Debeljuce


odgovora

Objavljeno

Htela sam prvo da nazovem temu Gojaznost , pa je meni licno kao gojaznoj osobi taj naziv zasmetao . Sve smo mi svesne svog izgleda koji neretko utice i na raspolozenje i na samopouzdanje ali opet eto ne cinimo bas puno po tom pitanju a smeta nam kad nam kazu da smo debele , da smo se ugojile ...

Meni licno gojaznost utice na raspolozenje , ne uvek , ali kad treba negde da se skockam pa od punog ormana ja stvarno nemam sta da obucem e onda mi to udari na raspolozenje. Kazem sebi svasta sto mi neko drugi vec ne bi smeo reci i opet kad se servira neka lepa testenina ja prionem kao da imam manjka kila a ne viska :wacko: I jos kad mi neko ko je ceo zivot mrsa, zgodnica prica kako i sta treba da radim e tak onda me udare zivci :D Ajd ti nemoj jesti npr Karbonare sa divnom socnom slaninicom nego jedi zelenu salatu i reci da te Karbonare ne privlaci :D

Kako se vi nosite sa tim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas dobra tema, jer ja imam isti takav problem. Uvek sam bila malo buckastija od drugih drugarica, to je i moja genetska predispozicija, zato sto su mi skoro svi u familiji debeli. Volim i ja da jedem, mada nejedem puno, ali jedem kasno.Pre godinu dana sam smrsala 15 kg ali posle dijete kg su se vratili i sad nikako da ih se otarasim. Sad mi je najveci problem, sto i pazim sta jedem, upste nejedem hleb, ne jedem przeno, ako nekde stavim ulje onda je to maslinovo, ponekad i vezbam, mada priznajem da ne cesto, ali i inako nemogu da smrsam, pa mi dodje da upste ne treba da pazim sta jedem. meni je problem to sto mm dolazi kasno sa posle i ja ga cekam da veceramo i to sto sam slaba na slatkise, mada ih ne pravim, ali uvek neko u mojoj okolini ih pravi pa nemogu da odolim. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mršava nikad nisam bila. Uvek sam imala 2-3kg više od one "idealne težine", ali zato oko detetovog prvog rođendana sam imala 20kg viška i to sam vukla par godina. Užasno sam se osećala. Sakrivala sam se ispod neke široke odeće i slično. Totalno mi se srozalo samopouzdanje. Baš to što si napisala - treba negde da se spremim, a ja ne mogu ni u šta da stanem od prethodne garderobe. Trebalo mi je oko 2 godine da skinem taj višak. Mučila sam se baš baš, i to sam radila u pauzama. Ukinem sebi slatko i smanjim obroke na 2-3 nedelje. Obično u to vreme skinem 2-3kg (mada treba znati da su prvih 1-2kg voda i sadržaj creva iz organizma i nije stvarno mršavljenje). Onda pauza, opet malo navalim na klopu i tako u krug. Malo po malo, vratila sam se na neku svoju kilažu.

Ono što svakako sebi neću više dozvoliti jeste da imam toliki višak, jer je zaista veliko opterećenje i psihičko i fizičko. Pogotovo kako godine idu i zdravstveno počinje da škodi.

A inače i ja BAŠ volim da jedem i masno i kalorično. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam trenutno na nekom rezimu gde nista nisam izbacila , jer za djete i odricanja nemam karakter , pa sam sve prepolovila obroke i ne jedem posle 18h ... pa videcemo rezultate za dve godine ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja svaki dan idem na dijetu a dobro mi krene, pa uvece mislim da necu jesti ali kad spremim muzu da jede, krenem i ja sa njim :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm....dovoljno je reci da me muz zove "meda" :D pre prve trudnoce sam imala idealnu tezinu 165/52 a sad posle druge trudnoce mnogoooo vise.. jako mi smeta pogotovo zato sto je sav moj visak otisao u moju zadnjicu..tako da kad sednem imam osecaj da jos neko sedi pored mene a to je samo moj visak :/ imam velikih problema sa odecom posto je jako tesko "upakovati" povecu zadnjicu.... ali se nadam da cu uspeti bar malo posle trudnoce da stabilizujem kilazu :/ bar se nadam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja svaki dan idem na dijetu a dobro mi krene, pa uvece mislim da necu jesti ali kad spremim muzu da jede, krenem i ja sa njim :wacko:

