VTO - procesi

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Koje su referentne vrednosti za ft3 i ft4?

ft3 treba da je na gornjoj granici a ft4 u drugoj polovini intervala...

Izmenjeno od strane Lena 77
Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tt3 0.89-2,44 = 1,89

Tt4 62,67-150,83 =105,35

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amh 1,70 TsH 2,051 TT3 1,89 TT4 105,35 PROLAKTIN 219,81 E2 264 PG 1,22 LH 4,47 FHS 4,62 TESTOSTERON 0,97 Ovo je od 17.05 planiram sad da ih ponovim da vidim u kom pravcu idu.

Plusic koliko ti godina imas?Ovaj amh ti je malo smanjen ali zato ti je fsh odlican....

66-181 nmol / L T4

1,3-3,1 nmol / L T3

Mislim da su joj to vrednosti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam samo da bi ft3 trebao biti veci,ovo nije nista strasno naravno...optimalno je izmedju 2,20-2,40 ako su to ref.vrednosti sto si napisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam samo da bi ft3 trebao biti veci,ovo nije nista strasno naravno...optimalno je izmedju 2,20-2,40 ako su to ref.vrednosti sto si napisala.

Ja mislim da ona nije radila na slobodne tj. ft3 i ft4 nego na obicne....zato se razlikuju vrednosti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t3 i t4 nista ne vrede,ne vidi se da li ulazi u stanice...ft3 i ft4 su ti koji su bitni. Ja sam isto vadilaobicne pa mi bilo zao jer su tako trazili za vto.

Plusic i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 28god.Pa i ja vidim da vi pisete ft a meni je sve tt.Ne znam vise takvo je stanje da covek treba skupiti novac i sve sto sumnja odraditi privatno.Lepo pitah zenu danas ona kaze ma sve je to ok sta ce vam ft eto vidite da ste radili i ja sta cu cutim.

Lena 77 i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 28god.Pa i ja vidim da vi pisete ft a meni je sve tt.Ne znam vise takvo je stanje da covek treba skupiti novac i sve sto sumnja odraditi privatno.Lepo pitah zenu danas ona kaze ma sve je to ok sta ce vam ft eto vidite da ste radili i ja sta cu cutim.

Ako si isla kod opste prakse....sve mi je jasno...ljudi se ne udubljuju..

Ako si isla kod ginekologa on bi trebao da zna razliku izmedju FT3 i T3...

Trazi uput za endokrinologa....ako mozes....ili platiti privatno...

 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost kod ginekologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jednom da napisem....za buduce generacije koje ce ovo citati 2025.godine.

Zene moje....ne mora da znaci da je sve ok sa stitastom ako su vam rezultati na tsh,ft3 i ft4 dobri....mora dopuna analiza :ant tg i ant tpo.Cak nekim zenama su svi rezultati dobri ali na UZ otkriju problem sa nodusima tj sa stitastom.

Ne mora da znaci ako su vam jutarnji insulin i secer dobri da nemate insulinsku rezistenciju...mora dopuna analiza odnosno da se uradi ogtt na 0,30,60,90,120 min...

Ako stitasta ne radi dobro postoji mogucnost da se ima problema sa insulinom,sa nadbubreznom,sa crevima,sa holesterolom,sa izostankom ovulacije,sa anemijom,sa nedostatkom B vitamina,sa nedostakom D vitamina.

Ako neko ima PCOS postoji mogucnost da taj neko ima problema sa stitastom,sa insulinom,sa izostankom ovulacije,sa nedostakom hormona DHEA.

Ako jos neko zna za pcos nek doda...u tu se pricu nisam mnogo udubljivala.

 

Lena 77, Venera i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ono glavno...moje neizostavno....naravno NK celije...

Zene koje imaju Hasimoto imaju preko 50%sansi da su im preterano aktivne NK celije....tj da ne valjaju paneli i na T celije i na B celije u narodu poznanto kao subpopulacija limfocita.

Eto da dosadim do krajaaaaaa:D

Venera i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeno ti si vala izucila medicinu,svaka cast.Ovo zadnje mi kako kineski:)Ponekad se u ovoj prici osecam kao Alisa u zemlji cuda:)

jassa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jednom da napisem....za buduce generacije koje ce ovo citati 2025.godine.

Zene moje....ne mora da znaci da je sve ok sa stitastom ako su vam rezultati na tsh,ft3 i ft4 dobri....mora dopuna analiza :ant tg i ant tpo.Cak nekim zenama su svi rezultati dobri ali na UZ otkriju problem sa nodusima tj sa stitastom.

