VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Mislim da nisam. Radili su mi neke nalaze još pre 1 god.. vadili krv i obični ginekolo.pregledi. Verovatno smatraju da je sve ok sa mnom jer je ustanovljen problem kod mm.

Za šta služe ti nalozi?

Zirafice,samo hrabro...sve ce se posloziti.

Izvadis krv na prazan stomak pa na 30,60,90 i 120 min. Tako ce ti izmeriti secer i insulin.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno! Nego ja zivim u inostranstvu a ovde ne mozes nista na svoju ruku da radis... Moracu da smislim nesto. Oni su mi pravili problem kada sam trazila betu da vadim kazu imas kucni test ne dajemo uput tek tako. Ma muka mi je od procedura. 

Sada vidim da i o utice na neplodnost...jao nisam valjda i te (ne)srece da i sa tim imam problem. Jel to utice na mogucnost embriona da se zakaci za zid materice ili pak na razvoj i kvalitet jajnih celija?

Zirafice,samo hrabro...sve ce se posloziti.

Izvadis krv na prazan stomak pa na 30,60,90 i 120 min. Tako ce ti izmeriti secer i insulin.

Zirafice,samo hrabro...sve ce se posloziti.

Izvadis krv na prazan stomak pa na 30,60,90 i 120 min. Tako ce ti izmeriti secer i insulin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nisam. Radili su mi neke nalaze još pre 1 god.. vadili krv i obični ginekolo.pregledi. Verovatno smatraju da je sve ok sa mnom jer je ustanovljen problem kod mm.

Za šta služe ti nalozi?

OGTT sluzi za otkrivanje insulinske rezistencije koja moze da ometa zacece i implantaciju. 

 

P.S.  Kada su vas obicno zvali iz Ferone da jave da li transfer radi treceg ili petog dana? Ceo dan cekam ne mogu vise, ne znam da li ce sad popodne ili ce tek uvece da jave. 

Da li je neko mozda kontaktirao embriologa da se raspita?  Bas sam nestrpljiva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad zovu ne znam, ali što se nestrpljenja tiče...tebe tek čekaju 14 dana nestrpljenja. Meni je to bilo najgore, i po ceo dan misliš jeste/nije jeste/nije uh, bila sam totalni psiho. Držalo me samo što smo tad bile baš aktivne na forumu pa smo kukale jedna drugoj.

Mia-ns, Buba82, VesnaBesna i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se dobro secam @misslea zvali su nas drugog dana a treceg je bio transfer ali u koje vreme ne secam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se dobro secam @misslea zvali su nas drugog dana a treceg je bio transfer ali u koje vreme ne secam se.

Izvini nisam upucena, da li je tebi uspela VTO? 

Sad su javili da je treceg dana. Nije petog. :( 

Dakle sutra je transfer.

Nije mi se dopalo sto me je zvala sestra, koja nista nije znala da kaze kog su kvaliteta i koliko ih ima. 

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da je ogromna guzva, i da te zato nisu zvali embriolozi. I nama je takodje bio 3.dana transfer. Kao i Sakovac :) sto te to brine? Jako su retki transferi 5.dana. Toliko ih pustaju da se razvijaju samo ako se oplodi veliki broj celija pa se i veliki broj krene dobro razvijati.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da je ogromna guzva, i da te zato nisu zvali embriolozi. I nama je takodje bio 3.dana transfer. Kao i Sakovac :) sto te to brine? Jako su retki transferi 5.dana. Toliko ih pustaju da se razvijaju samo ako se oplodi veliki broj celija pa se i veliki broj krene dobro razvijati.

da li vam je uspela vto sa embrionima 3 dana? 

Bas sam zabrinuta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su vraćali drugog dana. U VB imaju stav da se vrate što ranije jer imaju veće šanse da opstanu u prirodnoj sredini nego van. Barem je to bio stav u mom slučaju.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, moji embrioni sad imaju oko 2,5kg i zezaju me za sve pare. Tako da je VTO bila uspešna i posle 48h od oplodnje.

