VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Mi nismo ni razmisljali  mnogo o tome da mu je to pomoglo,ustvari nismo ocekivali nalaz normozispermie ali eto nista drugo nije koristio sem dve teglice mleca u medu po pola kg su teglice. Neznam da li smem ovde pisati javno ,poslacu ti u pp 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba potpuno te razumem.Meni svekrva sve to redovno ponavlja,ali se trudim da ne obracam paznju.Malo ko moze razumeti sav ovaj stres,tugu i gomilu komfuzije,a da nije u ovome.Jedino sto me uzasava je to sto se pokazuje i u vasem slucaju i u vto je taj doktorski nemar.Stres,toplotni udar,pa ne znaju sta se uopste radi od analiza,ali se nadam da ce i to proci.Moj problem koji vucem tri godine je nervoza creva i digla sam ruke kad mi je doktorka rekla da ne zna sta ce sa mnom i potpuno se posvetila vto-u.Samo se nadam da to nece uticati.Zene samo hrabro,izboricemo se zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba potpuno te razumem.Meni svekrva sve to redovno ponavlja,ali se trudim da ne obracam paznju.Malo ko moze razumeti sav ovaj stres,tugu i gomilu komfuzije,a da nije u ovome.Jedino sto me uzasava je to sto se pokazuje i u vasem slucaju i u vto je taj doktorski nemar.Stres,toplotni udar,pa ne znaju sta se uopste radi od analiza,ali se nadam da ce i to proci.Moj problem koji vucem tri godine je nervoza creva i digla sam ruke kad mi je doktorka rekla da ne zna sta ce sa mnom i potpuno se posvetila vto-u.Samo se nadam da to nece uticati.Zene samo hrabro,izboricemo se zajedno.

Cekaj plusic...da li ti imas problema sa stitastom?Da li si radila test na celijakiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nisam,nisam proveravala stitastu.Radila sam kolonoskopiju i bila je u redu.

Izmenjeno od strane Plusic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Plusic...moj savet ti je da obavezno prekontrolises stitastu.Nije mi jasno...spremas se za vto,jel tako....kako ti niko od doktora nije rekao da uradis analize!!??

Analiza se sastoji od vadjenja krvi,ujutro,bilo koji dan ciklusa..

Rade se analize na Tsh,ft3,ft4,ant tg i ant tpo..(kosta oko 3500 din)..Ja bih uradila i antitela na celijakiju.

Mozda ne bi bilo lose da uradis i test na kandidu iz stolice (posto i ona utice na nervozna creva).Koliko se secam tri dana nosis stolicu na analizu.

Molim te....ovoj je moj dobronamerni savet....nemoj ovo zanemariti...i naravno nemoj meni zameriti...sto sam ovako direktna...svako dobro:babymommy:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni govora o zameranju.Hvala ti Buba.Za kandidu sam radila i u redu je.To za stitnu mi niko nije spominjao.Kakve su sanse da se za to dobije uput?

Buba82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni govora o zameranju.Hvala ti Buba.Za kandidu sam radila i u redu je.To za stitnu mi niko nije spominjao.Kakve su sanse da se za to dobije uput?

Probaj prvo kod opste prakse...( mislim kod njih je lakse doci)..meni je davao...ako ti ne da onda kod ginekologa...sve objasni i vto i nervozna creva...ali trazi svih pet analiza sto sam ti napisala jer nema svrhe ako ti daju delimicno....ne moze da se dobije potpuna slika...stitasta je povezana sa crevima a ona opet sa celijakijom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Plusic...moj savet ti je da obavezno prekontrolises stitastu.Nije mi jasno...spremas se za vto,jel tako....kako ti niko od doktora nije rekao da uradis analize!!??

Analiza se sastoji od vadjenja krvi,ujutro,bilo koji dan ciklusa..

Rade se analize na Tsh,ft3,ft4,ant tg i ant tpo..(kosta oko 3500 din)..Ja bih uradila i antitela na celijakiju.

Mozda ne bi bilo lose da uradis i test na kandidu iz stolice (posto i ona utice na nervozna creva).Koliko se secam tri dana nosis stolicu na analizu.

Molim te....ovoj je moj dobronamerni savet....nemoj ovo zanemariti...i naravno nemoj meni zameriti...sto sam ovako direktna...svako dobro:babymommy:

 

ali zar analize za stitastu nisu obavezne prilikom predaje papira za vto? Ja sam to tako radi, u sklopu tih obaveznih analiza. U ns se radi u poliklinici, meni je gin dao uput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali zar analize za stitastu nisu obavezne prilikom predaje papira za vto? Ja sam to tako radi, u sklopu tih obaveznih analiza. U ns se radi u poliklinici, meni je gin dao uput.

Koliko sam do sada upucena....meni je dato da vadim Tsh i ft3,ft4...Mojoj drugarici je dato sve da uradi pa je pred vto saznala da ima Hasimoto....nije imala pojma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad sam bila kod gin,molila je da mi da na antitela....rece sta ce to tebi imas Hasimoto naravno da ce ti antitela biti povecana...Ja kazem znam ali cisto da vidim stanje....jok....nein....no..

 

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic.....Mia je u pravu....ti rezultati se nose za komisiju.....mozda da pogledas u starijim analizama da li si radila....Da li si isla na vto privatno ili drzavno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam ih radila . Za bolesti debelog creva kazu da su bolesti glave, mozak najbrze salje signal njemu ali ako nisi proveravala stitnu uradi i ja verujem da ce biti ok. Znam da je tesko posebno kad smo pod hormonima ali nadji nacin da kanalises energiju, posebno onu negativnu.