Ne mora da znaci ako su vam jutarnji insulin i secer dobri da nemate insulinsku rezistenciju...mora dopuna analiza odnosno da se uradi ogtt na 0,30,60,90,120 min...

Ako stitasta ne radi dobro postoji mogucnost da se ima problema sa insulinom,sa nadbubreznom,sa crevima,sa holesterolom,sa izostankom ovulacije,sa anemijom,sa nedostatkom B vitamina,sa nedostakom D vitamina.

Ako neko ima PCOS postoji mogucnost da taj neko ima problema sa stitastom,sa insulinom,sa izostankom ovulacije,sa nedostakom hormona DHEA.

Ako jos neko zna za pcos nek doda...u tu se pricu nisam mnogo udubljivala.

 

Bubo,svaka ti je na mestu samo da dodam hipofizu,propusna creva i mineralno-vitaminski deficit.

Takodje postoje oko 20 antitela na hasimoto a u Srbiji registruju samo dva..anti tpo i ant tg. 

Istrazujte,edukujte se..nece vas dr nigde uputiti i nista vam reci. Nazalost odradjuju platu u fucking Srbiji. Prepustene ste sami sebi.

Uz pcos ide povisen testosteron sedmi dan ovulacije..nabavite lh trakice pa pratite,uz to ide i povisen estrogen a naravno smanjen progesteron...isto sedmi dan ovulacije...sto prati spontani pobacaj ili nemogucnost ovulacije jer progesteron cuva plod.

Radite analize sami iako vam niko nista ne predlaze,niste njihova briga...oni su da odrade smenu i prime mizernu platu. Naravno govorim o dr,cast izuzecima.

Plusic, Buba82 i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

de ste hrabrice moje:babymommy:

ja da vas pozdravim i pruzim punu podrsku....ja razmisljam o vto ali sam gorovo sigurna da ce me odbiti zbog kilaze...tako da videcemo

ljubim vas i samo napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

de ste hrabrice moje:babymommy:

ja da vas pozdravim i pruzim punu podrsku....ja razmisljam o vto ali sam gorovo sigurna da ce me odbiti zbog kilaze...tako da videcemo

ljubim vas i samo napred

Welcome Ivanice :D Zelimo i tebi da skupis snage i da se izboris...za najlepsi posao na Svetu....a to je majcinstvo :babycrib:

Da li postoji jos neki problem osim kilaze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj AMH što sam starija sve bolji ^_^ 2,6 a bio je 2,2

Kojom brzinom opada amh? Sa 33 sam imala 0,5 , vec se poceli informisati o vto i onda sam    ostala trudna( imala prethodno vanmatericne i  spontane), sad imam 35 i uskoro cu praviti opet status hormona, ocekujem naravno pad amh ali da otprilike znam sta me ceka.

Ovde se stvarno moze procitati tako znacajnih informacija:) Hvala sto detaljno pisete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Welcome Ivanice :D Zelimo i tebi da skupis snage i da se izboris...za najlepsi posao na Svetu....a to je majcinstvo :babycrib:

Da li postoji jos neki problem osim kilaze?

ja sam malo starija cekalica imace imam iza sebe dva sp.pobacaja i jednu bioh.trudnocu

kod mene je problem trombofilija IR prolaktin

na terapiji sam dugo ali nista se ne desava...nisam radila histero i amh

dr je rekla ako je amh nizak spremace me za vto,mada kaze mogu prirodno...tako da neznam sta da kazem

imam 43 kg a visoka 167 vodim se kao ne uhranjena a tu vec padam na prvostepenoj <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam malo starija cekalica imace imam iza sebe dva sp.pobacaja i jednu bioh.trudnocu

kod mene je problem trombofilija IR prolaktin

na terapiji sam dugo ali nista se ne desava...nisam radila histero i amh

dr je rekla ako je amh nizak spremace me za vto,mada kaze mogu prirodno...tako da neznam sta da kazem

imam 43 kg a visoka 167 vodim se kao ne uhranjena a tu vec padam na prvostepenoj <_<

Javice ti se Lena....ona je pre jedno...ne znam desetak strana pisala o nekom leku za IR ali za mrsavice...

Za sve postoji resenje...

Nije mi jasan stav doce vezano za amh...pa mnoge zene imaju i odlican amh pa idu na vto...i ako samo na osnovu tog hormona nece da ti da uput....ne znam sta reci..

