VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Ненси, баш ми је жао,  ал горе главу и само напред. Треба све што се може испитати .  

Što se tiče dama koje piju Utrogestan, pravite veliku grešku.  Ako nema krvarenja uz koje će on da iscuri iz vagine, onda da se pije je velika šteta.  Utrogestan utiče na bubrege jako, i taj oblik koji dospe do reproduktivnih organa preko želuca i bubrega nije baš taj koji treba. Kad se stavlja vaginalno lek direktno ide u tom obliku i tamo gde treba, a ne utiče na bubrege. Zato nije isto piti Utrogestan i stavljati ga. 

Gagagagagaga i Dia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da dodam za taj bol u ledjima... to mi se od svega najmanje svidja. Zato sto su me prosla dva puta ledja jako bolela, tako da na te bolove posebno obrati paznju i prati. Ako ne prestaje da boli ni malo onda ne valja nikako. Ako boli povremeno, recimo ujutro pa prodje pa opet malo uvece, onda mozda i nije strasno. Ali ja prvi put nisam znala nista, mislila sam da je to normalno, reko' jos vestacka pa tako mozda treba... a drugi put sam znala sta je nazalost... tako da dizi frku tamo odmah ako ledja ne prestaju da te bole.

Babily! Evo meni opet prestalo taj gadni smedji iscedak ledja kako kad ma ludim vise sad me desni jajnik boli i to posle velike nuzde ma svasta jedva cekam betu danas da znam na cemu sam! Kad vadis betu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ненси, баш ми је жао,  ал горе главу и само напред. Треба све што се може испитати .  

Što se tiče dama koje piju Utrogestan, pravite veliku grešku.  Ako nema krvarenja uz koje će on da iscuri iz vagine, onda da se pije je velika šteta.  Utrogestan utiče na bubrege jako, i taj oblik koji dospe do reproduktivnih organa preko želuca i bubrega nije baš taj koji treba. Kad se stavlja vaginalno lek direktno ide u tom obliku i tamo gde treba, a ne utiče na bubrege. Zato nije isto piti Utrogestan i stavljati ga. 

Pupsik :) za ovo nisam znala ali ako imam braon iscedak onda mislim da je bolje popiti a i problem je sto sam u apoteci nasla od 100 mg znaci ja bi trebala 4 kom postaviti od jednom 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi,zao mi je...glavu gore :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi,bas mi je zao:babymommy:Par dana se priberes i onda sastavis spisak sta treba jos prekontrolisati iiiiiii....izgubljena bitka,nije izgubljen rat...do pobede,ne postoji druga opcija!!!!

Sto se tice dr Stokic ...Zvala sam jednu ordinaciju u ZR(pisalo na netu da ona radi tamo,pa rekoh mozda je u zr manja guzva,a nije daleko)i oni su mi rekli da je njeno novo radno mesto je u upravi KCV i zato vise ne radi privatno na vise mesta,a ni u poliklinici.Dakle,samo Novakov!

Naravno,ako su oni slagali mene i ja lazem vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 jedva cekam betu danas da znam na cemu sam! 

Dia čekamo lepe vesti od tebe :babymommy:

Gagagagagaga voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily! Evo meni opet prestalo taj gadni smedji iscedak ledja kako kad ma ludim vise sad me desni jajnik boli i to posle velike nuzde ma svasta jedva cekam betu danas da znam na cemu sam! Kad vadis betu?

betu treba da vadim 11-og ali upravo me panika uhvatila, vec imam traume. Upravo sam prokrvarila. Iz cista mira, nije me bolelo nista jutros pa da predosetim. Onako pocela da kaplje bas krv, jake crvene boje.:( Zvala sam kliniku, kazu zvace me samo da se konsultuju sa doktorkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sad zbunjuje sve, da li bi to moglo biti implantacijsko krvarenje ili menstruacija? Ali ja sam smatrala da je implantacijsko ono pre 3 dana kada mi je islo to svetlo braon boje. Ne znam je l' bi smelo posle toga da ide krv tako?   U prethodnim postupcima, kad su mi se primila oba embriona isto sam imala implantacijsko ali ni blizu kao sad, tad je bilo samo nesto blago roze braon taj dan i gotovo.  Ovo ako je menstruacija, ja necu vise znati sta da radim. Sve moguce testove smo radili kao moguce uzroke pobacaja i svi su bili ok. Nisu nasli nijedan konkretan problem. Ne znam sta je vise problem...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene sad zbunjuje sve, da li bi to moglo biti implantacijsko krvarenje ili menstruacija? Ali ja sam smatrala da je implantacijsko ono pre 3 dana kada mi je islo to svetlo braon boje. Ne znam je l' bi smelo posle toga da ide krv tako?   U prethodnim postupcima, kad su mi se primila oba embriona isto sam imala implantacijsko ali ni blizu kao sad, tad je bilo samo nesto blago roze braon taj dan i gotovo.  Ovo ako je menstruacija, ja necu vise znati sta da radim. Sve moguce testove smo radili kao moguce uzroke pobacaja i svi su bili ok. Nisu nasli nijedan konkretan problem. Ne znam sta je vise problem...:(

