• Najave

• problem sa smajlijima   05.04.2016

Poštovani korisnici Bebac foruma, molimo vas da ne koristite " smajlije" u postovima, problem koji se pojavio biće uskoro rešen. Izvinjavamo vam se na neprijatnosti i hvala na strpljenju.    

Injekcije za skupljanje materice

odgovora

Objavljeno · Prijavi zloupotrebu

Da li ste dobile kapi za skupljanje materice?

Koliko nakon porođaja ste dobile injekciju? Na stolu ili pred otpust?

Da li ih sve žene dobijaju rutinski?

Da li je tačno da stomak od njih nakon svakog porođaja sve jače boli?

Da li se porodilji najavljuje davanje ove injekcije i da li ju je moguće odbiti?

Da, oba puta. Prvi put na otpustu, drugi put posle prve kontrole nakon 6 dana jer je ustanovljeno da je ostalo još ugrušaka koje bi trebalo "pogurati" napolje.

Posle CR-a se dobija indukcija kroz infuziju narednih 24h.

Koliko znam, ne.

Mislim da je individualno, ali da ima istine. Mene je bolelo mnogo jače skupljanje drugi put. I pre neki dan mi se žalila prijateljica da su joj bolovi skupljanja najači bili posle trećeg porođaja.

Navodno je razlog što elastičnost materice popušta posle svakog sledećeg porođaja, te se stoga i sporije i bolnije vraća u normalu.

Da li se porodilji najavljuje davanje ove injekcije i da li ju je moguće odbiti?

Ne znam.

Ja sam stvarno imala srece sto se ovoga tice. Nikave kapi, injekcije i sl. nisam dobila. Sve je priroda sama odradila.

Mada ko zna sta me ceka sjutra nakon drugog porodjaja :rolleyes:

Ja se secam da sam kao redovnu terapiju dobijala te injekcije.Za svaki bol na koji sam se pozalila bilo da da je od tih injekcija.I to oba puta posle carskog.Inace sam terapiju primala svih 5 dana ujutru i uvece.Kad se samo setim, uh...

Ja iskreno prvi put cujem za to. Mislim da se ne daju rutinski a sad kad i zbog cega se daju,nemam pojma. Ja je nisam dobila.

ja sam dobila jednu odmah posle porođaja na stolu, i posle sva tri dana po jednu pre podne.

mislim da je individualno koliko kome ide, jer se ne skuplja svima istom brzinom.

Ja se secam da sam kao redovnu terapiju dobijala te injekcije.Za svaki bol na koji sam se pozalila bilo da da je od tih injekcija.I to oba puta posle carskog.Inace sam terapiju primala svih 5 dana ujutru i uvece.Kad se samo setim, uh...

Isti slucaj! Isto posle CR! Kad se u hodniku pojavi sa terapijom i pita treba li nesto i protiv bolova znam sta me ceka.. Bile su stvarno jake injekcije.. Boli, preznojavas se, manta se, a moje dijete uvijek na dojci..

Zasto bi se odbila ova inekcija za skupljanje materice?

To je sasvim normalna stvar, ipak se materica sirila 9 meseci, da bi se vratila u prvobitan polozaj i da bi izbacila svu krv, daje se ergometrin koji pokrece misice i onda se materica grci, izbacuje zaostalu krv i polako vraca u stanje pre trudnoce.

Bolovi su identicni kao menstrualni, mada su nas savetovali da ako ne mozemo da izdrzimo bolove, uzmemo neki analgetik.

Posle treceg porodjaja sam primila tu inekciju, za ostale porodjaje se i ne secam.

BebaR voli ovo

Ja prvi put cujem za ovo..jedino ako su mi dali odmah nakon porodjaja dok sam bila komirana pa ni ne znam :huh: , ali nakon toga je nisam primila sigurno..

Niad nisam dobila nista za skupljanje materice, za to su valjda moje bebe postarale, secam se koliko me je otkidao stomak prvih dana dok su sisale...