Da li si isla na hsg....prohodnost jajovoda...to je veoma znacajno...

Da li je u pitanju i pcos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javice ti se Lena....ona je pre jedno...ne znam desetak strana pisala o nekom leku za IR ali za mrsavice...

Za sve postoji resenje...

Nije mi jasan stav doce vezano za amh...pa mnoge zene imaju i odlican amh pa idu na vto...i ako samo na osnovu tog hormona nece da ti da uput....ne znam sta reci..

Da li si isla na hsg....prohodnost jajovoda...to je veoma znacajno...

Da li je u pitanju i pcos?

imam 35 godina zato trazi amh da proverim rezerve zbog godina

a za ostalo imam terapiju

vidis nemam pcos hormoni su mi o.k osim prolaktina a imam insulinsku koja mi ometa implantaciju

histero bi mogla ali hsg nema porebe jer sam imala bioh.trudnocu sto znaci da su jajovodi prohodni

ako vam treba neka pomoc tu sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam 35 godina zato trazi amh da proverim rezerve zbog godina

a za ostalo imam terapiju

vidis nemam pcos hormoni su mi o.k osim prolaktina a imam insulinsku koja mi ometa implantaciju

histero bi mogla ali hsg nema porebe jer sam imala bioh.trudnocu sto znaci da su jajovodi prohodni

ako vam treba neka pomoc tu sam

Da za hsg si u pravu...totalno sam iskljucila iz mozga da si vec imala trudnocu...

Nije mi jasno zasto ti ranije nije dala da odradis amh....samo to....ima zenica koje imaju 25 godina a rezerve su im ko da imaju 45 godina....i obrnutoooo

Da, ako budes radila histero probaj da uradis i biopsiju materice...

Za prolaktin znam da postoji terapija .... bromokriptin....da li si ga vadila tri puta u toku dana?Hipofiza....da li te je slala na jos neke dodatne testove?

Sta je sa stitastom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da za hsg si u pravu...totalno sam iskljucila iz mozga da si vec imala trudnocu...

Nije mi jasno zasto ti ranije nije dala da odradis amh....samo to....ima zenica koje imaju 25 godina a rezerve su im ko da imaju 45 godina....i obrnutoooo

Da, ako budes radila histero probaj da uradis i biopsiju materice...

Za prolaktin znam da postoji terapija .... bromokriptin....da li si ga vadila tri puta u toku dana?Hipofiza....da li te je slala na jos neke dodatne testove?

Sta je sa stitastom?

stitna je o.k mada pijem eutiroh da bi tsh spustila ispod 2 pre mesec dana bio 2,9

sve je ostalo uredu

pijem bromokriptin kardiopirin tefor pokrivena sam kompletno...samo rezerve da proverim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stitna je o.k mada pijem eutiroh da bi tsh spustila ispod 2 pre mesec dana bio 2,9

sve je ostalo uredu

pijem bromokriptin kardiopirin tefor pokrivena sam kompletno...samo rezerve da proverim

Onda srecnoooooooo......i javljaj sta se desavaaaa:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam malo starija cekalica imace imam iza sebe dva sp.pobacaja i jednu bioh.trudnocu

kod mene je problem trombofilija IR prolaktin

na terapiji sam dugo ali nista se ne desava...nisam radila histero i amh

dr je rekla ako je amh nizak spremace me za vto,mada kaze mogu prirodno...tako da neznam sta da kazem

imam 43 kg a visoka 167 vodim se kao ne uhranjena a tu vec padam na prvostepenoj <_<

Ivanice,pozz, ja imala 47 kg, 170 visoka,i na komisiji kao neuhranjena ali prosla sam bez problema :rolleyes: mislim da te nece zbog kilaze smarati. Al zato sam posle bockanja dogurala 59 kg i sad mi bas ok, potaman :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice,a kako bese muz?Kakav mu je spermogram?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kojom brzinom opada amh? Sa 33 sam imala 0,5 , vec se poceli informisati o vto i onda sam    ostala trudna( imala prethodno vanmatericne i  spontane), sad imam 35 i uskoro cu praviti opet status hormona, ocekujem naravno pad amh ali da otprilike znam sta me ceka.

Ovde se stvarno moze procitati tako znacajnih informacija:) Hvala sto detaljno pisete.

ja ti ne bih znala reci kojom brzinom opada. Evo meni je sad veći nego prošle godine. Radila u istoj lab. 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.