Problemi sa posteljicom

odgovora

Objavljeno

Posteljica je jako nisko ali ne smeta bebi i ne bi trebala da smeta pri porodu. Uz to sve ona takodje prednjaci u odnosu na bebu za neke dvoje nedelje tj postoji mogucnost da moje tijelo krene ranije da "odbacije" posteljicu "misleci" da je vrijeme poroda. Grubo receno posteljica je "starija" u odnosu na trudnocu.

Da li to nuzno znaci i prijevremeni porodjaja. Da li je neko imao problema sa tim i nesto mi bas i nije jasno koliko je to opasno za trudnocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam iskustvo sa ovakvim problemima pa ne mogu ništa korisno da kažem. Nadam se samo da ćeš proći dobro. Dve nedelji pre termina nije preradni porodjaj, ne brini. Samo se čuvaj naprezanja...

Šta piješ od lekova? Šta ti savetuje lekar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam iskustvo sa ovakvim problemima pa ne mogu ništa korisno da kažem. Nadam se samo da ćeš proći dobro. Dve nedelji pre termina nije preradni porodjaj, ne brini. Samo se čuvaj naprezanja...

Šta piješ od lekova? Šta ti savetuje lekar?

Od lijekova nista, samo vitamine.

Doktorica mi je rekla da to u 90% slucajeva znaci da ce beba da se rodi prije termina samo je pitanje koliko prije .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posteljica je jako nisko ali ne smeta bebi i ne bi trebala da smeta pri porodu. Uz to sve ona takodje prednjaci u odnosu na bebu za neke dvoje nedelje tj postoji mogucnost da moje tijelo krene ranije da "odbacije" posteljicu "misleci" da je vrijeme poroda. Grubo receno posteljica je "starija" u odnosu na trudnocu.

Da li to nuzno znaci i prijevremeni porodjaja. Da li je neko imao problema sa tim i nesto mi bas i nije jasno koliko je to opasno za trudnocu?

NANI-JA SAM IMALA NISKU POSTELJICU. TAKOZVANU PLACENTU PREVIJU.

TO JE VEC VISOKA RIZICNA TRUDNOCA. PORODILA SAM SE CARSKIM REZOM PRE TRI MESECA. KRAJEM SESTOG MESECA MI SE UDUBILA POSTELJICA PA SAM MORALA LEZATI OSTATAK TRI MESECA TRUDNOCE.

TI SI PRI KRAJ, TU VEC NEMAS BRIGE, AKO SLUCAJNO KRENE PORODJAJ, VODICE TE NA HITAN CARSKI. MENE JEDAN DR HTEO PORODITI PRIRODNO, REKAO JE DA NEMORA DA ZNACI DA CE DOCI DO KOMPLIKACIJA, ALI NA KRAJU SAM IPAK IMALA CARSKI 7 DANA PRE TERMINA. BILO JE SVE OK, CURA MOJA SE RODILA ZDRAVA BEZ IKAKVIH KOMPLIKACIJA.

NEMORA DA ZNACI DA CE DOCI DO PREVREMENOG PORODJAJA.

JAVI KAKO SI PROSLA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene nije placenta previja ali je cinjenica da posteljica nije na svom mjestu, da je nisko i da nije ucvrscena kako treba (stvarno se ne razumijem) tj da bi mogla da se pomjeri na izlaz i na taj nacin zakomlikuje ionako komlikovano....

Koliko sam ja shvatila doktoricu porod krece onog momenta kada posteljica "posalje signal" da je zrela i da moze porod da krene. Tijelo automatski vrsi sve ostale funkcije porodjaja.

U tom kontekstu moja posteljica je sazrela prije nego plod sto znaci da ce moje tijelo krenuti ranije da je odbacuje "misleci" da je vrijeme poroda.

Za svaki slucaj ja sam u tom jednom napadu straha i panike "ugovorila" carski rez ako bude bilo potrebe jer me je stvarno strah za bebu. Ako posteljica napravi komlikacije i krenem da krvarim to moze da bude pogubno i po zivot majke i bebe (tako sam negdje procitala) Sada bas i nisam sigurna u to svoje ugovaranje carskog jer bi vise volila da se porodim prirodno. Iskreno ne znam da li iz mene progovara strah ili razum ..... Jedan doktor me isprepada na zivo dok drugi kaze "ma nista to" tako da im nista zivo vise ne vjerujem, jedan kaze da treba da mirujem dok drugi smatra da nema potrebe da otvaram bolovanje i sl gluposti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene nije placenta previja ali je cinjenica da posteljica nije na svom mjestu, da je nisko i da nije ucvrscena kako treba (stvarno se ne razumijem) tj da bi mogla da se pomjeri na izlaz i na taj nacin zakomlikuje ionako komlikovano....

Koliko sam ja shvatila doktoricu porod krece onog momenta kada posteljica "posalje signal" da je zrela i da moze porod da krene. Tijelo automatski vrsi sve ostale funkcije porodjaja.

U tom kontekstu moja posteljica je sazrela prije nego plod sto znaci da ce moje tijelo krenuti ranije da je odbacuje "misleci" da je vrijeme poroda.