E to je i kod mene bio problem ! Zato ja sad jedem sto i on ali umesto tri sarme :D ja pojedem jednu , umesto dve kriske hleba ja pojedem ili cak i ne pojedem jednu ( nisam ljubitelj hleba ) Umesto sokova pijem limunadu , a popijem i casu kole kad mi bas dodje mada ni za njom ne patim nesto ... Tako da jedem sve ali ne ocima vec stomakom tj zeludcom !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam se vrtila oko idealne kilaze ,ili sam bila na njoj, ili par kg gore dole. Nisam nikad bila debela, niti su mi kg stvarali probleme, naravno sve dok nisam ostala u drugom stanju. Dobila sam skoro 30 kg i totalno se izoblicila. Nisam od srama smela na ulicu da izadjem, niti da se vidim sa nekim od drustva, nisam htela da mi se cude...Najsmesnije :( mi je bilo pred sam porodjaj u cekaonici kod ginekologa, kad su me devojke pitale cime se bavim. Joj, kako su se smejale kad sam im odgovorila, onako sva debela i natecena. Na porodjaju sam izgubila nekih 15-ak, znaci ostalo je jos pola. Tesko je islo jer sam prestala trenirati, a klopa mi se bas osladila. Imala sam srecu da mi je puklo slepo crevo, pa sam neko vreme provela na infuziji i morala sam paziti sta jedem, inace ne znam kako bi uspela drugacije izgubiti jos koje kilo :wacko::D Kasnije se koliko toliko sve vratilo u normalu. Evo, sad imam mozda dva, tri kila vise, ali nije mi toliko strasno. Da, najgori je taj osecaj kad treba negde da ides, a vidis da ti sve grozno stoji i nemas sta da obuces. To je i meni najteze padalo i bas bih se tad smorila. Ali, ne bezi vraze, zaboravis na te muke cim prodje pola sata i pomislis na slasni tanjir. Tesko je, tesko ali stvarno treba imati jaku volju.

Mozda kad bi imale neku jaku motivaciju koju bi stalno sebi naturale na nos. Ja sam npr. kacila slike zgodnih zenskih po kuci :D tako da me opominju svako malo. Brojala bih kalorije, samo se setite kad vezbate koliko je tesko da ih izgubite pa vas onda samo nesto presece pre nego sto navalite na hranu. Ne znam, ajd ako neko zna neku carobnu formulu neka je podeli sa nama :D

Joj Milar i ja sam ovo radila , po frizideru ! :DI to u donjem vesu !!! Ko kamiondzija ! :D Dosao brat od mog tadasnjeg momka kod nas i pita svog brata ( mog momka ) JEsi ti normalan ?! PA sta ti Sanja kaze za ovo sto si pokacio ?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to je i kod mene bio problem ! Zato ja sad jedem sto i on ali umesto tri sarme :D ja pojedem jednu , umesto dve kriske hleba ja pojedem ili cak i ne pojedem jednu ( nisam ljubitelj hleba ) Umesto sokova pijem limunadu , a popijem i casu kole kad mi bas dodje mada ni za njom ne patim nesto ... Tako da jedem sve ali ne ocima vec stomakom tj zeludcom !

Pa to ti je najbolja taktika! Ne vredi ići na potpuno restriktivne dijete. Ja sam više za to da ako treba i godinu dana skidaš 10 kg nego sve u 2 meseca. To se onda jako lako vrati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to ti je najbolja taktika! Ne vredi ići na potpuno restriktivne dijete. Ja sam više za to da ako treba i godinu dana skidaš 10 kg nego sve u 2 meseca. To se onda jako lako vrati.

to je tacno, i ja sam tako skinula 15kg za tri meseca a posle kad sam prestala sa dijeto za cetiri meseca sam se ugojila 17 kg, nisam maltene ni primetila kad se to desilo. ali ove godine mi ne ide, smanjila sa obroke ali mozda kad bih izbacila veceru,jer sam svesna da je to moj problem ali nikako da se nateram. Pa posle se ubedacim i od sledeceg dana opet i tako u krug. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to ti je najbolja taktika! Ne vredi ići na potpuno restriktivne dijete. Ja sam više za to da ako treba i godinu dana skidaš 10 kg nego sve u 2 meseca. To se onda jako lako vrati.

Trebalo mi je bezbroj losih preparata , hiljadu vrsta djeta i deset godina sa konstantnim rastom guzice da ovo shvatim . Ja prosto nisam sposobna , ili karakterno jaka ni za sta drugo . Ovo nije tesko , jedna sarma je dovoljna da nisi gladan , od jos jedne sta imas !? Ukus si osetio i uzivao u njemu i sa onom jednom .

