VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

 na sta mislis kada kazes "traljavo"? Mislis da nisu uradjene sve potrebne analize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo i ja da vam se pridružim. Imala sam dve neuspešne vantelesne u GAK-Niš, na žalost jako traljavo odradjena oba postupka. Zato sam sada, izabrala Feronu, iskreno se nadam da će ovaj treći pokušaj biti uspešan. Ja imam 28god, nikakav uzrok steriliteta nije otkriven do sada. Idemo na treću VTO o trošku države,čekam drugostepenu komisiju i onda u nove pobede.

Interesuje me, da li znate koju dr da izaberem, dr Kopitović ili onu drugu dr Trninić? Treba mi dobar stručnjak, koji će sada da odradi sve kako treba, jer mi je svaki neuspeli pokušaj vto jako teško pao...

Ja sam bila kod prof. Kopitovic i prezadovoljna sam kako sa njom tako i sa svima ostalima u Feroni a posebno sa dr Milatovicem koji je asistirao oko vto a sada mi vodi trudnocu.

Zelim ti da brzo i uspesno zavrsis kao i meni sto je bilo (jedna vto i uspesna), naravno i svima ostalima na ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divne ste i hvala na odgovorima, mnogo znaci podrska u ovakvim momentima, znate i same. :)

Prvi postupak je radila doktorka, koja mi je skroz omasila datum aspiracije,  silne jajne celije su mi propale. Tamo se ne radi aspiracija u minut i na vreme, nego svima zakazu da otprilike dodju recimo i petak i toliko, ne vade ni hormone da provere hormonski status, samo me je gledala na UZ. 

Drugi postupak je radio doktor, imala sam tesku hiperstimulaciju, bila sam u bolnici 7 dana. Bukvalno sam plakala u bolnici od bolova, mnogo je strasno bilo. Kad mi jedne noci nije bilo dobro, sestra ga probudila na dezurstvu, jao kako se on iznervirao sto ga budimo! Klinika nije nikako opremljena, embrioni mogu biti stari najvise 3 dana, vreme aspiracije i transfera takodje nije precizno, sta da pricam, bas ih briga samo da odrade posao i toliko. Niko ne razmislja kako je nama posle neuspeha...

Od analiza sam radila briseve, hlamidiju ureaplazmu i mikoplazmu, kolposkopiju,hormone, AMH, papu, ASA test, postkoitalni test, prohodnost jajovoda echosalpingografijom, kariotip, trombofilije, OGTT-test, anitela. Suprugu je spermogram dobar, sada je bio oligozoospermia ali mislim daje to zbog bakterije koju je imao u spermokulturi i koju je izlecio. Inace mu je spermogram dobar.

Svi rezultati su dobri, OGTT test iz 2014. dobar, sada sam ponovila i cekam najnovije analize. Htela sam da odradim histeroskopiju, ali mi dr nije dao uput bez preporuke ovih sa Gaka, koji mi to uopste ne predlayu da odradim. prosla sam prvostepenu komisiju jos 15.08, od ponedeljka treba da zakazem drugostepenu.

Iskreno se nadam da je Ferona klinika za mene, u principu za sada mi nemamo neki problem, ali evo vec 4 godine ne dolazi nikako do trudnoce. Radila sam i jednu IUI i puno puta folikulometriju. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si, bas traljavo, ju kako sam besna kad tako nesto procitam!!! Nemam reci, uvek se pitam sto brate radis taj posao kada ti se ne radi.. otkrili smo da ima prosirenu venu na levom testisu, zna li neka nesto o tome? Ili, ne daj Boze, da li je neka iskustva imala sa tim? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divne ste i hvala na odgovorima, mnogo znaci podrska u ovakvim momentima, znate i same. :)

Prvi postupak je radila doktorka, koja mi je skroz omasila datum aspiracije,  silne jajne celije su mi propale. Tamo se ne radi aspiracija u minut i na vreme, nego svima zakazu da otprilike dodju recimo i petak i toliko, ne vade ni hormone da provere hormonski status, samo me je gledala na UZ. 

Drugi postupak je radio doktor, imala sam tesku hiperstimulaciju, bila sam u bolnici 7 dana. Bukvalno sam plakala u bolnici od bolova, mnogo je strasno bilo. Kad mi jedne noci nije bilo dobro, sestra ga probudila na dezurstvu, jao kako se on iznervirao sto ga budimo! Klinika nije nikako opremljena, embrioni mogu biti stari najvise 3 dana, vreme aspiracije i transfera takodje nije precizno, sta da pricam, bas ih briga samo da odrade posao i toliko. Niko ne razmislja kako je nama posle neuspeha...

