Nervoza u trudnoci

odgovora

Objavljeno · Prijavi zloupotrebu

Drage moje,svaka od nas je barem jednom osetila blagu nervozu u trudnoci...Sta mislite o toj temi?zasto i kada nam se to d esava?Da Li ponekad sami mozemo same sebe da sugerisemo u smirujemo!?A ustvari nismo svesni koliko je zivot kratak!

Ja sam prva 3 meseca trudnoce krila od svih, sem dragog, tako da je nervoza tada uvek bila prisutna, kada smo rekli, bilo mi je ok. Mada u poslednje vreme imam misli i anksioznosti koje se mogu objasniti, ne trudnocom kao hormonima vec kao pitanje, da li cu biti dobra majka? da li ce biti dovoljno novca? gde, kada i kako? Kako cu se poroditi? Ali to je, kako rekose devojke normalno. Imam epizode kada mi neopisivo i potpuno nerealno nedostaje muz, on radi od 7 do 3 i skoro uvek je kuci ili smo zajedno negde, ali opet mi nedostaje, kao da zelim da ga sklupcam i nosim u stomaku sa bebom i stalno da je tu. To je jedno jedino iracionalno osecanje koje sam ja zapazila. Ne racunajuci nervozu po pitanju haosa u kuci i finansijske situacije. Pa, trudne smo, zar ne? Valjda je normalno :)

Dzo i plavi andjelcic volite ovo

Ja sam od nekog sedmog meseca bila kao na iglama. Jos sam bila na poslu i radila sve, kao da nisam trudna. Bas sam bila pod stresom i na kraju zavrsila u bolnici tako da savetujem odmor i sve cetiri u vis. Bole vas brigeeeeeee ;)

plavi andjelcic voli ovo

U ovoj trudnoći definitivno neću moći da se odmaram kao u prvoj.Evo već noćima ne spavam :( Jedem kad stignem,doduše hranim se kvalitetno,ali jako haotično.U prvoj trudnoći sam bila baš baš nervozna,čini mi se nekad i previše.Sada sam manje-više staložena,jer moram,zbog deteta.Pored toga što je muči zubići još joj treba i neurotična majka.Da mi je samo jednu noć barem 3 sata sna da spojim.

Jako sam bila nervozna u trudnoci. Nisam prepoznavala sebe. Jedino 5-i i 6-i mesec sam bila stara ja. Uzasno su me drmali hormoni.

U prvoj trudnoci,nervozna sam bila pas prva tri meseca,kasnije super sa povremenim ispadima. I sad u ovoj sam strasno nervozna na sta se nadovezuje i nespavanje nocima.

Ja mislim da sam u prvoj trudnoći bila malo više razmažena,posebno u početku.Plus bespotrebno uzimanje utrogestana me pretvorilo u nešto ni nalik meni.E sad,sad sam odgovorna i prema detetu,pa sebi ne mogu da ugađam kao pre.

U ovoj trudnoći definitivno neću moći da se odmaram kao u prvoj.Evo već noćima ne spavam :( Jedem kad stignem,doduše hranim se kvalitetno,ali jako haotično.U prvoj trudnoći sam bila baš baš nervozna,čini mi se nekad i previše.Sada sam manje-više staložena,jer moram,zbog deteta.Pored toga što je muči zubići još joj treba i neurotična majka.Da mi je samo jednu noć barem 3 sata sna da spojim.

Draga, jel ne moze neko da te odmeni u nosanju deteta u toku noci? :(

MalaMilica voli ovo

Samo kod mene hoće.Kod mog muža smo probali,al kao da ima trnje na grudima.Samo preko dana hoće.Nego,sad je više ne nosam,opet smo se vratili na siku,plašim se.Ipak je njoj skoro 10 kg.Moram je preko dana nekad podići,da je operem,presvučem,i tako.

E sad,ne znam kad će prestati da se uspavljuje na siku,jednom je prestala.Samo je znala da se prevrće po krevetu i zaspi.Sad muče zubi,tako da moram joj pomoći da lakše sve prođe.

Samo kod mene hoće.Kod mog muža smo probali,al kao da ima trnje na grudima.Samo preko dana hoće.Nego,sad je više ne nosam,opet smo se vratili na siku,plašim se.Ipak je njoj skoro 10 kg.Moram je preko dana nekad podići,da je operem,presvučem,i tako.