YelenaC, Slavka i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam prvo da nazovem temu Gojaznost , pa je meni licno kao gojaznoj osobi taj naziv zasmetao . Sve smo mi svesne svog izgleda koji neretko utice i na raspolozenje i na samopouzdanje ali opet eto ne cinimo bas puno po tom pitanju a smeta nam kad nam kazu da smo debele , da smo se ugojile ...

Meni licno gojaznost utice na raspolozenje , ne uvek , ali kad treba negde da se skockam pa od punog ormana ja stvarno nemam sta da obucem e onda mi to udari na raspolozenje. Kazem sebi svasta sto mi neko drugi vec ne bi smeo reci i opet kad se servira neka lepa testenina ja prionem kao da imam manjka kila a ne viska :wacko: I jos kad mi neko ko je ceo zivot mrsa, zgodnica prica kako i sta treba da radim e tak onda me udare zivci :D Ajd ti nemoj jesti npr Karbonare sa divnom socnom slaninicom nego jedi zelenu salatu i reci da te Karbonare ne privlaci :D

Kako se vi nosite sa tim ?

Potpuno isto je i kod mene...... Jedem sve sto stignem, non stop nesto grickam i to vise iy navike i uvek od sutra krecem na dijetu a ni pomaka... A sve mi je tesno i to me ubija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je tacno, i ja sam tako skinula 15kg za tri meseca a posle kad sam prestala sa dijeto za cetiri meseca sam se ugojila 17 kg, nisam maltene ni primetila kad se to desilo. ali ove godine mi ne ide, smanjila sa obroke ali mozda kad bih izbacila veceru,jer sam svesna da je to moj problem ali nikako da se nateram. Pa posle se ubedacim i od sledeceg dana opet i tako u krug. :(

Evo Ljubi ja sam pre neko vece pojela ipak jedan ustipak kad sam pravila muzu , nemoj biti stroga prema sebi , samo smanji kao sto sam ja ... Evo ja sam sad smazala pasulj sa masnom kolenicom , ali dve kutlace sam sipala i super , da ne radim ovo sigurno bih sipala dva puta a sa ovom kolicinom koju sam pojela nisam gladna vise , sita sam ali nisam se prejela kako sam pre radila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je najveca sreca sto ne jedem puno slatkog , to su retki momenti , jedino kad dremen poslepodne onda moram , ali to bude kocka , dve cokolade ... Kolika bih tek bila da ljustim slatko i hleb ?! Ne smem ni da pomislim !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, svaka čast za temu. Ja imam suprotan problem, radim na tome da se malo popravim što bi rekle babe :D, ali moja mama ima ovaj problem i više sam stvarno bez ideja kako da joj pomognem. Ona je tip osobe koja jede kad je nervozna. U trudnoćama se gojila onih idealnih 10-11 kg, posle mog rođenja se razbolela i početnu kilažu vratila brzo ali ja sam u prve tri godine života imala problema sa zdravljem i to je mnogo uticalo na nju, bila je konstantno pod stresom i kad je ostala trudna sa mojim bratom, već je bila prilično debela. Te kilograme praktično ima i danas, bilo je nekih varijacija i mršavljenja, dok je tokom rata više pešačila i radila fizički bila je fino smršala, posle joj se to vratilo, počeli i problemi za želucem i sl, što joj automatski ograničava dosta i jelovnik. Ona je svoje kilaže itekako svesna i vidim da joj smeta, najveći joj je problem kad treba kupiti nešto od garderobe, ali nikako ne mogu da je ubedim da se malo pokrene. Stalno tvrdi da je gladna, da joj je to od problema sa želucem, da ne sme da jede mnoge vrste povrća (što je i tačno delimično) i da jednostavno kad je gladna mora da jede, nema šanse da se strpi i kontroliše. Nikako da shvati da mora početi doručkovati kod kuće, jede na poslu nešto malo, onda dođe kući i prejede se, logično, odradi po kući šta ima igleda tv, uz to nezaobilazno neki slatkiši ili grickalice. Isto ima naviku da jede jako kasno. Svesna je da ima problem, ali ona neće ni da prizna da je sama kriva već se vadi na metabolizam i na bolest, kao da ne zna da će joj višak kilograma samo odmoći kod bolesti. Ne znam više šta da joj kažem i kako da je ubedim da poradi na tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je najveca sreca sto ne jedem puno slatkog , to su retki momenti , jedino kad dremen poslepodne onda moram , ali to bude kocka , dve cokolade ... Kolika bih tek bila da ljustim slatko i hleb ?! Ne smem ni da pomislim !