Od analiza sam radila briseve, hlamidiju ureaplazmu i mikoplazmu, kolposkopiju,hormone, AMH, papu, ASA test, postkoitalni test, prohodnost jajovoda echosalpingografijom, kariotip, trombofilije, OGTT-test, anitela. Suprugu je spermogram dobar, sada je bio oligozoospermia ali mislim daje to zbog bakterije koju je imao u spermokulturi i koju je izlecio. Inace mu je spermogram dobar.

Svi rezultati su dobri, OGTT test iz 2014. dobar, sada sam ponovila i cekam najnovije analize. Htela sam da odradim histeroskopiju, ali mi dr nije dao uput bez preporuke ovih sa Gaka, koji mi to uopste ne predlayu da odradim. prosla sam prvostepenu komisiju jos 15.08, od ponedeljka treba da zakazem drugostepenu.

Iskreno se nadam da je Ferona klinika za mene, u principu za sada mi nemamo neki problem, ali evo vec 4 godine ne dolazi nikako do trudnoce. Radila sam i jednu IUI i puno puta folikulometriju. 

 

Jako traljavo, jako bezdusno i necovecno. Jako mi je zao sto ste tako prosli.

Vi ste pokriveni testovima, tako da sto se toga tice mislim da nije bilo nikakvih naznaka za neuspeh, ali s obzirom sta ti se sve desilo, nije mi cudno da nije uspelo. Posle takvog tretmana nemas ni cemu da se nadas.

Sto se histeroskopije tice, ona se preporucuje kao obavezna nakon 1 neuspele vto, a pogotovo nakon 2. I to se radi tik pred narednu stimulaciju, kako bi materica bila super cista i spremna za nove embrione. U Feroni sam ja radila histero bas tako, nakon nekoliko meseci od 1.neuspele, a tik pred stimulaciju za 2.vto. Takodje, tamo cete i ti i tvoj muz i vasi embrioni biti tretirani kao kraljevi :) ide se na kvalitet, stimulacija se dozira po tebi i stanju hormona, retko kad dolazi do hiperstimulacije ali i tu si bezbedna ako i dodje do nje, jer je to bolnica koja je odlicno opremljena. Takodje vrsi se nadzor samih embriona, kao i assisted hatching (mozes procitati malo vise o tome, drzavne ustanove ne koriste ovu metodu jer nemaju dobrih embriologa). Nije samo moje iskustvo, dosta nas je bilo tamo i svi smo prosli isti tretman :)

ja vam zelim sve najbolje i da ovo bude poslednji put da radite vto i posle svega sto ste prosli zasluzili ste jedne blizancice :)

 

U pravu si, bas traljavo, ju kako sam besna kad tako nesto procitam!!! Nemam reci, uvek se pitam sto brate radis taj posao kada ti se ne radi.. otkrili smo da ima prosirenu venu na levom testisu, zna li neka nesto o tome? Ili, ne daj Boze, da li je neka iskustva imala sa tim? 

Mia prosirena vena je verovatno opstepoznata varicocela, greje testise i ne dozvoljava spermicima da nastanu ili da se razvijaju. Takodje, nelecena varicocela moze da trajno zezne stvar i koliko znam skoro uvek se preporucuje njeno uklanjanje. Ima dosta o njoj na netu, proguglaj malo. Uglavnom, nikako nije dobra za plivace. Razlog zasto su testisi napolju je taj sto plivaci ne podnose toliku temperaturu a vena puna vrele krvi koja ih greje im sigurno ne olaksava. I vama drzim fige da sve bude kako treba :)

Kikiriki, Maajaa:) i Mia-ns volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti draga..citala sam malo o tome..sl.nedelje idemo kod urologa da vidimo sta predlaze..hvala jos jednom :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si, bas traljavo, ju kako sam besna kad tako nesto procitam!!! Nemam reci, uvek se pitam sto brate radis taj posao kada ti se ne radi.. otkrili smo da ima prosirenu venu na levom testisu, zna li neka nesto o tome? Ili, ne daj Boze, da li je neka iskustva imala sa tim? 

Mia-ns, mi izmedju ostalog imamo i taj problem... Urolog je predložio nekakva ispitivanja, pa operaciju. Koliko znam, to se bez problema operacijom i rešava. Međutim, nama je Bjelica rekao da ne dinamo nista dok ne prodje vto... U međuvremenu mm je pio vitamine, mislim dva meseca... Sećam se da je bio cink i ne znam sta jos... To je pio recimo april-maj... Dalje znas sta se desilo, prvog jula smo saznali za našu bebu, bez operacije, bez vto i sl... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm ne znam da li bi smeli na operaciju onda..i citam po netu da je oporavak od iste 6mes do godinu dana..videcemo sa urologom, zna da treba da idemo na vto..skrenucu mu dodatno paznju..hvala ti puno :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko šta tačno podrazumevaju analize neposredno pred postupak VTO? 