E sad,ne znam kad će prestati da se uspavljuje na siku,jednom je prestala.Samo je znala da se prevrće po krevetu i zaspi.Sad muče zubi,tako da moram joj pomoći da lakše sve prođe.

Naravno. Ja nisam ni pokusavala da ga nosim nocu. I nama je sika i dalje br. 1.

Ja sam prva 3 meseca trudnoce krila od svih, sem dragog, tako da je nervoza tada uvek bila prisutna, kada smo rekli, bilo mi je ok. Mada u poslednje vreme imam misli i anksioznosti koje se mogu objasniti, ne trudnocom kao hormonima vec kao pitanje, da li cu biti dobra majka? da li ce biti dovoljno novca? gde, kada i kako? Kako cu se poroditi? Ali to je, kako rekose devojke normalno. Imam epizode kada mi neopisivo i potpuno nerealno nedostaje muz, on radi od 7 do 3 i skoro uvek je kuci ili smo zajedno negde, ali opet mi nedostaje, kao da zelim da ga sklupcam i nosim u stomaku sa bebom i stalno da je tu. To je jedno jedino iracionalno osecanje koje sam ja zapazila. Ne racunajuci nervozu po pitanju haosa u kuci i finansijske situacije. Pa, trudne smo, zar ne? Valjda je normalno :)

Ja bih prolupala da sam toliko krila :) setim se uvek u onoj knjizi "Dnevnik sludjene buduce majke", kad ona kaze da sad razume ljude koji idu ulicom i pricaju sami sa sobom, jer mora da su morali nesto da kriju od drugih pa prolupali, posto je ona krila trudnocu prva tri meseca :) Mi smo nekih dve i po nedelje od pozitivnog testa krili dok nisam otisla kod dr da potvrdi i onda svima objavili.

Sto se tice nervoze normalno da je bude. Pa gledano i ovako ne znam ko je devet meseci uzastopno potpuno opusten, smiren, bez sitnih trzavica, a ne kad si u drugom stanju. Samo da nije mnogo izrazena. Ja sam ubedjena da kakva je zena u trudnoci, takvog raspolozenja je i beba prvih 4-5 meseci. Uverila se na svom primeru i na dosta drugih. Tako da koliko god je moguce vise s0823.gif

ja sam prva tri meseca bila katastrofa :) toliko sam bila nepodnošljiva da su me kolege sa posla zamolile da idem na bolovanje :lol: i u 9. mesecu... mm i danas priča kako sedimo za stolom i ručamo i ja ga gledam namršteno i iz čista mira mu procedim kroz zube "UFF kako me nerviraš" :lol:

MalaMilica voli ovo

Ja sam u obe trudnoće bila nervozna al na različite načine. U prvoj sam bila svadljiva, :o sve me je nerviralo, :angry: i baš sam se svađala sa mužem. U drugoj sam bila plačljiva. :( Plakala sam za svaku sitnicu. Sećam se da sam jednu celu noć preplakala, jer se mom sinu nisu svidele palačinke koje sam napravila, a mm je naravno podžao dete, i on je rekao da mu se ne sviđaju, ma da to njemu nije bilo bitno :lol: :lol: :lol:

Ja bih prolupala da sam toliko krila :) setim se uvek u onoj knjizi "Dnevnik sludjene buduce majke", kad ona kaze da sad razume ljude koji idu ulicom i pricaju sami sa sobom, jer mora da su morali nesto da kriju od drugih pa prolupali, posto je ona krila trudnocu prva tri meseca :) Mi smo nekih dve i po nedelje od pozitivnog testa krili dok nisam otisla kod dr da potvrdi i onda svima objavili.