jesu ti dali na svaki slučaj neki fragmin ili fraksiparin? Možeš uraditi betu na svaki slučaj,  možda ti treba injekcija progesterona. ...mozda je hematom....al doktor najbolje zna. Zasad leži i miruj dok ti se doktor ne javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesu ti dali na svaki slučaj neki fragmin ili fraksiparin? Možeš uraditi betu na svaki slučaj,  možda ti treba injekcija progesterona. ...mozda je hematom....al doktor najbolje zna. Zasad leži i miruj dok ti se doktor ne javi

Fraksiparin unazad 3 dana, zato sto mi d-dimer bio 1990. Skroz neko cudno krvarenje, sve u nekim naletima, izadje odjednom par crvenih kapljica pa prestane pa opet tako. Tako eto vec mozda pola sata. Svaki cas se brisem da vidim.  Uradih od muke ponovo jos jedan test malopre i pokazuje pozitivno, i drugu liniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beta ti treba u dinamici. Danas, i recimo sutra ili prekosutra da vidiš dali raste. Jer nista drugo ti ne može pokazati stanje sada,  suviše je rano za uz...

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beta ti treba u dinamici. Danas, i recimo sutra ili prekosutra da vidiš dali raste. Jer nista drugo ti ne može pokazati stanje sada,  suviše je rano za uz...

Sutra cu da izvadim betu, sad je vec kasno. Ovde laboratorije do 2 uglavnom primaju uzorke. Za sad je krvarenje prestalo ali me bole jajnici blago i malo ledja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fraksiparin unazad 3 dana, zato sto mi d-dimer bio 1990. Skroz neko cudno krvarenje, sve u nekim naletima, izadje odjednom par crvenih kapljica pa prestane pa opet tako. Tako eto vec mozda pola sata. Svaki cas se brisem da vidim.  Uradih od muke ponovo jos jedan test malopre i pokazuje pozitivno, i drugu liniju.

Da li ti je dokazana trombofilija....D dimer je jako visok...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno leži, miruj, uzimaj obavezno utrogestan na vreme i čekaj poziv doktora. On zna tačno šta treba da se uradi. Za informaciju, meni bilo isto na nekoj 5-6 nedelji kao braon krvarenje.  Mi smo od straha poleteli u hitnu u front, gde smo dobili dodatno stresa i natrpeli se užasa.  Onda trezni otišli kod naših u Jevremovu i oni rekli rano za glupe prognoze. Uzeli betu, dodali mi jos poorciju utrogestana i rekli da mirujem i čekam 8 nedelju. Mi ponovili zbog sebe posle 2 dana betu i ona se duplirala hvala bogu. Na 8 nedelji bilo sve ok :) . Panika samo ako bude isišlo baš mnogo krvi, onda hitnu pomopomoć,  nema druge. 

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da li ti je dokazana trombofilija....D dimer je jako visok...?

Nije dokazana trombofilija, bila sam u Jevremoj kod tog nekog njihovog strucnjaka pre ovog procesa VTO. Mislim tako mi on bar rekao, da to nije nista sto ja imam. Da to ne moze biti uzrok ranog pobacaja. Evo koji su bili rezultati... 

Rezultat genetike analize mutacije LV R506Q:
Pacijent nije nosilac mutacije R506Q u genu za faktor koagulacije V (Leiden V, FV). (WILD TYPE)

Rezultat genetike analize mutacije PII G20210A:
Pacijent nije nosilac mutacije G20210A u genu za faktor koagulacije II (Protrombin II, PII). (WILD TYPE)

Rezultat genetike analize mutacije MTHFR C677T:
Pacijent je nosilac HETEROZIGOTNE MUTACIJE C677T (c.665CT, A222V, rs1801133) u genu za metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR).
Objašnjenje: Mutacija C677T u genu za MTHFR dovodi do sinteze termolabilnog oblika proteina i njegove manje enzimske aktivnosti. Heterozigotni nosioci mutacije C677T imaju aktivnost MTHFR enzima smanjenu na ~75% aktivnosti u odnosu na osobe koje nisu nosioci mutacije.
Radi kompletnije slike o aktivnosti proteina preporuka je analiza komplementarne mutacije A1298C u genu za MTHFR.

