Debeljuce


odgovora

Objavljeno

Mene su danas u prodavnici pustili preko reda... izgledam kao trudnica!

Treba da dobijem i tad oteknem i u licu i u stomaku kao da sam pred porodjaj! QQ

Ako nista barem imamo male prednosti :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su danas u prodavnici pustili preko reda... izgledam kao trudnica!

Treba da dobijem i tad oteknem i u licu i u stomaku kao da sam pred porodjaj! QQ

I meni se to često dešavalo dok sam nosila 20kg viška!! Dva puta u autobusu nisu kartu hteli da mi naplate, a jednom se jedna žena polomila da me puste preko reda u banci. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Retko koja zena uspe da provrati devojacki izgled,a ona koja uspe ,svaka cast.

Prvi put sam zatrudnela sa 59 kg.Bila sam zategnuta kao pracka,sa sve izvajanim misicima,jer sam dugo godina trenirala ples.

Posle 2 trudnoce za dve godine,uopste ne ocekujem,niti zelim da se vratim na tu kilazu.Ne kazem da je nemoguce,ali jednostavno ne zelim da mucim i sebe i druge oko sebe.

Drugi put sam zatrudnela sa 70kg,a sada imam 73.I sa 70 kg sam super izgledala ni malo popunjena.Eto to je neki moj cilj 70kg,a i to da ne bude ,uopste mi nije vazno.

Smatram da zena moze jako lepo da izgleda i sa viskom kilograma.Nijedna zena ne treba toga da se stidi,jer je prvenstveno majka.Koliko god da smrsam,ovaj stomak mi ne moze spasti,ali ne stidim se toga.

Svaki covek treba da se oseca lepo u svojoj kozi.Tako ni drugi nece primecivati njegove mane.Sreca i lepota dolaze iznutra.

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A najgore je sto prave trudnice nikad ne pustaju preko reda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem.Kod mene su skoro identicne proporcije kao kod MetroNadje:93kg(sada mozda vec 94,krkalo se poslednjih par dana:)) i 175cm.Kao dete sam bila bas predebela(u 5. razredu imala 76kg),a onda sam izmedju 5. i 6. smrsala na 59.I Tokom cele srednje sam drzala kilazu na 62kg(sad kad pogledam slike ,bila sam kostur zivi,ali sam ,naravno mislila da imam viska)Posle srednje poceo da me drma neki anksiozno-depresivni poremecaj i onda sam jela i jela i jela,sve na nervnoj bazi(sto radim i sad) i tako malo po malo dogurala tu gde sam.Sa Minom kad sam ostala trudna,imala sam 86,porodila se sa 114,ali na porodjaju izgubila 18kg.Posle godinu dana imala 88 i ni makac dole.Sa Vanjom ostala trudna sa 92 i posle godinu dana dogurala do 93.Ako ostanem trudna jos jednom,puci cu garant :( .Sto se mene tice,idealno bi bilo da imam od 74 do 77kg.Tada sam bas po mom ukusu,volim ja kad je telo malo zaobljeno.Sve se kanim na neku dijetu,ali ne ide,pa ne ide.A i kako da gladna trcim za ovom decurlijom :lol: Volela bih nesto da uradim,ali nemam nikakav plan.I najvise me nervira garderoba-nikad ne moga da kupim ono sto mi se dopada jer nema broj.Kaze mi sestra ,koja zivi u Australiji,ona tamo ne moze da nadje broj-nosi 10-12,a kod njih sve veliki brojevi.Nista,selim se u Australiju i problem resen :D .I da,pre nikad nisam imala nesto veliki stomak,cak ni posle Mine,a sad kao da sam dve lopte progutala i to one za pilates.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su npr.MNadja,B.mama,NSanja tako lepe zene,tako lepo nose svoju kilazu,da ne bih mogla da ih zamislim mrsave.Sigurna sam kad bi smrsale da bi im svi rekli da su propale,a ne doterale liniju. :D

buhla voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trpi skote zbog lepote- jesi cula ovu izreku??? Ne mozes smrsati eto tek onako, a da se pritom ni malo ne potrudis zar ne? Ovo sto sam napisala mi deluje kao minimalan trud. Ja ni jednu dijetu ne bih mogla da izdrzim, ma ni 10 dana, a kamoli duze, ali neke sitnice mogu. Pises kao neko ko nije bas motivisan da smrsa, tj.ne savladava te velika zelja, hehe. A ovo za hranu- sve je to tacno, ali sustina je u tome da se obuzdas, a na kraju kada udjes u makar broj manje farmerice bices srecna zbog svakog jela koje se ohladilo.

