Jaja japanske prepelice kao lijek

odgovora

Objavljeno

MM je dosao na ideju da bi S trebao da pije jaja japanske prepelice jer poboljsavaju opste stanje organizma, pojacavaju imunitet i lijece jos milion bolesti (kopiracu u sljedecem postu tekst).

S obzirom da vec dva mjeseca kuburi sa oteženim disanjem i kašlje mislim da to nije losa ideja a opet skeptična sam jer je još uvjek mali i nisam sigurna da li bi smjeo i u kojoj dozi.

Inace vec je jeo cjela jaja i nije imao nikakvih problema. Jutros mu je MM dao da popije dva jajeta (jbas ali bas su mala) na šta je ovaj mali žderonja, na opšte čuđenje, zadovoljno reagovao.

da li ste Vi davale ovo svojim klincima ili znate nekoga ko je to radio. Klinac od brata od MM ih već pije jer ima bronhitis i već su mu pomogla. Mali ima dvije godine i 2-3 mjeseca i pije 3 jajeta ujutru na tašte.

PS nisam znala da li da stavim u ishranu ili u zdravlje jer se tiče i jednog i drugog, ako sam pogrješila izvinjavam se i neka admini prebace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaja-japanske-prepelice.jpg

Jaja japanske prepelice kao lek dobro su prirodno sredstvo za lecenje mnogih bolesti a u upotrebi su vec nekoliko hiljada godina, na prvom mestu u azijskim zemljama. Jaja prepelica su najbogatija vitaminima i mineralima u odnusu na sva ostala pticja jaja i to cak nekoliko puta. Na primer: vitamina B deset puta, fosfora pet puta, gvozđa sedam puta.

Danas se najcesce upotrebljavaju za lecenje bronhitisa, bolesti nervnog sistema, srca, krvotoka, jetre i bubrega. Samo oplođena jaja imaju lekovitu moc pa ih treba kupovati od proverenih prodavaca. Jaja japanskih prepelica se u frizideru mogu odrzati 60 dana ali kada se koriste kao lek potrebno je da nisu starija od 30 dana.

Kako se piju jaja japanskih prepelica?

Jaja treba piti sirova i to svakoga jutra na prazan stomak a narednih pola sata ne treba nista jesti. Kompletna dnevna doza uzima se odjednom i pije se celo jaje. Za vreme ove terapije nije pozeljno konzumiranje alkohola. Oprez se preporucuje osobama koje pate od zuci.

Da bi se lakse konzumirala mogu se umutiti mikserom uz dodatak meda, jogurta, soka od limuna, jabuke, pomorandze i slicno.

Kome se preporucuju jaja od prepelica?

U preventivne svrhe, za opste poboljsanje stanja organizma i fizike kondicije jaja od japanskih prepelica preporucuju se deci u razvoju, sportistima, osobama koje obavljaju teske fizicke poslove i starijim osobama.

Jaja od prepelica kao lek koriste se za lecenje sledecih oboljenja u navedenim kolicinama:

- 120 prepelicjih jaja: poviseni krvni pritisak, cir na zelucu i dvanaestopalacnom crevu,

- 240 prepelicjih jaja: anemija, migrena, dijabetes, gastritis, bronhitis, astma, arterioskleroza, infarkt, visak holesterola u krvi, nervno rastrojstvo, tuberkuloza,

- 1080 prepelicjih jaja: tumor na mozgu, premor usled teskog fizickog rada

Lecenje se sprovodi tako sto bolesnik treba u određenom vremenskom periodu da popije navedenu kolicinu jaja (od 120 do 1080, zavisno od vrste bolesti). Prva tri dana lecenja popiti po 3 jajeta, a nakon toga pa sve do kraja lecenja po 5 jaja. Deca treba (u zavisnosti od uzrasta) da uzimanju manji broj jaja i to: do tri godine - dva jaja dnevno, do pet godina- tri jajeta, do deset godina - cetiri jaja.