Šta znači "biohemijska analiza"  ili" mali faktori koagulacije"?  Na šta se konkretno odnosi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kompletna krvna slika, vreme krvarenja, vreme zgrusavanja krvi itd. Standardne analize pred totalnu anesteziju pod kojom ces biti na aspiraciji jajnih celija.

Gaga77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako to pise, meni niko nije trazio... nit' zgrusavanje, niti briseve pred sam postupak VTO. Dva puta sam ga prosla i nijednom... valjda to zavisi i od doktora, koji vodi postupak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo i ja da vam se pridružim. Imala sam dve neuspešne vantelesne u GAK-Niš, na žalost jako traljavo odradjena oba postupka. Zato sam sada, izabrala Feronu, iskreno se nadam da će ovaj treći pokušaj biti uspešan. Ja imam 28god, nikakav uzrok steriliteta nije otkriven do sada. Idemo na treću VTO o trošku države,čekam drugostepenu komisiju i onda u nove pobede.

Interesuje me, da li znate koju dr da izaberem, dr Kopitović ili onu drugu dr Trninić? Treba mi dobar stručnjak, koji će sada da odradi sve kako treba, jer mi je svaki neuspeli pokušaj vto jako teško pao...

Misslea, ja sam VTO radila u Betaniji. Vodila me je dr Trninic, aspiraciju dr Bjelica, a u drugom postupku dr Bujas. Kod dr Milatovica sam dolazila na preglede (u Betaniji to tako ide - ko je tamo, taj radi :) ) i na kraju sam embriotransfer mi je radila dr Trninic. Evo me, ulazim u peti mesec :)

E sada, od svih njih ja preporucujem dr Milatovica, on je jedan divan covek :)

Dr Kopitovic sam takodje upoznala, ali samo kroz vizite, kada sam tamo lezala posle operacije mioma.

A jos jednom - predlazem dr Milatovica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kompletna krvna slika, vreme krvarenja, vreme zgrusavanja krvi itd. Standardne analize pred totalnu anesteziju pod kojom ces biti na aspiraciji jajnih celija.

Hvala, cojecoje

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni je za 1. septembar zakazana drugostepena komisija! Valjda ce sve da prodje dobro, i da bude treća-sreća! :)

Danas mi je stigao i rezultat OGTT testa i sve je u redu-što znači da sam godinu dana bespotrebno pila Siofor zahvaljujući lekaru sa Gaka, da ga ne imenujem javno. Užas.

Pitanje za vas koje ste bile u Feroni, koliko dugo ste bile na kontracepciji i od kog dana ciklusa? 

Izmenjeno od strane misslea
cojecoje i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam uopste bila na kontracepciji. Ne znam ni ja zasto :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam bila na kontracepciji, ali sam pila Cyclo-Proginova tablete od 14 dana ciklusa ako se dobro secam. Ali to je sve individualno, oni ne rade sablonski vec na osnovu tvojih rezultata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam bila u Feroni, ali sam bila na kontracepciji :) jedan i po ciklus pre VTO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, koliko se sad čeka na komisiju u BG? od kad skupiš papire do izlazka na prvu komisiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, koliko se sad čeka na komisiju u BG? od kad skupiš papire do izlazka na prvu komisiju?

Kad skupis papire odma ides u Nemanjinu na prvostepenu,nema sta da cekas pa onda cekas drugostepenu, ja sam cekala oko mesec ipo, mesec dana da me pozovu i oko 15 dana da idem da predam papire. Sad cekam da krene proces i to su mi rekli da ce biti u septembru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno :) trebala mi je info za drugaricu

Majabeba voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je za 1. septembar zakazana drugostepena komisija! Valjda ce sve da prodje dobro, i da bude treća-sreća! :)

Danas mi je stigao i rezultat OGTT testa i sve je u redu-što znači da sam godinu dana bespotrebno pila Siofor zahvaljujući lekaru sa Gaka, da ga ne imenujem javno. Užas.

Pitanje za vas koje ste bile u Feroni, koliko dugo ste bile na kontracepciji i od kog dana ciklusa? 

Mi smo u Feroni (Kopitovic-Milatovic tim) i meni su rekli, sada posle jednodnevne dijagnostike, da dva meseca budem na kontracepciji, pa onda dva meseca prirodno i posle VTO. Od petog dana ciklusa. 

Kikiriki, sakovac i misslea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u Feroni (Kopitovic-Milatovic tim) i meni su rekli, sada posle jednodnevne dijagnostike, da dva meseca budem na kontracepciji, pa onda dva meseca prirodno i posle VTO. Od petog dana ciklusa. 

Znači VTO će ti biti  za 4 meseca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači VTO će ti biti  za 4 meseca?

A ja se nadam da nece :)

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači VTO će ti biti  za 4 meseca?

Da, ja racunam negde u januaru ako sve ovo prckanje oko materice ne odradi svoje pre toga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.