kroz sta sad prolazite, nemam ni savet ali imate svu podrsku koju ovako virtuelno mogu da pruzim. Strasno mi je zao sto Vasa bebica mora da prolazi kroz sve to i to sto Vi , kao roditelji osecate neizmerni strah i bol.

Znam da si napisala da se jos uvek ne zna koja je vrsta tumora upitanju ali verujem da ce Vam ovo udruzenje roditelja NURDOR odgovoriti na mnoga pitanja koja Vas trenutno muce i pruziti strucnu i adekvatnu pomoc i podrsku u iscekivanju dijagnoze i predstojecem  lecenju. 

Molicu se za Vasu porodicu i za najbolji moguci ishod lecenja male princeze

Ehinacea, Abej, Cupavica i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelim da vam Bog podari mnogo snage i hrabrosti u borbi koju prolazite! Verujem da ce se mala princeza izboriti, oni su jaci nego sto mislimo.

Nemam mnogo iskustva sa ovim, ali jedna devojcica iz mog okruzenja imala je bas tesku operaciju srca kao beba, sad je zdrava i vesela, velika i lepa zahvaljujuci hrabroj mami i strucnoj ekipi iz Tirsove.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Ne mogu da zamislim kroz sta sad prolazite, nemam ni savet ali imate svu podrsku koju ovako virtuelno mogu da pruzim. Strasno mi je zao sto Vasa bebica mora da prolazi kroz sve to i to sto Vi , kao roditelji osecate neizmerni strah i bol.

Znam da si napisala da se jos uvek ne zna koja je vrsta tumora upitanju ali verujem da ce Vam ovo udruzenje roditelja NURDOR odgovoriti na mnoga pitanja koja Vas trenutno muce i pruziti strucnu i adekvatnu pomoc i podrsku u iscekivanju dijagnoze i predstojecem  lecenju. 

Molicu se za Vasu porodicu i za najbolji moguci ishod lecenja male princeze

Hvala na podrsci. Ne znam vise nista sto vise googlam manje znam. Culi smo za udruzenje Nordor isao je suprug kod njih ali sem portira nikog nije nasao. Mora pokusati sutra. Hvala vam puno, svaka molitva nam je od velikog znacaja, jer je siuacija takva da nam jedino Bog moze pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelim da vam Bog podari mnogo snage i hrabrosti u borbi koju prolazite! Verujem da ce se mala princeza izboriti, oni su jaci nego sto mislimo.

Nemam mnogo iskustva sa ovim, ali jedna devojcica iz mog okruzenja imala je bas tesku operaciju srca kao beba, sad je zdrava i vesela, velika i lepa zahvaljujuci hrabroj mami i strucnoj ekipi iz Tirsove.:)

Ja se iskreno nadam da ce izdrzati, daje mi snagu to sto po njoj niko ne bi rekao da ima tako tesku bolest. Vesela je, nasmejana, ima sve sposobnosti koje bi trebalo da ima beba njenog uzrasta. Rano je pocela da drzi glavicu i to bas stabilno ne pada joj ni na jednu stranu, prava je zilavica i kada je budna nema mira. Ali opet je to strasna bolest i na tako strasnom mestu, tu su svi nervi, svi krvni sudovi, a ona je tako mala, jeste zilava ali ima samo 4kg.  Jos te hemoterapije, strasno.

kaficica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrvica hrabra:wub:

U nasim ste mislima i nadamo se najboljem mogucem ishodu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci utvrđeno je da se radi o malignom tumoru? Na koji način? Koja vrsta tumora? 

Sve to dosta utice na ishod...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista se jos nije utvrdilo. Oni su rekli da ce tacno znati koji je tumor u pitanju kad urade biopsiju. Da li neko zna da li beta hcg moze da pokaze da li je to uopste tumor ili mozda nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.