Rezultat genetike analize polimorfizma PAI-1 4G/5G:
Pacijent je nosilac 4G/5G genotipa u genu za Plazminogen Aktivator Inhibitor-1 (PAI-1). (HETEROZIGOT)
Objašnjenje: Detektovani 4G/5G genotip dovodi do umereno pove
ane ekspresije PAI-1 gena tj. do blagog poveanja nivoa plazminogen aktivator inhibitora-1.    A d-dimer, oni kazu da je to zbog hiperstimulacije visoko i da bi trebao pasti za nedelju dana od inekcija.

Izmenjeno od strane Babily

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno leži, miruj, uzimaj obavezno utrogestan na vreme i čekaj poziv doktora. On zna tačno šta treba da se uradi. Za informaciju, meni bilo isto na nekoj 5-6 nedelji kao braon krvarenje.  Mi smo od straha poleteli u hitnu u front, gde smo dobili dodatno stresa i natrpeli se užasa.  Onda trezni otišli kod naših u Jevremovu i oni rekli rano za glupe prognoze. Uzeli betu, dodali mi jos poorciju utrogestana i rekli da mirujem i čekam 8 nedelju. Mi ponovili zbog sebe posle 2 dana betu i ona se duplirala hvala bogu. Na 8 nedelji bilo sve ok :) . Panika samo ako bude isišlo baš mnogo krvi, onda hitnu pomopomoć,  nema druge. 

Prestalo je krvarenje, bar za sada. Ima onako samo tragova kad se obrisem papirom... e sad, praticu dalje ali nesto se ne nadam previse. Jos cekam da zovu, najgore to iscekivanje. Stvarno me uhvatila panika, jos sam se i rasplakala od muke jer ne mogu da verujem da se OPET to desava. A rekla sam bolje i da dobijem menstruaciju nego opet da mi bude onako kao pre u cetvrtoj nedelji... mislila sam da cu bolje podneti sve to ako bude ponovo. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily, to nisu sve mutacije, ima ih još mnogo.

A iste kao ti imam ja, imala sam dva spontana i sad sam na terapiji. 

Potraži ti još jedno mošljenje...

Babily, Gagagagagaga i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily...mozda da vidis sa doktorom da ti poveca dozu fraxija...

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily, to nisu sve mutacije, ima ih još mnogo.

A iste kao ti imam ja, imala sam dva spontana i sad sam na terapiji. 

Potraži ti još jedno mošljenje...

Kad se ja ne razumem... a reko' taj doktor radi sa njima tamo pa sam mislila da bi trebao da se razume i da mi da sve moguce da uradim... ali u svakom slucaju potrazicu nekog strucnjaka. Da li imate neku preporuku, neko da je stvarno dobar za takve stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babily...mozda da vidis sa doktorom da ti poveca dozu fraxija...

Jos ih cekam da zovu, ne znam sta im treba toliko, proslo 2 sata. Obicno nazovu posle pola sata. Ako ne nazovu uskoro ima da ih zovem pa cu videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad su zvali, tj. doktorka je zvala i nista. Rekla mi da izvadim betu u nedelju. I da uzimam 4 utrogestana umesto 3 ali to vec radim u protekla 3 dana. I nista to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad su zvali, tj. doktorka je zvala i nista. Rekla mi da izvadim betu u nedelju. I da uzimam 4 utrogestana umesto 3 ali to vec radim u protekla 3 dana. I nista to je to. 

Jesi pitala da uzmes progesteron depo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi pitala da uzmes progesteron depo?

Da, kaze rano je to sve. Ja ne znam, svi doktori su ludaci na koje ja naletim. Jos nijedan mi nije preduzeo neke mere. Tako i zadnji put, kad je pobacaj poceo onda se setili da mi daju progesteron depo. Ne znam je l' smem ja to sama na svoju ruku da uzmem? Pretpostavljam da ne moze da skodi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli ti isto što i meni...tako rano se stvarno ne može ništa spasiti obično.  Ostaje Božja volja. Miruj i probaj da se apstragiras....

Babily voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, kaze rano je to sve. Ja ne znam, svi doktori su ludaci na koje ja naletim. Jos nijedan mi nije preduzeo neke mere. Tako i zadnji put, kad je pobacaj poceo onda se setili da mi daju progesteron depo. Ne znam je l' smem ja to sama na svoju ruku da uzmem? Pretpostavljam da ne moze da skodi???

ja sam inekciju progesterona dobila odmah sutradan posle transfera i sledeci dan.Posle ih je regulisala na 3-5dana u zavisnosti od procene.Sad sam 9ta nedelja i daje mi na 3dana

Babily, Buba82 i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.