VTO - procesi

odgovora

Objavljeno

Joj....ne znam....ja ili sam imala ludu srecu ili vise ne znam sta....ja sam cekala sat vremena...bio je pocetak septembra..:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes komotno,opste rasulo...

Kad sve metuzalemi rade tamo....

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj....ne znam....ja ili sam imala ludu srecu ili vise ne znam sta....ja sam cekala sat vremena...bio je pocetak septembra..:D

Blago tebi. Ja sam isto čekala 5 sati da bi me kad sam konačno ušla pitali za br telefona i čekala još sat vremena da mi vrate papire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila jutros u socijalnom,ali bratu nesto za staz,nenormalna guzva bila i policija,ja se setila Lene:)

Lena 77 i jassa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cini mi se da je za te redove najbolje doci oko pola 6 ako rade od 7 ,tako se najkrace ceka.

Ja sad ko pala sa Marsa ,ali opet ne razumem...skupim sve one laboratorije sto treba i uz i kolposkop i histeroskopiju i mm spermogram(Biotest) i brisevi i virusi i sta jos od uputa?

Napomena da je spermogram iz privatne,znaci nije radjen na Betaniji 

ja sam mislila da treba:

uput za spermogram na Betaniji+uput za uz na Betaniji+uput za komisiju na Betaniji(ambulantno)+uput za stacionarno lecenje na Betaniji!

I onda svi ti nalazi i uputi i zovem i zakazem prvostepenu u socijalnom i tamo sa knjizicama i lk idemo mm i ja!

Sta od ovih uputa ne treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me,nemam pojma koja je ovo sema al evo dao mi je da pijem aspirin i profertil,a 28.02. treba da dobijem i pocinjem uz ovo sa mucrogynon. To mi je rekao desetak dana ciklusa pa se javljam na prvi ultrazvuk. Kao da prvo smirimo jajnike pa onda oko 13-15 dana ciklusa krecemo sa inekcijama. Tako mi plasticno objasnio. Praticemo bockanje ultrazvukom dok ne kaze stop. E sad kljucno pitanje gde nabaviti profertil? Svratila u apoteku,kazu narucuje se....i imaju samo veliko pakovanje i kosta 22.000,00. Postoji li negde malo pakovanje da li neko zna? :huh:

Naravno nemam IR po njemu,to cu proveriti sa Stokickom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cini mi se da je za te redove najbolje doci oko pola 6 ako rade od 7 ,tako se najkrace ceka.

Ja sad ko pala sa Marsa ,ali opet ne razumem...skupim sve one laboratorije sto treba i uz i kolposkop i histeroskopiju i mm spermogram(Biotest) i brisevi i virusi i sta jos od uputa?

Napomena da je spermogram iz privatne,znaci nije radjen na Betaniji 

ja sam mislila da treba:

uput za spermogram na Betaniji+uput za uz na Betaniji+uput za komisiju na Betaniji(ambulantno)+uput za stacionarno lecenje na Betaniji!

I onda svi ti nalazi i uputi i zovem i zakazem prvostepenu u socijalnom i tamo sa knjizicama i lk idemo mm i ja!

Sta od ovih uputa ne treba?

uput za stavionarno lecenje ides kod ginekologa tek kad dobijes pozivno pismo. Uput za spermogram u Betaniji ti ne treba ako na prvostepenoj zaokruzis privatnu kliniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me,nemam pojma koja je ovo sema al evo dao mi je da pijem aspirin i profertil,a 28.02. treba da dobijem i pocinjem uz ovo sa mucrogynon. To mi je rekao desetak dana ciklusa pa se javljam na prvi ultrazvuk. Kao da prvo smirimo jajnike pa onda oko 13-15 dana ciklusa krecemo sa inekcijama. Tako mi plasticno objasnio. Praticemo bockanje ultrazvukom dok ne kaze stop. E sad kljucno pitanje gde nabaviti profertil? Svratila u apoteku,kazu narucuje se....i imaju samo veliko pakovanje i kosta 22.000,00. Postoji li negde malo pakovanje da li neko zna? :huh:

Naravno nemam IR po njemu,to cu proveriti sa Stokickom. 

Pa taj lek hoce ti neko refundirati pare za njega,ako si preko fonda?Bas je preskupo

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cini mi se da je za te redove najbolje doci oko pola 6 ako rade od 7 ,tako se najkrace ceka.

Ja sad ko pala sa Marsa ,ali opet ne razumem...skupim sve one laboratorije sto treba i uz i kolposkop i histeroskopiju i mm spermogram(Biotest) i brisevi i virusi i sta jos od uputa?

Napomena da je spermogram iz privatne,znaci nije radjen na Betaniji 

ja sam mislila da treba:

uput za spermogram na Betaniji+uput za uz na Betaniji+uput za komisiju na Betaniji(ambulantno)+uput za stacionarno lecenje na Betaniji!

I onda svi ti nalazi i uputi i zovem i zakazem prvostepenu u socijalnom i tamo sa knjizicama i lk idemo mm i ja!

Sta od ovih uputa ne treba?