Zvakanje- ja sam navikla da jedem ekstremno sporo, veruj bole me i vilice i zeludac cim malo pozurim, a i kad se na brzinu najedem ni jednog trenutka ja u toj hrani ne uzivam.

Mislim da je sporo jesti, piti vise vode i casu mlake ujutru ipak podnosljivije nego odreci se slatkisa, masne hrane, grickalica itd,svega ceka volimo, zar ne? A opet vrsi neki posao, ne mislim da je ovo neka zrtva prevelika. Kad cak i ja uspevam da ispostujem ovo ovako nedisciplinovana znaci nije bas mnogo tesko :D Bacam se na ovaj rezim cim dobijem domace jabukovo od mojih, krcka se ovih dana.

Ne znam, ne smatram se skotom, ne primenjujem uvredljive izreke na sebe :)

E, dobra si ...pa dzabe ti mlaka voda i sporo zvakanje ako ces jesti slatkise i grickalice :lol:

A u pravu si, nisam opterecena da budem tip top, jer kod mene su male razlike u ptianju...kad jedem sve zivo samo sam malo teza nego kad se mucim i odricem svega. Nije vredno.

Ja ne mrsavim lako uopste..tako da se odricem mlake vode :D

A dalje stojim iza onog - vezbanje vezbanje i samo vezbanje :)))

Ne postoji isti recept za sve, neko cim malo smanji hranu, smrsa, ja to nikako nisam uspevala..prosto svako treba da pronadje sta kod njega deluje, a naravno najteze je biti istrajan u svemu tome.

Meni je potrebno da me neko tera da vezbam, znaci uplatim neki aerobik ili nesto, i shvatim to kao neodlozivu obavezu tri put nedeljno bar, ovako sama nikad ne bih nista postigla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako sad stavite slike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Bucke moje :) Jel se krka danas nesto ? :D

Te price tipa , ma nisi debela nego elegantno popunjena , ili kako je meni trener moj govorio : Sanja , ti uopste nisi debela , ti si samo malo teza u odnosu na svoju visinu :D Toliko mi je to bilo smesno kad mi je rekao ! SanjaRuska , ja ti zavidim na stavu ! Moguce da je to zato sto sto si ceo zivot imala visak .. Ja kad prislonim na sebe svoje neke farke npr pa vidim da me sad prekriju samo do pola a pre dve godine sam ih nosila najnormalnije ja popiz... nacisto ! A to sto Nadja kaze za zdravlje , izgleda da se necemo opametiti dok nas nesto ne strefi ne daj Boze ! Moja mama je posle porodjaja samnom imala 90kg. U 35oj godini je udario slog i posle toga je smrsala na 55 kg kojih evo ima vec 20godina .... Eto nju je to opametilo . Ja sam pre 4-5 god zaglavila u bolnicu , lezala 7 dana na infektivnoj , i uz konstantnu dijareju u trajanju od 7 dana i plus 8 dana lezanja u bolnici i samo na infuziji bez hrane , smrsala sa 10 kg za tih 10ak dana i cesto pomislim , Boze pristala bih opet na tu muku ( iako me od dijareje dupe bolelo da nisam mogla da sednem na njega ) samo da nekako smrsam a na djetu nikako , eto kakva sam ja curka ! A da vam ne pricam kako sam se jedno vreme zezala da necu da perem ruke mesec dana d bih dobila gliste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su npr.MNadja,B.mama,NSanja tako lepe zene,tako lepo nose svoju kilazu,da ne bih mogla da ih zamislim mrsave.Sigurna sam kad bi smrsale da bi im svi rekli da su propale,a ne doterale liniju. :D