Trenutno se spremam na uz i hocu da eksplodiram, izmesala se tuga, strah. . .

Plusic i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

alarmantno je koliko nasi dr malo znaju o oboljenjima stitne, ili jednostavno nece da se zainteresuju... meni su glavobolje lecili analgeticima, lenja creva controloc/om, nervozu pokusali antidepresivima/nisam pristala, setali me mesecima od jednog do drugog ''specijaliste''.... ni ne secam se vise koje sam sve simptome imala, ali bilo je i vise nego jasno da postoji jedan problem koji pravi sve te haose po organizmu..meni je bilo jasno...ali ne i doktorima

i na kraju sama iskopala sto rece Buba, odradila privatno hormone i poturila ih pod nos mojoj dr opste prakse...tek tada sam uspela da dobijem uput za endokrinologa.... a endokrinolozi su mi tek posebna prica.... smarala sam nekoliko njih, i svi su mi rekli da problem sa stitnom nema veze sa problemom steriliteta... toliko o njima... 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad sam bila kod gin,molila je da mi da na antitela....rece sta ce to tebi imas Hasimoto naravno da ce ti antitela biti povecana...Ja kazem znam ali cisto da vidim stanje....jok....nein....no..

 

Antitela ce biti promnljiva pogotovo ako se radi na spustanju istih,meni dr isto nije htela da da,bila su preko 3000 posle godinu dana bez zitarica,glutena,mlecnog i secera su se spustila na 34. Nije verovala i trazila nalaz druge laboratorije gde su bila 29 :D

Zozefina,to se strucno zove grain-brain. Antitela na hasimoto prolaze kroz propusna creva jer ih hasimoto izjede i putuje naravno ka mozgu. Videcu ako mogu ovde da ubacim knjigu u pdf.

Eksperimentisite,probajte...izbacite bar gluten ako ne mozete komplet zitarice. Videcete napredak,sigurna sam 100%

Nisam od onih sto su protiv glutena kod zdravih osoba,nisam u toj sekti ali sam sigurna za osobe obolele od bilo koje autoimune bolesti.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

http://terrywahls.com/about/about-terry-wahls/

Terry Wahls je doktorica,obolela od multiple skleroze jedne od autoimunih oboljenja. Mozete na sajtu procitati svasta, njen put iz invalidskih kolica do voznje na biciklu za samo godinu dana. Takodje paleo ishrana (bez zitarica,mlecnog,secera...) ,mozete pratiti njen paleo protokol. Vazno je shvatiti da sami sebi moramo pomoci,niko drugi nece tj nijedan dr....nazalost

Izmenjeno od strane Lena 77
VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba toliko sam te ozbiljno shvatila da sedim u cekaonici i javljam posle sta sam uradila.Jos uvek nisam radila vto.A za komisiju sam radila tsh tt3 tt4 prog testosteron  fsh lh prolaktin amh estradiol.Nisam nasla one anti..

 

zozefinabalerina i Buba82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktorka je rekla da je ovo sto sam radila od hormona dosta a ona anti su za hasimoto to ne mora.To je to,a za celiakiju moram malo pricekati,moram prvo trombofiilije da platim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nastavljam Menopur, dodala je Cetroreliks

 U ponedeljak vadim Lh i Progesteron. .  . I cekam sredu :wub:

samo napred... nema sada mesta za tugu i strah.. racunaj svaki dan i svaku nou bocu, ultrazvuk...kao jos jedan savladan stepenik ka mestu gde te ceka tvoja :babycrib:

tako mene moja dr naucila dok sam bila na stimulaciji, i pomagalo je :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktorka je rekla da je ovo sto sam radila od hormona dosta a ona anti su za hasimoto to ne mora.To je to,a za celiakiju moram malo pricekati,moram prvo trombofiilije da platim

 

Ok....aj,ovako....izbaci gluten naredna tri meseca da vidis kako se osecas....da li ces i dalje imati nervozna creva....

Pravo stanje stitaste se ne moze videti na osnovu analiza tsh,ft3 i ft4.....to sam ponovila vise puta....

Evo i za doktore.....postoje i oboljenje stitaste i ako su tsh,ft3 i ft4 dobri ali zato antitela nisu....hipotiorizam....

Antitela na stitastu ti kostaju 2000 din ...za oba...

Antitela na celijakiju tj. transglutaminska antitela  IgG i IgA su ti oko 3000 din za oba..

Jeca 90, Lena 77 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je moguce.....eeeeeeee....zivimo u 21.veku.....

Pa to je isto kao kad bi otisao da vadis obicnu krvnu sliku a oni ti kazu.....ne treba da vadis eritrocite....ili leukocite.....sta ce ti....a ti si bolesna...

Ljuta sam :angry:

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za celijakliju najbolje biopsija,cesto krv prevari ali to treba da se radi pre izbacivanja glutena. Moze imati nervozna creva i bez celijaklije...svakako izbaciti glutrn u oba slucaja.

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Buba puno.Sta ces oni odredjujz pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Buba puno.Sta ces oni odredjujz pravila

Plusic,aj ako nije tesko napisi rezultate od hormona....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amh 1,70 TsH 2,051 TT3 1,89 TT4 105,35 PROLAKTIN 219,81 E2 264 PG 1,22 LH 4,47 FHS 4,62 TESTOSTERON 0,97 Ovo je od 17.05 planiram sad da ih ponovim da vidim u kom pravcu idu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.