Sto se tice nervoze normalno da je bude. Pa gledano i ovako ne znam ko je devet meseci uzastopno potpuno opusten, smiren, bez sitnih trzavica, a ne kad si u drugom stanju. Samo da nije mnogo izrazena. Ja sam ubedjena da kakva je zena u trudnoci, takvog raspolozenja je i beba prvih 4-5 meseci. Uverila se na svom primeru i na dosta drugih. Tako da koliko god je moguce vise s0823.gif

Mi smo morali, prvo sto sam ostala slucajno u drugom stanju, nismo planirali, veoma smo se obradovali, zabavljali smo se 7 geodina, bilo je vreme, nego nismo znali sta nas je snaslo, ja sam imala opasne policisticne jajnike, i moj ginekolog se zgranuo kada sam dosla i kada je utvrdjena trudnoca. Rekao je da sam jedna od 5 zena u njegovoj karijeri od 30 godina koja je prirodnim putem ostala trudna sa ovim problemom. Nismo znali sta da radimo, a toliko mojih prijateljica je objavilo i ne daj Boze nesto se desi... pu,pu,pu... Daleko bilo. Nije bilo strasno, jeste bilo stresno, ali sam se drzala dalje od ljudi i tako. Sada sam ok, kazem, dragi moj kaze da nema stomaka i povremenih ispada, nikada ne bi rekao da sam trudna!

ja sam prva tri meseca bila katastrofa :) toliko sam bila nepodnošljiva da su me kolege sa posla zamolile da idem na bolovanje :lol: i u 9. mesecu... mm i danas priča kako sedimo za stolom i ručamo i ja ga gledam namršteno i iz čista mira mu procedim kroz zube "UFF kako me nerviraš" :lol:

Ha, ha ha ha ha, i ja imam te trenutke :) I kako objasniti to muskarcu? Pita me sto si ljuta, ili nervozna? Nema objasnjenja :)

Nismo ni mi nikom rekli do 3.meseca,najvise zato sto sam se ja tripovala da necu da pricam dok mi ne kazu da je sve u redu na double testu i uz,e tad sam bila strasno nervozna od iscekivanja....kao i za svaki pregled,a ovako malo me drmaju hormoni mada ja ne priznajem dok ne prodje par dana :ph34r::) Nekad mi bude zao mm,a svi drugi mi kazu da sam bolje raspolozena i nekako opustenija u trudnoci...

MalaMilica voli ovo

Meni je ta tri meseca bilo potrebno da se naviknem na samu ideju da sam trudna. Odmah sam rekla bliskim prijateljima, ali ne na nacin kao da delim sa njima srecnu vest nego sam bila sva uplasena kako cu ja ovo sve izgurati, da li sam spremna itd. Daleko od toga da je rano za bebu, imam 33 godine i u vezi sam dugoj 5 godina, ali sam nezaposlena za sta sebe krivim jer sam fakultet zavrsila sa 30 god, i sada eto jos uvek nemam nikakvog radnog iskustva. Tako da sam u pocetku sebe mucila razmisljanjem na tu temu, jer ako se do sada nisam zaposlila kako cu sa 35 i malom bebom... Ali, kako su prosla ta tri meseca, mucnine i ostale neprijatnosti, sa svim tim je nestala i moja nervoza i nekako sam se bas prepustila... :) Povremeno mi ta tema proleti kroz glavu ali me ne opterecuje, samo shvatim kako je ova trudnoca dosla bas u pravom trenutku. :)

MalaMilica i Maja:) volite ovo

I ja sa 27 godina samo razmisljam kako imam dva fakulteta i sada upisala master i kako nemam ni mesec radnog staza i hocu da flipnem!!! Vezu imamo dugu 8 god.i nije da nismo radili na bebi,vec jednostavno kao..ma nece to desiti se odmah:) Kao da smo isprobavali:) Iskreno,dijagnoza mi je prosle godine od operacije jajnika bila endometrioza,tako da je bilo malo verovatnoce i ono..desilo se:) Srecna sam,ali imam te nalete besa na sebe sto nisam se zaposlila,sto necu moci da JA priustim detetu nesto:) Pa jos ako mi nesto neko kaze sto jednostavno necu da cujem i ako je istina,to je haos.Kao prznica:) Samo da prodje i da se konacno opet smejem posle ove 12.nedelje. Proradice i taj hormon srece,mora,jer ga svi posedujemo,samo da ga izbacimo konacno napolje.Trudnoca nije bolest!!!!

