Klomifen i Pregnyl

odgovora

Objavljeno

Klomifen lekari obicno ispisuju pri pripremi za inseminaciju jel tako, negde sam procitala da nije dobro ni jako puno meseci bombardovati telo klomifenom jer moze imati nekih negativnih uticaja?

Pitam zato sto sam 3 meseca pila klomifen bez inseminacije (mi nismo hteli), drzala 2 meseca pauzu i sad bi sledeci mesec opet po preporuci lekara opet pocela terapiju stimulacije, pa se razmisljam da li da se jos igramo ili da predjemo na inseminaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj stvarno neznam ja sam primala samo pregnil dva ciklusa i nista sad cu da se opustim i ne dolaze u obzir nikakvi doktori ovulaciju imam svakog meseca i to je to necu da me vise kljukaju hormonima

predji ada na insemenaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ja kad sam krenula sa stimulacijom nisam imala uopste ovulaciju, sad odmaram 2 meseca ali pojma nemam da li imam ili nemam ovulaciju... nekad imam a nekad nemam nikakve simptome... mada ja imam jako placebo simptome, vec 2 godine imam simptome kao da sam trudna... vec bi troje dece rodila hahahha :D :D:D

Hocu, odlucila sam da cu u februaru ici na inseminaciju pa sta mi Bog da

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 1 pitanje bila sam kod doktora i resila se bakterija i svega i prepisao mi je klomifen posto partner i ja vec 1 godinu pokusavamo imati decu i nikako. Klomifen se pije 5 dana i nakon koliko dolazi do ovulacije od prilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke nadam se da je neko ovde i ako vidim da je tema od 2010...

Naime ptvi put se susrecem sa Klomifenom...popih prvu kitiju tj po jednu na dan za pocetak...pila 5 dana...i ako imam redivnu mens itd nemam ovulaciju tj imam jednom dva puta godisnje...

Proslo je sad od prvog dana ciklusa 10 dana...ja imam takve napade emotivne placem non stop za nista i zadnja dva dana imam videnast sekret bez ikakvog mirisa i bilo kakvih drugih simptoma i bole me krsta malo i donji stomak kao da radi nesto a folikumetriju tek rekli da dodjem 14ti dan... Da li je neko reagovao ovako emotivno na taj Klomifen? 

Крис voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ja kad sam krenula sa stimulacijom nisam imala uopste ovulaciju, sad odmaram 2 meseca ali pojma nemam da li imam ili nemam ovulaciju... nekad imam a nekad nemam nikakve simptome... mada ja imam jako placebo simptome, vec 2 godine imam simptome kao da sam trudna... vec bi troje dece rodila hahahha :D :D:D

Hocu, odlucila sam da cu u februaru ici na inseminaciju pa sta mi Bog da

devojke jel iko ovde jos uvek na temi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naime ptvi put se susrecem sa Klomifenom...popih prvu kitiju tj po jednu na dan za pocetak...pila 5 dana...i ako imam redivnu mens itd nemam ovulaciju tj imam jednom dva puta godisnje...

Proslo je sad od prvog dana ciklusa 10 dana...ja imam takve napade emotivne placem non stop za nista i zadnja dva dana imam videnast sekret bez ikakvog mirisa i bilo kakvih drugih simptoma i bole me krsta malo i donji stomak kao da radi nesto a folikumetriju tek rekli da dodjem 14ti dan... Da li je neko reagovao ovako emotivno na taj Klomifen? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala emotivne promene od klomifena. 

Pijes na svoju ruku ili je lekar preporucio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala emotivne promene od klomifena. 

Pijes na svoju ruku ili je lekar preporucio?

ginekolog...jer mi je dijagnozs no ovulation...pijem i glukofaz... sad nemam nista od promena nestale su... samo sam pitala za iskustvo...imala sam taj vodeni iscedak 2 3 dana koji bol u krstima i malo cudno u predelu jajnika al sad je sve ok...mozds je to bila ovulacija. Sutra imam folikumetriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

Izmenjeno od strane Крис

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Ја сам јако бурно реаговала на кломифен,први дан након што сам завршила туру. Могла сам да плачем без разлога. Иначе,годинама се борим да останем у другом стању. Имала сам  два спонтана 2012. Год.  И од тада не могу да останем у другом стању.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima! Da li neko moze da mi kaze koliko dugo posle klomifena treba folikulu da poraste? Pila sam ga 5 dana i otisla na uz posle 2 dana i folikul je bio samo 10mm. :/ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, nadam se da ce se naci neko ko prati ovu temu. Doktor mi je propisao klomifen koji treba da pocnem da pijem kada dodje ciklus, ako dodje. Ako ne dodje moracu piti primolut nor da ga izazovem. Buduci da je doktor endokrinolog, a ne ginekolog, nije mi rekao da posle klomifena moram primiti i injekciju pregnila, niti me je poslao na pracenje folikula. Jedino sto moram uraditi je progesteron 21. Dana ciklusa. Da li je imao neko slicno iskustvo? Ono sto me buni je to sto imam pcos, plasi me da mi klomifen ne napravi jos veci problem na jajnicima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.