Roditeljski dodatak

odgovora

Objavljeno

Jel može neko da mi pomogne ako ima iskustva? Ja i dalje nisam promenila ličnu kartu posle venčanja. Da li će biti problem da dobijem roditeljski dodatak? Pošto mi je devojačko prezime upisano.

ako ste se vencali mislim da je trebalo to odavno da promenis jer ima neki rok za to...moj savet manje ce te boleti glava ako to uradis, bitno je da ti i beba imate istu adresu jer moras da dobijes potvrdu da ti brines o detetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel može neko da mi pomogne ako ima iskustva? Ja i dalje nisam promenila ličnu kartu posle venčanja. Da li će biti problem da dobijem roditeljski dodatak? Pošto mi je devojačko prezime upisano.

Rok za roditeljski ti je 6 meseci od rodjena bebe (proveri ali mislim da je toliko). Znaci imas vremena da promenis i prezime u ostalim dokumentima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos,iako nije razgovor o tome ovde,posto nisam mogla naci temu,da pitam.dali ja imam pravo na novcanu nadoknadu iako sam na zavod i sta mi treba.poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos,iako nije razgovor o tome ovde,posto nisam mogla naci temu,da pitam.dali ja imam pravo na novcanu nadoknadu iako sam na zavod i sta mi treba.poz

Na kakvu novčanu nadoknadu tačno misliš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel može neko da mi pomogne ako ima iskustva? Ja i dalje nisam promenila ličnu kartu posle venčanja. Da li će biti problem da dobijem roditeljski dodatak? Pošto mi je devojačko prezime upisano.

Ja sam imala isti problem sa prvim detetom i pravili su mi problem, tako da sam morala da menjam dokumenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel može neko da mi pomogne ako ima iskustva? Ja i dalje nisam promenila ličnu kartu posle venčanja. Da li će biti problem da dobijem roditeljski dodatak? Pošto mi je devojačko prezime upisano.

Sto posto moras da menjas dokumenta. Prvo da promenis prezime u izvodu iz maticne knjige rodjenih, onda sa tim dokumentima menjas licnu kartu, sa licnom kartom menjas knjizicu i tek onda vadis papire za roditeljski dodatak.

Je l' je neko pravio problem kada ste isli da prijavite bebu?

Mm i ja nemamo isto prezime i morali samo da idemo zajedno, da potpisemo saglasnost da ce nase dete (i ako zelimo ostala deca kada se rode) nositi prezime koje zajedno oducimo. E sad, ako nemas licnu kartu sa promenjenim prezimenom, oni to smatraju falcifikatom dokumenta... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dokumenta se ne moraju menjati zbog roditeljskog dodatka, samo zahtev treba popuniti po podacima iz licne karte, da se tako uradi i resenje, jer je bitno da budu isti podaci kad budes podizala novac u posti. U svakom lsucaju, kako god da se prezivas, JMBG sluzi kao sluzbeni racun u posti, a on nam je uvek isti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovakoc. Ja sam u Bgdu i išla sam u Centar za Socijalni na opštini Vračar. Donela sam sva dokumenta:

- moje državljanstvo

- bebin izvod (kopija)

- potvrda prebivališta bebe

- potvrda da nisam rešena roditeljskog prava

- kopija lk

- kopija overene zdravstvene

i dobila uverenje od njih u roku od 5 minuta. Potvrdu da nisam osuđivana mi nisu tražili.

Najduže sam čekala potvrdu iz suda jer sam preko neta naručila istu pa je trebalo par dana da se to izda pošto im se sistem nešto zeznuo.

I da znate, da ne budete lude kao ja što sam umalo zapucala put Novog Bgd-a po potvrde. Preko neta lepo sve naručite, tamo vam daju opcije gde hoćete da podignete uverenje:

a na licu mesta (ili u pošti ako vam je tako lakše) platite taksu i sve završite. Gospodski. :)

http://prvisud.rs/uverenja1/title.php

Sve ti se pozlatilo zbog postavljanja ovog linka! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav, evo me opet sa jednim pitanjem. Gledao sam temu oko roditeljskog dodatka, ali iskreno ne mogu da se snadjem u onim komentarima i postovima, pa ako neko moze da mi ovde prosledi odgovor ili me uputi na temu: zena i ja smo nezaposleni , u Zemunu smo, pa me interesuje na koja sredstva kao pomoc imamo pravo i gde se koji zahtev i dokumentacija nosi. Jedino sto sam skontao je to da imamo jednu varijantu za 30tak hiljada i drugu za 50, samo nemam predstavu sta i gde, hvala na odgovru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde na putu Novi Sad-Beograd je izgubljeno moje rešenje za roditeljski dodatak na drugo dete.... :lol: morali smo ponovo sve slati za BG da bi mi napokon krenula isplata od juna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde na putu Novi Sad-Beograd je izgubljeno moje rešenje za roditeljski dodatak na drugo dete.... :lol: morali smo ponovo sve slati za BG da bi mi napokon krenula isplata od juna...