Zoks i princessadora volite ovo

Potpuno te razumem Majo, i mi smo se slicno tako poigravali ne ocekujuci da ce nam uspeti iz prve. Mada mi je neki glas u podsvesti govorio kako mi je vec vreme... Ali ta nervoza i ocaj oko neispunjenosti u pogledu karijere su me vec duze vreme kocili. Jao ali ti si bas mlada, nema razloga da se toliko opterecujes, a i taj hormon srece kao da stvarno proradi kad prodje prvo tromesecje! Pocnes da shvatas kako nema nista vrednije od toga da podaris nekome zivot i ljubav, jer detetu a pogotovo bebi osim ljubavi drugo i ne treba! :wub: Ili, bar, vrlo malo. :)

To je nezadovoljstvo sa jedne strane,a sa druge sam zadovoljna sto imam verenika koji me razume,cuva i koji vec osam godina trpi moje ludorije i ispade,o ovim sad da ne pricam,sto su mi najblizi zdravi i sto sam postigla bitnu stvar u zivotu,a posao...pa mozda nas ceka nesto bolje kasnije nego sada.Uvek kazem,ko zna zasto je to dobro? :) Ajd da pokusamo da uzivamo,evo sad ce da prodje i ovo tromesecje...Da se smejemo,da volimo...Procice i ova zima i eto nam pticaaaa:) Lakse je sa njima:)

To je nezadovoljstvo sa jedne strane,a sa druge sam zadovoljna sto imam verenika koji me razume,cuva i koji vec osam godina trpi moje ludorije i ispade,o ovim sad da ne pricam,sto su mi najblizi zdravi i sto sam postigla bitnu stvar u zivotu,a posao...pa mozda nas ceka nesto bolje kasnije nego sada.Uvek kazem,ko zna zasto je to dobro? :) Ajd da pokusamo da uzivamo,evo sad ce da prodje i ovo tromesecje...Da se smejemo,da volimo...Procice i ova zima i eto nam pticaaaa:) Lakse je sa njima:)

U kojoj si nedelji?

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Prvi trimestar
      Započeo/la Jedangram · Objavljeno
      Djevojke, ja sad od sutra u 13. Sedmici!! Gdje mi je ona sto smo isti termin   ja nista ne osjecam jel to normalno?  Meni je jedini problem i simptom sto piskim svaki cas, a nocu i do 4-5 puta. Al spavam ko komirana.  Jel istina da mi malo deblje ne osjetimo bebu odmah kada i vi mrsave?  Sta treba da osjetim uopste?  Mm se kune da mi je sinoc cuo bebu u stomaku, umislja valjda bih ja prvo trebala nesto osjetiti zar ne? 
    • Poremecaji psiholoskog razvoja, senzorni problemi
      Započeo/la Inama · Objavljeno
      Fox draga, procitah tvoju temu u jednom dahu... jako mi je zao sto prolazite kroz sve to Moram ti reci, ono u sta su od pocetka sumljala.. ali ti JESI FENOMENALNA MAMA, prepoznala si problem i boris se svom snagom sa istim!   Koliko ja znam, ako dobijete preporuku doktora da je za njegovo zdravlje kolektiv neophodan imacete prednost pri upisu.  pa i da uspete po par sati da bude u vrticu, znacice pre svega tebi, a verujem i njemu. Ljubimo vas puno, posebno naseg drugara!
    • Treći trimestar
      Započeo/la ivalok · Objavljeno
      Neee, kod normalnih ljudi carski se zakazuje u 38.nedelji i lezi se bar tri dana pre. Ali to kod normalnih. Kod mene nis ne moze ok. Moj dr na odmoru, pa ja moram da se stisnem do 39,2 nedelje, sto je presedan. Molim boga da ne odem s ulice u salu! Dolazim opet u cetvrtak da vidim kad cu da legnem. Zapravo, ja sam vec primljena/tamo. Ja sam carobnica Margarita, a ovaj moj je majstor s felerom ( baksuz samo musku decu pravi)! 
    • Treći trimestar
      Započeo/la ivalok · Objavljeno
      u prvoj trudnoci se ugojila 40 kg. Usla s 59, porodila se sa 100kg. Posle t jedva smrsala na 78. S 78 kg usla u ovu t i evo me opet na 100kg, a mozda i koja preko ( ne smem da stanem na vagu!!!). 
    • Sta ste poslednji put sebi kupile?
      Započeo/la snowhite · Objavljeno
      Da kazem da me sveki castila 20evrica i kupila sam sebi trudnicke teksas pantalone tj farmerke Ispadoh vidovita   IG, uopste nije malo, naprotiv. Divnu mamu imas!
  • Teme