jooj, ja sam strasno slaba na slatko, mada nejedem svaki dan, u kuci uopste ne drzim slatkise, jer bih ih sve pojela odjednom, ali ja volim domace kolace i torte a posto smo velika familija, stalno su neki rodjendani, slave, svadbe pa ja tu jedem slatko a to je dva tri puta nedeljno po dva tri parceta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, svaka čast za temu. Ja imam suprotan problem, radim na tome da se malo popravim što bi rekle babe :D, ali moja mama ima ovaj problem i više sam stvarno bez ideja kako da joj pomognem. Ona je tip osobe koja jede kad je nervozna. U trudnoćama se gojila onih idealnih 10-11 kg, posle mog rođenja se razbolela i početnu kilažu vratila brzo ali ja sam u prve tri godine života imala problema sa zdravljem i to je mnogo uticalo na nju, bila je konstantno pod stresom i kad je ostala trudna sa mojim bratom, već je bila prilično debela. Te kilograme praktično ima i danas, bilo je nekih varijacija i mršavljenja, dok je tokom rata više pešačila i radila fizički bila je fino smršala, posle joj se to vratilo, počeli i problemi za želucem i sl, što joj automatski ograničava dosta i jelovnik. Ona je svoje kilaže itekako svesna i vidim da joj smeta, najveći joj je problem kad treba kupiti nešto od garderobe, ali nikako ne mogu da je ubedim da se malo pokrene. Stalno tvrdi da je gladna, da joj je to od problema sa želucem, da ne sme da jede mnoge vrste povrća (što je i tačno delimično) i da jednostavno kad je gladna mora da jede, nema šanse da se strpi i kontroliše. Nikako da shvati da mora početi doručkovati kod kuće, jede na poslu nešto malo, onda dođe kući i prejede se, logično, odradi po kući šta ima igleda tv, uz to nezaobilazno neki slatkiši ili grickalice. Isto ima naviku da jede jako kasno. Svesna je da ima problem, ali ona neće ni da prizna da je sama kriva već se vadi na metabolizam i na bolest, kao da ne zna da će joj višak kilograma samo odmoći kod bolesti. Ne znam više šta da joj kažem i kako da je ubedim da poradi na tome.

Vas dve ste ko moja najbolja drugarica i ja . On ceo zivot pati da se ugoji a ja da smrsam :D Jedino sto mi to obe priznajemo , ali samo jedna drugoj . To sto ona tebi prica i vadi se , to je samo njena prica , veruj mi :) Zna ona vrlo dobro da ima problem nego ste joj dosadni sa tom temom :D Znam po sebi :) Kad mi mama kaze da smanjim jelo ja je oladim i uvek imam neki izgovor a znam da preterujem !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad se nisam odricala neceg, niti brojala kalorije, previse mi je strasna pomisao ziveti tako ogranicavajuci sebi sve...

Ali negde do 26-te godine sam jela sve zivo najnormalnije a nisam imala nikakav problem sa viskom kilograma, medjutim kako sam pocela da radim, pa sedim 8 sati i vise dnevno za kompom, a jedem isto kao i pre, pocela sam da se debljam.

NIje to nikad preslo u nesto drasticno, ali recimo da vucem nekih 7-8 kilograma viska ovih poslednjih par godina

Leti malo skinem, pa zimi opet nabacim i tako. Taman sam krenula na aerobik da se doteram, kad zatrudneh.

U trudnoci sam dodala jos 12, sto nije previse, ali nije ni malo.

Ne planiram da drzim dijetu ikad u zivotu, samo kad prodje sad porodjaj i dojenje i sve, onda cu da se rukovodim logikom jedem sve ali ne u velikim kolicinama, i vezbam.

Vezbanje je kljucno po meni.