:blink: Da poludiš... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde na putu Novi Sad-Beograd je izgubljeno moje rešenje za roditeljski dodatak na drugo dete.... :lol: morali smo ponovo sve slati za BG da bi mi napokon krenula isplata od juna...

S obzirom da se podaci salju mejlom, sta bi bilo da ih je postar nosio... :huh::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da se podaci salju mejlom, sta bi bilo da ih je postar nosio... :huh::blink:

Ali POŠTAR ih je i nosio... dekica koji radi ta rešenja mi je pokazao čak fotokopiju koverte sa datumom kad je poslao za BG, i ovu novu što je poslao je fotokopirao i datum stavio :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Da li svi koji su iz Beograda predaju zahteve za roditeljski dodatak u ul. 27. marta, u Gradsoj upravi? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali POŠTAR ih je i nosio... dekica koji radi ta rešenja mi je pokazao čak fotokopiju koverte sa datumom kad je poslao za BG, i ovu novu što je poslao je fotokopirao i datum stavio :lol:

Tako ti za mog kolegu :angry::lol:

Ne znam zasto tako rade, mi smo povezani programom sa Ministarstvom i ja im mejlom saljem podatke svakog meseca :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako ti za mog kolegu :angry::lol:

Ne znam zasto tako rade, mi smo povezani programom sa Ministarstvom i ja im mejlom saljem podatke svakog meseca :unsure:

Tvoj kolega :lol: nema kompijuter na stolu, a ne znam ni da li bi znao da ga upali i kad bi ga imao :P ... ostalo mu je 6-7 meseci do punih 40 godina radnog staža... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliki je u Srbiji dodatak za treće dijete? (u evrićima please :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliki je u Srbiji dodatak za treće dijete? (u evrićima please :) )

Oko 85e, 24 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoj kolega :lol: nema kompijuter na stolu, a ne znam ni da li bi znao da ga upali i kad bi ga imao :P ... ostalo mu je 6-7 meseci do punih 40 godina radnog staža... :lol:

Ja cu tada vec tuci svoje stranke :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Da li svi koji su iz Beograda predaju zahteve za roditeljski dodatak u ul. 27. marta, u Gradsoj upravi? :mellow:

da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 85e, 24 meseca.

odlicno :90

U RS dobijes 500 KM - to je 250 eura odjednom i vozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored onih 50.000 od Grada Beograda i 27.000 na prvo dete, da li nezaposelene porodilje, koje nikada nisu radile, dobijaju neku mesecnu novcanu nadoknadu? Da li neka od vas dobija to? Prijavljena sam na birou, stazista sam, staz mi istice oko porodjaja. Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored onih 50.000 od Grada Beograda i 27.000 na prvo dete, da li nezaposelene porodilje, koje nikada nisu radile, dobijaju neku mesecnu novcanu nadoknadu? Da li neka od vas dobija to? Prijavljena sam na birou, stazista sam, staz mi istice oko porodjaja. Hvala unapred

Tih 27000 je svakako roditeljski dodatak koji se dobija nezavistno od toga da li je reč o nezaposlenoj ili zaposlenoj trudnici.

Možda bi mogli da se prijavite i za Dečiji dodatak koji primaju porodice čija su primanja ispod propisanog cenzusa.

Cenzus za ostvarivanje prava na dečiji dodatak od 1. januara 2011. iznosi 6500,22 dinara. Pravo na dečiji dodatak ostvaruje se ako ukupan mesečni prihod po članu porodice ostvaren u tri meseca koji prethode mesecu u kome je podnet zahtev ne prelazi cenzus

ovaj cenzus je važio za 2011 tako da bi trebalo videti koliki bi cenzus trebalo da imate za 2012. U svakom slučaju ako te interesuje Dečiji dodatak onda ti predlažem i temu http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=3117&st=0 (Dečiji dodatak)

A kao nezaposlena porodilja ako si prijavljena na biro rada možda da pitaš da li imaš nekakvu nadoknadu jer to zavisi od razloga što si ostala bez posla, od opštine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tih 27000 je svakako roditeljski dodatak koji se dobija nezavistno od toga da li je reč o nezaposlenoj ili zaposlenoj trudnici.

Možda bi mogli da se prijavite i za Dečiji dodatak koji primaju porodice čija su primanja ispod propisanog cenzusa.

ovaj cenzus je važio za 2011 tako da bi trebalo videti koliki bi cenzus trebalo da imate za 2012. U svakom slučaju ako te interesuje Dečiji dodatak onda ti predlažem i temu http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=3117&st=0 (Dečiji dodatak)

A kao nezaposlena porodilja ako si prijavljena na biro rada možda da pitaš da li imaš nekakvu nadoknadu jer to zavisi od razloga što si ostala bez posla, od opštine.

Hvala vam puno, nastavicu da se raspitujem, pa kako bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela bi da dodam na temu da je rok za podnošenje za roditeljski dodatak 6 meseci a za nezaposlene mame 3 meseca. Mada imaju prava i zaposlene mame koje imaju mala primanja ali u duplo manjem iznosu od iznosa nezaposlenih mama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.