Ni ja ne mogu da se zamislim mrsava :D

Hvala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se to često dešavalo dok sam nosila 20kg viška!! Dva puta u autobusu nisu kartu hteli da mi naplate, a jednom se jedna žena polomila da me puste preko reda u banci. :ph34r:

A meni je sestra u DZ 4 mjeseca poslije porođaja rekla:Pa ti se još nisi porodila?Nisam se uvredila naravno,samo sam se osmehnula.A preko reda su me puštali kad se vadila krv,tako da mi nije smetalo.Inače,meni zaista ne smeta kad neko raširi oči,pa mi kaže kako si se ti ugojila.Uvijek mislim,kako došlo tako otišlo.A i da ne ode,sve je super dok moje zdravlje nije ugroženo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da zena moze jako lepo da izgleda i sa viskom kilograma.Nijedna zena ne treba toga da se stidi,jer je prvenstveno majka.Koliko god da smrsam,ovaj stomak mi ne moze spasti,ali ne stidim se toga.

Svaki covek treba da se oseca lepo u svojoj kozi.Tako ni drugi nece primecivati njegove mane.Sreca i lepota dolaze iznutra.

Ovaj deo mi se najviše sviđa.

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BRAVO!! Svaka cast, tebe proglasavamo za maskotu ove teme i ima da nam svima budes uzor! Jos jednom bravo!!!

SanjaRuska, ti si meni super lik, i skroz ti je sve na mestu. Ono sto sam skontala je da je mnogo teze zenama koje su nekad bile mrsave da se pomire sa cinjenicom da to vise nisu. Ja takodje nikad nisam bila mrsava, pa mi ne pravi toliku razliku da li mi je visak 10 ili 20 kila :lol: Ali, sto kazes, ipak sve ima svoje granice i kad je zdravlje u pitanju tu je kraj sali... (Koliko jos puta treba sebi to da ponovim???)

Ne znam, ne smatram se skotom, ne primenjujem uvredljive izreke na sebe :)

E, dobra si ...pa dzabe ti mlaka voda i sporo zvakanje ako ces jesti slatkise i grickalice :lol:

A u pravu si, nisam opterecena da budem tip top, jer kod mene su male razlike u ptianju...kad jedem sve zivo samo sam malo teza nego kad se mucim i odricem svega. Nije vredno.

Ja ne mrsavim lako uopste..tako da se odricem mlake vode :D

A dalje stojim iza onog - vezbanje vezbanje i samo vezbanje :)))

Ne postoji isti recept za sve, neko cim malo smanji hranu, smrsa, ja to nikako nisam uspevala..prosto svako treba da pronadje sta kod njega deluje, a naravno najteze je biti istrajan u svemu tome.

Meni je potrebno da me neko tera da vezbam, znaci uplatim neki aerobik ili nesto, i shvatim to kao neodlozivu obavezu tri put nedeljno bar, ovako sama nikad ne bih nista postigla

Sto se tice prvih par redova posta, dobih neverovatnu zelju za raspravljanjem, ali cu se na tome i zaustaviti. ;) Ides iz krajnosti u krajnost. Ne moze se smrsati bez odricanja i tu stavljam tacku.

A sto se vezbanja tice, e tu se apsolutno slazemo. Koliko god da smrsam ja trebam pre svega da se zategnem malo. Milion puta sam pocinjala da trcim, da kao radim neke vezbe i to bi trajalo maksimalno 10 dana. A rekla sam i ja jednom bila uplaticu aerobik i onda ce mi to biti obaveza, vuci ce me to sto sam platila bice mi zao da ne idem, pa da ispadne da sam novac u vetar bacila, ja koja kao uvek stedim :D Samo da dobijem vise vremena, uradicu to. Opet da ponovim, na selu sam, vreme koje provedem u putu do grada i nazad, to je nekad i vise od sat ipo, mogla bih da provedem na aerobiku da zivim u gradu, pih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice prvih par redova posta, dobih neverovatnu zelju za raspravljanjem, ali cu se na tome i zaustaviti. ;) Ides iz krajnosti u krajnost. Ne moze se smrsati bez odricanja i tu stavljam tacku.