Za svaki slucaj ja sam u tom jednom napadu straha i panike "ugovorila" carski rez ako bude bilo potrebe jer me je stvarno strah za bebu. Ako posteljica napravi komlikacije i krenem da krvarim to moze da bude pogubno i po zivot majke i bebe (tako sam negdje procitala) Sada bas i nisam sigurna u to svoje ugovaranje carskog jer bi vise volila da se porodim prirodno. Iskreno ne znam da li iz mene progovara strah ili razum ..... Jedan doktor me isprepada na zivo dok drugi kaze "ma nista to" tako da im nista zivo vise ne vjerujem, jedan kaze da treba da mirujem dok drugi smatra da nema potrebe da otvaram bolovanje i sl gluposti....

PA TO TI JE TO ISTO, SAMO STO IMAS PLACENTU PREVIJU 4 VRSTE, UPRAVO SU I MENI TAKO SPRECAVAL PORODJAJ JER SAM POCELA KRVARITI PRVI PUT KRAJEM SETSTOG MESECA, PA SVREMENA NA VREME DO 9OG, DA BI CELI 9I MESEC PROVELA U BOLNICI NA INFUZIJAMA I GINIPRALIMA. GOVORILI SU DA MI JE NISKA POSTELJICA, JEDAN DR. KAZE DA NISTA TO NIJE OPASNO, DA BI DRUGI REAKO DA NI U WC NESMEM BEZ PRATNJE.

JA SE NISAM BRINULA JER SAM BILA U NJIHOVIM RUKAMA, BILO KAD DA JE KRENULO, RADILI BI CARSKI POD HITNOM.

I JA SAM BILA ZALOSNA KAD SAM SAZNALA DA NEMOGU PRIRODNO, ALI BITNO JE DA BEBI BUDE DOBRO NA KRAJU, I SAMO SAM NA TO MISLILA, BITAN JE KRANJI REZULTAT. RAZLIKA JE U TOME DA NAM DUZE TRAJE OPORAVAK NEGO ONIMA KOJI SU USPELI PRIRODNO DA SE PORODE.

NA KRAJU NA OTPUSNOJ LISTI PISI DIJAGNOZA I RAZLOG CARSKOG REZA:PLACENTA PREVIJA. TADA SAM SHVATILA DA JE TO ISTO.

KAD SU TI ZAKAZALI TERMIN CARSKOG?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram jos detalje da dogovorim oko datuma. Carski je zakazan bukvalno "preko telefona" ... grubo receno na osnovui nalaza.

Ako sam te dobro shvatila svaka nisko usadjena posteljica je placenta previja bez obzira sto se posteljica ne nalazi na izlazu i ne smeta porodu?

Meni nigdje ne pise placenta previja pise da je posteljica nisko ka fundusu tj nisko ka dnu materice .... da li je to to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram jos detalje da dogovorim oko datuma. Carski je zakazan bukvalno "preko telefona" ... grubo receno na osnovui nalaza.

Ako sam te dobro shvatila svaka nisko usadjena posteljica je placenta previja bez obzira sto se posteljica ne nalazi na izlazu i ne smeta porodu?

Meni nigdje ne pise placenta previja pise da je posteljica nisko ka fundusu tj nisko ka dnu materice .... da li je to to?

JA BI REKLA DA JE TO TO. MENI CAK NIGDE NIJE NI PISALO, SAMO MI JE RECENO RECIMA... STA DA TI KAZEM.

UKUCAJ NA NETU PLACENTA PREVIJA ILI NISKA POSTELJICA/GALERIJA. TACNO JE NACRTANO. SVE CETRI VRSTE MOZES VIDETI. AKO JE POTPUNA, ONDA NEMA PRIRODNOG PORODJAJA, NESME PLACENTA DA IZADJE PRE BEBE, KOD DELIMICNOG MOGU DA POKUSAJU PRIRODNI PORODJAJ ALI NECE DOKTORI DA RIZIKUJU. VAZNO JE DA BEBI BUDE DOBRO. KOJA SI SADA NEDELJA? ZAKAZI TO NA VREME, NEMOJ CEKATI.

MENE SU PORADJALI U 39OJ, ALI PONAVLJAM, BILA SAM POD NADZOROM U SVAKOM TRENUTKUI SKORO DO KRAJA NA INFUZIJAMA DA NE BI KRENULO SLUCAJNO RANIJE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako ... sada sam malo cackala i iscackala svoj trudnicki karton i u ovom divnom i citljivom doktorskom rukopisu uspjela da procitam dijagnozu: PLACENTA MARGINALIS tj djelimicna placenta previja ... Googlala sam i procitala komplikacije koje mogu da nastatnu.

NE MOGU DA VJERUJEM DA ME MOJA DOKTORICA NIJE UPOZORILA, DA JE NA MOJA KRVARENJA TAKO HLADNO REAGOVALA SA RECENICOM PA NEMOJ IMATI VISE ODNOSE .... nije mi ni bolovanje preporucila a u na 1000 mijesta sam procitala da u slucaju krvarenja trudnica mora da se hospitalizuje i STROGO miruje do kraja trudnoce !!!!!!!!!!!!!

