VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Žene evo me iz genezisa sa konsultacija. Od prekosutra pijam primolut nor 5 dana (do 16.04) pa čekam 3-5 dana da dobijem i 21.04 se javljam kod njih na uz,lh i e2 pa ako je sve ok krećemo sa stimulacijom odmah taj dan :baby::baby::baby:

Dragana88, Sena13, Dia i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha to mi je i dr rekla :D

Inace...vodolija je najhumaniji znak...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Jassa,ja danas isla po uput za stacionarno i taman me zvali iz Ferone da dodjem 24.04 na konsultacije,u pozivnom stoji 26.04.I dobila sam danas menstruaciju pa cemo videti sta ce biti na konsultacijama:baby:

jassa, Gagagagagaga i Lena 77 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim Bubu i Lenu kao iskusne na temu kortizola da mi kazu da li sam normalna ili da ocekujem terapiju.....naravno i druge devojke ako su ga radile.

Dan pre i na dan testa nisam pila nista od multisuplemenata ni profertil(jer ima kao nesto prirodno za regulaciju polnih i kortizola)...Rekoh da vidimo kakva sam na suvo.Taj dan bez kafe,popila C vit,Bkomplex,D vit 400iu i Q10.

Jutarnji 14,1 (0-20,3) ... radila u 8,20h(6-10h)

Popod 6,38 (0-6,94)..radila u 16,30h(16-20h)

Noc 2,1 (0-7,56)..radila u 23,45h(23,30-24,30h)

Hvalaaaa!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim Bubu i Lenu kao iskusne na temu kortizola da mi kazu da li sam normalna ili da ocekujem terapiju.....naravno i druge devojke ako su ga radile.

Dan pre i na dan testa nisam pila nista od multisuplemenata ni profertil(jer ima kao nesto prirodno za regulaciju polnih i kortizola)...Rekoh da vidimo kakva sam na suvo.Taj dan bez kafe,popila C vit,Bkomplex,D vit 400iu i Q10.

Jutarnji 14,1 (0-20,3) ... radila u 8,20h(6-10h)

Popod 6,38 (0-6,94)..radila u 16,30h(16-20h)

Noc 2,1 (0-7,56)..radila u 23,45h(23,30-24,30h)

Hvalaaaa!!!!

Jutarnji ti je nizak tj treba da je na gornjoj granici (oko 20)

Popodnevni i vecernji su visoki tj trebalo bi da je popodnevni oko 3 a vecerni 0-0,5.

Kortizol ide silaznim putanjom i dijagramom. Ujutru treba da je najvisi i da te budi a uvece da te uspava. On je obrnuto proporcionalan sa melatoninom koji ujutru treba da je najnizi a uvece najvisi. 

Nalaz nije los,u fazonu je klackalice. Treba uvece da ga spustas magnezijumom i cinkom...a ujutru ga budi c vitaminom (posle dorucka),kafom slobodno. Dobro je,ne brini :D

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gaga...Lena se bolje razume od mene a i dobila si odgovor...

Samo kad bi nasla ozbiljnog endokrinologa...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno,Bubo hvaaaala mnoooogo!!!!:babymommy:Zlatne ste!

Svakako cu kod endokrinologa...samo ne znam da li ce biti neka terapija ili cu moci da se nabazdarim sa kafom i suplementima...

Prosto,nadam se da mi ovo nece uzrokovati neuspeh vto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece Gaga ne brini,kod nas ni ne postoji terapija za kortizol...tj toliko se ne razumeju da ne bi imali pojma sta s tobom da rade :D

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Generalno...koliko sam ja razumela nadbubrezna ako ne radi daju prednizon i to je to...pratis...ide se na UZ da se vidi u kakvom je stanju...

Isto kao i za stitastu...krknu eutirox..i je.i se

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daju i kortikosteroide ali to nije poenta lecenja...to je maskiranje problema a ne uzroka. 

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daju i kortikosteroide ali to nije poenta lecenja...to je maskiranje problema a ne uzroka. 

znam,kortiko se valjda daje za Kusinga...al ja sam miljama daleko od njega...i nije mi stalno povisen kortizol tj nemam organski poremecaj na nadbubreznoj jer bi tada stalno bio mnogo veci od referentnih vrednosti....valjda

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo,vam mnoooogo,mnooogo hvala sto se bakcete samnom i mnooogo mi pomazete:babymommy:

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je indiskretno pitanje i naravno nemojte mi odgovoriti ako jeste...Da li ste vi imale problama sa kortizolom tj da li vam je kako treba?Ako nije...sta su vam dali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je indiskretno pitanje i naravno nemojte mi odgovoriti ako jeste...Da li ste vi imale problama sa kortizolom tj da li vam je kako treba?Ako nije...sta su vam dali?

Meni nije valjao jutarnji....rekao mi je doktor da sam brzi Gonzales ujutru...i tu se zavrsilo...sta reci...sta god sam pitala...nemoj te se opterecivati...

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Jassa,ja danas isla po uput za stacionarno i taman me zvali iz Ferone da dodjem 24.04 na konsultacije,u pozivnom stoji 26.04.I dobila sam danas menstruaciju pa cemo videti sta ce biti na konsultacijama:baby:

Jeee i ti ćeš brzo zamnom....:baby::baby:

Jana jana i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ja sad samo jos idem u Socijalno da mi overe uput i nosim pozivno i to je to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ja sad samo jos idem u Socijalno da mi overe uput i nosim pozivno i to je to?

Da..nosis pozivno i uput...ponesi i one papire sa prve komisije...za svaki slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da...overavaju do 12h....predlazem da odes oko 11.30 manja je guzva nego rano ujutru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozda je indiskretno pitanje i naravno nemojte mi odgovoriti ako jeste...Da li ste vi imale problama sa kortizolom tj da li vam je kako treba?Ako nije...sta su vam dali?

Niko ti nista nece dati jer se ne razumeju u kortizol...ali niko. Ja sam imala sva cetiri visoka...i to preko intervala i imala konstantno panicne napade. Sama svoj doktor,ishrana,suplementi,sveti bosiljak (nema kod nas da se kupi nego na iherb),joga,eliminacija toksicnih ljudi...svasta nesto. Ne opterecuj se,nisu ti grozni rezultati. :D

Izmenjeno od strane Lena 77
Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.