Giht bolest

odgovora

Objavljeno · Prijavi zloupotrebu

Da li je neko imao susret sa ovom vrstom bolesti da li je izleciva?

Da li se lekovi piju dozivotno ili ne?

Citala sam nesto malo na internetu ali opet su mi nejasne ove stvari.

Da li je imao neko u vasoj familiji giht i kako se izborio sa tim??

Moj tata ima giht. Ne pije nikakve lekove. Povremeno ga zaboli koleno toliko da ne moze da ustane iz kreveta nekoliko dana.

Moj tata ima giht. Ne pije nikakve lekove. Povremeno ga zaboli koleno toliko da ne moze da ustane iz kreveta nekoliko dana.

Da li je radio neka ispitivanja?Moj tata takodje ali pije lekove.

Moj svekar ima giht, kao posljedicu alkoholizma. Neizljeciv je, kad se pojavi dobije lijekove malo se primiri, giht se povuce dok se ponovo ne pojavi. Inace je posljedica alokola, jako masne hrane i uopste nezdravog nacina zivota. Moze da se ublazi izbacivanjem istih iz ishrane.

E tako su njemu dr rekli, mada znas malo ublazeno, ali ovo je onako sazeto.

Da li je radio neka ispitivanja?Moj tata takodje ali pije lekove.

Ne znam jer on ne voli o tome da prica <_<

Moj svekar ima giht. I njega ga stegne bukvalno ne moze na noge. On najvise pazi sta i kako jede jer ima i povisen holesterol, nije alkoholicar..

Znam da posebno vina treba izbegavati, tj generalno sav alkohol ali vina najvise smetaju. Prosle godine smo se detaljnije raspitivali ali sam sad zaboravila.

U mojoj porodici je to nasledno...imaju i tata i brat...mozda je i deda imao, nisam sigurna...koliko sam shvatila to je muska bolest...niko od njih nije alkoholicar...a i nista posebno se ne hrane nezdravo...ali sad moraju dobro da paze sta jedu...najstrozije su zabranjene iznutrice, to znam.

Znam da posebno terba da se povede racuna o ishrani,nisam znala da moze da bude i nasledno.Videcemo sta dalje kad doktor da mocu rezlutate ali kako sam razumela morace stalno da pije lekove.Hvalasvima na odgovorima.

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Čekamo plusiće
      Započeo/la zoxx · Objavljeno
      Slazem se sa Sovom... Skoro dve godine sam ja peoveravala kojekakva cudesa dok me jedan doca nije uputio da proverimo mm-a.I ispostavilo se da je problem los spermogram. A sto se tice lekara,naravno da bi trebalo da nas oni vode,upucuju,govore sta dalje,ali je cinjenica da nije bas uvek tako.Mi smo problem resavali uz savete ovih divnih zena na plusicima,narocito nase Ljube,i od srca im hvala :-*
    • Prvi trimestar
      Započeo/la Maara92 · Objavljeno
      Draga moja imanjakinjo hvala ti najlepse. Bas kazem doktor mi je rekao da je beba za svojih 12 nedelja onako kako treba da bude. Ali opet taj strah. Neka je devojcica ziva i zdrava mnogo mi je drago sto to cujem. Mada ja kazem hvala Bogu pa bice valjda. 
    • Treći trimestar
      Započeo/la andjelita · Objavljeno
      JP, cestitke i od nas :-) kad imas vremena, kucni kako je i sta je, i kako je bilo na porodjaju... ;-) ja jutros isla u lab., pa produzila u gzzz (gradski zavod za javno zdravlje :-D )  da uzmu briseve.... crko od nedostatka vazduha i vrucine u 8-pola 9 ujutro. sad- imam pregled u dz zakazan u  utorak prepodne, a rezultati briseva ce biti tek u utorak popodne... sta cu, ne znam. tandzi hellllloooo :-)
    • Prvi trimestar
      Započeo/la MarijaMara · Objavljeno
      Maro dobro nam dosla! Evo ja sam u prosloj trudnoci isto tako dok nisam znala da sam trudna pila i brufene i fervex i bensedine pa cak i doksiciklin koji je strogo zabranjen u trudnoci pa evo imam zdravu i pravu curicu od dve i po godinice. Mene su zbog toga slali u genetsko savetovaliste i rekli su da se prati beba cesce i to je to. Zelim ti svu srecu ovog sveta i da sve bude dobro!
    • Čekamo plusiće
      Započeo/la Namazana Sova · Objavljeno
      Od recenice opustite se to je sve u glavi mi se digne kosa! Takodje ne mogu da shvatim ni recenicu desice se kada se najmanje nadas, jer kada prestanes da se nadas da ces dobiti bebu koju silno zelis? Meni to nikada nece biti jasno! Ako rezultati pokazuju da je sa vama sve u redu, postavljam sad pitanje da li su vasi muzevi isli na analize? Svaki dobar lekar ce prvo traziti njihove analize, pa tek onda vase, to da znate zene! Kada vam to lekar trazi, takvim lekaru verujte! Odoh sad opet u ilegalu! Morala sam na ovo da odreagujem, zato sto mi se cini da pojedine zene tupkaju u mestu!  Bravo Ivanice na post!
  • Teme