Stidljivost kod dece

odgovora

Objavljeno

Nisam nasla slicnu temu, ali ako ima neka me admini prebace...

Moj decak, koji je inace slobodan i druzeljubiv, u dva navrata u poslednjih par dana je pokazao "strasnu " stidljivost. Kazem strasnu, jer se bukvalno sakrio iza mene dok ljudi nisu otisli. Sreli smo u setnji moju koleginicu (hajde nju bas i ne poznaje) a posle i druga iz vrtica sa kojim se igra svaki dan. 

Znam da je to normalno i zdravo osecanje, ali ne bih volela da mu ostane u toj meri i ugrozi njegovu psihu. Pitanje za mame sa iskustvom, kako reagovati u konkretnoj situaciji? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kod moje cerke je ta faza duuuugo trajala a povremeno se desava sada i sa sinom, iako je on poprilicno slobodan i otvoren. Nisam reagovala, pogotovo ne na navaljivanja drugih da se dete bas u tom trenutku oslobodi... cak me i nerviralo kad navale da pitaju sto cuti, sto se stidi, pa onda niz komplimenata :angry:...

Uvek bih posle komentarisala nasamo, da je lepo da se nekome jave, kazu "Dobar dan",  ime i sl. Ali nikako nisam grdila, pogotovo ne tada, pred osobom...

Deci je razgovor sa odraslom osobom dosadan, pogotovo ako smo krenuli negde (park i sl), pa gubimo vreme :) . Burnije sam reagovala i posle grdila ako me vuku, ne daju da dovrsim razgovor sa osobom koju smo sreli.... i trudila se da brze zavrsim nepredvidjene razgovore...

I da, desava se i kada sretnu svoje drugove... opet samo dobar dan - dovidjena... ko zna jesu li se mrko gledali tih dana u vrticu, skoli...

Nemoj da te to brine uopste. Ja insistiram na pristojnosti koja se zavrsava sa "dobar dan" i toliko...

Izmenjeno od strane majat
Pravopis
broccoli, Strelac84 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Majat;)

Ni ja ih nikad ne forsiram, pa ni prema drugoj deci nisam napadna. Nadam se da svojim pozitivnim primerom ipak najvise uticem. 

I mene nervira kad ga neko spopadne i gnjavi. Nekad je raspolozen za komunikaciju, nekad ne. Ali ovo je bas bilo ekstremno, sakrio se iza mene, i tek kad sam rekla da je drug otisao, on je izvirio.

A mozda je neka igra iz vrtica u koju ja nisam upucena:D

Elem, neka ostane ova tema otvorena, volela bih da cujem i ostale mame kako reaguju na stidljivost. 

 

 

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.