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, moji embrioni sad imaju oko 2,5kg i zezaju me za sve pare. Tako da je VTO bila uspešna i posle 48h od oplodnje.

jao kiliriki ulila si mi nadu. Nemam snage za 4-ti pokusaj. Kolim Boga da ovo bude treca sreca. Mnogo emotivno podnosim ceo postupak...

zozefinabalerina i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao kiliriki ulila si mi nadu. Nemam snage za 4-ti pokusaj. Kolim Boga da ovo bude treca sreca. Mnogo emotivno podnosim ceo postupak...

Sutra je nedelja,najlepsi dan u sedmici.Zamisli samo svoju decicu.Puno podrske:D

zozefinabalerina i misslea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@misslea izvini tek sad vidim poruke

Transfer mi je bio treceg dana. Od 6 j.c. koliko sam imala 5 se oplodilo a 4 razvilo (3 u osmoceliske a 1 u desetoceliski embrion). Vracene su mi dve, od toga mi jedna evo prebira po rebrima i besici:D (termin 28.1.), a dve smo zamrzli. 

Ja u Feroni i vodim trudnocu i u cetvrtak kada sam bila na kontroli bila je tolika guzva da ljudi nisu imali gde sesti. 

Opusti se i misli na to da ce od sutra u tebi rasti novi zivot ;):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)@misslea izvini tek sad vidim poruke

Transfer mi je bio treceg dana. Od 6 j.c. koliko sam imala 5 se oplodilo a 4 razvilo (3 u osmoceliske a 1 u desetoceliski embrion). Vracene su mi dve, od toga mi jedna evo prebira po rebrima i besici:D (termin 28.1.), a dve smo zamrzli. 

Ja u Feroni i vodim trudnocu i u cetvrtak kada sam bila na kontroli bila je tolika guzva da ljudi nisu imali gde sesti. 

Opusti se i misli na to da ce od sutra u tebi rasti novi zivot ;):wub:

Meni je u cetvrtak bila aspiracija, obe smo bile tamo!

Da li su te pitali da li zelis dva ili tri embriona da vrate? I da li su ti naplatili zamrzavanje?

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u cetvrtak bila aspiracija, obe smo bile tamo!

Da li su te pitali da li zelis dva ili tri embriona da vrate? I da li su ti naplatili zamrzavanje?

Njihov predlog je bio dva i mi smo se sa tim slozili, a zamrzavanje nam je uslo u cenu VTO (mi smo sami finansirali).

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera,ne jedem zitarice uopste i mlecne proizvode. Pre par meseci sam uvela parmezan i pirinac da vidim imam li neke reakcije...nemam pa ih koristim ponekad. Ja sam sad iz Beca narucila t3 da dodam uz t4 a na prrirodne tj ntd cu kasnije,ne bih sad tokom ovih procesa vto i s tim da se zezam jer se uvode postepeno. Tsh nema veze sto je u granicama normale kao sto nije isto da li je gvozdje 10 ili 26 ☺ Najbitniji je t3,aktivni hormon...nazalost ti to nece reci nijedan dr u Srbiji. Trenutno uzimam b kompleks,magnezijum i cink. U pocetku sam uzimala dosta vitamina i minerala jer sam sa svime bila u deficitu,sad ponekad uzmem nesto jer sam ishranom dosta regulisala. Nema nista bolje od zdrave izvorne hrane bez preradjevina,konzervansa,dodataka ukusa itd. Za stitnu je najbitnije smanjivati upalu tj antitela.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera , pogledaj malo o Denis Delogu coveku koji se izlecio i kao sto sam Bubi pisala za Anitu Supe. Sjajni ljudi. Znam bas dosta njih koji su na ovoj ishrani i nizu dobre rezultate. Joj ponekad mi se cini ko da pisem o neko sekti ☺☺☺ Ne bih pisala a da se stvarno ne osecam sjajno,a imala sam gomilu problema koje prati stitna,adrenalne zlezde,polne i hipofiza...zacaran krug.