Udji na sajt rfzo i tamo ti pise sta ti treba za komisiju za vto od nalaza,nosis i histeroskopiju i hsg ako je kod muza spermogram normospermija.To sto kaze Lena ako ces privatnu kliniku ne treba ti uput za muza da radi spermogram,od svog drzavnog ginekologa trazi i dobices samo uput za komisiju i onda zoves komisiju u socijalnom pa sa tim uputom i svim nalazima ides.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam koji mu je za taj Profertil...ima 800 jedinica...obicne folne kiseline...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana Jana hvala ,hvala!!!Za Profertil sam obisla citav NS I zvala sve redom-najjeftiniji u apoteci Viva (ugao Bulevar i M.Gorkog).Prodaju na table(tabla je za 7 dana).Mislim da je tabla 1650-1700(kosta dnevno ko kutija cigara tako sam ja to sebi docarala)

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba pertnera :hlamidija,mico,urea,cervikalni...uput od gin...za muskarca od opste prakse...Higijenski

HbsAg,HCV,HIV,VDRL...uput od gin..za muskarca od opste prakse...Higijenski

Zena:Fsh,lh,e2,pg,t,prolaktin,tsh,t3,t4,anti tpo,amg...uput od gin...Poliklinika

Zena: Toxoplasmu gondii,Rubella...od gin...Higijenski

Zena: Papa,kolposkopija,uz,

Muskarac: Spermogram...od opste prakse...zakazati u Betaniji....spermokultura..od opste prakse..odneti u Higijenski

Poneti sva dokumenta...ako se ima..od Hsg-a,Laparo ili Histero...

Lena 77, Branka87 i Gagagagagaga volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pokusaj mozda sa dr Vera Uzurov(sad videh radi u Global Surgery u NS privatno).Ona je sjajan hematolog i jako posvecena pacijentima i poslu.Raspitaj se kod bilo kog dr(ako si iz NS),verujem da ce je svi pohvaliti.

Nisam, treba mi hematolog iz Bgd, dr Vesna je rekla da ce me poslati kod nekog kad dodjm sldeci put sa rezultatima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana Jana hvala ,hvala!!!Za Profertil sam obisla citav NS I zvala sve redom-najjeftiniji u apoteci Viva (ugao Bulevar i M.Gorkog).Prodaju na table(tabla je za 7 dana).Mislim da je tabla 1650-1700(kosta dnevno ko kutija cigara tako sam ja to sebi docarala)

Profeltil mozes da narucis preko interneta, moj muz ga je pio i jeftiniji je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji Profertil za muskarce(on je i u apotekama jeftiniji) i Profertil female za zene(svaki dan jedna tvrda i jedna meka tbl posle jela)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me,nemam pojma koja je ovo sema al evo dao mi je da pijem aspirin i profertil,a 28.02. treba da dobijem i pocinjem uz ovo sa mucrogynon. To mi je rekao desetak dana ciklusa pa se javljam na prvi ultrazvuk. Kao da prvo smirimo jajnike pa onda oko 13-15 dana ciklusa krecemo sa inekcijama. Tako mi plasticno objasnio. Praticemo bockanje ultrazvukom dok ne kaze stop. E sad kljucno pitanje gde nabaviti profertil? Svratila u apoteku,kazu narucuje se....i imaju samo veliko pakovanje i kosta 22.000,00. Postoji li negde malo pakovanje da li neko zna? :huh:

Naravno nemam IR po njemu,to cu proveriti sa Stokickom. 

ja mislim da je to duga sema,pocinjes microg sa 1dc..?

ja sam od 21dc primala dif, pa sam dobila redovno, nastavio sa dif do 14dc (tad mi je ovulacija) ja opet tad dobijem (neko cudno krvarenje, trajalo 2 dana) i tek onda mi uveo stimulaciju. Kada sam ga pitala za to drugo krvarenje rekao je da tako treba. 

Cini mi da ce i kod tebe nesto slicno biti..

Lena 77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 Kupila profertil i kardiopirin,to krecem ujutru. Za 5 dana treba da dobijem i 1 dc krecem sa microginon. To 13 dana pa idem na UZ i kaze onda bockanje jedno desetak dana. Posle stop pa aspiracija pa embriotransfer. Rece otprilike da ce to biti krajem marta. Nadam se pozitivnoj beti u aprilu za rodjus :D 

jassa i Jana jana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa taj lek hoce ti neko refundirati pare za njega,ako si preko fonda?Bas je preskupo

ne refundira se...sad me izasle 3 table za 21 dana 5.100,00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam koji mu je za taj Profertil...ima 800 jedinica...obicne folne kiseline...

ma da...bezveze ali kaze ima ostalo bas sve kako treba za trudnocu. Zao mi sto nisam ponela onaj moj prenatal sa iherb...da vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno....extra....taman ces za rodjus primiti najlepsi poklon :babycrib:

Daaaa :babymommy:Divno :wub:

Jana jana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno vrtim sad u nazad poruke i ne stigoh da vidim sta je kod vas razlog za vto?Koliko je tebi fsh i amh posto sam i ja dobila taj profertil,a i istih smo godinica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno vrtim sad u nazad poruke i ne stigoh da vidim sta je kod vas razlog za vto?Koliko je tebi fsh i amh posto sam i ja dobila taj profertil,a i istih smo godinica

Kod nas nema problema bar tako dr kaze,bila sam ja ranije trudna i to kad smo se cuvali jos. Ja sam se malo kasnije odlucila za majcinstvo,muz ima iz prethodnog braka sina pa je odluku na meni ostavio...nisam jednostavno zurila. Predlozio mi dr zbog godina...

Meni je fsh 8,9 a amh 1,8. Tebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.