Terapija tako treba da traje od 15 do 50 dana (u zavisnosti od kolicine jaja i uzrasta) i ako je potrebno moze se ponoviti, nakon obavezne pauze od 2 meseca. Razmak između dve terapije ipak ne bi trebao biti duzi od 6 meseci.

Ova vrsta lecenja obicno nema stetnih efekata osim sto je ne trebaju sprovoditi bolesnici kojima je zabranjeno uzimanje belancevina (jaja, mesa, mleka) i kao sto je receno osobe koje pate od zuci.

Izvor: http://www.priroda-leci-sve.com/jaja-japanske-prepelice.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam ovo sve sto si i ti postavila i znam da je jako zdravo i lekovito, ali mi ne koristimo. Mislim da je Cicana pisala u par navrata da daje Jani odavno, a cini mi se i Phoenix. Sigurno ce ti se neko javiti. :)

Inac,e tema je na pravom mestu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za decu kako ide ali ja sam pila, ujutru po 2-3, a bilo mi grozno pa sam ih mesala sa sokom od narandze. Pila sam ih kad sam imala nekih problema sa plucima, a i nakon toga jedno pola godine, ali sa pauzama, ne secam se tacno na koliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače nemam ništa protiv alternativne medicine, čak šta više veliki sam pobornik toga i zaista smatram da pravilnom ishranom uvjek možemo biti zdravi.

Ja samo imam dva pitanja da li je S mali za ovo i znam da se piju friška pa me malo muči pitanje salamonele i sličnih gluposti ...

PS Cicana, Phoenix interesuju me vasa iskustva ... naravno i misljenja svih ostalih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za decu kako ide ali ja sam pila, ujutru po 2-3, a bilo mi grozno pa sam ih mesala sa sokom od narandze. Pila sam ih kad sam imala nekih problema sa plucima, a i nakon toga jedno pola godine, ali sa pauzama, ne secam se tacno na koliko.

Citam sada da obicno idu dvije kure godisnje i u zavisnostio od problema i doba osobe koja pije zavisi i kolicina koliko se pije dnevno a koliko ukupno.

Ja bi S davala radi imuniteta i konstatnih problema sa začepljenim nosom i dišajnim putevima ... takođe željezo mu nije na zavidnom nivou a ona i u tome pomažu. Inače googlala sam i nigdje ne piše od kojeg doba se smije konzumirati, piše samo koja je količina za djecu do 3 godine

Inače, koga interesuje ovo su količine jaja koje se piju za različita oboljenja

Vrste bolesti:

Povišeni pritisak - 120 komada jaja

Čir u stomaku - 120 komada jaja

Arterioskleroza - 240 komada jaja

Dijabetes - 240 komada jaja

Bronhijalna astma - 240 komada jaja

Tuberkuloza - 240 komada jaja

Anemija - 240 komada jaja

Migrena - 240 komada jaja

Infarkt - 240 komada jaja

Nervno rastrojstvo - 240 komada jaja

Višak holesterola - 240 komada jaja

Neuredna probava - 240 komada jaja

Prolepšavanje tena - 240 komada jaja

Regeneracija organizma - 240 komada jaja

Jačanje memorije - 240 komada jaja

Gastritis - 240 komada jaja

Teži oblik astma - 240 komada jaja

Tumor na mozgu - 1080 komada jaja

Pojačan fizički napor (sportisti i fizički radnici) - 1080komada jaja

• deca do 3 godine – 2 jajeta dnevno

• deca od 3 do 5 godina – 3 jajeta dnevno

• deca od 5 do 10 godina – 4 jajeta dnevno

• deca preko 10 godina primenjuju terapiju propisanu za odrasle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dajem mojim vučićima ta jaja,ujutru,umućena sa kašikom meda(domaćeg)...ja dajem Milošu3 ili 4,Nikolini i Anastasiji po 2 a Anđelini 1 kom :rolleyes:Pošro svi piju kutija nam traje 3-4 dana,zato ne dajem preporučenu količinu,mislim da prepeličina jaja ne mogu sadržati salmonelu i ja bi na tvom mestu sačekala da Stefan napuni godinu dana i onda krenula! Inače ja ih deci dajem 10-15 dana u kontinuitetu pa pauza 10 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dajem mojim vučićima ta jaja,ujutru,umućena sa kašikom meda(domaćeg)...ja dajem Milošu3 ili 4,Nikolini i Anastasiji po 2 a Anđelini 1 kom :rolleyes:Pošro svi piju kutija nam traje 3-4 dana,zato ne dajem preporučenu količinu,mislim da prepeličina jaja ne mogu sadržati salmonelu i ja bi na tvom mestu sačekala da Stefan napuni godinu dana i onda krenula! Inače ja ih deci dajem 10-15 dana u kontinuitetu pa pauza 10 dana...

Ja dajem....rekoh ja bezbroj puta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba deteta mi jedu kuvana prepelicja jaja. Bebi od 8og meseca dajem dva kuvana prepelicja jaja jednom nedeljno.

Kažu da kuvana nemaju neku vrednost...ali naravno ne mogu da škode ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mna stefan ima godinu i mjesec dana ... tiker odbrojava do druge godine (moram da ga promjenim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom je sve već rečeno.

Mogu da se daju deci - ne postoji zabeležen slučaj salmonele, te se mogu koristiti sirova bez problema.

Treba ih davati u kontinuitetu, kao što mna mama radi.

Moje dete ih je jelo kuvana odavno, a sirova se ne sećam da li sam mu davala. Ja sam ih pila, kao i mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna jel imate "proverenog" prodavca ili kupujete na pijaci/hipermarketu? Da li je u opšte i potrebno (ima li svrhe) voditi računa o prodavcu/proizvođaču?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kojeg uzrasta ste davali klincima ova jaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna jel imate "proverenog" prodavca ili kupujete na pijaci/hipermarketu? Da li je u opšte i potrebno (ima li svrhe) voditi računa o prodavcu/proizvođaču?

Anči,ja kupujem u 'Biošpajzu',inače najbolje snadbevenoj prodavnici zdrave hrane u Beogradu...ne znam možda bi trebalo razmisliti o 'prodavcu'...moram pitati Phoenix o tome :rolleyes:

Od kojeg uzrasta ste davali klincima ova jaja?

Starijoj deci kasnije (od 3. 4....godine)...anđelini od godinui 3 -4 meseca,mislim da možeš Stefanu dati,a i Ancici :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj luka ne jede jaja , tako da nismo ni prepelicina uvodili.

Topaz, sto se alergija tice, slobodno mozes da mu dajes, jer prepelicina jaja ne izazivaju alergije, zbog nekog proteina koji sadrzi (zaboravila sam mu sad ime).

Koliko znas prepelicina jaja se trebaju jesti ziva, a ne kuvana, jer tako gube nutricijalnu vrednost, i pre nego se pojedu, operu se u prokuvaloj vodi.

To je ono sto ja znam, iako ih ja ne konzumiram. Ali znam da taj okrug Zlatibora i svi ti karjevi okolo skoro svi ih piju. Zato mozda i Cicana moze da da najbolje info :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima :)

Cekam jos Cicanu da cujem njeno iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kupujemo od proverenog proizvođača iz ZR-a. On je doneo matično jato sa istoka. Obožava prepelice i to zaista radi sa velikom ljubavlju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ih donose u NS? ako da napisi molim te gde mogu naci.

Kupujem u marketu proizvodjac je neka zena irena iz sente.