Venera i zozefinabalerina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li vam je uspela vto sa embrionima 3 dana? 

Bas sam zabrinuta. 

kazem ti, vecini se vraca 3.dana. jako jako je retko da se radi transfer 5.dana, to rade samo kada ima dosta embriona, a to kod vecine od nas nije bio slucaj... sve smo imale oko 4-5 embriona osim Kikiriki koja ima jos 12 u zamrzivacu :D

njena 2 komada stara 2 dana sada vec zafrkavaju, od Sakovac star 3 dana ubija rebarca mami iznutra, a moj star 3 dana ubija sve organe i jos malo pa ce napolje :)

nemoj da nabijas sebi nervozu zbog toga... znaju oni sta rade i dr ce ti doci pre transfera i reci kakvi su, koje su klase, koliko imaju celija i pitace te sta zelis koliko da vratis, na osnovu prethodnih transfera cete zajedno doneti odluku. Nista nece biti prepusteno slucaju :) moj ti je savet da posle transfera mirujes 2-3 dana i posle toga lagane aktivnosti...pij dosta tecnosti, vitamina, ananasa, opustaj se i ne daj nista da te stresira... dobices i terapiju koju ces koristiti kako su ti rekli, napravi podsetnike da ne zaboravljas jer moras na vreme.

Nadam se da sam ti malo pomogla, pa za 12 dana od sutra da nam javljas jednu finu betu od najmanje 85jedinica (tolika je moja bila :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera,ne jedem zitarice uopste i mlecne proizvode. Pre par meseci sam uvela parmezan i pirinac da vidim imam li neke reakcije...nemam pa ih koristim ponekad. Ja sam sad iz Beca narucila t3 da dodam uz t4 a na prrirodne tj ntd cu kasnije,ne bih sad tokom ovih procesa vto i s tim da se zezam jer se uvode postepeno. Tsh nema veze sto je u granicama normale kao sto nije isto da li je gvozdje 10 ili 26 ☺ Najbitniji je t3,aktivni hormon...nazalost ti to nece reci nijedan dr u Srbiji. Trenutno uzimam b kompleks,magnezijum i cink. U pocetku sam uzimala dosta vitamina i minerala jer sam sa svime bila u deficitu,sad ponekad uzmem nesto jer sam ishranom dosta regulisala. Nema nista bolje od zdrave izvorne hrane bez preradjevina,konzervansa,dodataka ukusa itd. Za stitnu je najbitnije smanjivati upalu tj antitela.

Leno,da li bi mogla da opises jedan tvoj dnevni meni?U napred zahvalna:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da vas pitam da li je neko bio skoro u Nemanjinoj na komisiji? Treba da idem da predam ali sam cula da jos nisu potpisali sa privatnicima i da ce se tek sredinom decembra znati da li moze kod privatnog? Inace prva mi nije uspela, odradila sam ogtt i naravno imam insulin, sad pijem Gluformin 1000 mg dnevno, Hrom vitamin i D kapi :) nadam se drugoj uspesnoj 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje, zavrsen je transfer, vraceno 3 embriona A kvaliteta,  imamo 2 desetocelijska i jedan osmocelijski. Drzite mi palceve!!!

Imamo jos tri B kvaliteta, pustice ih da se razvijaju, ako dodju do blaste zamrznucemo ih. 

Pitanje za one koje su na Nacionalnom progamu rfzo bile u Feroni- da li su vam naplatili zamrzavanje? 

 

Izmenjeno od strane misslea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto i mene ceka sve to,prvi mi je vto hajde reci meni nesto vise o transferu,kako se radi,itd .:)

zozefinabalerina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.