A sto se vezbanja tice, e tu se apsolutno slazemo. Koliko god da smrsam ja trebam pre svega da se zategnem malo. Milion puta sam pocinjala da trcim, da kao radim neke vezbe i to bi trajalo maksimalno 10 dana. A rekla sam i ja jednom bila uplaticu aerobik i onda ce mi to biti obaveza, vuci ce me to sto sam platila bice mi zao da ne idem, pa da ispadne da sam novac u vetar bacila, ja koja kao uvek stedim :D Samo da dobijem vise vremena, uradicu to. Opet da ponovim, na selu sam, vreme koje provedem u putu do grada i nazad, to je nekad i vise od sat ipo, mogla bih da provedem na aerobiku da zivim u gradu, pih...

isla sam i ja prije trudnoce,bas mi je prijao,ali ni sam isla da smrsam,nego zbog kondicije,tako sam se super osjecala,a ovako sad sa 90kg ne znam kako nosm samu sebe :)

ja kad prestanem da doim icicu jer nekako kad potrcim imam osjecaj da ce grudi da mi puknu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki covek treba da se oseca lepo u svojoj kozi.Tako ni drugi nece primecivati njegove mane.Sreca i lepota dolaze iznutra.

sa ovim se ne slazem, tj slazem ali delimicno. lepota i sreca dolaze iznutra ali da bi iz nas izbila lepota moramo biti zdrave. a mnoge ovde pomenute meni drage dame imaju velike predispozicije za ozbiljne bolesti. tako da ne smemo nase kile gledati samo s te strane i govoriti kako nam ne smetaju i sta ti ja znam. i ja sam isto i trcala za decom i sve drugo radila.. ja pricam pre svega iskljucivo o zdravlju i nadam se da ce shvatiti i druge.

O Bucke moje :) A to sto Nadja kaze za zdravlje , izgleda da se necemo opametiti dok nas nesto ne strefi ne daj Boze !

na zalost to jeste tako. ni ja se verovatno ne bih bas tako resila da mi tih dana kad sam pocela sa dijetom nije umro tata i nije otkrivena bolest stitne i pocetak dijabetesa tipa dva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su npr.MNadja,B.mama,NSanja tako lepe zene,tako lepo nose svoju kilazu,da ne bih mogla da ih zamislim mrsave.Sigurna sam kad bi smrsale da bi im svi rekli da su propale,a ne doterale liniju. :D

O pa hvala, mada mogla bih malo i da propadnem, cisto da vidim kako je to :D

Moja kuma i ja smo isle zajedno u srednju, i ona je uvek bila deblja od mene (sad naravno vise nije :P), ali, ljudi moji, ona je uvek bila glavna riba, vecito u centru paznje i pored najboljih frajera! Jedne godine je jako smrsala, dostigla je tu "idealnu" tezinu, i svi su je hvalili, a ja nisam mogla da je pogledam :wacko: Uzas jedan, sva je bila ispijena, izgledala je kao avetinja :wacko: Nije vise ni blizu bila onako dobra riba, grudi su joj se sparusile, ona kao da je nestala, nije je vise bilo. Posto mi je najbolja drugarica, rekla sam joj to... Naravno, nije se naljutila, i mislim da se ni ona nije osecala najbolje u tom stanju. Posle je, hvala Bogu, ponovo vratila staru kilazu i opet postala moja vesela Bosanka i riba za kojom se svi okrecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem.Kod mene su skoro identicne proporcije kao kod MetroNadje:93kg(sada mozda vec 94,krkalo se poslednjih par dana:)) i 175cm.Kao dete sam bila bas predebela(u 5. razredu imala 76kg),a onda sam izmedju 5. i 6. smrsala na 59.I Tokom cele srednje sam drzala kilazu na 62kg(sad kad pogledam slike ,bila sam kostur zivi,ali sam ,naravno mislila da imam viska)Posle srednje poceo da me drma neki anksiozno-depresivni poremecaj i onda sam jela i jela i jela,sve na nervnoj bazi(sto radim i sad) i tako malo po malo dogurala tu gde sam.Sa Minom kad sam ostala trudna,imala sam 86,porodila se sa 114,ali na porodjaju izgubila 18kg.Posle godinu dana imala 88 i ni makac dole.Sa Vanjom ostala trudna sa 92 i posle godinu dana dogurala do 93.Ako ostanem trudna jos jednom,puci cu garant :( .Sto se mene tice,idealno bi bilo da imam od 74 do 77kg.Tada sam bas po mom ukusu,volim ja kad je telo malo zaobljeno.Sve se kanim na neku dijetu,ali ne ide,pa ne ide.A i kako da gladna trcim za ovom decurlijom :lol: Volela bih nesto da uradim,ali nemam nikakav plan.I najvise me nervira garderoba-nikad ne moga da kupim ono sto mi se dopada jer nema broj.Kaze mi sestra ,koja zivi u Australiji,ona tamo ne moze da nadje broj-nosi 10-12,a kod njih sve veliki brojevi.Nista,selim se u Australiju i problem resen :D .I da,pre nikad nisam imala nesto veliki stomak,cak ni posle Mine,a sad kao da sam dve lopte progutala i to one za pilates.