Pošalju autobusom, a platiš poštom post-netom. Poslaću ti br tel na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam ovo sve sto si i ti postavila i znam da je jako zdravo i lekovito, ali mi ne koristimo. Mislim da je Cicana pisala u par navrata da daje Jani odavno, a cini mi se i Phoenix. Sigurno ce ti se neko javiti. :)

Inac,e tema je na pravom mestu. ;)

Hvala na odgovorima :)

Cekam jos Cicanu da cujem njeno iskustvo

Jaja sam kupovala na pijaci jos secam se pre prvog rodjendana.Davala sam zivo,npr u pire razmutim.Ovde je stvarno to normalno da se pije i daje deci i to iskljucivo ziva.Smesno bi bilo kad bi se kuvala.Mogu da stoje i do dva meseca u frizideru.Nema razloga za brigu od bilo kakve alergije niti reakcije,nikada koliko ja znam nije zabelezena bilo kakva reakcija.Nema premca za imunitet.I obicno nisam davala svaki dan vec na dva tri dana.Mislim da nema veze kod kog je prodavca jer jaje od prepelice je jaje od prepelice.One se sve manje vise hrane isto sto moze i yoker da potvrdi.

Salmonela- secam se kad sam bila mala odem u kokosar sama uzmem jos vruce jaje ispod koke probusim rupicu i popijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaja sam kupovala na pijaci jos secam se pre prvog rodjendana.Davala sam zivo,npr u pire razmutim.Ovde je stvarno to normalno da se pije i daje deci i to iskljucivo ziva.Smesno bi bilo kad bi se kuvala.Mogu da stoje i do dva meseca u frizideru.Nema razloga za brigu od bilo kakve alergije niti reakcije,nikada koliko ja znam nije zabelezena bilo kakva reakcija.Nema premca za imunitet.I obicno nisam davala svaki dan vec na dva tri dana.Mislim da nema veze kod kog je prodavca jer jaje od prepelice je jaje od prepelice.One se sve manje vise hrane isto sto moze i yoker da potvrdi.

Salmonela- secam se kad sam bila mala odem u kokosar sama uzmem jos vruce jaje ispod koke probusim rupicu i popijem.

Cicana je u pravu.do sada nije zabelezen slucaj salmonele kod prepelicjih jaja..one same nikada ne oboljevaju,uginu jedino zbog starosti ili fizickih ostecenja..U principu se prepelice hrane onako kako moraju da se hrane.Znaci da jedu koncentrat koji je kupljen ili ga spravljaju sami..prepelice vole zivu hranu a ja licno im rendam sargarepu i jabuku svaki treci dan.Leti se daje i seckana detelina i maslacak koji obozavaju a svi znate da je to sve puno vitamina..Jednu stvar treba napomenuti.Mnogi koji cuvaju prepelice ne cuvaju i petlice zbog utroska hrane a samo ,,oplodjeno,, jaje je lekovito.Vi to naravno ne mozete znati pri kupovini.To je na savesti uzgajivaca.Ja cu vam navesti skori primer iz prakse cisto da shvatite da ovo nisu prazne price.Moja komsinica boluje od tumora na materici.Trebala je hitno da operise,medjutim zbog lose krvne slike nije mogla(masnoca,trigliceridi i anemija).Kada sam to saznao odneo sam joj 30+30 jaja koja je ona popila.Na sledecem pregladu rezultati krvi su bili normalni.Radoznali doktor je upitao kako je to uspela za tako kratak period i ona mu je rekla sta je uradila..doktor je naravno potvrdio navode o lekovitosti prepelicjih jaja.Nadam se da sam uspeo da vam donekle pojasnim neke stvari i otklonim nedoumice oko upotrebe jaja.Pozdrav za sve vas.

p.s.cicana-kod upotrebe jaja bitan je kontinuitet upotrebe radi efekta kod obolelih ali ako zdravi koriste onda se moze prekidati i pauzirati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko košta jedno jaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko košta jedno jaje?

jaje ima cenu kokosijeg sto znaci 11-12 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.