Dijete me ne zanimaju u zivotu uopste. Naravno ne znaci da cu da forsiram brzu hranu, masno, slatko i td...nego cu da se saroliko hranim kao i do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja sam protivnik onih propisanih dijeta, može govoriti ko šta hoće, ali one su sve restriktivne i nijedna nije zdrava. Mislim kad vidim da piše 80g hleba za doručak, pa hoću li sad ići i vagati sve što pojedem, meni to nije normalno. Kako će čovek koji je do juče jeo pola hleba za jedan obrok sad odjednom da jede 80g, smešno. Kilogrami se preko noći ne dobijaju i preko noći ni ne spadaju, to treba biti jasno. Ja sam isto za postepeno smanjivanje količine hrane, menjanje navika u smislu izbacivanja sokova i slatkih pića, skidanje kožice s piletine i sl. naoko male stvari a nose puno nepotrebnih kalorija. I zapisivanje šta se pojede tokom dana nije loša stvar, čovek dok ne vidi na papiru počesto nije ni svestan šta je sve pojeo. Obavezan doručak, manje slatkiša, ja lično ne bih mogla potpuno ih izbaciti, paziti s čim se šta kombinuje i rezultat se vrlo brzo vidi.

Naravno da ima i genetike i metabolizma, treba pogledati ishranu po krvnim grupama, ja recimo verujem u to da su određeni ljudi netolerantni na neke namirnice. Na meni se primeti čim malo povećam unos hleba iako on sam po sebi nije previše kaloričan a slatkiši mi nikad nisu bili problem, iako sam ih ranije jela baš preterano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wacko: :wacko: :wacko:

Ja nisam debeljuca :ph34r: ,ja sam elegantno popunjena :lol: . Elem, na moju visinu od 175cm imam 74 kg, i ni makac na dole. Do pre trudnoca sam imala 65kg, i to mi je bilo onako idealno, ali sada mogu samo da sanjam, jer da se odreknem jela ne mogu nikako. Volim da jedem i nemam karakter sto se toga tice. Mene samo dotakne kad me doktor izgrdi onako posteno da prestanem sa slatkisima zbog preddispozicija za dijabetes, i to postujem neko vreme, a onda se zaboravim i krenem malo po malo... Moj najveci problem je sto jedem kasno uvece, i tad navalim na slatko. I svake veceri obecam sebi da od sutra okrecem novi list, a onda kad dodje dan ja sve po starom. O garderobi da i ne govorim, pun ormar stvari i ja u sve mogu da se uvucem ali da zakopcam pantalone ne mogu ni kad legnem, a ako i uspim da zakopcam dugme puca cim se ispravim :wacko:

Eto, jedino da probam da kacim te fotke, mozda mi i dopru do dela mozga koji je zaduzen za hranu ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wacko: :wacko: :wacko:

Ja nisam debeljuca :ph34r: ,ja sam elegantno popunjena :lol: . Elem, na moju visinu od 175cm imam 74 kg, i ni makac na dole. Do pre trudnoca sam imala 65kg, i to mi je bilo onako idealno, ali sada mogu samo da sanjam, jer da se odreknem jela ne mogu nikako. Volim da jedem i nemam karakter sto se toga tice. Mene samo dotakne kad me doktor izgrdi onako posteno da prestanem sa slatkisima zbog preddispozicija za dijabetes, i to postujem neko vreme, a onda se zaboravim i krenem malo po malo... Moj najveci problem je sto jedem kasno uvece, i tad navalim na slatko. I svake veceri obecam sebi da od sutra okrecem novi list, a onda kad dodje dan ja sve po starom. O garderobi da i ne govorim, pun ormar stvari i ja u sve mogu da se uvucem ali da zakopcam pantalone ne mogu ni kad legnem, a ako i uspim da zakopcam dugme puca cim se ispravim :wacko:

Eto, jedino da probam da kacim te fotke, mozda mi i dopru do dela mozga koji je zaduzen za hranu ^_^

Ti nam dodjes ovde ko one gole zenske po frizideru :D Tvoja visina -10cm a tezina +10kg sam ja ... Pa ti sad nastavi da kukas ako smes ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti nam dodjes ovde ko one gole zenske po frizideru :D Tvoja visina -10cm a tezina +10kg sam ja ... Pa ti sad nastavi da kukas ako smes ! :D

:lol: :lol: :lol: zaborabila sam da kazem obim stomaka :ph34r: e tu je moj najveci problem, kao da sam stavila dve gume za plivanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neko ima 7 kila da mu ne trebaju nek da meni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam razmilsljala kako onaj od gore nije to tako resio , ovako bas nije fer ! Ja bih svoje velikodusno dala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neko ima 7 kila da mu ne trebaju nek da meni :D

hoces deset? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.