Darkfield mikroskopija

odgovora

Objavljeno

Ne znam da li se neko seca i kojoj sam temi pisala da sam napomenula doktorici da bih volela da proverim kandidu kod sina bas zbog govora.

Njen odgovor je bio da treba da ima bele naslage na jeziku.

U posledenje vreme mu vidjam bele pecate po jeziku,htela sam malo da skinem i cini mi se da ne moze. Nisam htele da ga mucim jer je bio umoran i sad je vec zaspao.

I reko da uzmem bas sa slikama sa neta da uporedim i nadjem da su identicne slika kandide na jeziku sa njegovim naslagama. Razlika je sto je tamo belo pa u okvirma crveno,a kod njega je obrnuto. 

I bas sam razbesnim. Bar da nisam skrenula paznju doktorki i to vec ima dosta vremena. Jos se nadam da nije,ali sam prilicno sigurna da jeste.

On jeste kao mali dok je sisao imao belo na jeziku ali to se skidalo lako,znaci ipak tada nije bila.

Inace,ovakav jezik sa pecatima je postao kako je krenuo da jede malo slatkise u zadnje vreme i glupavo pecivo.

Tada se rasirilo po celom jeziku ali ja sumnjam da to vuce jos od ranije,mada ne mogu da tvrdim.

Nego,svratih da pitam iskusne sta mi je sada ciniti? 

On nije imao terapije antibioticima pa da sumnajm da je zbog toga,a ne mogu da kazem ni da mu je imunitet slab. Jedino ova frka sa vrticem sredinom godine,malo prehlade,virusi,ali to smo pregurali prilicno lako.

Da li postoji nesto drugo sto bi uzrokovalo to belilo-pecate na jeziku? koji je test najbolje da radimo? Bilo kakavo iskustvo mi treba. Dok se ne vratim za Austriju ima da poludim. 

Najvise mi je zao to to sam ja doktorici vec skrenula paznju,bas sam razocarana.

Nadam se da ipak nije.

On sve vise prica u zadnje vreme,i bas lepo napreduje..ali sam se sad bas rastuzila ....bas se poznaje je po jeziku sve i to od kako smo dosli u Srb. Na moru nije bilo tako. Mozda je sad eskaliralo zbog ove ovde ishrane i pametnih baba

Hvala unapred na bilo kakavoj pomoci,odgovoru,savetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista,iscitala sam temu,sve sam nasla sta me zanima... sad cu da vidim odakle da pocne,.. da li da uradimo test ovde ili kad odemo kuci...sada opet imam milion pitanja. ako je na jeziku da li mora biti i jos negde,pretpostavljam da je dijeta ista ...prvo moramo da utvrdimo da li je to u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.