.....ne, nisam ljuta BJESNA SAM!!!

.... jos kada sam porodicnog ljekara danas pitala sta znaci placenta marginalis kaze mi: NE ZNAM JA PITAJ SVOG GINEKOLOGA a ginekolog suti kao zaliven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da na kraju javim sta je "ispalo" ....

Na zadnjem pregledu tj danas posteljica se pomjerila skroz u stranu i pustila slobodan prolaz bebi :) a beban se spustio i priprema za "izletiti" ... i dalje ostaje da je posteljica starija i da ce biti ranije a po njenoj procjeni ne prije tri nedelje.

Danas mi je rekla da je imala namjeru da me uputi na bolnicko cuvanje trudnoce zadnji mjesec ali da se posteljica namjestila gdje treba tako da nema potrebe ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da na kraju javim sta je "ispalo" ....

Na zadnjem pregledu tj danas posteljica se pomjerila skroz u stranu i pustila slobodan prolaz bebi :) a beban se spustio i priprema za "izletiti" ... i dalje ostaje da je posteljica starija i da ce biti ranije a po njenoj procjeni ne prije tri nedelje.

Danas mi je rekla da je imala namjeru da me uputi na bolnicko cuvanje trudnoce zadnji mjesec ali da se posteljica namjestila gdje treba tako da nema potrebe ....

ma nemora da znaci da ces ranije i meni je posteljica starija nedelju dana pa evo me u terminu,,,i presisacu ko zna jos koliko dana....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nemora da znaci da ces ranije i meni je posteljica starija nedelju dana pa evo me u terminu,,,i presisacu ko zna jos koliko dana....

ahahahha pa spomenula sam negdje "ironiju sudbine" i da cu sigurno da prenesem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

danas sam bila kod doktorke i muci me sledeci problem.U 37-oj sam nedelji,trudnoca mi je do sada tekla u najboljem redu.Medjutim na danasnjoj kontroli doktorka je konstatovala da mi je posteljica treci stepen zrelosti,a po uz beba kasni 10 dana(do sada je prednjacila 7 dana u odnosu na amenoreju).Nije puno napredovala u odnosu na predhodnu kontrolu.Jako sam uplasena :( pa molim sve koji su imali ili culi za slican problem,podele iskustvo samnom.

Inace doktorka kaze da ne brinem i zakazala je kontrolu za sedam dana!!!????U strasnoj sam panici :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecco, baš je jedna od članica imala sličan problem a evo i linka ka toj temi Problemi sa posteljicom <--- klikni

Nadam se da će pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno,nadam se da ce pomoci :rolleyes: pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,nista ti ne brini-sada si u terminu za porodjaj i to samo moze da znaci da neces bas docekati 40 nedelja,sto i nije neophodno.A i doktori vole malo da preteruju.Meni su u 2 dana 2 razlicita doktora videli jedan prvi jedan drugi stepen zrelost :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Situacija moze u dva dana da se promjeni tako da se ne brini.

Koliko sam shvatila ti imas dva problema, posteljica ti prednjaci a uz to sve beba kasni za nedleju dana. Meni su i beba i posteljica bili malo zreliji. Bitno je da se primiris do kraja trudnoce tj da nicim ne imliciras porod. Ja sam strogim mirovanjem tj lezanjem u krevetu i gledanjem tv-a po cijeli dan uspjela da navucem da se porodim svega 10 dana prije termina i nije bilo nikakvih problema.

U najgorem slucaju da se porodis za 7 dana bilo bi kao da se poradjas u 37 nedelji sto nije rizicno .... ne sekiraj se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Nani,

to i radim mirujem i odmaram sto je vise moguce...u ponedeljak idem na ctg i uz,pa cu videti sta kaze dr....pozzzz :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svima. U proslu subotu sam bila na pregledu (30 nedelja) i od tad me muci jedna stvar. Receno mi je da mi je posteljica II stepen zrelosti. Nista posebno nije receno u vezi toga, beba je lepo napredovala, cak je i malo krupnija nego sto treba nego sam prelistavala na netu pa sam se zabrinula. Vecini je u tom periodu tek prvi stepen, pa me interesuje da li postoji mogucnost da imam prevremeni porodjaj zbog toga ? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne ,neces imati prevremen porodjaj ne brini...postoji i onaj treci stepen zrelosti zadnjih par nedelja kako kome...meni je bila drugog stupnja isto u sedmom mesecu a pred kraj je bila mesana tj na prelasku u treci...to sazrevanje zavisi od mnogo faktora i kod svake trudnice tj bebe je drugacije stoga bez brige... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovoru, bas me je uhvatila panika :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svima. U petak sam isla na uz i moj doktor je rekao da mi je posteljica 1/2 stepen zrelosti a nalazim se u 30 nedelji trudnoce, i da najverovatnije necu docekati termin porodjaja, da cu se najverovatnije ranije poroditi. Pa da li je neko imao slicno iskustvo i da li treba da brinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne treba da brines!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.