Kad se samo setim...posle treceg porodjaja boli na momente uzasno..a iz mene je teklo u potocima nesto(verovatno krv i fizioloski cime su mi ispirali matericu posle carskog)..

A to kad su mi dali ne znam..ali kontam po tim bolovima odmah posle porodjaja..

I ne secam se da sam bila obavestena da je to to..

Prvi put cujem da to postoji :huh: srecom vidim da nisam jedina koja nema pojma o cemu se radi. Nisam dobila nista posle porodjaja sem ricinus kapljica i za laktaciju.

Nisam dobila nikakve kapi niti injekcije,dok su dve zene koje su lezale pored mene dobile te kapi e sad kako i zasto nemam pojma,mozda su smatrali da nije potrebno ne znam.

E ovako prvo pitanje dobila sam na vaginalnom pregledu pred otpust.

Drugo : ne dobijaju sve zene.

Trece: stomak boli sve jace nakon svakog sledeceg porodjaja ne vezano za inekciju.

Cetvrto: ne najavljuju davanje samo je daju,ali ne znam da li se moze odbiti.

Mislim da ih ja nisam dobila, ali ne znam zasigurno jer mi na otpusnoj listi ne stoji koju sam terapiju primala. Na terapijskoj listi s kreveta poslednji je lidokain, lokalni anestetik za ušivanje. Jedino ako su mi dali uterotonik kroz infuziju pre ušivanja.

Drugarica koja se porodila u istoj bolnici mesec dana posle mene dobila je uterotonik nakon pregleda pred otpust jer se materica nije još bila skupila.

Od nas 5 u sobi, jedna žena (drugorotka) je primila injekciju i preplakala noć nakon toga.

Verujem da ju je boleo,ja sam imala nesnosne bolove posle treceg porodjaja,kao da sam se ponovo poradjala,cak mi se to cinilo nista u odnosu na te bolove,ako budem radjala i cetvrto onda mogu da zamislim kakvi bi to bolovi bili...

J a nisam dobila injekciju.Niti bih pristala,ako ne mora. I da,sad me više boljelo skupljanje materice posle porođaja.

Nisam ovo primila,ali u sobi sa mnom su bile dve zenice koje jesu. Pre toga nam je dr pipao stomake,i njima dvema su bili stomaci tvrdi jako,a moj mekan. Pretpostavljam da zato ja nisam ni primila. Njima je najavljeno sta ce da dobiju,tako da mislim da se to kod nas ne daje rutinski. I ne znam zasto bi odbijale.

Cipelic voli ovo

mene uopšte nije mnogo bolelo posle tih injekcija...blagi menstrualni bolovi...iste jačine kao dok je mala sisala ta prva dva dana...

možda su meni davali manje doze iz više puta. nemam pojma.

posle prvog mi nisu dali,eventualno ako nije bilo u infutiji. Drugi put su mi dalo injekciju odmah nakon porodjaja. U narednih 3 dana sam imala bas jake grceve u stomaku,sto neko rece,porodjaj nije boleo toliko. Za tih 3 dana sam izbacila bas velike ugruske krvi i krvarenje je bilo jace nego posle prvog porodjaja. Nista nisam pila za bolove,trpela sam iako je bilo iritirajuce.

Sa prvim detetom mi nisu davali inekcije,sa drugim jesu...iz kog razloga,pojma nemam.Bolelo je kao slabija kontrakcija,nista strasno.Prepisali su mi kapi,pila sam ih kuci.

Ne znam tacno da ti odgovorim na ova pitanja, ali moja drugarica je pila neke kapi sa vodom, da joj se stegne materica, posto je imala odlive da nije mogla da se mrdne sa wc solje, bukvalno..

E sad, mislim da je snaja primila nesto pre 10 dana, kad je trebala da izadje sa bebijem, kad se budem cula sa njom, pitacu je.

ja nista nisam dobila...

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.