• Najave

• problem sa smajlijima   05.04.2016

Poštovani korisnici Bebac foruma, molimo vas da ne koristite " smajlije" u postovima, problem koji se pojavio biće uskoro rešen. Izvinjavamo vam se na neprijatnosti i hvala na strpljenju.    

Giht bolest

odgovora

Objavljeno · Prijavi zloupotrebu

Da li je neko imao susret sa ovom vrstom bolesti da li je izleciva?

Da li se lekovi piju dozivotno ili ne?

Citala sam nesto malo na internetu ali opet su mi nejasne ove stvari.

Da li je imao neko u vasoj familiji giht i kako se izborio sa tim??

Moj tata ima giht. Ne pije nikakve lekove. Povremeno ga zaboli koleno toliko da ne moze da ustane iz kreveta nekoliko dana.

Moj tata ima giht. Ne pije nikakve lekove. Povremeno ga zaboli koleno toliko da ne moze da ustane iz kreveta nekoliko dana.

Da li je radio neka ispitivanja?Moj tata takodje ali pije lekove.

Moj svekar ima giht, kao posljedicu alkoholizma. Neizljeciv je, kad se pojavi dobije lijekove malo se primiri, giht se povuce dok se ponovo ne pojavi. Inace je posljedica alokola, jako masne hrane i uopste nezdravog nacina zivota. Moze da se ublazi izbacivanjem istih iz ishrane.

E tako su njemu dr rekli, mada znas malo ublazeno, ali ovo je onako sazeto.

Da li je radio neka ispitivanja?Moj tata takodje ali pije lekove.

Ne znam jer on ne voli o tome da prica <_<

Moj svekar ima giht. I njega ga stegne bukvalno ne moze na noge. On najvise pazi sta i kako jede jer ima i povisen holesterol, nije alkoholicar..

Znam da posebno vina treba izbegavati, tj generalno sav alkohol ali vina najvise smetaju. Prosle godine smo se detaljnije raspitivali ali sam sad zaboravila.

U mojoj porodici je to nasledno...imaju i tata i brat...mozda je i deda imao, nisam sigurna...koliko sam shvatila to je muska bolest...niko od njih nije alkoholicar...a i nista posebno se ne hrane nezdravo...ali sad moraju dobro da paze sta jedu...najstrozije su zabranjene iznutrice, to znam.

Znam da posebno terba da se povede racuna o ishrani,nisam znala da moze da bude i nasledno.Videcemo sta dalje kad doktor da mocu rezlutate ali kako sam razumela morace stalno da pije lekove.Hvalasvima na odgovorima.

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Svekrva-noćna mora ili ne?
      Započeo/la pricalica · Objavljeno
      Ih bre kikiriki  pa to Krunoslav i nije tako lose. Bolje nego Tugoslav . Od moje drugarce deca su Iskra i Svetolik... Jelena ni moja deca nemaju kratka imena, ali npr ima kratka koja mi se svidjaju Uroš Maša, Anja...  Ta iz skole jeste srpkinja koliko se secam, ona je bila 6 il 7 dete to se secam pa su verovatno u nedostatku inspieacije tropili tako nesto. A secam se i da su sva deca imala cudna imena.  Iskreno ni moje mi se ne svidja jes starinsko Radmila po kumi dobila ime,ujedno i po dedi Radomir, al mi bolje i to nego sto su hteli Gordana ....i ostala  
    • Drugi trimestar
      Započeo/la zeklica · Objavljeno
      To se i meni desilo jednom i nisam mogla da obrisem, obrisi kes, pa se ponovo uloguj na Bebac
    • Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?
      Započeo/la snowhite · Objavljeno
      Bas danas sam stala na vagu, blizu 70 kg. Mislim da sam startovala sa 55kg.
    • Drugi trimestar
      Započeo/la Kiki92 · Objavljeno
        Ne znm zasto mi se prikazuje non stop ovo kao da sam citirala?
    • Drugi trimestar
      Započeo/la Kiki92 · Objavljeno
        Zenske evo i mene kod vas , nesto mi baguje nece vec neko vreme da se posalje ....
  • Teme