Dobrodosla i sto pre otisla! :D

Izgleda da pucamo na istu kilazu ;) I izgleda da nista ne preduzimamo po tom pitanju :lol:

Ja slike postavljam na photobucket.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana sve ja tebe razumem,ali ovde dame ne pricaju o zdravlju vec o fizickoj lepoti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana sve ja tebe razumem,ali ovde dame ne pricaju o zdravlju vec o fizickoj lepoti. ;)

Zato sto nam je zdravlje najbolnija tema :( Odecom i sminkom uvek mozes srediti sve nedostatke a zdravlje... Pa, sve mi znamo sta treba da uradimo samo nikako da se pokrenemo :( Evo ja sad razmisljam kako bih mogla da krenem u teretanu...i razmisljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto nam je zdravlje najbolnija tema :( Odecom i sminkom uvek mozes srediti sve nedostatke a zdravlje... Pa, sve mi znamo sta treba da uradimo samo nikako da se pokrenemo :( Evo ja sad razmisljam kako bih mogla da krenem u teretanu...i razmisljam...

Meni samo daj traku za trčanje i ja sam srećna :) Ustanem u 07h, popijem kaficu i u teretani sam u 08h. Stanem na traku i sve negativna ode za tih pola sata, četrdeset pet minuta. A da l' će i koja kila da ode, videćemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo daj traku za trčanje i ja sam srećna :) Ustanem u 07h, popijem kaficu i u teretani sam u 08h. Stanem na traku i sve negativna ode za tih pola sata, četrdeset pet minuta. A da l' će i koja kila da ode, videćemo :)

Pa je l' ides stvarno? Ja trcanje bas ne volim, sve ostalo, i mnogo teze, moze da prodje, valjda mi je to jos ostalo iz perioda kad sam trenirala muski sport ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa je l' ides stvarno? Ja trcanje bas ne volim, sve ostalo, i mnogo teze, moze da prodje, valjda mi je to jos ostalo iz perioda kad sam trenirala muski sport ;)

Idem, krenula sam ovog ponedeljka. Kao sam tada i uvela režim nejedenja, ali to je otišlo niz Dunav :P Inače mrzim da trčim, ni crni đavo me ne bi naterao da trčim po Keju ili tako negde u prirodi ali zato traku obožavam. Tu mi je valjda zanimljivo da pratim koliko sam pretrčala, kojom brzinom, koliko sam kalorija sagorela etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U koju teretanu ides i s kim je T za to vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto nam je zdravlje najbolnija tema :( Odecom i sminkom uvek mozes srediti sve nedostatke a zdravlje... Pa, sve mi znamo sta treba da uradimo samo nikako da se pokrenemo :( Evo ja sad razmisljam kako bih mogla da krenem u teretanu...i razmisljam...

E to mi je najgore - da se pokrenem... Nekad sebi kažem da tako ni babe više ne razmišljaju - od sutra do sutra :D

Pre par dana ispešačila sam tih mojih 4 km, za pola sata i bilo mi je super... Al ko zna kad ću opet...

I tako iritiram samu sebe a ništa ne radim da se i stešem i poradim na kondiciji <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako ne jesti posle 18 kad tad dođemo sa posla, i trebamo večerati - mene to najviše "robi"... A samokontrola je čudo, samo je na jelu ne koristim <_<B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.